Terabiti na 10.000 kilometara

poruka: 15
|
čitano: 3.725
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Terabiti na 10.000 kilometara".
15 godina
neaktivan
offline
Terabiti na 10.000 kilometara

143 Gigabajta!. Nije loše.

scientia est potentia
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Terabiti na 10.000 kilometara
Ufff a moj iskonov interbet je na 5 Mb/s
Gaming is my drug.The more i take it the more i am addicted
12 godina
neaktivan
offline
Terabiti na 10.000 kilometara

al meni nije jasno kako to postve ispod oceana na tolikoj udaljenosti jer svi znamo da je jako puno podmorja neistraženo.šta oni samo dodu na površinu i puste kabel da padne skroz do dolje i to je to?šta ako negdje pukne tko to ide popravljat?nerazumijem se u to al po meni su bolji sateliti

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Terabiti na 10.000 kilometara

Da upravo tako.

Imaju brod,plove i spuštaju kabel.Kad kabla nestane spoje drugi i piće dalje.

Ako pukne,zakače ga i dignu na površinu i poprave.Iako se to rijetko događa

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 10:36 (roseman).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Terabiti na 10.000 kilometara
Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Terabiti na 10.000 kilometara
roseman kaže...

Da upravo tako.

Imaju brod,plove i spuštaju kabel.Kad kabla nestane spoje drugi i piće dalje.

Ako pukne,zakače ga i dignu na površinu i poprave.Iako se to rijetko događa

Nije bas da se rijetko dogadza da kabel je prekinut, ali si u pravi, postoji specijalizirani brod koji servisira ove opticke kablove. Ustanju je operirati i po nevremenu a svaki se kabal spaja rucno i rengenski se provjerava spoj. Ako se dobro sjecam cijeli postupak traje visestruko sati a sam brod ima dvije podmornice. iz nekog nepoznatog razloga morski psi vole grist ove kablove, pa ih u zadnje vrijeme zakopavaju u pomorsko dno.

e.......
16 godina
neaktivan
offline
Terabiti na 10.000 kilometara
Ne znam dal tako rade na Atlantiku, ali po dnu ide rover koji radi rov dubine 50cm, u njega stavlja kabel i zatrpava ga. Na kamenu ga valda samo poljezu.
Prekid se detektira detekcijom povratnog vala, tj posalju kratki naponski impuls i gledaju njegovu jeku. U slucaju puknuca dolazi do promjene impedance sto rezultira refleksijom napona.

Za optiku mogu shvatiti da radi na velike udaljenost. Jedino trebas sto cisci stakleni kabel i jaci laser. Medjutim sa elektrikom je druga prica radi enormnog kapaciteta i induktiviteta kabla. Sto je to dvoje vece brzine su manje. Npr, CAN ili RS485 prenasaju 1Mbs na kilometar bez nekog vrlo specijalnog kabla.
 
1 0 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Terabiti na 10.000 kilometara

citajuci ove komentare o popravljanju i to, sjetio sam se romana 20000 milja ispod površine ili kako vec, sjecam se da su oni rezali kablove, dobro ne internetkse nego telefonske ali nema veze

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Terabiti na 10.000 kilometara

Zbogom pingu, kažeš...{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Terabiti na 10.000 kilometara
mjordan kaže...

Al meni nije jasno kako to postve ispod oceana na tolikoj udaljenosti jer svi znamo da je jako puno podmorja neistraženo. Šta oni samo dodu na površinu i puste kabel da padne skroz do dolje i to je to?šta ako negdje pukne tko to ide popravljat? Ne razumijem se u to al po meni su bolji sateliti

Kolege su poprilično dobro objasnile, mada tehnike postavljanja i štiklanja, zavise od kabla, mjesta gdje se polaže kao i naravno najvažnije, duljina samog linka.

Evo i video, mislim da će ti sve biti jasno.

 

Sateliti nisu bolji iz dva razloga. Prvi je da sada jedna optička nit ima veću propusnost nego čitava paleta Hot Birdovih satelita, a drugi razlog je i duljina samog linka. Najduži optički kabel ne prelazi 10,000 kilometara dok su sateliti stacionirani na visi od 36,000 kilometara.

Prije desetak godina kada si zvao ameriku tačno si moga vidjeti razliku da li je veza uspostavljena preko satelita ili preko Transatlanskog kabla. Veza preko satelita kasnila je i preko sekunde, dok veza preko kabla bila je kao da Njemačku zoveš. Danas mislim da se svi (naravno ne računajuči satelitske telefone) pozivi obavljaju preko kablova. ;))

16 godina
offline
Re: Terabiti na 10.000 kilometara
Envy kaže...

Kryten! {#}

16 godina
offline
Re: Terabiti na 10.000 kilometara
ZC_Someone kaže...
Envy kaže...

Kryten! {#}

 

legenda!

16 godina
offline
Re: Terabiti na 10.000 kilometara
36000 kilometara u jednom smijeru, x2=72 000 kilometara a ping je negdje oko 760ms
e.......
12 godina
neaktivan
offline
Re: Terabiti na 10.000 kilometara
AlterA kaže...

iz nekog nepoznatog razloga morski psi vole grist ove kablove, pa ih u zadnje vrijeme zakopavaju u pomorsko dno.

 

Zbog elektricnog i magnetskog polja koje stvaraju kablovi te 50Hz valove od DC-a koje morski psi zamjenjuju za ribu pa grickaju. link

12 godina
protjeran
offline
Terabiti na 10.000 kilometara

nije ni cudo da nam drzava propada kad imamo ovoliko strucnjaka za svijetlovodne komunikacije koji sjede kod kuce i brljaju po forumu ...

colonello bastardo
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice