Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

poruka: 249
|
čitano: 46.116
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje".
13 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
ranko091 kaže...
marattz kaže...

 pa naravno, žele korisnike prvo. a poslije će bit sankcije....

 sankcije za sta?

 17. Usluge iz ovih Uvjeta korištenja nisu namijenjene za komercijalnu uporabu, preprodaju trećim stranama, P2P (peer to peer protokoli za dijeljenje podataka), kao M2M rješenje (machine to machine / device to device za upload i/ili download) i slično.

 

po ovome te mogu sankcionirat, ali ovo može biti i samo da se možda ograde od pravnih sranja.

  Neće te Tele2 dirat ako HAKOM ne kaže drugačije što skidaš torrente što se njih tiče. Znaju oni da "ti" skidaš torrente ali njih baš briga za to osim ako zakonodavac ne reagira. Dakle, zasad je kod nas status quo pa dok ide ide. Ponuda nije nikakva patka nego je takva kakvom se i reklamira.

15 godina
neaktivan
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

Meni nije bas jasan taj EU roaming. Ok, ovdje (https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/promocije/roaming-u-eu/p264/) pise da dobijes 1GB mjesecno roaminga u EU. Taj dio je jasan. 

 

Medjutim sto se dogadja nakon sto EU roaming bude besplatan? Da li onda recimo uz raspali+bezbroj GB dobijes flat rate u EU roamingu? 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

Sto se tice pokucnog intetneta, kako on funkcionira. Isto ko t-com, spojis zice na router i to je to? Kako da isprobam ovih 5 dana? Cijena je 175kn mjesecno? I kako će to funkcionirati ako i dalje želim koristiti telefon koji mi je sad od t-coma

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Preko 4G/3G mreže. Zavisi s čim si i kako pokriven.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Jim Raynor kaže...
Tionio kaže...

pa nema ugovora? to je najbolja stvar

tj. ako ces platit si ruter 850kn

 Kakav je taj Tele2 ruter, jel se isplati uzeti njega ili neki drugi iz nekog od informatičkih dućana? Govorimo u slučaju da se ne ide na pretplatu.

 Koliko ja vidim na bonove nema tarife Bezbroj GB tako da ti pretplata jedino igra ulogu, mene isto zanima jel se mora uzeti taj njihov ruter ili se moze kupit posebno pa uzet samo tarifu od njih?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 3:03 (roby27).
14 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Koliko ja kužim može se uzeti samo podatkovna kartica i staviti u mob. To je 169kn mjesečno. Ako se uzima i router onda je +15kn mjesečno tj. 184kn.
 
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

Strava 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa

LOL...a tu je većina neuka i o mobilnom podatkovnim prometom se samo čitalo u vjesniku i gledalo na Studio Zagreb TV-u

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 7:03 (CrniPero).
16 godina
online
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
ProsperousPoverty kaže...

Meni nije bas jasan taj EU roaming. Ok, ovdje (https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/promocije/roaming-u-eu/p264/) pise da dobijes 1GB mjesecno roaminga u EU. Taj dio je jasan. 

 

Medjutim sto se dogadja nakon sto EU roaming bude besplatan? Da li onda recimo uz raspali+bezbroj GB dobijes flat rate u EU roamingu? 

 

 

 Pretpostavljam da zato razdvajaju tarifu i flat internet.

Ono sto imas u osnovnoj tarifi, imas i u roamingu, a flat je opcija koju mozes aktivirati samo u Hrvatskoj.

8 godina
odjavljen
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

Sad je 2017, dakle zakasnili su nekoliko godina.

Cijenite više pitku vodu.
 
0 13 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Kolko ja znam, hakom je taj koji nije dozvoljaval, ak hakom nije mijenjal zakon nedavno, oni su isto u sivoj zoni, ko i vip sa homeboxom...

Jer negdje sam vidio da im hakom ne dozvoljava mobilni net bez ogranicenja..
8 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
itomic009 kaže...

  Neće te Tele2 dirat ako HAKOM ne kaže drugačije što skidaš torrente što se njih tiče. Znaju oni da "ti" skidaš torrente ali njih baš briga za to osim ako zakonodavac ne reagira. Dakle, zasad je kod nas status quo pa dok ide ide. Ponuda nije nikakva patka nego je takva kakvom se i reklamira.

 to nikad nije imalo veze sa legalnošću već sa činjenicom da su p2p korisnici najzahtjevniji u smislu maksimalnog korištenja unajmljene linije

Ja rekoh
16 godina
online
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Bas me zanima kak je signal na selu u vukojebini gdi mi treba tako nesto jer fakin HT ne moze isporucit vise od deset megabita a mobilni signal im je nula, doslovno nula. Svako malo me spajalo na slovenske ili madarske mreze sve dok se nisam prebacil na vip. Ako Tele2 ima signal dobar ko vip onda HT leti iz kuce za sva vremena.
14 godina
online
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Marko :D kaže...

Samo da sad ne bude nestašica routera. 

 

"Nažalost, zaliha je potrošena. Uređaj potražite na Tele2 prodajnim mjestima."

 

Nije prošlo niti 24h, a za online narudžbe nema više uređaja.

 

 

13 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
T-bone's kaže...
Marko :D kaže...

Samo da sad ne bude nestašica routera. 

 

"Nažalost, zaliha je potrošena. Uređaj potražite na Tele2 prodajnim mjestima."

 

Nije prošlo niti 24h, a za online narudžbe nema više uređaja.

LOL! 

7 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Glavas_ZG kaže...

Sad je 2017, dakle zakasnili su nekoliko godina.

 A na točno šta su zakasnili ?

Koliko mobilnih operatera u europi pa svijetu ima ovakvu ili sličnu tarifu ?

 

Minutaža i data unutar EU su već duže vrijeme aktivni za korisnike koji koriste prije nego EU regulacija roaminga 15.6 stupi na snagu. Drugim riječima da shvatiš izašli su u susret ljudima da manje plate roaming.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Mitch kaže...
Tonči kaže...
Mitch kaže...

 Trenutno studiram :D

 

 

Ali neovisno o plaći previše je i za ostale koji zarađuju kao u HR (20k$ annual)

 Daj molim te... 

 Pa je, na faksu (bogati Ameri) nitko nema full unlimited od Verizona

 

Obicno imaju family shared po 7GB za 60ak $

 

na Nexusu 6P sam uzeo Project Fi čisto da vidim koliko će me izlazi mj. bez da pazim na podatke.

 

ps to što oni mogu priuštit ne znači da moraju i meni je to osobno priglup trošak

 A gorivo 4kn/l i i nijedna domaćina za otić bacit smeće nema manje od 5000 ccm :) Kad se prebace na monovolumene onda ću vjerovati u ovu priču o štednji.

 

Kako si rekao, netko tko godišnje bruto zarađuje 20k $ iiti 135 000 kn je cca neto plaća u RH 9000kn. I taj si ne može priuštiti flat internet?

 

Tionio kaže...

EDIT: jos uvijek ne mogu vjerovat da je to tako dobra ponuda! 

Onda vjerovatno nije. Na mobilnom sam VIP-u i gledam sad kartu njihove tehničke pokrivenosti i piše da je pokrivena s 4G. Na mobu s pretplatom nikad ništa osim H+ u gornjem uglu ekrana, tako da .... Nedavno sam boravio u području gdje je lijepo isšrafirano područje za slabu pokrivenost 3G-om, a ja tamo nisam imao nikakav pristup pa čak niti 2G. Zato odvadi na marketing 50% što kažu.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
15 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
hrvooje kaže...

Tionio kaže...

EDIT: jos uvijek ne mogu vjerovat da je to tako dobra ponuda! 

Onda vjerovatno nije. Na mobilnom sam VIP-u i gledam sad kartu njihove tehničke pokrivenosti i piše da je pokrivena s 4G. Na mobu s pretplatom nikad ništa osim H+ u gornjem uglu ekrana, tako da .... Nedavno sam boravio u području gdje je lijepo isšrafirano područje za slabu pokrivenost 3G-om, a ja tamo nisam imao nikakav pristup pa čak niti 2G. Zato odvadi na marketing 50% što kažu.

 pa odeš do tele2 centra uzmeš sim karticu i testiraš. ako je dobro, dobro je. ako nije više sreće drugi put ili čekat tcom i vip odgovor na ovo.

16 godina
online
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
CrniPero kaže...
Glavas_ZG kaže...

Sad je 2017, dakle zakasnili su nekoliko godina.

 A na točno šta su zakasnili ?

Koliko mobilnih operatera u europi pa svijetu ima ovakvu ili sličnu tarifu ?

 

Minutaža i data unutar EU su već duže vrijeme aktivni za korisnike koji koriste prije nego EU regulacija roaminga 15.6 stupi na snagu. Drugim riječima da shvatiš izašli su u susret ljudima da manje plate roaming.

 

 Vjerojatno svi. Npr. u Austriji tako nesto ima vise od dvije godine. Najveca prednost je kaj nisi vezan adresom, odes na more i uzmes sa sobom. Godinama gejmam po hotelima na nekad 3G i sad na 4G. Radi super i ping je ok ako je veza dobra.

 

Moram probat na pet dana da vidim kak je u selu kod mene i ako ima signala onda HT odlazi u ropotarnicu povijesti. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Sasoon kaže...
ProsperousPoverty kaže...

Meni nije bas jasan taj EU roaming. Ok, ovdje (https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/promocije/roaming-u-eu/p264/) pise da dobijes 1GB mjesecno roaminga u EU. Taj dio je jasan. 

 

Medjutim sto se dogadja nakon sto EU roaming bude besplatan? Da li onda recimo uz raspali+bezbroj GB dobijes flat rate u EU roamingu? 

 

 

 Pretpostavljam da zato razdvajaju tarifu i flat internet.

Ono sto imas u osnovnoj tarifi, imas i u roamingu, a flat je opcija koju mozes aktivirati samo u Hrvatskoj.

 

Onda je to malo bezveze jer te namjerno zele zakljucat na malo prometa u roamingu =( Jer u njihovoj tarifi koju sad imam onda cu imat 3 puta vise roaming data prometa nego s tom tarifom.

Trolls are like broken clocks, they tell the truth two times a day, rest of the time they just talk rubbish. prosperouspoverty.blogspot.com
14 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Možeš staviti link kod koga u Austriji ima 1TB na mobilnom netu? Tnx.
13 godina
online
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

Da li je netko uzeo ovaj ruter Huawei B315s-22 WiFi CAT4 ? Kako stoji s UPnP i portovima i NAT opcijom ? Jer dok sam imao karatko vrijeme Max flat mini portovi su bili zaključani i nisam ih mogao otključati. Pitam jer Rainbow Six Siege traži da je NAT open. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 10:35 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
hrvooje kaže...

Onda vjerovatno nije. Na mobilnom sam VIP-u i gledam sad kartu njihove tehničke pokrivenosti i piše da je pokrivena s 4G. Na mobu s pretplatom nikad ništa osim H+ u gornjem uglu ekrana, tako da .... Nedavno sam boravio u području gdje je lijepo isšrafirano područje za slabu pokrivenost 3G-om, a ja tamo nisam imao nikakav pristup pa čak niti 2G. Zato odvadi na marketing 50% što kažu.

 ma stavim si ovo cudo na krov, pa ima da ulovi 4g gdje god da bio

 

a ti vrlo vjerovatno imas problem (koji sam i ja imao s vip-om), da imas stariju tarifu koja ti ne dozvoljava 4g...jer ja 4g imam gotovo svugdje sada (rijeka-krk) na svakoj rupi

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 11:01 (Tionio).
15 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Tionio kaže...

 ma stavim si ovo cudo na krov, pa ima da ulovi 4g gdje god da bio

 

 

 to će bit neka placebo antena. za te pare možeš dobit samo 3-4 db antene i to upitne kvalitete. 35 db bi ti masno platio. u tisućama kuna.

7 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa

+1

8 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
CrniPero kaže...
Glavas_ZG kaže...

Sad je 2017, dakle zakasnili su nekoliko godina.

 A na točno šta su zakasnili ?

Koliko mobilnih operatera u europi pa svijetu ima ovakvu ili sličnu tarifu ?

 kog  briga za operatere u europi i svijetu, što bi oni trebali predstavljati

ništa osim neograničenog u svim telekomunikacijskim uslugama nije prihvatljivo

Cijenite više pitku vodu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
ProsperousPoverty kaže...

Meni nije bas jasan taj EU roaming. Ok, ovdje (https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/promocije/roaming-u-eu/p264/) pise da dobijes 1GB mjesecno roaminga u EU. Taj dio je jasan. 

 

Medjutim sto se dogadja nakon sto EU roaming bude besplatan? Da li onda recimo uz raspali+bezbroj GB dobijes flat rate u EU roamingu? 

 

 

Kako stvari stoje, da, neće biti ograničenja jer su se tako navodno dogovorili EK, da ipak neće ograničavati internet. Tele2 je naglasio jedino da se usluga mobilni (pokućni) internet ne može koristiti van RH, a neograničeni internet na govornim tarifama ide u blokovima 5GB dnevno i onda ti se zaustavlja promet i šalje se SMS za besplatnu aktivaciju po 2GB. Tako da je tu još dosta stvari nejasno kako će funkcionirati u praksi i ja sigurno očekujem neke korekcije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 11:51 (Dante05).
12 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Marko :D kaže...

Da, 1 TB mjesečno je limit. Ako prije kraja mjeseca kojim slučajem prijeđeš limit, brzina ti se smanjuje na 1 Mb/s samo od 18 do 23h, sve ostalo opet imaš maksimalnu brzinu i tako svaki dan do kraja mjeseca. Dakle, i nakon prijeđenih 1 TB, surfanje je i dalje neograničeno, ali nešto sporije do kraja mjeseca. Možeš i uzeti probu na 5 dana da isprobaš brzinu i da vidiš odgovara li ti pokućni internet.

 

Ne znam što se svi čude. Tražili ste bolji signal - dobili ste ga, tražili ste 4G LTE - dobili ste i to, tražili ste flat internet - evo danas ste dobili i to. Tele2 sluša korisnike za razliku od drugih. 

 koja je brzina downloada na pokućnom ruteru

od t coma  je ograničena na 7 mbps,i 100 gb mjesečno

13 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
valisaurea kaže...
Marko :D kaže...

Da, 1 TB mjesečno je limit. Ako prije kraja mjeseca kojim slučajem prijeđeš limit, brzina ti se smanjuje na 1 Mb/s samo od 18 do 23h, sve ostalo opet imaš maksimalnu brzinu i tako svaki dan do kraja mjeseca. Dakle, i nakon prijeđenih 1 TB, surfanje je i dalje neograničeno, ali nešto sporije do kraja mjeseca. Možeš i uzeti probu na 5 dana da isprobaš brzinu i da vidiš odgovara li ti pokućni internet.

 

Ne znam što se svi čude. Tražili ste bolji signal - dobili ste ga, tražili ste 4G LTE - dobili ste i to, tražili ste flat internet - evo danas ste dobili i to. Tele2 sluša korisnike za razliku od drugih. 

 koja je brzina downloada na pokućnom ruteru

od t coma  je ograničena na 7 mbps,i 100 gb mjesečno

Ovisi o tvojoj lokaciji i opterećenju bazne stanice. Zato i možeš uzeti pokućni internet na probu na 5 dana. Kolega icanic je u drugoj temi napravio speed test.

 

http://www.bug.hr/forum/post/tele-2/neograniceni-internet-tele2/5368508.aspx

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 12:15 (Marko :D).
12 godina
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

razumijem to da ovisi o baznoj stanici

ali t com je ograničio brzinu downloda na 7

kolega ima vip kućni ruter i ima brzinu 30

zbog toga me zanima da li ima ograničenja u brzini downloada

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice