TellMe protiv Siri

poruka: 29
|
čitano: 4.581
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TellMe protiv Siri".
16 godina
neaktivan
offline
TellMe protiv Siri

Pa apple je imao voice control od 2009.Neznam gdje je im tu marketing?A siri nije običan voice control,lijepo je vidjet konkurenciju.I tek su sad s mangom dobili nešto više funkija za voice search,a ne kak oni kažu "imamo to na wp7 već godinu" a imali su samo basic voice control koji je bio najslaibji od konkurencije.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 10:51 (jpelko2).
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TellMe protiv Siri
a na symbian s60v3 si mogo rec ime osobe i naso bi ti tu osobu u imenik i zvao bi ga. onda bi nokia njih trebala tuzit o.O
AMD u <3 Intel u 8===3
13 godina
neaktivan
offline
Re: TellMe protiv Siri
GeneralPag1997 kaže...
a na symbian s60v3 si mogo rec ime osobe i naso bi ti tu osobu u imenik i zvao bi ga. onda bi nokia njih trebala tuzit o.O

a da nokiu tuži neki siemens (bubnuo sam) jer su oni izmislili imenik? 

Smrt jednog čovjeka je tragedija, smrt milijuna - statistika.
13 godina
offline
TellMe protiv Siri
Cini mi se da TellMe puno bolje prepoznaje naglaske. Ali ovaj lik sto govori nije bas neki english expert; rekao je "BudapeŠt" lol.
 
2 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
TellMe protiv Siri

Ahh ti mikro mozgovi i njihova wanna apple be tehnologija :P

 
1 14 hvala 0
12 godina
offline
Re: TellMe protiv Siri
GeneralPag1997 kaže...
a na symbian s60v3 si mogo rec ime osobe i naso bi ti tu osobu u imenik i zvao bi ga. onda bi nokia njih trebala tuzit o.O

 

cak je bilo nesto slicno moguce i na dumb phoneima, znam da je i nokia 3310 podrzavala, mislim takodjer kad zoves neku osobu, kazes njeno ime i on ti pronadje

Had a dream I was king, I woke up still king
12 godina
neaktivan
offline
TellMe protiv Siri
Ovaj to radi ili namjerno ili je tukac. Siri se ponasa kao osoba, a TellMe kao kompjuterski program. Zar ces ti osobu pitati "Weather", kao da si indijanac? Neka proba pitati TellMe "What's the weather today?", ili jos bolje "I'm going to Budapest, what kind of weather can I expect there?".
 
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: TellMe protiv Siri
sa siri razgovaraju ljudi koji nikad nisu izasli na svijazi zrak.
AMD u <3 Intel u 8===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: TellMe protiv Siri
GeneralPag1997 kaže...
sa siri razgovaraju ljudi koji nikad nisu izasli na svijazi zrak.

 

Jos jedan forumas koji svjezi zrak dobiva iz otvorenog prozora.
13 godina
offline
Re: TellMe protiv Siri
ja sam vani na zraku skoro cili dan tako da imam dosta zraka
AMD u <3 Intel u 8===3
13 godina
protjeran
offline
TellMe protiv Siri

Sviđa mi se ovaj win phone. Brz je. Trebao bi ja kupiti novu nokia-u.

hacktivist
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TellMe protiv Siri
kad izadju nokini wp7 mobovi tek ce tad krenut tuzbe. nabavi te kokice bit ce zanimljivo
AMD u <3 Intel u 8===3
14 godina
neaktivan
offline
TellMe protiv Siri

Probao sam malo taj Siri i moram reć da je dobar.Uopće ne trebaš imat neki dobar naglasak da bi te skužio.

Možeš postavljati neka glupa pitanja , neće te odhebat ali to nikad ne bih upotrebljavao , više za igranje.

 

Da li je još itko probao Siri ?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TellMe protiv Siri
explorer 4 kaže...

Probao sam malo taj Siri i moram reć da je dobar.Uopće ne trebaš imat neki dobar naglasak da bi te skužio.

Možeš postavljati neka glupa pitanja , neće te odhebat ali to nikad ne bih upotrebljavao , više za igranje.

 

Da li je još itko probao Siri ?

Da i ja sam probao! Stvarno se ne moraš mučit puno s naglaskom. hrpu toga prepoznaje i daje ti odgovore. najbolje je dok joj psuješ :D

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
15 godina
neaktivan
offline
TellMe protiv Siri

Lol.

 

Only a dead noob is a good noob.
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: TellMe protiv Siri
GeneralPag1997 kaže...
sa siri razgovaraju ljudi koji nikad nisu izasli na svijazi zrak.

 

Nije istina, cekali su u redu za ip4s :)

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 13:35 (bistri).
13 godina
offline
Re: TellMe protiv Siri
NecroKnight kaže...

Lol.

 

LOL, jadni Japanci. 

 

Jedva cekam da Siri dodje na iPad 2 pa da se i ja malo igram. 

16 godina
protjeran
offline
Re: TellMe protiv Siri
GeneralPag1997 kaže...
a na symbian s60v3 si mogo rec ime osobe i naso bi ti tu osobu u imenik i zvao bi ga. onda bi nokia njih trebala tuzit o.O

 I SMS bi otvorio, pročitao koliko je sati... I to na hrvatskom.

 

 

15 godina
protjeran
offline
TellMe protiv Siri

haha, kolko dima oko najobicnijeg glasovnog upravljanja mobilnim uredjajem.

 

takvu su funkcionalnost imali telefoni prije i imati ce i telefoni nakon to zloglasnog sirija(ja bih to nazvao advanced voice commands, siri je cisto preseravanje, tellme ima smisla)... a jos sam 1996 ili 97 upravljao widowsima i wordom glasom... sto je revolucionarno u tome da je 15godina kasnije ta funkcionalnost lagano unaprijedjena? to je revolucija? hahahaha, zalosno je na sto se pali fanboy ekipa :))))) al to vam je iz jednostavnog razloga IT ste tudumi pa vas svako malo netko iznenadi gluposcu :))

Moj PC  
1 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: TellMe protiv Siri
TranceMight kaže...

haha, kolko dima oko najobicnijeg glasovnog upravljanja mobilnim uredjajem.

 

takvu su funkcionalnost imali telefoni prije i imati ce i telefoni nakon to zloglasnog sirija(ja bih to nazvao advanced voice commands, siri je cisto preseravanje, tellme ima smisla)... a jos sam 1996 ili 97 upravljao widowsima i wordom glasom... sto je revolucionarno u tome da je 15godina kasnije ta funkcionalnost lagano unaprijedjena? to je revolucija? hahahaha, zalosno je na sto se pali fanboy ekipa :))))) al to vam je iz jednostavnog razloga IT ste tudumi pa vas svako malo netko iznenadi gluposcu :))

 

Pa gle, cinjenica je da to "malo unaprijedjeno" nije ispravno, nego je malo vise unaprijedjeno, iz tog razloga nije bilo voice recognitiona na drugim platformama koje kao siri shvacaju kontekst.

Da je toliko jednostavno svi bi imali takav software prije applea.

A s obzirom da si na win95 vec imao voice control vjerujem da shvacas prednost i uporabljivost istog.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
12 godina
neaktivan
offline
Re: TellMe protiv Siri
GeneralPag1997 kaže...
ja sam vani na zraku skoro cili dan tako da imam dosta zraka

 

Siri radi i "na zraku" ne samo u zatvorenom.
13 godina
offline
Re: TellMe protiv Siri
TranceMight ja sam symbian fan i odlucio sam sudjelovat u temi da kazem da to je postojalo puno prije
AMD u <3 Intel u 8===3
16 godina
offline
TellMe protiv Siri

Još jedan fičr koji će koristiti 1% ljudi i uglavnom za zabavu.

Sve je to lijepo i krasno, ali niš posebno. Po meni, bar za sada nepraktično. Prespori feedback.

 
6 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: TellMe protiv Siri
PICART kaže...

Još jedan fičr koji će koristiti 1% ljudi i uglavnom za zabavu.

Sve je to lijepo i krasno, ali niš posebno. Po meni, bar za sada nepraktično. Prespori feedback.

Slažem se s tobom djelomično. Ako ostane na ovakvom nivou na kojem je bit će neupotrebljivo, ali ako ubrzaju feedback da radi istom brzinom kao što bi razgovarao sa osobom (pravim asistentom) onda će to biti prava stvar.

16 godina
neaktivan
offline
Re: TellMe protiv Siri
zoki.zlikowski kaže...
PICART kaže...

Još jedan fičr koji će koristiti 1% ljudi i uglavnom za zabavu.

Sve je to lijepo i krasno, ali niš posebno. Po meni, bar za sada nepraktično. Prespori feedback.

Slažem se s tobom djelomično. Ako ostane na ovakvom nivou na kojem je bit će neupotrebljivo, ali ako ubrzaju feedback da radi istom brzinom kao što bi razgovarao sa osobom (pravim asistentom) onda će to biti prava stvar.

 

Da prave osobe uzmu nekad trenutak dva i razmisle prije nego odgovore svijet bi bio ljepse mjesto.

Sto se tice siri, feedback je brz, u vecini slucajeva ispod 2-3 sekunde, i to ovisi o internet konekciji.

I sigurniji sam da moze gomilu stvari brze obavit nego sto bi mogo natipkat na mobitelu.

A da ne pricam o prakticnosti kad npr vozis auto/bicikl. 

Aj ne izmisljajte probleme.

Ako je siri neupotrebljiva, svaki drugi voice control na bilo kojem mobitelu je potpuni promasaj.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
12 godina
offline
TellMe protiv Siri

Da se ko Galaxy može aktivirati glasovnom komandom (Hello Galaxy) onda bi imao smisla.

 

Primjer:

Pola 6 ujutro, zvoni alarm, a *e*o babu ko je mobitel stavio baš na stol da se moram ustat iz kreveta. I umjesto da se ustanem, samo viknem "Siri", utrni alarm. - E to je za mene trenutno jedina korisna situacija.

 

Možda da vikneš kroz pol kuće "Siri zovi ženu, nema wc papira" il tako nešto. Ima tu potencijala. 

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: TellMe protiv Siri

Dal postoji takav program za racunala?

inox
13 godina
neaktivan
offline
Re: TellMe protiv Siri
x18x05x kaže...

Dal postoji takav program za racunala?

Pretpostavljam da će uskoro biti svugdje.

 

http://allthingsd.com/20111204/heres-how-microsoft-is-adding-voice-control-and-gestures-to-the-xbox-video/

14 godina
offline
Re: TellMe protiv Siri

Za Linux, windows mi nista ne znaci.

inox
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice