Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

poruka: 98
|
čitano: 9.944
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima".
16 godina
neaktivan
offline
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

Nemaju para al imaju mobitel i trose, a ja budala koja trosim koliko imam ... sta ce meni oprostit ...

 

potpis :D
Moj PC  
21 9 hvala 2
11 godina
online
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
Hacker-ri kaže...

Nemaju para al imaju mobitel i trose, a ja budala koja trosim koliko imam ... sta ce meni oprostit ...

 

 ima njih puno koji su trošili koliko imaju, pa su zahvaljujući spletu okolnosti i banana državi došli u poziciju da više nemaju, a troškove je teško odmah srezati, pogotovo kredite ili ugovorne obaveze s telekomima

ne želim ti pametovat, no vrlo lako se danas možeš naći u sličnoj situaciji 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 10:46 (picajzla0707).
9 godina
offline
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

Nemojte ih samo hvaliti i dizati u nebesa.

T-scum i vip su se dosta naroda oglodali dok su bili monopolisti.

Sjecam se da mi je ko skolarcu bon od 100 kn trajao nekih 10-15 dana maksimum i to kad bi slao samo poruke.(nečemo se ni prisječati cijene mms-a)

Ovo kaj su 9000 ljudi oprostili dugove je zato kaj su se pomirili da te pare neče vidjeti, i treba se zapitati kolko tu ima ljudi koji su dobili ogromne račune zbog pograničnog rominga

Koje bi ionako izgubili na sudu.

MAZANJE OČIJU JE OVO NIŠ DRUGO

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

Jako mala skupina ljudi će dobiti oprost. Oni sigurno ne troše nepotrebno novce jer ih nemaju. Da bi im se oprostio dug, moraju biti na socijalnoj pomoći, nemati nikakve nekretnine i pokretnine na svoje ime, i ne smiju imati mjesečna primanja veća od 1250 kn za samce ili 2500 za obitelji. Tim ljudima sigurno nije lako, tak da ne možeš izjaviti takvu glupost. Ima i oni koji se ponašaju kao što si rekao (znamo koja je to skupina ljudi), ali ima one kojima je stvarno potrebna pomoć i ne možeš sve stavljati u isti koš. A danas internet nije luksuz nego je potreba. Puno prije će si naći posao ljudi preko interneta jer ovi na burzi ne rade ništa i od njih ne možeš očekivati nikakvu pomoć.

 

Isto tako ako imaju školarce, sve se odvija preko interneta jer neki "biser" u vladi se sjetio idemo sve digitalizirati, uvesti da je osnovna i srednja škola obavezna, ali nećemo omogućiti svim školarcima besplatan internet da se mogu normalno školovati. Nek im roditelji to omoguće kako znaju. Meni bi bilo logično da ako su već uveli obavezno školovanje i ako se sve odvija preko interneta, da onda svoj djeci omoguće besplatan pristup internetu koji su mogli ograničiti samo za potrebe škole.

 
3 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
formula1live kaže...

Isto tako ako imaju školarce, sve se odvija preko interneta jer neki "biser" u vladi se sjetio idemo sve digitalizirati, uvesti da je osnovna i srednja škola obavezna, ali nećemo omogućiti svim školarcima besplatan internet da se mogu normalno školovati. Nek im roditelji to omoguće kako znaju. Meni bi bilo logično da ako su već uveli obavezno školovanje i ako se sve odvija preko interneta, da onda svoj djeci omoguće besplatan pristup internetu koji su mogli ograničiti samo za potrebe škole.

 Je li ozbiljno ovo pišeš?

 

Prijatelju moj, država ti ne duguje ništa! Sumnjam da će dijete koje uzme knjigu pa zagrije stolicu koji sat dnevno kaskati za djecom koja uče na Internetu.

16 godina
odjavljen
offline
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

Ajmo natjerati firme da se odreknu dobiti a s druge strane ćemo ostaviti jednako visoke poreze i sve drugo što ljude ubija...

Nije im palo na pamet socijalno ugroženima dati besplatnu struju?

Freak Show Inc.
 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

"da jednokratno oproste stare dugove najugroženijoj skupini građana" -> dakle svima koji imaju HR državljanstvo? 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
Friday kaže...

Ajmo natjerati firme da se odreknu dobiti a s druge strane ćemo ostaviti jednako visoke poreze i sve drugo što ljude ubija...

Nije im palo na pamet socijalno ugroženima dati besplatnu struju?

 https://www.youtube.com/watch?v=7WhL7ruBIGM 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

dao bih oprost samo onima kojima su primanje znatno pala zbog gubitka posla ili sl., a svi drugi - ovrha

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
picajzla0707 kaže...

 ima njih puno koji su trošili koliko imaju, pa su zahvaljujući spletu okolnosti i banana državi došli u poziciju da više nemaju, a troškove je teško odmah srezati, pogotovo kredite ili ugovorne obaveze s telekomima

ne želim ti pametovat, no vrlo lako se danas možeš naći u sličnoj situaciji 

 Mene su uvijek roditelji učili da kad imam stavljam na stranu jer vrlo brzo može doći vrijeme kad neću imati. Tako da opet nema nikakvo opravdanje za njih jer štedi se kad se ima, a ne kad se nema. Osim toga ako dođe do toga da se stvarno toliko nema onda se reže žica od telefona i vadi kartica iz mobitela, a ne nastavlja ih se dalje koristiti bez da se plaća. A ugovori s teleoperaterima danas se lako prekidaju kad hoćeš, plaćaš samo razliku za uređaj koji si uzeo, a kad prodaš taj uređaj + dio koji si otplatio do tad možda bi bio u minusu par stotina kuna. 

 

A ja znam puno ljudi, neki i dosta bliski meni + prijatelji koji nemaju za platit kavu, a imaju 3-4 puta bolje mobitele od mene i koji "ne mogu" ne potrošit 300-400 kn mjesečno na pretplatu. Ili prijatelji kod kojih samo jedan u obitelji radi (i ima dosta manju plaću od moje) ali zato im djeca moraju imat naskuplje mobitele. To što je 10.000 kn u minusu na nekoliko kartica nema veze. Ili to što puši, svakodnevno je u kladionici i plaća pivo u kafiću je država krva što onda nema za platit struju ili vodu. 

 

80-90% ovih što su dužni da im ja godinu dana određujem na što će, kad i koliko trošit (i da im nađem posao, btw. posla ima samo ne dobrog, no jbg kad je stiska radiš što možeš) vrlo brzo bi vratili svoje dugove. No lakše je imat 35 godina jesti i spavat kod mame i tate, a dane provodit po kafićima i kladionicama nego radit za 3100kn. A školu vidjeli na razglednici, ali zato im je društvo nešto dužno i krivo. 

 

Imam poznanika (radio sam s njim kad nisam radio u struci, nisam mogao naći posao pa sam radio sve i svašta. Znači radi sam isti posao kao i on. Posao za osnovnu školu i pol mozga, nije ni fizički težak) koji nema 3 razreda škole, lijen i bezobrazan, nije ni pametan previše. Puši, pije i kad nije na poslu (a i kad je) je u kafiću. I onda on meni mrtav ozbiljan priča kako je 3.500 premalo i da bi on morao imati bar milju kuna veću plaću i da je država u k. Živi s mamom i tatom i kad je izašao novi iPhone odma ga je uzeo. I onda se meni smije i spušta što sam imao 3 godine star mobitel. 

 

Rješenje za takve je osobni bankrot i financijski skrbnik, na taj način će se odvojit oni koji stvarno nemaju i oni koji nemaju jer su bahati i bezobrazni (i ne pametni previše). I oni koji stvarno nemaju pmoć im maksimalno što se može, ostali će dobit financijskog skrbnika pa kad ti da 20kn dnevno đeparac biraj oćeš pušit, popit pivo ili uplatit listić, no sve troje nećeš. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
BlackDog22 kaže...

 Mene su uvijek roditelji učili da kad imam stavljam na stranu jer vrlo brzo može doći vrijeme kad neću imati. Tako da opet nema nikakvo opravdanje za njih jer štedi se kad se ima, a ne kad se nema.

 

Slažem se da sa lovom treba razborito, ali neki ljudi jednostavno nemaju šta uštedjeti. Ja imam troje djece i isto toliko kredita. Dobro zarađujem ali brate mili ne mogu ni lipu staviti sa strane...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
Hrvoje.RH kaže...

Nemojte ih samo hvaliti i dizati u nebesa.

T-scum i vip su se dosta naroda oglodali dok su bili monopolisti.

Sjecam se da mi je ko skolarcu bon od 100 kn trajao nekih 10-15 dana maksimum i to kad bi slao samo poruke.(nečemo se ni prisječati cijene mms-a)

Ovo kaj su 9000 ljudi oprostili dugove je zato kaj su se pomirili da te pare neče vidjeti, i treba se zapitati kolko tu ima ljudi koji su dobili ogromne račune zbog pograničnog rominga

Koje bi ionako izgubili na sudu.

MAZANJE OČIJU JE OVO NIŠ DRUGO

 Dečko nemaš ti pojma. Jel ti mobitel neophodan za život? Naravno da nije ... da su to režije ili neka pozajmica za hranu to bih svatio ali ovako ....  I to što drugi imaju velike račune nije stvar teleoperatera nego tebe kao korisnika, ako ti je skupo jel te ko tjera da koristiš njihove usluge? U ovoj državi si svašta ljudi dozovljavaju pa im je netko drugi za sve to kriv ....

 

 

14 godina
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
formula1live kaže...

Jako mala skupina ljudi će dobiti oprost. Oni sigurno ne troše nepotrebno novce jer ih nemaju. Da bi im se oprostio dug, moraju biti na socijalnoj pomoći, nemati nikakve nekretnine i pokretnine na svoje ime, i ne smiju imati mjesečna primanja veća od 1250 kn za samce ili 2500 za obitelji. Tim ljudima sigurno nije lako, tak da ne možeš izjaviti takvu glupost. Ima i oni koji se ponašaju kao što si rekao (znamo koja je to skupina ljudi), ali ima one kojima je stvarno potrebna pomoć i ne možeš sve stavljati u isti koš. A danas internet nije luksuz nego je potreba. Puno prije će si naći posao ljudi preko interneta jer ovi na burzi ne rade ništa i od njih ne možeš očekivati nikakvu pomoć.

 

Isto tako ako imaju školarce, sve se odvija preko interneta jer neki "biser" u vladi se sjetio idemo sve digitalizirati, uvesti da je osnovna i srednja škola obavezna, ali nećemo omogućiti svim školarcima besplatan internet da se mogu normalno školovati. Nek im roditelji to omoguće kako znaju. Meni bi bilo logično da ako su već uveli obavezno školovanje i ako se sve odvija preko interneta, da onda svoj djeci omoguće besplatan pristup internetu koji su mogli ograničiti samo za potrebe škole.

 najsiromašnijima ne pada napamet uzimat mobitele ... oni imaju sasvim druge želje. Ja ti mogu nabrojat 3-4 obitelji koje primaju socijalu veću nego tvoja plaća ništa ne rade, ko cigani šalju djecu okolo po dnevnicama da imaju za cugu i cigare, režije naravno ne plaćaju .... takvima će se oprostit i onima koji rade na crno a socijalu koriste kao dodatni prihod.

 

Internet ima svaka škola i knjižnica di možeš besplatno koristit, isto tako za beskućnike postoje organizirana mjesta di se okupljalju, koristi internet i ostale sadržaje ... te im se pomaže pri pronalasku posla ... danas bar ima puno takvih mogućnosti ....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

Ne placas porez - oproste ti

Predstecajne nagodbe - no comment

Gradiš bespravno - oproste ti, legaliziras

Digneš kredit u švicarcima iako lijepo znaš zašto je kamata niža - kmečanje, kuknjava i tužbe

 

itd. tid.

 

Ocito u ovoj državi vole pravit idiote od ljudi koji pošteno rade. Nabijem ih sve. Tetošenje nesposobnih, cast izuzecima koji stvarno imaju tešku situaciju, postaje norma u Hrvatskoj. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 12:40 (mislav_01).
10 godina
offline
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

Neki ljudi su jednostavno spletom nesretnih okolnosti dospjeli u takvu situaciju. npr. Znam jednu obitelj gdje su muž i žena oboje izgubili posao u kratkom vremenskom razdoblju i naravno iz recimo, potpune financijske sigurnosti pali u dugove jer kredit i ugovori neće čekati da nađeš novi posao.

 

Ali isto tako znam i obitelj gdje je najmlađe djete prošle godine krenilo na faks i sad kukaju kako je to teško financirati, jedva spajaju kraj s krajem ali kod kuće još uvijek imaju flat internet, max tv i neznam što već a djete naravno mora imati i tablet i laptop i zadnji samsungov flagship.

 

Tako da ima svakakvih situacija ali ipak vjerujem da je velika većina zapala u dugove jer su živjeli iznad svojih mogučnosti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 13:27 (markymark099).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

Problem je što naš sistem ni ne pokušava diferencirati između takvih slučajeva te na taj nacin prave idiote od svih nas.

16 godina
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
markymark099 kaže...

 

Tako da ima svakakvih situacija ali ipak vjerujem da je velika većina zapala u dugove jer su živjeli iznad svojih mogučnosti.

 Pitanje je sto znaci zivjeti iznad svojih mogucnosti. Danas zapravo svatko tko uzme kredit zivi iznad svojih mogucnosti jer nemas nikakve garancije da ces sutra imati posao. Pogotovo stambeni krediti od 20-30 godina, kako itko moze znati kakva ce situacija biti za 10, 20 godina...

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
neaktivan
offline
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

je, bas cu plakati za profitom koje ce izgubiti privatne firme a koji ionako dobiju eksploatacijom radnika, zamisli, kapitalist nece zaraditi za "6 novih vila nego samo za njih 5" oh, koje li strahote :(
daj se saberite, smrt kapitalizmu!

 
0 7 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
SupremeCommander kaže...
markymark099 kaže...

 

Tako da ima svakakvih situacija ali ipak vjerujem da je velika većina zapala u dugove jer su živjeli iznad svojih mogučnosti.

 Pitanje je sto znaci zivjeti iznad svojih mogucnosti. Danas zapravo svatko tko uzme kredit zivi iznad svojih mogucnosti jer nemas nikakve garancije da ces sutra imati posao. Pogotovo stambeni krediti od 20-30 godina, kako itko moze znati kakva ce situacija biti za 10, 20 godina...

 

 

 Svaki kredit koji je veći od 1/3 plaće je iznad mogućnosti. S tim da moraš uvijek imat dovoljno novca u štednji kod sebe da možeš otplačivati kredit bar 6mj do godinu dana nedaj bože da se nešto dogodi. I još toliko novca da možeš živjeti godinu dana ako se nešto dogodi. Znači ako nemaš novca u kešu ili na banci da možeš godinu dana živjeti i otplaćivati kredit ni ne pomišljaj o dizanju kredita za kuću/stan, a da ne govorim uopće da ti ne padne na pamet kupovat auto ili otići na skupi godišnji na kredit. 

 

Ako nisi sposoban u recimo 2-3 godine prije dizanja kredita uštediti od svoje plaće dovoljno da možeš 2-3 godine otplaćivati kredit bolje ga ni ne diži.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
BlackDog22 kaže...

 

 Svaki kredit koji je veći od 1/3 plaće je iznad mogućnosti. S tim da moraš uvijek imat dovoljno novca u štednji kod sebe da možeš otplačivati kredit bar 6mj do godinu dana nedaj bože da se nešto dogodi. I još toliko novca da možeš živjeti godinu dana ako se nešto dogodi. Znači ako nemaš novca u kešu ili na banci da možeš godinu dana živjeti i otplaćivati kredit ni ne pomišljaj o dizanju kredita za kuću/stan, a da ne govorim uopće da ti ne padne na pamet kupovat auto ili otići na skupi godišnji na kredit. 

 

Ako nisi sposoban u recimo 2-3 godine prije dizanja kredita uštediti od svoje plaće dovoljno da možeš 2-3 godine otplaćivati kredit bolje ga ni ne diži.

 

Ti sigurno živiš sa starcima i nemaš pojma kako svijet funkcionira...

Freak Show Inc.
11 godina
online
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

uvijek isto, više se žuči prolije zbog oprosta dugova sirotinji, nego kad opraštaju desetke milijuna kojekakvim pavićima, kalemima, sinovčićima i njima sličnima kakvih su stoine i čiji su dugovi daleko više opteretili državu i sve nas skupa, da ne spominjemo druge lopine koji nas udruženo kradu duže nego su neki ovdje živi...

 

jel netko poznaje jednog zgubidana koji ide po socijalnu pomoć, a puši ili nema rupu na cipelama, odmah su svi isti i sve ih treba streljat 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
picajzla0707 kaže...

uvijek isto, više se žuči prolije zbog oprosta dugova sirotinji, nego kad opraštaju desetke milijuna kojekakvim pavićima, kalemima, sinovčićima i njima sličnima kakvih su stoine i čiji su dugovi daleko više opteretili državu i sve nas skupa, da ne spominjemo druge lopine koji nas udruženo kradu duže nego su neki ovdje živi...

 

jel netko poznaje jednog zgubidana koji ide po socijalnu pomoć, a puši ili nema rupu na cipelama, odmah su svi isti i sve ih treba streljat 

 

Evo blackdog će ih sve redom u godinu dana dovesti u ekonomsko blagostanje.

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

Osobno poznam osobu koja nema posao niti ga traži. Uzeo je 3 mobitela, po jedan iz Vipa, Tele2 i T-com. Znači 3 pretplate na dvije godine. Mobitele je prodao, novce potrošio, a i dalje nema posao niti ga traži. A za kladionicu i kafić se uvijek nađe.

Što reći za tako neodgovornu osobu!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
Makavelii kaže...

je, bas cu plakati za profitom koje ce izgubiti privatne firme a koji ionako dobiju eksploatacijom radnika, zamisli, kapitalist nece zaraditi za "6 novih vila nego samo za njih 5" oh, koje li strahote :(
daj se saberite, smrt kapitalizmu!

saberi se ti .... lako je radit na državnoj sisi ....i pametovat,  dok drugi moraju plaćati državi poreze i razne namete da bi ona sanirala nemarne građane i dala plaću raznima uhljebima. Otvori svoju firmu pa kreni biti sam svoj gazda ... pa ću te onda pitat ... a do tada bolje šuti i drži se onih okvira u svom ugovoru o radu ... na koji si pristao ....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
Makavelii kaže...

je, bas cu plakati za profitom koje ce izgubiti privatne firme a koji ionako dobiju eksploatacijom radnika, zamisli, kapitalist nece zaraditi za "6 novih vila nego samo za njih 5" oh, koje li strahote :(
daj se saberite, smrt kapitalizmu!

 

Ili imaš 12 godina pa ti je oprošteno ili si zapeo na toj razini. Kako god iznimno promašen komentar koji pokazuje koliko nemaš pojma o nicemu, a opet imaš potrebu nešto reci. Bolje drzi jezik za zubima i postani privatnik pa si kupi 10 vila ipak je to tebi sve tako jednostavno. Ovakvim komentarima, uz dužno poštovanje, ostavljaš dojam glupe osobe.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 14:58 (mislav_01).
11 godina
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
BlackDog22 kaže...

 

Ako nisi sposoban u recimo 2-3 godine prije dizanja kredita uštediti od svoje plaće dovoljno da možeš 2-3 godine otplaćivati kredit bolje ga ni ne diži.

LOL

Mi koji u 2-3 godine radnoga staza uspijemo ustedijeti novaca da zivimo kansije jos 2-3 godine SIGURNO NE TREBAMO KREDIT! :D a i zivimo sa starcima! :D :D :D

 

Kredit dizu uglavnom investitori ili oni koji nemaju novaca i nisu ga u stanju ustedijeti i to ti je jedina realnost....

16 godina
odjavljen
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
LudaRajcica kaže...
BlackDog22 kaže...

 

Ako nisi sposoban u recimo 2-3 godine prije dizanja kredita uštediti od svoje plaće dovoljno da možeš 2-3 godine otplaćivati kredit bolje ga ni ne diži.

LOL

Mi koji u 2-3 godine radnoga staza uspijemo ustedijeti novaca da zivimo kansije jos 2-3 godine SIGURNO NE TREBAMO KREDIT! :D a i zivimo sa starcima! :D :D :D

 

Kredit dizu uglavnom investitori ili oni koji nemaju novaca i nisu ga u stanju ustedijeti i to ti je jedina realnost....

 

Ma daj, lik je zalutao...

 

Gledam po sebi:

3 godine stambenog kredita - 72.000 kn

3 godine kredita za auto: 54.000 kn

3 godine gotovinskog kredita: 36.000 kn

 

Znači prvo sam to trebao uštedjeti a onda tek ići u kredite? Bravo majstore...

 

Znači kad ti stari auto dođe na samrt i nemaš drugog izbora nego kupiti auto - ajd ti bolje prvo 3 godine štedi pa onda kupi auto.

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima

ovi apologeti kapitalizma su teski intelektualni jad i bijeda, no bez brige, uskoro slijedi eksproprijacija i ukidanje kapitalizma.

 
0 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
Makavelii kaže...

ovi apologeti kapitalizma su teski intelektualni jad i bijeda, no bez brige, uskoro slijedi eksproprijacija i ukidanje kapitalizma.

 

 

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Telekomi otpisuju dugove najsiromašnijima
Friday kaže...

 

Ti sigurno živiš sa starcima i nemaš pojma kako svijet funkcionira...

 Živim sam od kad sam krenuo na fax gdje sam dobivao novac za stanarinu i hranu/odjeću (na početku mjeseca u komadu, sam sam raspoređivao) ostalo za izlaske sam zaradio sam i radio sam svako ljeto od kad sam napunio 15-16 godina (iako materijalno nisam morao, ali bez obzira što mi obitelj nije siromašna ne bi kune dobio da za kavu ako nisam radio, visina plaće nije toliko ni bila bitna jer kažem obitelj mi nije siromašna bilo je bitno da ne sjedim po kafićima nego da radim), nakon faxa živim samostalno već više od 4-5 godina (starci su mi pomogli nekih 6mj nakon faxa dok nisam radio, ali opet tipa stanarina+režije i da nisam gladan, za nekakva osobna izvoljevanja sam radio na crnjaka tih 6mj što sam mogao/htio). Sve mobitele i njihove račune koje sam ikad imao sam kupio sam (ako je ljeto bilo bolje imao bi bolji mobitel), ako je bilo lošije imao sam onaj od prošle godine. Za diplomu sam na poklon dobio polvni clio (prodao sam ga jer prvo što ne volim, a i ne znam baš, vozit, a i auto je skup), na posao idem biciklom. 

 

Ne pušim (prestao). Ne pijem često, a ako pijem, pijem sa frendovima u privatnom aranžmanu. Ne kladim se, ne kockam. Ne nosim armani i najnovije najkice nego naručujem s neta kad naletim na popust. Znam kad je jeftina, a kad je skupa struja da stavim prati mašinu. Ne jedem po restoranima, niti naručujem doma, osnovno kuhanje sam svladao još u srednjoj školi. Imam sreću što živim na moru pa ne idem na ljetovanje (u onom konvencionalnom smislu), skijat nikad nisam naučio niti baš volim snijeg pretjerano. Još jedna olakotna okolnost mi je što posjedujem svojih cca 25 kvadrata pa trenutno ne plaćam ni stanarinu. Ono što bi dao za stanarinu stavljam sa strane jer u doglednoj budućnosti mi tih 25m2 neće biti dovoljno.

 

Trenutno još nemam djece niti planiramo u skoroj budućnosti (ne zbog financija) i znam da je to trošak koji ne mogu još sagledati i isplanirati. No velika je razlika između jednog i troje djece. Jel je?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice