Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

poruka: 249
|
čitano: 46.058
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje".
15 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
LTE-A je sluzbeni pravi 4G protokol.

Dakle kad si spojen na Androidu na LTE-A, pise ti da imas 4G, a ne LTE.

Takoder, Tele2 je jedan od operatera koji nudi LTE-A u Europi, medu prvima. Navodno su takvi repetitori kod nas u vlasnistvu T-HT, samo su limitirani u ovoj fazi.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Mitch kaže...
LTE-A je sluzbeni pravi 4G protokol.

Dakle kad si spojen na Androidu na LTE-A, pise ti da imas 4G, a ne LTE.

Takoder, Tele2 je jedan od operatera koji nudi LTE-A u Europi, medu prvima. Navodno su takvi repetitori kod nas u vlasnistvu T-HT, samo su limitirani u ovoj fazi.

True 4G nije IMT-Advanced?

15 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
lovacmaki kaže...
Mitch kaže...
LTE-A je sluzbeni pravi 4G protokol.

Dakle kad si spojen na Androidu na LTE-A, pise ti da imas 4G, a ne LTE.

Takoder, Tele2 je jedan od operatera koji nudi LTE-A u Europi, medu prvima. Navodno su takvi repetitori kod nas u vlasnistvu T-HT, samo su limitirani u ovoj fazi.

True 4G nije IMT-Advanced?

Pa je. IMT-Advanced je naložio dva kandidata, LTE-A i Wimax 2.

 

LTE-A i novi Wimax 4x4 jedini imaju približan bandwidth onome kakav se očekivao za 4G

8 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Mitch kaže...

Pa je. IMT-Advanced je naložio dva kandidata, LTE-A i Wimax 2.

 

LTE-A i novi Wimax 4x4 jedini imaju približan bandwidth onome kakav se očekivao za 4G

 Ako smijem primjetiti, ne odnosi se na tebe, meni je ovo natezanje s marketinškim nazivom generacije prilično besmisleno. Brzine su, realne, daleko ispod granica tehnologije, cijene i paketi ograničavajući tako da sve skupa od uvođenja LTE-a nema nikakvog praktičnog smisla razlikovati.

Ja rekoh
6 godina
neaktivan
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

Prvi put vam pišem tu i imam nekoliko pitanja. Stara je poludila zbog t-coma pa se moram informirat o ovoj novoj tele2 opciji. Gubimo strpljenje s t-comovim internetom

 

Mi živimo na selu i 100 GB potrošimo za 15ak dana. Brat i stara dosta koriste internet, ali ne koliko i ja 

 

Potrošili bi i prije, ali suzdržao sam se od downloadanja i gledanja u HDu

 

Ova tele2 opcija bi nam došla kao naručena. Malo je off-topic, ali pokušao sam skinit igru (45.3 GB) po ovoj užasnoj brzini od 1.5 mbps i nikako dočekat kraj. Da stvar bude gora, nekoliko puta je "preskočilo" s skinutih 11 GB na 9 GB. Izgubio sam živce tada. S ovom tele2 opcijom bi igru skinio za 14-15 sati (toliko je procjenjeno vrijeme po cca 8 Mbps), i nebi se morao briniti koliko mi je još prometa preostalo do potrošenih 100 GB.

 

Ovih 1 TB vjerojatno nebi mogli potrošit, ali bolje da imamo viška GB nego manjka.

 

 

Što se tiče općih uvjeta korištenja, drago mi je da je tele2 odmah napisao ono što t-com nije. Do 1 TB je ta brzina, a nakon toga je ta.

 

Danas sam pisao i na T-comovu FB stranicu i kao da se prave ludi, kao da ne shvaćaju šta im želim reći . Očito je zabranjeno govorit o tih 100 GB, dok je tele2 otvoren po tom pitanju.

Stoga, za kraj, da li se isplati uzeti ovu tele 2 opciju ili ne?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
ivan23HR kaže...

 

 

Što se tiče općih uvjeta korištenja, drago mi je da je tele2 odmah napisao ono što t-com nije. Do 1 TB je ta brzina, a nakon toga je ta.

 

Danas sam pisao i na T-comovu FB stranicu i kao da se prave ludi, kao da ne shvaćaju šta im želim reći . Očito je zabranjeno govorit o tih 100 GB, dok je tele2 otvoren po tom pitanju.

Stoga, za kraj, da li se isplati uzeti ovu tele 2 opciju ili ne?

 A koje je pitanje HT-u uopće?

Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređa
Feudalac kaže...

Ja stvarno ne znam koliko je teško za shvatiti da nešto što ima u nazivu flat (ravno, bez ograničenja) ne može imati nikakve if-then klauzule. Čim postoji bilo kakva granica - više nije flat. Uopće ne govorim da je to loša ponuda, da su Tele2 šupci ili ne znam kaj, samo velim da pojam flat ne ide uz tu tarifu i gotovo. U kakve škole danas idu ova djeca, kaj nigdje nitko nema sposobnost razumijevanja osnovnih pojmova? Kao što je netko već rekao, samo čekajte da se vrijeme dobivanja dodatnih 2gb protegne na 24 sata pa ću vam se smijati kako ste naivno slinili po natpisu flat, a niste čitali sitna slova.

 Radis u t-com-u.

Jel se sjecas vremena kad je u zagrebu 4mb net kostao 240 kuna? Kad su me nazvali i opomenuli zbog 100gb skinutih.(prvi komp dobio) 

Decki pratim temu i vidim da ovi zaostali majmuni trolaju najjace. Ponuda je odlicna u usporedbi s ostalim telekomima. 

Ja bi uzeo da nemam priliku koristiti bnet za 130kn mjesecno 120/15mb puna brzina. 

Mrzovoljan sam danas nisam si mogao pomoci da ne napisem nesto. 

9 godina
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

ekipa, aj napisite dojmove sad nakon nekog vremena koristenja tog kucnog tele2 interneta.. postoje li pucanja veze, resetiranja routera, usporavanje brzine i sl...
dosta mi je ovog bakra i navodne maksimalne brzine 10/0,5
u danasnje vrijeme kada mi mob napravi video od 500mb u jednoj minuti, pa to treba uploadat.. uff, danima se uploada nesto od 10-15gb
posto sam u gradu srednje velicine gdje je navodno pokrivenost tele2 4g signala dobra, mislio sam otpiliti bakar, jer fiksni telefon svejedno ne koristim, a zahtjevi za brzinom interneta rastu iz dana u dan, sve vise uredaja spojeno, od hrpe mobitela, tableta, tv-a, laptopa, pc-a..
tcom je obecao optiku, ali treba docekati taj dan, tu godinu...

e da, da li taj router koji se dobije u tele2 ima lan port da mogu spojiti obican pc putem kabela, i kakav je ping za igranje opcenito? nekad davno sam koristio njihov 3g internet i ping je bio katastrofa u odnosu na adsl

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Tele2: Flat internet stigao i na mobilne uređaje

Pozdrav svima! Evo dojma o Tele2 internetu. Koristim ga sad ide treći mjesec. Repetitor iza zgrade ima 200m. Na mobitelu brzine od 30 na niže (obečavali do 100 hahahaha). Upload redovno viši od downloada. ali... Na kompjuteru brzine jedva 15. OK je dok je do 3 uređaja spojeno, komp, tablet i mob, ali kad se upali još jedan komp i mob tada problemi. Veza je nestabilna i to je understatement, uređaj bi trebao podržavati do 10 konekcija, a jedva se nosi sa 5. Sam uređaj se diskonekta po 10 puta na dan i onda ga treba palit i gasit, jer, on pokazuje da radi i ima full signal samo interneta nema. Zvala sam podršku 5-6 puta i oni samo ponavljaju isto, upali, ugasi, možda je veza preopterečena itd, čak sam 2 puta resetirala uređaj na tvorničke postavke. Danas poludim i odnesem uređaj u poslovnicu da ga zamijenim jer je očito pokvaren ili nešto, on tamo mjeri brzinu od 40, kaže da ga može poslati u vezi gašanja, ali do 30 dana nema interneta, ne dobiješ nikakav uređaj na korištenje do tad i šečer na kraju, račun se platiti mora, a onda se žali. Tako da.. na kraju, žao mi je što sam ga uzela pod ugovorom na 2god. jad i bijeda. Ne preporučam.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice