Tele2: tri gige za ljeto

poruka: 73
|
čitano: 9.222
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2: tri gige za ljeto".
11 godina
offline
Tele2: tri gige za ljeto

3gb na tele2 je zapravo kao da na VIPu imam flat rate :D

posto je veza na tele2 ocajna, nema sanse da 3gb iskoristis :D 

 
9 6 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tele2: tri gige za ljeto

a kaj ceka HT??? oni su prvo s promotivnih 1 giga (pricaj i surfaj) prosle godine ipak smanjili na 500 MB, da bi ove godine smanjili na 300 MB (govorim o istoj tarifi, pricaj i surfaj za 30 kn)... 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2015.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
@LudaRajcica, to ti iz iskustva? U mom kucanstvu su 2 Tele 2 prepaid broja I nema problema.
9 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
LudaRajcica kaže...

3gb na tele2 je zapravo kao da na VIPu imam flat rate :D

posto je veza na tele2 ocajna, nema sanse da 3gb iskoristis :D 

 3GB na vipu te košta cijelo bogatstvo

13 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
Brk kaže...
@LudaRajcica, to ti iz iskustva? U mom kucanstvu su 2 Tele 2 prepaid broja I nema problema.

I kod mene isto dva broja, nikad problema...

marsovac zemaljski kaže...
LudaRajcica kaže...

3gb na tele2 je zapravo kao da na VIPu imam flat rate :D

posto je veza na tele2 ocajna, nema sanse da 3gb iskoristis :D 

 3GB na vipu te košta cijelo bogatstvo

Tako je. Kada se usporedi ponuda Tele2 i Vipa, vidi se kako je Vip skuplji i da njihove usluge koštaju kao Sv. Petra kajgana...

15 godina
offline
Tele2: tri gige za ljeto

e, taj štap: može (uz minimalne preinake) poslužiti kao beračica za voće na visokim stablima. a kaj se tiče 2 teleta, imam problema s njihovom uslugom ali imao sam jednake i s ostalim operaterima (uz različite cijene i razinu bezobrazluka u kontaktiranju s korisnikom). nisu ni bolji ni lošiji. sve to isti q. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
Marko :D kaže...
Brk kaže...
@LudaRajcica, to ti iz iskustva? U mom kucanstvu su 2 Tele 2 prepaid broja I nema problema.

I kod mene isto dva broja, nikad problema...

marsovac zemaljski kaže...
LudaRajcica kaže...

3gb na tele2 je zapravo kao da na VIPu imam flat rate :D

posto je veza na tele2 ocajna, nema sanse da 3gb iskoristis :D 

 3GB na vipu te košta cijelo bogatstvo

Tako je. Kada se usporedi ponuda Tele2 i Vipa, vidi se kako je Vip skuplji i da njihove usluge koštaju kao Sv. Petra kajgana...

Evo moje iskustvo. Do nedavno sam bio na Tele 2, i bio sam prezadovoljan tarifom i njezinom cijenom, ali signal je apsolutna katastrofa. Brzi internet imaš isključivo samo u većim gradovima i to je to. Ako kao ja putuješ i "ima te svuda" definitivno najgora mreža po pitanju pokrivenosti običnim i internet signalom. Onaj tko živi u većim gradovima i ne ide baš iz njih često Tele 2 je ok mreža, ali za druge, dragi Bog im pomogao i dao strpljenja, jer će doći u iskušenje da bace mob u zemlju.

Inače bio sam korisnik sve tri mreže u Hrvatskoj tako da donekle znam šta pričam.

Pohvalno je od njih što imaju razne akcije i potiču druge operatore da smanjuju cijene, ali pokrivenost signalom je jednostavno očajna, a brzim internetom još gora. Dok to ne poprave definitivno neće biti moj odabir ma koliko god imali povoljne akcije i tarife.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
LudaRajcica kaže...

3gb na tele2 je zapravo kao da na VIPu imam flat rate :D

posto je veza na tele2 ocajna, nema sanse da 3gb iskoristis :D 

 Ovisi gdje se nalaziš. Ima mjesta u Hrvatskoj u kojima je Tele2 sasvim solidan.

 

Diplomirani pješak kaže...

a kaj ceka HT??? oni su prvo s promotivnih 1 giga (pricaj i surfaj) prosle godine ipak smanjili na 500 MB, da bi ove godine smanjili na 300 MB (govorim o istoj tarifi, pricaj i surfaj za 30 kn)... 

 Imaš HT-ov Bonbon - 5GB za 45 kuna.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
marsovac zemaljski kaže...
LudaRajcica kaže...

3gb na tele2 je zapravo kao da na VIPu imam flat rate :D

posto je veza na tele2 ocajna, nema sanse da 3gb iskoristis :D 

 3GB na vipu te košta cijelo bogatstvo

 50kn - Zakon tarifa

 

1500 redovnih (nepotrošeno se prebaciva u sljedeći mjesec)

1500 promotivnih kroz godinu dana (pošalje se oobični sms promocije)

 

= 3GB

 

još ako se nakupi prebacivanje nepotrošenog, a dozvoljeno je do 3000mb

 

=  3GB (s nepotrošenim) + 1,5 GB promotivnih

=

4,5GB

=

50kn

 

cijelo bogatstvo

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
11 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
Brk kaže...
@LudaRajcica, to ti iz iskustva? U mom kucanstvu su 2 Tele 2 prepaid broja I nema problema.

da, iz iskustva... jednostavno moja lokacija je takva ali i podrucija kuda se krecem takodjer...

Prijatelj ima tele2 i nista se nije popravila situacija... nije mi opcija nemati net bas na mjestima di najvise provodim vremena van kuce...

marsovac zemaljski kaže...
LudaRajcica kaže...

3gb na tele2 je zapravo kao da na VIPu imam flat rate :D

posto je veza na tele2 ocajna, nema sanse da 3gb iskoristis :D 

 3GB na vipu te košta cijelo bogatstvo

 znam, zato pazim da 1gb bude dostatan a ako ne, onda je 64kbps pa opet osnovno mogu odraditi...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
torrente kaže...
marsovac zemaljski kaže...
LudaRajcica kaže...

3gb na tele2 je zapravo kao da na VIPu imam flat rate :D

posto je veza na tele2 ocajna, nema sanse da 3gb iskoristis :D 

 3GB na vipu te košta cijelo bogatstvo

 50kn - Zakon tarifa

 

1500 redovnih (nepotrošeno se prebaciva u sljedeći mjesec)

1500 promotivnih kroz godinu dana (pošalje se oobični sms promocije)

 

= 3GB

 

još ako se nakupi prebacivanje nepotrošenog, a dozvoljeno je do 3000mb

 

=  3GB (s nepotrošenim) + 1,5 GB promotivnih

=

4,5GB

=

50kn

 

cijelo bogatstvo

 Mislim da to nije tako. Ako si dosegnuo maksimum od 3GB, onda ne možeš još pribrojiti tih 1,5 GB.

 

Kako god bilo, Bonbon nudi 5GB za 45 kuna i još imaš 4G signal, a koliko znam, VIP svojim bonašima ne da pristup 4G mreži.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
BudalastoStvorenje kaže...

 Mislim da to nije tako.

 

 Ja ne mislim, već znam. U kućanstvu imam tri broja sa tom tarifom. Promotivnih 1.5GB se nalazi na zasebnom obračunu koji je promotivan i on se prvi troši...kada se on potroši nastave se skidati MB sa primarne tarife koja može imati najviše 3000mb.

NE uspoređivati kruške i jabuke sa bonbonom...tu si naveo samo internet...kod vipa imaš u tih 50kn i 1500min prema svima. Tako bi trebalo i kod bonbona dodat makar onih 200min pa to više nije 45kn.

 

Evo ti slike od VIPa

 

Primarna količina iz tarife

 

 

 

..a promotivne extra MB se vidi samo sa slanjem sms "?". I oni se mogu gomilat u nedogled.

 

 

Znači trenutno imam 5,400MB.  I jedina tarifa na tržištu u kojoj se nepotrošeno prebacuje.

 

Cijelo Bogatstvo od 50kn 3000min prema svima i 3000mb + 1,5gb + vrhunska pokrivenost.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 20:58 (torrente).
12 godina
neaktivan
offline
Tele2: tri gige za ljeto

3GB interneta + 1 crta signala.. jupiii :D :D 

ekipa koja tvrdi da je signal dobar vjerojatno živi u ZG ili nekom većem gradu i ne mrdaju nikud dalje. Nek se probaju provozat autoputem od ZG do Splita ili starom cestom i neka kažu koliko su vremena imali signal. Signal se zagubi odma iza Lučkog. Kad putujem ZG-ST uključim airplane mode jer nema smisla iščekivat signal, ako ga i ima opet ne mogu na internet. Tek kad dođem u Dugopolje onda isključim airplane mode. Trenutno sam u ZG i signal je odličan, svugdi skoro pun 3G, ali to je ZG. 

www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
3 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
torrente kaže...

NE uspoređivati kruške i jabuke sa bonbonom...tu si naveo samo internet...kod vipa imaš u tih 50kn i 1500min prema svima. Tako bi trebalo i kod bonbona dodat makar onih 200min pa to više nije 45kn.

 

Evo ti slike od VIPa

 

Primarna količina iz tarife

 

 

 

..a promotivne extra MB se vidi samo sa slanjem sms "?". I oni se mogu gomilat u nedogled.

 

 

Znači trenutno imam 5,400MB.  I jedina tarifa na tržištu u kojoj se nepotrošeno prebacuje.

 

Cijelo Bogatstvo od 50kn 3000min prema svima i 3000mb + 1,5gb + vrhunska pokrivenost.

Ok, onda je tako.

 

S tim da VIP-ova tarifa nije prva u kojoj se moglo gomilati gigabajte, jer je HT to imao već prije nekoliko godina na Simpi. Znam da je tako jer sam i sam to koristio i nepotrošeni promet su mi čuvali godinama ali da bih do njega došao bilo je potrebno aktivirati makar najmanju dodatnu mjesečnu opciju podatkovnog prometa.


Mene sada zanima koliko dugo će tebi VIP čuvati taj promet kojeg gomilaš?  Do kraja promocije dodatnih 1,5GB?

 

3000 minuta razgovora? To onda znači da nisi potrošio niti minutu razgovora nego su to prebačene minute + nove minute? Plus uspostava poziva od 0,29 kn. Na Bonbonu biraš što ti treba ili koliko ti treba.

 

Pokrivenost neću komentirati jer ne koristim tu mrežu.

majstorSZ kaže...

3GB interneta + 1 crta signala.. jupiii :D :D 

ekipa koja tvrdi da je signal dobar vjerojatno živi u ZG ili nekom većem gradu i ne mrdaju nikud dalje. Nek se probaju provozat autoputem od ZG do Splita ili starom cestom i neka kažu koliko su vremena imali signal. Signal se zagubi odma iza Lučkog. Kad putujem ZG-ST uključim airplane mode jer nema smisla iščekivat signal, ako ga i ima opet ne mogu na internet. Tek kad dođem u Dugopolje onda isključim airplane mode. Trenutno sam u ZG i signal je odličan, svugdi skoro pun 3G, ali to je ZG. 

 

Gle, ja se nikada neću umoriti pisati kako u Zagrebu ne cvjetaju ruže za bilo što, a što se često ovdje navodi kao "Eeee, ti si u Zagrebu, tebi sve radi, signal je do plafona, tebi pada novac s neba, tebi ovo, tebi ono...". U strogom centru Zagrebu pucaju razgovori na Tele2. Puno puta sam to iskusio. Ping na Tele2 je užasno visok, a moj prosjek brzine u downloadu je oko 3 megabita (speedtest ponekad daje i više), što je oko prosjeka kojim se Tele2 hvalio daleke 2009. kao najbrža 3G mreža (izvor: http://www.jutarnji.hr/fer-potvrdio--tele2-najbrza-3g-mreza-u-hrvatskoj/303719/). Nadam se da će unaprijediti svoju mrežu kao što su to najavili i to bi mogla biti sasvim druga priča.

 

Također ponavljam: ne razumijem ljude koji biraju mrežu s kojom imaju loša iskustva. Prebaci se na mrežu koja ima signala tamo gdje se krećeš, koja ima povoljne tarife i sl. Čitam poruke ljudi koji se na slijepo obavezu na 24 mjeseca boravka na nekoj mreži i onda počnu kukati i psovati. Zar je tako teško otići na kiosk i kupiti SIM karticu i isprobati mrežu, pa onda donijeti odluku?

 

"Kad putujem ZG-ST uključim airplane mode jer nema smisla iščekivat signal" - bezveze se mučiš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 23:01 (BudalastoStvorenje).
15 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto

Pa jbt uključi automatsko prebacivanje mreže ili, ako ne ide, forsiraj T-Com mrežu, zato i imaš nacionalni roaming.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
BudalastoStvorenje kaže...

Mene sada zanima koliko dugo će tebi VIP čuvati taj promet kojeg gomilaš?  Do kraja promocije dodatnih 1,5GB?

 

3000 minuta razgovora? To onda znači da nisi potrošio niti minutu razgovora nego su to prebačene minute + nove minute? Plus uspostava poziva od 0,29 kn. Na Bonbonu biraš što ti treba ili koliko ti treba.

 

Pokrivenost neću komentirati jer ne koristim tu mrežu.

 1. MB se gomilaju i traju cijelu godinu. Nema reseta. Ne znam koji je limit u toj promociji.

 

2. Djelić slike je sa mobilne aplikacije MojVip. Izvrsna aplikacija dostupna na svim platformama. (Tele2 bi mogao razviti više svoju aplikaciju.) U njoj se vidi 3000 jer se upravo obnovila tarifa.  Bilo je od prošlog mjeseca ostalo 1900(dakle potrošio 1100min), sada sa obnovom dodaju redovnih 1500,ali zbroj ne prelazi 3000.

 

3. Netaknuto stoji i 3000MB sve dok nije potrošen promet iz promocije.

 

Nedavno sam bio na jednom izletu i baš sam ponio jedan broj od ukućanina koji je imao promotivnih 6500mb na gomili. Sa zadovoljstvom mrcvario Skype video pozive.

 

Evo ss tog broja..opet mu se gomila promocija..

 

 

Uspostave poziva su svo "zlo" s tim.  Dosta ljudi isto ne zna jednu činjenicu. Operater tu zarađiva 22 lipe. Svaki operater plaća drugom operateru 7 lipa za ostvarenje poziva. Bonbon je zbilja odličan izbor. Trebaju samo isključit onu podjelu minutaže unutar i izvan mreže.  Malo je i dalje konfuzno ono čekanje potvrdnih sms-a kod obnove...to je trebalo izvesti jednostavnije.

 

 

Koristim ja puuuuno brojeva .  Imam i bonbon i tele2..evo tabova..

 

 

Tele2 je hajmo reći korektan u urbanoj sredini. Sve van toga je kilavo ili ne postoji (još imam taj broj u uporabi).  Prošlog mjeseca,nas 8 u kombiju kroz tunel Sv.Rok.... cijelim tunelom Vip HSDPA+...ostali No Signal.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 23:28 (torrente).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
BudalastoStvorenje kaže...

"Kad putujem ZG-ST uključim airplane mode jer nema smisla iščekivat signal" - bezveze se mučiš.

 Ne kužim šta želiš reći s ovim bezveze se mučiš. Pa baš zato uključim airplane mode da se ne gnjavim sa signalom, ne koristim telefon tih 5-6 sati i ćao.
 Tele2 koristim samo zato što iman 1000min prema svim mrežama (i fiksnim linijama u HR) i 3GB mjesečno za 35kn, koristim na bonove jer to odgovara mom mjesečnom budžetu.  

btw. to što kažeš za ping i brzinu isto mogu potvrditi. U ZG sam veći dio godine i zadnji put kad sam radio speedtest onako iz dosade ping je varirao između 150 i 700, brzina između 2 i 5Mbit/s download. 

uuY kaže...

Pa jbt uključi automatsko prebacivanje mreže ili, ako ne ide, forsiraj T-Com mrežu, zato i imaš nacionalni roaming.

Ne znam jesi li probao ali to sa t-com signalom ne pije vode ako želiš na internet, presporo je. Eventualno za nekakav poziv koji ne može čekati, SMS ili slično, ali internet je valjda brzine dial-up veze.  

www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
Ja sam trenutno na BonBon-u, zadovoljan jer najvise mi treba net, a kod njih uzmem ovi 5 GB i super, za 10 kn pozive i 10 poruke. Taman.

Najbolja mreza po kvaliteti i jacini signala je definitivno VIP, sestra i mama su na VIP-u, bio i ja do prije pola godine.
Znaci u podrumu di ja imam jedva EDEG na HT (bonbon) njih dvi full HSDPA i surfaju najnormalnije.
Tele 2 nisam nikad probo nit cu probat dok odasiljace ne srede jer kolege koji imaju cim maknemo iz grada ili HT roming di nemoz normalno surfat ili no signal.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
majstorSZ kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

"Kad putujem ZG-ST uključim airplane mode jer nema smisla iščekivat signal" - bezveze se mučiš.

 Ne kužim šta želiš reći s ovim bezveze se mučiš. Pa baš zato uključim airplane mode da se ne gnjavim sa signalom, ne koristim telefon tih 5-6 sati i ćao.

 Prebaci se na mrežu s boljim signalom.

13 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
majstorSZ kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

"Kad putujem ZG-ST uključim airplane mode jer nema smisla iščekivat signal" - bezveze se mučiš.

 Ne kužim šta želiš reći s ovim bezveze se mučiš. Pa baš zato uključim airplane mode da se ne gnjavim sa signalom, ne koristim telefon tih 5-6 sati i ćao.
 Tele2 koristim samo zato što iman 1000min prema svim mrežama (i fiksnim linijama u HR) i 3GB mjesečno za 35kn, koristim na bonove jer to odgovara mom mjesečnom budžetu.  

btw. to što kažeš za ping i brzinu isto mogu potvrditi. U ZG sam veći dio godine i zadnji put kad sam radio speedtest onako iz dosade ping je varirao između 150 i 700, brzina između 2 i 5Mbit/s download. 

uuY kaže...

Pa jbt uključi automatsko prebacivanje mreže ili, ako ne ide, forsiraj T-Com mrežu, zato i imaš nacionalni roaming.

Ne znam jesi li probao ali to sa t-com signalom ne pije vode ako želiš na internet, presporo je. Eventualno za nekakav poziv koji ne može čekati, SMS ili slično, ali internet je valjda brzine dial-up veze.  

Što ti očekuješ od 2G signala (na koji su ograničeni)?

PC - stručnjak kaže...
Ja sam trenutno na BonBon-u, zadovoljan jer najvise mi treba net, a kod njih uzmem ovi 5 GB i super, za 10 kn pozive i 10 poruke. Taman.

Najbolja mreza po kvaliteti i jacini signala je definitivno VIP, sestra i mama su na VIP-u, bio i ja do prije pola godine.
Znaci u podrumu di ja imam jedva EDEG na HT (bonbon) njih dvi full HSDPA i surfaju najnormalnije.
Tele 2 nisam nikad probo nit cu probat dok odasiljace ne srede jer kolege koji imaju cim maknemo iz grada ili HT roming di nemoz normalno surfat ili no signal.

Pa dobro strpite se malo, do kraja godine cijela Hrvatska će biti pristojno pokrivena njihovim vlastitim signalom.

 

 

Već su pokriveni:

1. Zadar

2. Dubrovnik

3. Istra

 

Osim toga, za one koji se pitaju gdje je 4G, evo odgovora. Gore je napisano da je Tele2 dobio frekvencije na koje može ići 4G mreža. Ova oprema koju oni imaju podržava 4G tako da oni samo okrenu na 4G i voila!

Ako je to tako, zašto se ne puste na 4G? Možda čekaju da se RH prebaci na DVB-T2 odašiljanje TV kanala jer tada dio frekvencija ide mobilnin operaterima. 

Možda puste 4G kada cijela Hrvatska bude pokrivena, znači na kraju godine. Nikad se ne zna...

16 godina
neaktivan
offline
Tele2: tri gige za ljeto

Nema se tu što preveć filozofirat.

Klasika kao i kod ostalih 13 zemalja uglavnom proizašlih iz tranzicije. Što manje ulaganje i penetracija sa dampiranjem cijena.

Fokus je usmjeren na mladu publiku bonaša. Eventualno se tu i tamo sramežljivo ponudi neka usluga za poslovne korisnike. (pošto je poslovni korisnik zahtjevan, tu ne cvjeta cvijeće)

 

Pretežno je poslovanje u minusu. Nigdje se ne "baca sidro" na tvrdu podzemnu infrastrukturu. Ostaje se na mobilnom pristupu. Ako su dugoročno rezultati negativni, prodaje se filijala i napušta lokacija.  Tako vam šveđani funkcioniraju na istočnom dijelu europe.

 

Ostali operateri imaju dugoročnu strategiju i 70% ulaganja konstantno vrše ka tvrdoj podzemnoj fiber infrastrukturi.

Imali ste primjer prije dva mjeseca...Dubrovačko područje pola dana ostalo bez svih operatera. Radio jedino Tele2. Zašto!?  Zato što im sustav radi serijski preko baznih stanica.

Ostali su krepali jer je prekinut  glavni optički kabel.  Svaka bazna stanica u gradovima od Vipa i Tmobilea je spojena odmah na njihovu podzemnu optiku.  Naravno, odmah su i desetorostruku povećane mogućnosti i kvaliteta usluga.  T-Com je prednjačio godinama, a zadnjih 5 godina Vip je pokrio skoro cijelu RH sa svojom optikom...pa kupe 70% koksijalne infrastrukture (Bnet),pa će sad i Amis i sl.   Dugoročno je jedino rješenje (i lova) grabiti fixni - tvrdi dio kolača na i pod zemljom.

 

Tele2 je u RH pridonio zdravoj konkurenciji i smanjenju cijena, posebno kod mlađe publike koja debelo izvaga 5kn više ili manje. Sigurno da poduzetnik sa 100 uposlenih neće riskirati slabu pokrivenost sa 100 mobitela...odlučuje se za provjereni koncept,a to su ipak ostala dva operatera. I TU JE LOVA!

A i sami vidite kakav je pristup ako ste poslovni korisnik i treba vam SZK. Stvari se expresno rješavaju.  Za sve ostlo,ova dva igrača su napravili sestrinske "omladina" mreže, Bonbon i Tomato.

 

To su činjenice na terenu i politike poslovanja, možemo ih jedino ne volit što su takve. Sve drugo su dječija prepucavanja "moj signal je jači od tvog signala i moja tarifa je više cool od tvoje".

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
4 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
PC - stručnjak kaže...

Tele 2 nisam nikad probo nit cu probat dok odasiljace ne srede jer kolege koji imaju cim maknemo iz grada ili HT roming di nemoz normalno surfat ili no signal.

 nisi nikad probao i znaš da nema signala 

14 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
LudaRajcica kaže...

3gb na tele2 je zapravo kao da na VIPu imam flat rate :D

posto je veza na tele2 ocajna, nema sanse da 3gb iskoristis :D 

 Qft!

 

Tele2 je govno!

 

- Dugo čekanje na uspostavu poziva
- Česti prekidi tijekom trajanja poziva, mora se zvati opet

- Ljudi mi javljaju da sam nedostupan, a nisam s nikim razgovarao

- Ljudi mi javljaju da sam zauzet, a nisam s nikim razgovarao

- Često moram zvati dvaput jer ne čujem sugovornika (ili on mene)

- Često se usred poziva zvuk izobliči i raspadne i onda treba zvati opet

- Internet signal - LOL. Po Zagrebu ima X lokacija gdje gdje se internet uspori do bola.

- Poistovjećuju korisnike s ovcom (što vjerojatno i jesmo  )

 

Na teletini sam već par godina no čini mi se da se kvaliteta usluge u zadnjih godinu dana opako srozala,

tako da je ovo moja zadnja godina bivanja Gregorom

 

 

13 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto

 To što se tebi čini nema veze s realnošću.

13 godina
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
torrente kaže...

Ostali operateri imaju dugoročnu strategiju i 70% ulaganja konstantno vrše ka tvrdoj podzemnoj fiber infrastrukturi.

Imali ste primjer prije dva mjeseca...Dubrovačko područje pola dana ostalo bez svih operatera. Radio jedino Tele2. Zašto!?  Zato što im sustav radi serijski preko baznih stanica.

Ostali su krepali jer je prekinut  glavni optički kabel.  Svaka bazna stanica u gradovima od Vipa i Tmobilea je spojena odmah na njihovu podzemnu optiku.  Naravno, odmah su i desetorostruku povećane mogućnosti i kvaliteta usluga.  T-Com je prednjačio godinama, a zadnjih 5 godina Vip je pokrio skoro cijelu RH sa svojom optikom...pa kupe 70% koksijalne infrastrukture (Bnet),pa će sad i Amis i sl.   Dugoročno je jedino rješenje (i lova) grabiti fixni - tvrdi dio kolača na i pod zemljom.

"...rekla je Hercigonja Majetić te ujedno i komentirala i nedavni prekid svih telekomunikacijskih veza na području Dubrovnika u kojem je samo u funkciji ostala mreža Tele2.

 - To nema veze s ovom novom tehnologijom nego s tim što mi nismo vezani isključivo na jednog davatelja usluge optike. U trenutku kada je prekinuta optika, mi smo vrlo brzo s jednog davatelja prešli na drugog. Tako da smo, zahvaljujući našoj super opremi, za deset minuta bili nazad i svi naši korisnici mogli su koristiti Tele2 mrežu. Žao mi je što se govorilo samo o glasovnim uslugama, što nije točno jer su se, uz glasovne, cijelo vrijeme mogle koristiti i podatkovne usluge. Kao Tele2 imamo dvije mogućnosti na kojima se možemo osloniti..."

 

http://m.dubrovacki.hr/clanak/75554/usluge-mreze-tele2-na-najmodernijoj-razini-i-u-dubrovniku

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 12:37 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Tele2: tri gige za ljeto

Dubrovnik je iznimka za sve...tu živim.  Ovdje su signali od svih operatera vrhunski. 4G je bio vrhunski još u "beta" fazi davnih godina.

Znaš zašto?

Zato što je i danas 6 kruzera na sidrenju i cca 30-40 000 kruzeraša će se nakačit na roming. To je zlatna koka nosilica. U zaleđu je ACI marina, prenatrpana bogatim jahtašima i iza nje je brdo sa teritorijem BiH.  Na njemu je posađena bazna stanica i nakačene su sve BiH mreže, te silovito udaraju po cijelom akvatoriju. Strahovita lova. Samo se vi kačite.

 

Kada se radi o ovakvoj destinaciji,onda tu i uložiš u dobar signal...te se i pohvališ..kao u linku. Već kada ideš prema pelješcu u smjeru Splita, čim napustiš Dubrovnik...gotovo sa Tele2.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tele2: tri gige za ljeto

Popraviti će se to...

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2: tri gige za ljeto
Neznam cemu uopce 4G, kao da na mobitelu sad skidam neku veliku datoteku, i ovih 20 - 30 Mbita je i vise nego dovoljno.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Tele2: tri gige za ljeto

Ma 4G je ionak nist koristi kad ga imaš s ograničenim prometom, sad ovisno o brzini 1GB je na 4G moguće potrošiti za manje od 2 minute pri skidanju punom brzinom, a trebalo bi kao mjesec dana držati. Možda na stranicama iz 91. :)

Koje gluposti HT nudi, pazi 100 MB, 200 MB, 500 MB, pa to ode za 3 dana, a ja barem ne gledam YT preko mobilnih i ne skidam ništa, danas dok se neka stranica učita sa svim reklamama i dodatnim sadržajima ode pol prometa. Istina, ima tamo prejaka i neki paketi sa više GB za 75 kn i 50 kn svaki mjesec, al to je ipak previse u usporedbi s ovim kaj nude drugi operateri.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2015.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tele2: tri gige za ljeto

Vozim se po cesti i vidim pano Tele2 nabrijali boga i vraga i pogledam na mob nema signala haha,živim u Umagu i dovoljno se maknuti 3 km van grada i puf signal za upucat se.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice