Tekući tranzistori iz IBM-a

poruka: 9
|
čitano: 3.006
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tekući tranzistori iz IBM-a".
16 godina
neaktivan
offline
Tekući tranzistori iz IBM-a
Takve stvari se patentiraju iza kojih stoji puno truda, znanja i novca, a ne moguce airbagove za iPhone.

Jucer naletio na clanak kako Intelu nije velik problem prijeci na 5nm. Do 2015-2016 bit ce prvi chipovi.
TI radi na povecanju kapaciteta FRAMa koji je trenutno na 8Mb u 130nm sa skorim povecanjem kapaciteta. Ove chipove koje trenutno koristim su mrak! Nikakve backup baterije, direktni upis ocitanih podataka. EEPROM/FLASH krepali bi u par minuta.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tekući tranzistori iz IBM-a

Ovo je fino čini mi se korak u dobrom smjeru iako je već billo pokušaja u "non-volatile" tranzistorima kao što je kolega već gore rekao ima tu FRAMA i PRAM i MRAM.Ako se ovo pokaže zbilja toliko revolucionarno to bi bila dobra vijest i za potrošnju(jer zadržava bit) kao i za vječite laptop "hibernetičare" koji si time samo OS uništavaju.

 

Iako ja ovo lijepa vijest čini mi se da je već viđeno i ono što mene stvarno impresionira je ovo http://www.extremetech.com/computing/151344-monolayer-mastery-graphene-and-molybdenite-combined-to-create-flexible-flash-memory.Jel po tome čini se da je nađen adekvatni bandgap za grafen kao i ovo http://www.technologyreview.com/news/512776/microchip-adapts-to-severe-damage.

 

Također ne znam jel se to meni čini no je li to kojim slučajem substrat čipa oblikovan IBM-ovom tehhnologijom "hlađenja toplom vodom"???

 

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tekući tranzistori iz IBM-a
Ikarus01 kaže...

Ovo je fino čini mi se korak u dobrom smjeru iako je već billo pokušaja u "non-volatile" tranzistorima kao što je kolega već gore rekao ima tu FRAMA i PRAM i MRAM.Ako se ovo pokaže zbilja toliko revolucionarno to bi bila dobra vijest i za potrošnju(jer zadržava bit) kao i za vječite laptop "hibernetičare" koji si time samo OS uništavaju.

 

Iako ja ovo lijepa vijest čini mi se da je već viđeno i ono što mene stvarno impresionira je ovo http://www.extremetech.com/computing/151344-monolayer-mastery-graphene-and-molybdenite-combined-to-create-flexible-flash-memory.Jel po tome čini se da je nađen adekvatni bandgap za grafen kao i ovo http://www.technologyreview.com/news/512776/microchip-adapts-to-severe-damage.

 

Također ne znam jel se to meni čini no je li to kojim slučajem substrat čipa oblikovan IBM-ovom tehhnologijom "hlađenja toplom vodom"???

 

 

 

Osim ako nemas Windows OS, onda ne unistavas OS hibernacijom.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tekući tranzistori iz IBM-a
zoki.zlikowski kaže...

 

Osim ako nemas Windows OS, onda ne unistavas OS hibernacijom.

Na windows sam i mislio.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tekući tranzistori iz IBM-a
Ikarus01 kaže...

Uništavati OS hibernacijom?! {#} Molim te ....

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tekući tranzistori iz IBM-a
kizo2703 kaže...
Ikarus01 kaže...

Uništavati OS hibernacijom?! {#} Molim te ....

Smij se ti koliko hoćeš{#} no hibernacija nije uvijek uspješna isto kao što ni Jordan ne može uvijek zakucati.U Windows XP- se znao uništiti i boot file,na win7 matične su "misteriozno" krepavale poslije hibernacije,driveri se koruptriraju.Za dektop nije me osobno briga koristi li se hibernacija jel skoro uvijek kad je problem je na laptopu.Ima teorija da se više topline zadržava na matičnoj ili tako nešto no to nije nešto previše istraživano.

Nije samo hibernacija RAM na hard disk(hiberfil.sys) pa računalo OFF.Hibernacija naglo prekida periferiju wi-fi i drugo.Hibernacija je ko noć dugih noževa što se tiče drivera i neće se svaki put savršeno izvršiti i kad se savršeno ne izvrši dobiti ćeš minidump zbog kojeg nećeš znati di ti je glava a di rep.Jel će gotovo svaki proces biti problem(lmt ti ne koristi ovdje kad su svi u isto vrijeme) pa kad ti osoba kaže da je komp držao u hibernaciji htjet ćeš ga poslati u 3pm jer si doslovce poludio gledajući dump i trošio sate,a da ne govorim o full kernel dumpu.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2013 15:00 (Ikarus01).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tekući tranzistori iz IBM-a
Ikarus01 kaže...

Nije samo hibernacija RAM na hard disk(hiberfil.sys) pa računalo OFF.Hibernacija naglo prekida periferiju wi-fi i drugo.Hibernacija je ko noć dugih noževa što se tiče drivera i neće se svaki put savršeno izvršiti i kad se savršeno ne izvrši dobiti ćeš minidump zbog kojeg nećeš znati di ti je glava a di rep.Jel će gotovo svaki proces biti problem(lmt ti ne koristi ovdje kad su svi u isto vrijeme) pa kad ti osoba kaže da je komp držao u hibernaciji htjet ćeš ga poslati u 3pm jer si doslovce poludio gledajući dump i trošio sate,a da ne govorim o full kernel dumpu.

Po tvojoj bajci ,ja sam onda neka teška iznimka - koristim hibernaciju kao preferirani oblik gašenja već deset godina ,na XY PC-a - desktopa i laptopa ,i NIKAD nisam imal problema koje ti opisuješ!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tekući tranzistori iz IBM-a
kizo2703 kaže...
Ikarus01 kaže...

Nije samo hibernacija RAM na hard disk(hiberfil.sys) pa računalo OFF.Hibernacija naglo prekida periferiju wi-fi i drugo.Hibernacija je ko noć dugih noževa što se tiče drivera i neće se svaki put savršeno izvršiti i kad se savršeno ne izvrši dobiti ćeš minidump zbog kojeg nećeš znati di ti je glava a di rep.Jel će gotovo svaki proces biti problem(lmt ti ne koristi ovdje kad su svi u isto vrijeme) pa kad ti osoba kaže da je komp držao u hibernaciji htjet ćeš ga poslati u 3pm jer si doslovce poludio gledajući dump i trošio sate,a da ne govorim o full kernel dumpu.

Po tvojoj bajci ,ja sam onda neka teška iznimka - koristim hibernaciju kao preferirani oblik gašenja već deset godina ,na XY PC-a - desktopa i laptopa ,i NIKAD nisam imal problema koje ti opisuješ!

I šta je sad tu čudno mene nikad još nije pogodio auto,ne znači da još nema vremena.

Ja ti samo kažem da je moguće i događa se.Ti mi možeš i ne moraš vjerovati.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tekući tranzistori iz IBM-a

Svaki potencijalni problem sa hibernacijom leži isključivo u nekvalitetnim driverima, a ja do dana današnjeg nisam imao svijetla iskustva sa driverima za laptope (ne posjedujem laptop, ali sam više puta nekome popravljao softverske "kvarove" na laptopima).

 

S time na stranu, ova tehnologija će čuda činiti za radnu memoriju. Odmah DRAM refresh leti van...

0xBADC0DE
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice