Terenska nastava

poruka: 18
|
čitano: 1.981
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Terenska nastava".
16 godina
odjavljen
offline
Terenska nastava

Ma daj, kakva ulaganja, kakve gluposti... Kod nas je birokracija takva da ja moram praktički uzeti dan godišnjeg odmora da odem srediti papirologiju za dječiji doplatak za svoje troje djece. Prije nekog vremena sam morao otići izvaditi JEDNAKU potvrdu iz katastra i iz gruntovnice. Jednako izgleda, jednako se zove. U katastru se plaća, u gruntovnici ne. Da ne bi bilo zabune - osobu koja mi je rekla da to donesem sam pitao "Jel stvarno moram sa oba mjesta donijeti tu potvrdu?". Naravno da treba sa oba mjesta...

 

Bljuje mi se od ove države!

Freak Show Inc.
 
22 3 hvala 0
15 godina
offline
Terenska nastava

država je čovjekov prirodni neprijatelj i bit će potrebna mnoga tisućljeća genetske selekcije, uzgoja i dresure da bi je se pripitomilo. naša je razvidan primjer psa koji grize ruku koja ga hrani. takve se uglavnom "uspava", ne? {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Terenska nastava

Sve te tvrtke u kojima je bio već dugo u Hrvatskoj imaju (barem nekakvo) predstavništvo. Da im odgovara naše poslovno ozračje, već bi tu dolveli neku proizvodnju.

 

S druge strane, pozdravljam ovakvu Milanovićevu turneju, koja ima veze sa realnim sektorom jedino mi je žao što se radi samo o (pred)predizbornoj kampanji.

Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Terenska nastava
Podržavam uvođenje informatike kao obavezan predmet,ali prvo bi se obavezno trebalo rasteretiti školarce i poboljšati uvjete nastavnicima.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
13 godina
offline
Terenska nastava

to se sve može gledati sa 2 stajališta....

 

ok da se netko od naših zanima za to..... no to se radi na pogrešan način..... za početak sama je HR centralizirana što se tiče informatike..... sve je u Zagrebu, dok se u ostatku države ništa nenalazi...

 

vlada prvo treba riješit svoje elektroničko glasanje koje je po IT riješenjima na razini digitrona ako ne i jednostavnije, a tek onda u neke nove pohode i promjene.....

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Terenska nastava
Barem sto se tice IT firmi glupo je reci da je situacija centralizirana i da su sve u ZG...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Terenska nastava
skilly kaže...
Barem sto se tice IT firmi glupo je reci da je situacija centralizirana i da su sve u ZG...

Slažem se...primjeri su npr. Varaždin,Osijek itd...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
odjavljen
offline
Terenska nastava

Pravih IT firmi u Osijeku ima vrlo malo.

Freak Show Inc.
 
1 1 hvala 0
15 godina
online
Terenska nastava

ove vladine igrarije su samo prazne priče za neuku raju čisto da mogu onda dobacivati nakon slijedećih izbora iz "oporbene" klupe da su "eto oni kao nešto pokušali" a očito je iz aviona da u ovoj otrovnoj zemlji ne postoje nikakvi uvijeti za industriju čak ako se ona bazira samo na razmišljanju (programiranju)

 

btw. evo ideje nekome za zaraditi na balkanskom mentalitetu:

napišite aplikaciju za mobitele koja na temelju imena i prezimena kao izračuna u kojem je postotku ta osoba "komunist" jer politikanstvo je i dalje glavni izvor zarade i na ovim prostorima i treba se to iskorititi kao sirovinu

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 14:45 (Ges).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Terenska nastava

Miro, ispravi krivu informaciju. Kod nas postoji "državna" optička mreza još od stoljeća 7-og. Malo je hebu vremenski uvjeti (magla i loša vidljivost) i prenosi se s koljena na koljeno.

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Terenska nastava
g12356 kaže...
skilly kaže...
Barem sto se tice IT firmi glupo je reci da je situacija centralizirana i da su sve u ZG...

Slažem se...primjeri su npr. Varaždin,Osijek itd...

http://www.banka.hr/hrvatska/tko-su-najvece-hrvatske-informaticke-tvrtke

najveci novci se tu vrte.

 

 

 

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
16 godina
offline
Terenska nastava

Ne vrti se samo IT u Zagrebu, sve se vrti oko Zagreba i umjesto da se rastereti Zagreb i dalje se sve gura u njega. Državna optička mreža bi se mogla složiti da postoji volja i moglo bi se iskoristiti, ali ne postoji politička volja. Bolje je tu mrežu prepustiti u privatizaciji za male novce pa da nam to oni naplate višestruko. Osim problematične infrastrukture tu su i problemi stručnjaka, imamo ih, ali kod nas su plaćeni tako tako, ovisno od firme do firme, no nemaš previše izbora, tih par firmi koje dominiraju i to je to. Ako želiš nešto bolje moraš preko granice. Spremnost države da ulaže i da pomogne poduzetniku su nikakve, dokaz je gov.hr portal na koji čekamo.... godinama, utrošeno milijune, funkcionalnost nikakva ili slaba, dizajn preloš, sve kao da je sklepano preko noći. Umjesto da to bude u funkciji i da pomogne svima nama, to je sada tamo, ali nijedan taj dokument mi ne vrijedi ni pišljiva boba jer eto neki dan sam slao prijavu za posao za min. pravosuđa i morao sam potrošiti 40-ak kuna da obavim sve njihove zahtjeve. Tražili su kopiju radne knjižice (koja više nema funkciju), kopiju osobne, kopiju svjedodžbe (to sam jedva pronašao na tavanu) i uvjerenje da se ne provodi kazneni postupak, a dobro znamo da se mogla napraviti web aplikacija i web prijava za kompletnu državu za par dana:

- korisnik se prijavi na gov.hr

- prelista natječaje sa burza.hzz.hr

- klikne prijava ako ga zanima radno mjesto i to je to.... sustav odradi sve sam jer sve podatke već imaju u bazama, životopis imaju na burza.hzz.hr... ali jednostavnije je ovako.

To je pravi razlog zašto se nećemo maknuti iz kamenog doba. Zato jer se ljudi bolje neke tamo udruge i nekih 3% pa pribjegavaju nasilju, a ne boje se Sanadera, Keruma i sličnih koji doslovce godinama uništavaju sve pred sobom jer je eto za neke posao u agenciji san snova. Radim kao vanjski još uvijek u ministarstvu i svi se žale kako im je loše, a pitajte kamo odlaze kad "srede vezu", u agencije i slične državne umotvorine gdje se plaća podupla. Naravno mjesto se upotpunjuje podobnim kadrom. Naravno da postoji natječaj ali određene face donose zadnju odluku tko prolazi ili ne prolazi na natječaju, javnoj nabavi i slično. Svi to znaju, svi šute i rekli su mi ako si pametan i ti nećeš nikog cinkati jer više u hrvatskoj posla za tebe neće biti. Pozdrav!

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Terenska nastava

Koji je smisao "drzavne opticke mreze" kada bi ga gotovo sigurno za 5 godina nakon izgradnje "monetizirali" i dali nekome drugome u najam jer je drzava poslovicno "los gospodar".

 

Inicijativa kao takva je pohvalna, ali kao sto je vec Miro rekao, apsolutno prekasno za ovu garnituru vlade.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Terenska nastava
syncmaster245b kaže...

Koji je smisao "drzavne opticke mreze" kada bi ga gotovo sigurno za 5 godina nakon izgradnje "monetizirali" i dali nekome drugome u najam jer je drzava poslovicno "los gospodar".

 

Inicijativa kao takva je pohvalna, ali kao sto je vec Miro rekao, apsolutno prekasno za ovu garnituru vlade.

A što je to "državna optička mreža"?

15 godina
offline
Re: Terenska nastava
Old Iggy kaže...
syncmaster245b kaže...

Koji je smisao "drzavne opticke mreze" kada bi ga gotovo sigurno za 5 godina nakon izgradnje "monetizirali" i dali nekome drugome u najam jer je drzava poslovicno "los gospodar".

 

Inicijativa kao takva je pohvalna, ali kao sto je vec Miro rekao, apsolutno prekasno za ovu garnituru vlade.

A što je to "državna optička mreža"?

Ne kuzim na sto ciljas?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
moderator
offline
Re: Terenska nastava
Old Iggy kaže...
syncmaster245b kaže...

Koji je smisao "drzavne opticke mreze" kada bi ga gotovo sigurno za 5 godina nakon izgradnje "monetizirali" i dali nekome drugome u najam jer je drzava poslovicno "los gospodar".

 

Inicijativa kao takva je pohvalna, ali kao sto je vec Miro rekao, apsolutno prekasno za ovu garnituru vlade.

A što je to "državna optička mreža"?

Radi se o ideji koja je navodno postojala za Račanovog mandata, pa je aktualizirana pred posljednje izbore, da bi se o tome najviše pričalo 2012. - a sastoji se u tome da bi se postojeće mreže HEP-a, HŽ-a, Janafa i sl. povezale u jednu cjelinu i potom stavile u funkciju "dražavnih tvrtki", ali i ponudile na tržištu kao konkurencija postojećim. Koliko je sve to skupa ozbiljno osmišljeno pokazalo se kada se vidjelo da je u planove kao važan dio uključen i "podmorski kabel" postavljen duž Jadranske obale, a radi se o nekim prastarim ostacima JNA infrastrukture (upitno je postoji li išta osim nekih zapisa da je takvo što postojalo, a i da postoji ne bi to bila optika), ma jedna fantazija, lišena bilo čega smislenog..

...
13 godina
offline
Re: Terenska nastava
Old Iggy kaže...

A što je to "državna optička mreža"?

I ti sebe držiš IT-ovcem? Jel' te plaćaju za to što radiš?

 

Sad ću ti ja (apsolutni IT neprofesionalac) laički objasniti što je to.

 

Za potrebe primjera ograničimo se na Zagreb. Recimo da ja živim u Španskom a ti kod Trešnjevačkog placa (svaka slučajnost je slučajna). Naumimo komunicirati "državnom" optičkom mrežom. Sad se pokreće složeni mehanizam (utemeljen na rođacima, prijateljima i poznanicima te po kojoj nepoznatoj dobroj duši) koji alarmira tzv releje na međutočkama (Ivan u Oranicama, Matija u Rudešu, Petar u Voltinom te Jura na Ljubljanici) te se uspostavlja optička komunikacija (nije za one koji imaju problema s vidom). Problem je samo u tome što Jura često zaruži i popije koju čašicu više pa su česti ispadi u komunikaciji ili dolazi do pogrešaka u prijenosu (jer se Juri zapliće jezik).

 

Nadam se da si shvatio kako ovaj složeni sustav funkcionira.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Terenska nastava
Ges kaže...

ove vladine igrarije su samo prazne priče za neuku raju čisto da mogu onda dobacivati nakon slijedećih izbora iz "oporbene" klupe da su "eto oni kao nešto pokušali" a očito je iz aviona da u ovoj otrovnoj zemlji ne postoje nikakvi uvijeti za industriju čak ako se ona bazira samo na razmišljanju (programiranju)

 

btw. evo ideje nekome za zaraditi na balkanskom mentalitetu:

napišite aplikaciju za mobitele koja na temelju imena i prezimena kao izračuna u kojem je postotku ta osoba "komunist" jer politikanstvo je i dalje glavni izvor zarade i na ovim prostorima i treba se to iskorititi kao sirovinu

Prvo aplikaciju za Kradezeovce,pa za uhljebe a onda i za komuniste.Ta aplikacija bi označila oko 70% stanovništva...čast iznimkama.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 19:30 (g12356).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice