Tehnološke tvrtke protiv slabije kriptografske zaš

poruka: 5
|
čitano: 865
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tehnološke tvrtke protiv slabije kriptografske zaš".
14 godina
offline
Tehnološke tvrtke protiv slabije kriptografske zaš

To je samo budala mogla traziti jer imalo strucna i pametna osoba nebi takav zahtjev postavljala pred proizvodjace softwarea te uz sve to zasigurno da teroristi nece koristiti standardne kanale komunikacije nego ce se sluziti zasigurno prozaicnijim nacinima komunikacije.

veni vidi didici
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Tehnološke tvrtke protiv slabije kriptografske zaš

Mislim da je ovo parada za javnost, da si ovaj trojac stvori malo bolji ugleda kod javnosti vezan za tu tematiku. Sve u dogovoru s vladom, naravno. A da se kombinira nadzor, to je ziher, sa 'straznih ulaza', prednjih, normalnih, kakvih god. :D

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tehnološke tvrtke protiv slabije kriptografske zaš

Bila ovo parada ili ne, začudo ovaj puta podržavam tvrtke naspram države.

Osim toga:
http://www.techrepublic.com/article/why-citizens-need-encryption-as-a-fundamental-human-right/

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tehnološke tvrtke protiv slabije kriptografske
g12356 kaže...

Bila ovo parada ili ne, začudo ovaj puta podržavam tvrtke naspram države.

..

- hm.. ipak je igrokaz. (parada nije dobar termin).

+ znaš da je jedna od tvrtki iza ove izjave MS? I dalje vjeruješ? Ja uopće ne sumnjam bez obzira na tvrtke..

 

backdoor mora postojati, oduvijek je postojao, postojat će..

enkripcija pošte (ili same komunikacije)? ovak, neke zemlje kao GB već imaju zakon, ukoliko odbiješ otključati, kriv si, 5g zatvora. Uz podsjetnik na razne akte, sopa-pipa i sl. koji pomalo prodiru..

tvrtke ne žele da se njima može kontrolirati ista stvar, nit to žele javno objaviti.. ali sve surađuju, bez toga se ne može. Hint, mail server u Irskoj, kao i EMEA porezna oaza. EU traži i mora dobiti, ono što USA-NSA ima.. i tad se bune firme? LOL.

Još traju trgovinski pregovori.. još se mora puno toga pregovarati, od tursko-ruskog sranja do cijene goriva.. i svi žele kontrolu nad informacijama (istovremeno ne žele drugoj strani dati informacije) a juzera se ne pita.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 17:06 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Tehnološke tvrtke protiv slabije kriptografske zaš

Nisam naivan vjerujem i da tako je. Ali umjesto da tonem u cinizmu sam odlučio barem u ovom slučaju dati vokalnu podršku tim tvrtkama(vokalna podrška - ništa se ne gubi osim možda moje reputacije) nadajući se da će to pokrenut nekakav butterfly efekt.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice