Tele2 od danas ima 4G mrežu

poruka: 47
|
čitano: 14.246
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2 od danas ima 4G mrežu".
16 godina
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

90% stanovništva pokriveno? Možda 9% ili 0.9%. Nalazim se 3km zapadno od Vinkovaca i trenutno imam točno 0% bilo kakvog Tele2 signala na 3 različita uređaja (Z3c, Lumia 520 i prastara Nokia 1600). Doma moram izaći na balkon da bi mogao nekoga nazvati (a živim na brdu) i to jedva oko 10% signala. Dok T-Mobile i VIP imaju 4g u u toj vukoyebini gdje ja živim Tele2 kao da je zaboravio da u krugu od 50km uopće nema signala i obećavaju nam već 5 godina da će stavit odašiljač.

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Moj PC  
6 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
dark_wizz kaže...

90% stanovništva pokriveno? Možda 9% ili 0.9%. Nalazim se 3km zapadno od Vinkovaca i trenutno imam točno 0% bilo kakvog Tele2 signala na 3 različita uređaja (Z3c, Lumia 520 i prastara Nokia 1600). Doma moram izaći na balkon da bi mogao nekoga nazvati (a živim na brdu) i to jedva oko 10% signala. Dok T-Mobile i VIP imaju 4g u u toj vukoyebini gdje ja živim Tele2 kao da je zaboravio da u krugu od 50km uopće nema signala i obećavaju nam već 5 godina da će stavit odašiljač.

 pa što onda još uvijek radiš na tele2? 5 godina telefoniraš na balkonu ili?  jednostavno se prebaciš na bilo koju drugu mrežu i problem riješen.. tele2 je općenito zaostala mreža,što god ljudi rekli..

16 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
artyom kaže...

 pa što onda još uvijek radiš na tele2? 5 godina telefoniraš na balkonu ili?  jednostavno se prebaciš na bilo koju drugu mrežu i problem riješen.. tele2 je općenito zaostala mreža,što god ljudi rekli..

 Službeni broj, privatno sam na bonbon-u (na bonove) od početka i prezadovoljan sam (sve što ukradu pretplatnicima t-mobile-a, mi bonaši dobijemo džabe :D )

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
8 godina
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

90% posto stanovništva pokriveno signalom??? Hahahhah....boze sacuvaj! Kada god idem za baranju poslije Darde mozete slobodno zaboraviti na signal jer se automatski prebacuje na roaming. Sramota! Ne nasjedajte na ove lazi pogotovo ako zivite na selima i planirate uzeti tele 2 na pretplatu. Obavezno prvo kupiti prepaid karticu i isprobajte signal.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

imaju 4G, ma daj?? pa tcom i vip ga imaju već 5 godina 

Moj PC  
0 7 hvala 0
13 godina
online
Tele2 od danas ima 4G mrežu

meni u zagrebu ni 3g nije radio kako spada  mogu misliti kako je tek van zagreba..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

5GB neta je 400kn/mj, lel.

Na bonbonu potrosim ~10 GB mjesecno + 50min poziva i 150smsova i placam racun 100-110kn... a mreza je HTova tako da gdje ima 4G (a ima ga stvarno svugdje) brzina je bar 20-25mbit/s.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 13:34 (8ax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

Znatno bolja pokrivenost 3g signalom u Vukovarsko-srijemskoj županiji, a išao sam po terenu-priroda, pa je iskustvo iz prve ruke! A što se tiče 4g još ju ne planiram koristiti, jer zadovoljavajuće je stanje s 3G.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 13:40 (jobi123).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
90%?? Ovdje se definitivno podrazumijeva tcom infrastruktura. Posto tele2 koristi njihovu infrastr. A i jedino oni imaju vecu poktovenost sa 4g signalom. Samo mi nije jasno kako tek sada 4G? Inace tele2, bonbon koriste tcomovu, a tomato vipovu infrastrukturu.
 
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
Po mreži pljujte koliko hoćete nakon što je isprobate. Mreža je znantno unaprijeđena i još se uvijek riješavaju problemi u manjim mjestima. Nova i bolja mreža je dostupna od 15.12.2015.
 
12 1 hvala 0
13 godina
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

Djeco, daj malo čitajte sa razumjevanjem: 90% stanovništva, ne regije/površine Hrvatske. Da se klikne na poveznicu na njihovu kartu pokrivenosti vidjeli bi da je najmanje pokrivena područja di baš nema toliko naseljene ekipe (visinski djelovi - Lika/Gorski Kotar npr.).

 

A drugo, proučite kako i na kojoj frekvenciji radi 3G signal, a na kojoj 4G signal - pa kasnije proučite koji signal se lakše rasprostire.

 

Btw. Na bonbonu sam, da ne bi bilo zabune, jel ;)

 

NHF

Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
8ax kaže...

5GB neta je 400kn/mj, lel.

Na bonbonu potrosim ~10 GB mjesecno + 50min poziva i 150smsova i placam racun 100-110kn... a mreza je HTova tako da gdje ima 4G (a ima ga stvarno svugdje) brzina je bar 20-25mbit/s.

 

 

ovo...

 

apsolutno si nemogu objasnit da netko uz bonbon koristi tamo neke tarife po 200-400 kn...

 

ja imam 5gb neta tisuće minuta razgovora i nešto smsova (ko to još opće koristi) za 91 kn mjesečno...signal perfektan...kućica iza tri brda u sred zagorja imam oko 60 Mbita brzinu kad sam na vikendu...nema throttlinga, nema duplih paketa ako se prekorači limit, nema naknade za uspostavu poziva, obračunska jedinca sekunda...

 

14 godina
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

Evo ja živim u stanu u prizemlju di su zidovi dosta debeli cca 70cm (kameni zidovi, lokacija Split), i prova sam bonbon (upotrebljava T-com infrastrukturu) prije misec dana i signal je očajan...praktički ga nema osim ako visiš na prozoru, a dok mi je tele 2 signal pun i odličan!

I ne samo to nego t-com signal oko Brela i Baške Vode (Makarsko područje) je praktički nepostojeći. Kako to objasnit...

 

Jako sam zadovoljan sa tele2 iako je bilo problema sa signalom kada su dogradili mrežu ovo lito, ali su to popravili.

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
dark_wizz kaže...

90% stanovništva pokriveno? Možda 9% ili 0.9%. Nalazim se 3km zapadno od Vinkovaca i trenutno imam točno 0% bilo kakvog Tele2 signala na 3 različita uređaja (Z3c, Lumia 520 i prastara Nokia 1600). Doma moram izaći na balkon da bi mogao nekoga nazvati (a živim na brdu) i to jedva oko 10% signala. Dok T-Mobile i VIP imaju 4g u u toj vukoyebini gdje ja živim Tele2 kao da je zaboravio da u krugu od 50km uopće nema signala i obećavaju nam već 5 godina da će stavit odašiljač.

 Fino da si napisao di živiš jer kad bi to shvatio onda bi pritisnuo odustani jer tvoj komentar nema smisla. 65% stanovništva hrvatske živi u gradovima, što je oko 3 milijuna. Daljnih 20-ak pošto živi u naseljima koja su od grada udaljenim 15-20km od grada. To je oko 80% stanovništva. Ako su pokrili još veća sela, što i jesu jer vidim područje ispod Velike Gorice i oko Karlovca i prema Sloveniji su pokrivena. Ti spadaš u tih pola milijuna ljudi koji žive na područjima koji telekomima jednostavno nisu zanimljiva i neće sad stavljati na brdo s 200 stanovnika novi repetitor. Takoder Tele2 koristiti 1800MHz što je bolje za gradove i taj signal ne može pokrivati toliko područje kao što može 800MHz od T-coma. Pričekaj malo da se to sve podesi, moguće je da se neka rubna i brdovita područja nisu odma pokrila 

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 14:33 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
tihe25 kaže...
90%?? Ovdje se definitivno podrazumijeva tcom infrastruktura. Posto tele2 koristi njihovu infrastr. A i jedino oni imaju vecu poktovenost sa 4g signalom. Samo mi nije jasno kako tek sada 4G? Inace tele2, bonbon koriste tcomovu, a tomato vipovu infrastrukturu.

Nije istina. HT-ova infrastruktura se koristi samo tamo gdje Tele2 nema signala (najmanja mjesta s cca. 200 stanovnika). Sva ostala infrastruktura je u vlasništvu Tele2.

16 godina
online
Tele2 od danas ima 4G mrežu

Evo imam jedan mob koji je na Tele2 i kaze da je na 4G.

Jedan SpeedTest rezultat

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1713192980

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
Sasoon kaže...

Evo imam jedan mob koji je na Tele2 i kaze da je na 4G.

Jedan SpeedTest rezultat

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1713192980

 LTE za bonaše je limitiran na 10/2,5 Mbps kao što i vidiš sa svog Speedtesta.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
the chosen one07 kaže...

Djeco, daj malo čitajte sa razumjevanjem: 90% stanovništva, ne regije/površine Hrvatske. Da se klikne na poveznicu na njihovu kartu pokrivenosti vidjeli bi da je najmanje pokrivena područja di baš nema toliko naseljene ekipe (visinski djelovi - Lika/Gorski Kotar npr.).

 

A drugo, proučite kako i na kojoj frekvenciji radi 3G signal, a na kojoj 4G signal - pa kasnije proučite koji signal se lakše rasprostire.

 

Btw. Na bonbonu sam, da ne bi bilo zabune, jel ;)

 

NHF

 

Zbog toga se ne ide sa L1800 u ruralu, već se kupi L800 spektar i onda to ima smisla. No kako je T2 propustio prvu licitaciju spektra, vjerujem da su ostali samo na 1800GHz.

 

Inače, UMTS u rurali sad uglavnom ide na 900MHz, pa će definitivno imati bolje pokrivanje od LTE-a na 1800.

13 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
Sasoon kaže...

Evo imam jedan mob koji je na Tele2 i kaze da je na 4G.

Jedan SpeedTest rezultat

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1713192980

 Jeli to na bonove ili pretplata?

Trebao si u postavkama promijeniti u kilometre, piše ti da si udaljen 50 milja, dakle oko 80 km od Zagreba, ne treba se čuditi da imaš onda oko 10 Mbps downloada.

 

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 15:47 (njonji).
16 godina
online
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
njonji kaže...
Sasoon kaže...

Evo imam jedan mob koji je na Tele2 i kaze da je na 4G.

Jedan SpeedTest rezultat

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1713192980

 Jeli to na bonove ili pretplata?

Trebao si u postavkama promijeniti u kilometre, piše ti da si udaljen 50 milja, dakle oko 80 km od Zagreba, ne treba se čuditi da imaš onda oko 10 Mbps downloada.

 

 U Zagrebu na bonove (zato je limitirano na 10 mbita). Ali ping je dobar 14ms

12 godina
odjavljen
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

A mogli su stavit 20/10 barem za bonaše. Što se tiče signala(Županjska posavina) dobro stojim s njime, imam 3G na bilo kojem mjestu. No ovou novu mrežu ne mogu potvrditi jer mi je mobitel već 2 mj na servisu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 16:13 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
Dobro. To sam i mislio. Sta tele2 ima onda sa svojom infrastrukturom 90% pokrivenosti? Onda svaka cast. Ali kod nas nema tele2 odasiljaca tako da samo tcom i vip imaju. I to tcom cak i 4G. A zivim u mjestu sa malo vise od 200 stanovnika. Pa kad govorim o tele2 onda moram o tcomu. Pa posto koriste njihove odasiljace nije mi bilo jasno zasto je 3G dosao kasnije na tele2?
16 godina
online
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
Dex.pwn kaže...

A mogli su stavit 20/10 barem za bonaše. Što se tiče signala(Županjska posavina) dobro stojim s njime, imam 3G na bilo kojem mjestu. No ovou novu mrežu ne mogu potvrditi jer mi je mobitel već 2 mj na servisu...

 Tocno, evo na mobitelu sam zabranio 4G pa imam vecu brzinu :-)

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1713328040

12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu

Eh, al ti je ping veći :P

13 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
tihe25 kaže...
Dobro. To sam i mislio. Sta tele2 ima onda sa svojom infrastrukturom 90% pokrivenosti? Onda svaka cast. Ali kod nas nema tele2 odasiljaca tako da samo tcom i vip imaju. I to tcom cak i 4G. A zivim u mjestu sa malo vise od 200 stanovnika. Pa kad govorim o tele2 onda moram o tcomu. Pa posto koriste njihove odasiljace nije mi bilo jasno zasto je 3G dosao kasnije na tele2?

99% stanovništva pokriveno glasovnom uslugom

97% stanovništva pokriveno podatkovnom 3G uslugom

98% autocesta pokriveno glasovnom i podatkovnom 3G uslugom

90% stanovništva pokriveno 4G uslugom.

 

Sve ove brojke govore koliko je posto stanovništa pokriveno Tele2 infrastrukturom.

 

HT-ova infrastruktura se koristi za:

1% stanovništva koji nisu pokriveni glasovnom uslugom

3% stanovništva koji nisu pokriveni podatkovnom 3G uslugom

2% autocesta koje nisu pokrivene glasovnom i podatkovnom 3G uslugom

 

Na Tele2 web stranicama možeš provjeriti pokrivenost 2G, 3G i 4G signalom.

 

Koristiš li ti Tele2 usluge?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
JozoBozo121 kaže...
 ...65% stanovništva hrvatske živi u gradovima, što je oko 3 milijuna. Daljnih 20-ak pošto živi u naseljima koja su od grada udaljenim 15-20km od grada. To je oko 80% stanovništva...

 hmm... jel bi mogao izvući neki službeni podatak (link) za ovo? Pitam jer sam nedavno nešto slušao za radiu gdje je govorila neka žena iz xy zavoda i rekla kako polovica ukupnog stanovništva u RH živi u gradovima, dok druga polovica (oko 50%) po selima i okolo...

16 godina
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
JozoBozo121 kaže...

 Fino da si napisao di živiš jer kad bi to shvatio onda bi pritisnuo odustani jer tvoj komentar nema smisla. 65% stanovništva hrvatske živi u gradovima, što je oko 3 milijuna. Daljnih 20-ak pošto živi u naseljima koja su od grada udaljenim 15-20km od grada. To je oko 80% stanovništva. Ako su pokrili još veća sela, što i jesu jer vidim područje ispod Velike Gorice i oko Karlovca i prema Sloveniji su pokrivena. Ti spadaš u tih pola milijuna ljudi koji žive na područjima koji telekomima jednostavno nisu zanimljiva i neće sad stavljati na brdo s 200 stanovnika novi repetitor. Takoder Tele2 koristiti 1800MHz što je bolje za gradove i taj signal ne može pokrivati toliko područje kao što može 800MHz od T-coma. Pričekaj malo da se to sve podesi, moguće je da se neka rubna i brdovita područja nisu odma pokrila 

 Ako VIP i T-Mobile (bonbon) imaju 4G signal u mjestu gdje živim i to prilično dobar signal jer su odašiljači postavljeni ne tako davno, ne kužim zašto Tele2 (kojem je kao stalo do svojih korisnika) ne može postaviti jedan odašiljač recimo u Mikanovcima na brdu i taj bi odašiljač pokrivao bez problema područje od Vinkovaca do Đakova (jer su Novi Mikanovci najviša točka na tih 40-ak kilometara).

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu

Ja bi rado objašnjavao zašto ne, zašto da ali to je već specifičnost pojedinih lokacija pa zato jer nisam vidio taj prostor odnosno nisam proučavao to kad sam bio tamo neću objašnjavati. No ono što ti mogu reći je da Tcom i Vipnet imaju, kao što sam rekao, 800MHz frekvenciju a Tele2 ju nema. Što to znači? Pa evo ovako, LTE signal na 800MHz može prema testiranjima proći oko 10-12km u brdovitom terenu, a onaj od 1800Mhz može oko 4-5km(Na tome sam bazirao svoj prethodni komentar). Znači da bi Tele2 morao postaviti barem tri (signal se širi u krug, morali bi ih postaviti u trokut) repetitora da postigne istu pokrivenost na tim prostorima. Nažalost zbog slabe naseljenosti (grad je manji pa su i okolna naselja manja) jednostavno se ne isplati ulagati toliko već se puti obični 2G koji imaju na 900MHz.

 

Podatak o urabnome stanovništvu je iz svjetske banke, 60% točnije bubnuo sam brojku onda. A podaci o stanvoništu iz okolice, nemam za njih više izvor no bilo je o nekom istraživanju baš o mobilim mrežama zbog signala

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 20:54 (JozoBozo121).
15 godina
neaktivan
offline
Tele2 od danas ima 4G mrežu

Da, prema karti je prije godinu i pol' i Suhopolje (mjesto pored Virovitice) bilo pokriveno 3g signalom pa sam svejedno u boravku jedva uhvatio edge. Toliko o pokrivenosti. 
Nakon toga prešao na pretplatu u tmobile da bi mi agent od tele 2 rekao da "ako je loš signal, mogu se prebaciti na tmobileov, tele 2 plaća korištenje njihove infrastrukture". Super, onda se mogu prebaciti totalno na njihovu mrežu pa neću imati nikakvih problema sa signalom, bio ja u tih "90 % stanovništva pokrivenosti" ili ne 

Why so serious?
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 od danas ima 4G mrežu
Evo u OS, skoro sam centar.
Na bonove.
Bit ce da su popravili i ping preko 3G.
Stim da nema logike brzina na 4G i na 3G za bonase.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice