Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

poruka: 249
|
čitano: 46.121
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje".
13 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa

Poruka za 2 GB se šalje samo u mobilnoj tarifi. Na pokućnom internetu se ne šalje nikakva poruka.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Isti je router/ugovor za oba?
7 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Vi stvarno ne znate citati ili kaj?? Poruke svake 2 gige se salju u mobilnoj tarifi, znaci uz pozive i poruke je u tele2 obavezba podatkovna tarifa, za taj flat se doplacuje 85kn il tak nes i nakon prvih 5 giga u danu, svake 2 gige se salje poruka..

Druga tarifa nije na mobilnoj nego podatkovnoj kartici gdje ne rade pozivi ni sms, tam se ne salju nikakve poruke, 1000gb je mjesecni promet po full brzini u bilojojem vremenu, nakon tog je 18-23h 1mbit brzina, a 23-18h je i dalje full brzina kolko ulovis...

Mislim da na obje tarife s nekih 50-100mbit (posto nije stalno ista brzina) downloada mozes napravit vise prometa nego na vdslu 30mbit... I jos mozes prenosit za razliku od vdsla
 
11 0 hvala 0
9 godina
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

HT-ovi i VIP-ovi plaćenici došli pljuvati nešto što i sami plaćaju višestruko skuplje, ili imaju svega 1-2 Gigabajta.

Da je njihovog VIP-a i HT-a mi bismo i danas imali pozive 3kn/min i 5kn/100kb.

To ti je kao da pljuješ proizvođače kao Huawei i Oneplus za najmanju sitnicu i za 10 puta manju cijenu a hvališ Apple i dižeš ih u nebesa.

Ne branim tele2, ali branim manje i slabije jer ti manji i slabiji nateraju jače da poboljšaju svoju ponudu ili snize cijene.

Korisnici HT-a i VIP-a su ovce koje ih gazde šišaju, samo toga još nisu svjesni, kao i glasači 2 najveće stranke u HR, ali da ne ode u offtopic, ponuda je SAVRŠENA za trenutno stanje na tržištu.

 
21 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

Ponuda je jako dobra, i za očekivati je da će ht i vipnet odgovoriti. Vidim da je HT krenuo ovih danas s inicijativom djelomičnog flata po servisima (flat za youtube, hbo, netflixx...).

 

Najveći problem za T2 je pokrivenost, vjerujem da će u područjima dobre pokrivenosti usluga biti super, ali do sad im je to uvijek bila bolna točka. JOš tu ima velikih 'rupa':

 

https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/tehnicka-podrska/pokrivenost/cc26/

 

Jedino mi nije jasno zašto rade ovo:

 

 

Kad čovjek pogleda to, dobije dojam da treba platiti 84 kune i da će dobiti flat. Tek kad se klikne dalje ispadne da je potrebno platiti 169kn za taj isti flat.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Odoakar kaže...

Ponuda je jako dobra, i za očekivati je da će ht i vipnet odgovoriti. Vidim da je HT krenuo ovih danas s inicijativom djelomičnog flata po servisima (flat za youtube, hbo, netflixx...).

 


 

 Samo sta je to na HT-u dostupno samo u tarifi za mlade 18-32

13 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa

Stream On nije flat. Ograničen je na 50 GB, tako bar kažu ljudi na mob.hr. Rekli su da su te informacije dobili od zaposlenika HT-a i službe za korisnike.

 

http://mob.hr/ht-ov-odgovor-tarifa-za-mlade-nudi-neograniceno-koristenje-youtube-hbo-go-netflix-i-pickbox-servisa/#comment-3274936894

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 17:14 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

50GB i nije baš nešto onda. To bih samo na yt mogao potrošiti, a recimo nemaju uključen twitch.tv koji pretpostavljam u toj dobnoj kategoriji ekipa i najviše gleda.


Znam po sebi da mi valjda 50% prometa na mobitelu ode na twitch, 30% na YT, a ostalo na standardni web browsing.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 16:18 (Odoakar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 17:14 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

E to je već bezveze.

 

Inače, vidim rezultate na speedtestu koje ljudi stavljaju, izgledaju dobro, no jako me zanima da li će se iste performanse zadržati s povećanjem broja korisnika. Nagađam da je T2 LTE mreža još poprilično neopterećena pa end user performanse izgledaju dosta dobro, no pitanje je da li će ta razina kvalitete održati s povećanjem broja korisnika po ćeliji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

Interesantno je pratit demokratsku raspravu u kojoj su svi u pravu, ali ispravio bi netočan navod. S obzirom da se spremam ovih dana uzeti tu Tele 2 ponudu želim naglasiti da najjeftinija ponuda nije 169kn. Naime nas je 4 ukučana i kad se uzme ekipna tarifa koja košta 150kn za 4 osobe i opcija bezbroj ispadne 121.50kn po osobi. Dakle najpovoljnija opcija sa bezbroj GB košta 121.50 a ne 169kn mjesečno, bez ugovora i bilo kakvih dodatnih troškova, dobio mailom danas ponudu. Inače sam na Tomatu gdje sad plačam 109kn mjesečno (x4) za 1500min, 1500SMS i 5GB neta. Dodatnih 2GB košta 59kn pa ti vidi šta je povoljnije.

Pozdrav

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
lovacmaki kaže...
Ovaj FLAT nije zamjena za fiksnu liniju. Bilo tko tko streama full hd ili više rezolucije, tko igra zahtjevnije online igrice neće biti zadovoljan sa 2 GB sms prekidima svako toliko.

 prekidi su samo na mobitelima.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Odoakar kaže...

50GB i nije baš nešto onda. To bih samo na yt mogao potrošiti, a recimo nemaju uključen twitch.tv koji pretpostavljam u toj dobnoj kategoriji ekipa i najviše gleda.


Znam po sebi da mi valjda 50% prometa na mobitelu ode na twitch, 30% na YT, a ostalo na standardni web browsing.

 

 I kao bonus, nakon što potrošiš 3GB iz tarife, i Stream On prestaje raditi bez obzira na to jesi li ili nisi potrošio 50GB za Stream On.

Potpis ;)
7 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa

Treba čitati sa razumijevanjem.

84kn je FLAT DATA paket koji se veže sa voice uslugom RASPALI i EKIPNA.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
blackeagle29 kaže...
Druga tarifa nije na mobilnoj nego podatkovnoj kartici gdje ne rade pozivi ni sms, tam se ne salju nikakve poruke, 1000gb je mjesecni promet po full brzini u bilojojem vremenu, nakon tog je 18-23h 1mbit brzina, a 23-18h je i dalje full brzina kolko ulovis...

Ne samo to, već Tele2 zadržava pravo smaniti maksimalnu brzinu do 1 Mbit/s. Oni to pravo mogu, ali i ne moraju iskoristiti, a mogu smanjiti i na neku veću brzinu, primjerice do 5 Mbit/s. Vjerojatno će primjena te klauzule ovisiti o lokalnom opterećenju i ponašanju korisnika.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
baniciki kaže...

 Svaki "FLAT" internet koji postoji u RH je ograničen...

 Nije. T-com ti pušta svih 5-10-15 mbita svih 30 dana po 24 sata i 3600 sekundi.

Ja rekoh
7 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Pusta 5-10-15mbit cijelo vrijeme ali kolko mozes skinuti sa tih 15mbit da cijeli mjesec skidas nes na full brzini?
8 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
blackeagle29 kaže...
Pusta 5-10-15mbit cijelo vrijeme ali kolko mozes skinuti sa tih 15mbit da cijeli mjesec skidas nes na full brzini?

Bit je u flatu. Uvijek imaš ugovorenu brzinu bez ikakvih if then klauzula

Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Razgovarao sam sa SZK i rekli su da je nakon toga sve flat i pozivi i poruke i internet.
Ono što sam zanimljivo saznao je da će tada kad se nađemo u Njemačkoj biti besplatno zvati brojeve u cijeloj EU, Njemačkoj, Hrvatskoj ili recimo Nizozemskoj kao i primati.
No kada smo doma ako zovemo neki broj u EU, tada je to međunarodni broj i naplaćuje se po par kuna po minuti. Dakle jeftinije će biti zvati brojeve iz EU u EU nego iz Hrvatske u EU.
Ovo će biti super onima koji žive na granici s drugim zemljama EU i trebaju zvati neki broj u EU.
Primanje poruka i poziva u zemljama EU se ne naplaćuje bez obzira od kud pozivi dolaze, iz ili izvan zemalja EU.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Ja se donekle slažem s tim jer sam i davno kad su reklamirali t-com i vip neograničen internet s ograničenjem od 1GB, a nakon toga koliko želiš na 64kbps.
Ipak, Netflix te nakon par epizoda pita gledaš li i dalje, pa ako želiš tj. gledaš moraš potvrditi.
Treba razumjeti da je njima promet isto trošak i da treba razumjeti. Da je tako, ostane mi TV upaljen na Netflixu i šiba 4K mjesec dana dok sam na moru.
Ipak i TV se ugasi nakon par sati.
Ja sam uzeo raspali na mobu pa sam vidio da mi je jeftinije i ženu na istimu tarifu i roditelje tako da sad imam 4 tarife za 150 na neograničenim porukama i pozivima i svakome interenta koliko nam treba. Meni i ženi neograničeno, a roditeljima po 1GB.
Svima jeftinije.
16 godina
online
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
sar007 kaže...
No kada smo doma ako zovemo neki broj u EU, tada je to međunarodni broj i naplaćuje se po par kuna po minuti. Dakle jeftinije će biti zvati brojeve iz EU u EU nego iz Hrvatske u EU.

 Da, kad nazoves EU broj iz Hrvatske, naplate 5 kn/min (npr VIP), a kad isti broj nazoves u roamingu, onda je 0.46 kn/min. 10 puta jeftinije

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Da li taj flat nakon potrosenih xy gb smanji brzinu na 64 kbps???
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Da si samo prvu stranicu teme pročitao do kraja znao bi odgovor...
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa

Mislim da ti pravo stanje ovisi o razini i kvaliteti jačine signala. Ako imaš tele2 signal. i dali je 3g ili 4g signal. Inače ti ide u roming, brina puno manja i 3g nekakav ili HSPA maksimalno.

Edi Kovačić
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
4g i LTE nisu ista stvar. Teško da če i u gradovima to dvoje dolaziti skupa u dobrom omjeru. A i 4g signal nije baš previše bajan. Stanje sa tom lte signalom je u svakom slučaju u ovom trenutku jadno.
Edi Kovačić
15 godina
online
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
paladin2 kaže...
4g i LTE nisu ista stvar. Teško da če i u gradovima to dvoje dolaziti skupa u dobrom omjeru. A i 4g signal nije baš previše bajan. Stanje sa tom lte signalom je u svakom slučaju u ovom trenutku jadno.

Tele2 ima LTE-A odnosno 4G.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa

4g i lte nisu ista stvar. Ako ti mobitel ne podržava lte onda to nemožeš niti imati. Pogledaj to malo bolje prije nego izvališ takvu glupost.

Edi Kovačić
15 godina
online
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
paladin2 kaže...

4g i lte nisu ista stvar. Ako ti mobitel ne podržava lte onda to nemožeš niti imati. Pogledaj to malo bolje prije nego izvališ takvu glupost.

Jesam li lijepo napisao LTE-A? Malo prouči ili čitaj bolje prije nego što bacaš krafne.

 

4G je samo generacija, ne tip protokola. LTE-A je puni 4G standard.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
paladin2 kaže...

4g i lte nisu ista stvar. Ako ti mobitel ne podržava lte onda to nemožeš niti imati. Pogledaj to malo bolje prije nego izvališ takvu glupost.

Koja je razlika?

15 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
lovacmaki kaže...
paladin2 kaže...

4g i lte nisu ista stvar. Ako ti mobitel ne podržava lte onda to nemožeš niti imati. Pogledaj to malo bolje prije nego izvališ takvu glupost.

Koja je razlika?

 upravo sam prelistao pola wikipedije i nema nikakvih jasnih naznaka. osim da pravi lte 4 generacije mora imati max 1000mbita DOWN i 500 mbita UP.

 

tako da dok ne doguramo do te brojke i dalje koristimo obični "LTE" nepoznate generacije... :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice