Tesla Model X - k'o vruće kifle...

poruka: 25
|
čitano: 151.404
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tesla Model X - k'o vruće kifle...".
16 godina
neaktivan
offline
Tesla Model X - k'o vruće kifle...

Uvek je tesko uvesti novu tehnologiju, a osobito u auto industriju.

 

Tako da ovo sta rade je impresivno za tako malu tvrtku.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
teneke kaže...

Uvek je tesko uvesti novu tehnologiju, a osobito u auto industriju.

 

Tako da ovo sta rade je impresivno za tako malu tvrtku.

Renault ima ugovor sa jednom grupacijom (ne mogu se sjetiti imena) da se u Izraelu zajedno s uvođenjem električnih automobila koje će Renault proizvoditi za tu grupaciju odmah uvede i infrastruktura kao test izvodivosti - mislim da se radi o 100.000 vozila i potrebnim stanicama i rješenjima

 

Dok netko ne demonstrira isplativost i praktično rješenje infastrukture potrebne za opsluživanje električnog automobila stvar ostaje više u rukama entuzijasta i ekscentrika nego u širokom korištenju -- nadam se da će im uspjeti -- ali i da će se malo više istraživanja prebaciti u pohranu energije jer današnje baterije iako su otišle daleko u odnosu na ono što smo imali prije 20-30 godina i dalje nisu baš na razini ni trajnosti niti kapaciteta/cijena da bi se moglo govoriti o nekoj revoluciji - da ti imaš bateriju/ćeliju u automobilu koja ti pruža autonomiju 1000km i neće se kao ćelija istrošiti (da je baterija više neiskoristiva i mora se mijenjati) barem 20 godina - to bi bila revolucija - makar tržištu isto tako ne bi bilo isplativo napraviti uistinu kvalitetan proizvod koji će trajati 20 godina, planirano zastarjevanje to jednostavno ne dopušta ...

12 godina
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...

Drago mi je da ovi ljudi napreduju ali ono što će mene spriječiti da kupim ovakav tip vozila nije toliko autonomija koliko vrijeme punjenja. Ukoliko moram puniti vozilo 5-6 sati, to baš i nije neka prednost. Mislim, super je za porodično vozilo tj. svaki dan s posla i na posao udaljen max sat, sat i po ali za neke duže relacije tipa odlaska u drugu državu ili tako nešto, već nije praktično.

16 godina
neaktivan
offline
Tesla Model X - k'o vruće kifle...

i mi konja za utrku imamo, mladog matu rimca. ako se ne varam već su neki stranci uložili. koliko sam čuo postoje još problemi koji se trebaju riješiti ali su na dobrom putu

 

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Tesla Model X - k'o vruće kifle...

Po meni idealan električni automobil bi morao zadovoljavati doseg od bar 300km pri sljedećim uvjetima

 

- 2 odrasle osobe u njemu (cca 150kg)

- stvari u prtljažniku (cca 30kg)

- upaljena klima

- putna brzina cca 100km/h

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
jonsey kaže...

Nadam se da će što prije zaživjeti električni auti,  ali naftni lobij neće to dozvolit bar 10 godina.

Sve je to super samo da za 15-20 god. ne budemo na televiziji dobijali upozorenja da štedimo struju kao ovih dana zbog hladnoće i vjetrova. 

Meda
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
s0urce kaže...

Drago mi je da ovi ljudi napreduju ali ono što će mene spriječiti da kupim ovakav tip vozila nije toliko autonomija koliko vrijeme punjenja. Ukoliko moram puniti vozilo 5-6 sati, to baš i nije neka prednost. Mislim, super je za porodično vozilo tj. svaki dan s posla i na posao udaljen max sat, sat i po ali za neke duže relacije tipa odlaska u drugu državu ili tako nešto, već nije praktično.

 

Postoje i ideje o standardiziranim baterijama, koje se u tom slučaju ne bi punile nego mijenjale...

dođeš na stanicu i oni ti za minutu izvade stare i stave nove baterije, a tvoje stave na punjenje

i kad se napune, ugrade nekom drugom

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
segregator kaže...

 

Postoje i ideje o standardiziranim baterijama, koje se u tom slučaju ne bi punile nego mijenjale...

dođeš na stanicu i oni ti za minutu izvade stare i stave nove baterije, a tvoje stave na punjenje

i kad se napune, ugrade nekom drugom

Ovo neće nikad zaživjeti!

 

Kupiš nov električni automobil, odeš na "pumpu" zamijeniš bateriju i stave ti napunjenu neku koja je

prošla 100 ciklusa punjenja, a onda tvoju napunjenu novu dobije netko drugi. I tu bateriju više

nikada nećeš dobiti nazad.

 

Osim toga plaćala bi se naknada za promjenu baterije, eventualno ako bi bilo kakvo skladište gdje

bi se tvoja čuvala-punila dok bi ti od "punionice" rentao njihovu dok se tvoja ne napuni, i kad si

u povratku vratiš bateriju uzmeš svoju i platiš neku smiješnu cifru.

 

I sad dolazimo na problem standarda. Svi električni automobili moraju imati baterije istog

volumena da se nebi desilo da ti dobiješ "akumulator" od BMW X11 :)  a voziš Toyotu IQ Hibrid :)

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
hrvooje kaže...

i mi konja za utrku imamo, mladog matu rimca. ako se ne varam već su neki stranci uložili. koliko sam čuo postoje još problemi koji se trebaju riješiti ali su na dobrom putu

 

Ma on će prvo morat poplaćat puste pare od patenata koje je prekršija. Neki rusi mislim, ali nisan siguran.

 

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...

Malo si krivo skužio. Ti bi dobio drugu bateriju, ali onda se ne bi vraćao po svoju, nego dalje po 3., 4., ..... 

znači nema nikakvog rentanja, uvijek im se vraća, ali naravno plaćala bi se naknada. Više ništa nije besplatno.

 

E sad, kako postoji više goriva, uvijek bi se moglo napravit bateriju za aute određenih veličina, recimo voziš Toyotu IQ, i tvoja baterija je u klasi Aygo, 107, C1,... i tako par klasa i to bi bilo sasvim ok.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
Mitsuoka kaže...

Malo si krivo skužio. Ti bi dobio drugu bateriju, ali onda se ne bi vraćao po svoju, nego dalje po 3., 4., ..... 

znači nema nikakvog rentanja, uvijek im se vraća, ali naravno plaćala bi se naknada. Više ništa nije besplatno.

 

E sad, kako postoji više goriva, uvijek bi se moglo napravit bateriju za aute određenih veličina, recimo voziš Toyotu IQ, i tvoja baterija je u klasi Aygo, 107, C1,... i tako par klasa i to bi bilo sasvim ok.

 

Upravo tako...naravno, problem je što je naftna industrija navikla na ekstra profite

i sad moraju smislit način da i dalje deru dobre novce, a ne da ljudi bateriju mogu sami

napunit kod kuće jeftinije...tu im leži problem jer koliko god da zakompliciraju punjenje,

ljudi će se snaći kako napuniti doma

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 11:33 (segregator).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...

Proguglaj malo GM EV1, pogledaj dokumentarac i tako. Bit će ti sve jasno. Ove tehnologije su usavršene 90tih, autonomija je već sada mogla bit ~1000km, ali dosta je tu para u igri. Živi bili pa vidili.

 

Također pogledaj i Fiat 500 od Gadafija. Ja mislin da se 10 minuta punija i autonomija 260 km.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 11:38 (Mitsuoka).
14 godina
protjeran
offline
Tesla Model X - k'o vruće kifle...

Zašto ima samoubilačka vrata? I to na mjestima na kojim djeca sjede.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
Mentalist kaže...

Zašto ima samoubilačka vrata? I to na mjestima na kojim djeca sjede.

Ima i nova Opel Meriva. Imaš ograničenja i vrata se ne mogu otvorit pri vožnji, tako ti teorija ne vridi.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
protjeran
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
Mitsuoka kaže...
Mentalist kaže...

Zašto ima samoubilačka vrata? I to na mjestima na kojim djeca sjede.

Ima i nova Opel Meriva. Imaš ograničenja i vrata se ne mogu otvorit pri vožnji, tako ti teorija ne vridi.

  Vozis 130km/h na autocesti, vrata se malo odškrinu i zbog brzine se skroz otvore = djete ispadne.

Vozis 130km/h na autocesti s normalnim vratima, vrata se otvore, zbog brzine zatvore = djete ne ispadne.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...

Vrata se ne mogu nimalo otvorit ni pri većim brzinama = niko ne ispada.... Jesi u ovih par godina cua za takav slučaj kod Opela?

 

BTW ionako svi moraju bit vezani u autu, tako da ti teorija ne vridi.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
hrvooje kaže...

i mi konja za utrku imamo, mladog matu rimca. ako se ne varam već su neki stranci uložili. koliko sam čuo postoje još problemi koji se trebaju riješiti ali su na dobrom putu

 

To je dobro za razvoj tehonologije, ali prosječnom korisniku slična tehnologija stiže u korištenje barem 10ak godina kasnije (najmanje) dok se uspije pojeftiniti i prilagoditi masovnoj proizvodnji itd. itd. -- a kad u to sve ubrojis i to da je auto elektrican što je još uvijek jedva promolilo nos na tržištu pitanje je kad će se išta od toga vidjeti u nekom automobilo koji bi bio uopće pristupačan ikome, a da nije žešći bogataš

14 godina
offline
Tesla Model X - k'o vruće kifle...
Mentalist kaže...
Mitsuoka kaže...
Mentalist kaže...

Zašto ima samoubilačka vrata? I to na mjestima na kojim djeca sjede.

Ima i nova Opel Meriva. Imaš ograničenja i vrata se ne mogu otvorit pri vožnji, tako ti teorija ne vridi.

  Vozis 130km/h na autocesti, vrata se malo odškrinu i zbog brzine se skroz otvore = djete ispadne.

Vozis 130km/h na autocesti s normalnim vratima, vrata se otvore, zbog brzine zatvore = djete ne ispadne.

 

 

Kako si ti uopće i zašto ugurao dijete u ovakav auto? Znači govorimo u super-sportskom automobilu kojemu namjena nije ići u dućan po namirnice.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 11:53 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...

Ti si malo falio auto ocigledno... Tesla X je CUV, za do 7 odraslih osoba... djece i više {#} 

 

Pedobear car 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
protjeran
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
Minoza kaže... 

 

Kako si ti uopće i zašto ugurao dijete u ovakav auto? Znači govorimo u super-sportskom automobilu kojemu namjena nije ići u dućan po namirnice.

  Elektricni monovolumen ti je supersportski auto?

 

Umirem od smijeha.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
segregator kaže...

Postoje i ideje o standardiziranim baterijama, koje se u tom slučaju ne bi punile nego mijenjale...

To je bila ideja renault grupacije, prošle godine su još o tome bajali, ali vidim da su odustali od te ideje..

Mentalist kaže...

Vozis 130km/h na autocesti, vrata se malo odškrinu i zbog brzine se skroz otvore = djete ispadne.

Aha. Isto tako se dešava s haubom - poklopcom motora kad se malo odškrine..

 

12 godina
neaktivan
offline
Tesla Model X - k'o vruće kifle...

Pa nedavno sam pročitao su istraživači (novinari) ustanovili da se kapacitet baterija prepolovi na niskim temperaturama. Znači, to je još uvijek daleko od masovne komercijalizacije.

 

Dodatak:

Samo se Amerikancima može sviđati ovakav Tesla X. Europski dizajneri su svjetlosnu godinu ispred Amerikanaca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 12:26 (pohana prezla).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tesla Model X - k'o vruće kifle...

je nis, ja para za to nemam, vrijeme je da pogledam u kakvom je stanju djedov fico iz šejspete, malo antikorozina, mozda kakav kineski elektricni motorcic nutra i homemade baterija od pivskih flasa, olova i bakra sto ih maznuo susjedu sa krovista {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
segregator kaže...
s0urce kaže...

Drago mi je da ovi ljudi napreduju ali ono što će mene spriječiti da kupim ovakav tip vozila nije toliko autonomija koliko vrijeme punjenja. Ukoliko moram puniti vozilo 5-6 sati, to baš i nije neka prednost. Mislim, super je za porodično vozilo tj. svaki dan s posla i na posao udaljen max sat, sat i po ali za neke duže relacije tipa odlaska u drugu državu ili tako nešto, već nije praktično.

 

Postoje i ideje o standardiziranim baterijama, koje se u tom slučaju ne bi punile nego mijenjale...

dođeš na stanicu i oni ti za minutu izvade stare i stave nove baterije, a tvoje stave na punjenje

i kad se napune, ugrade nekom drugom

Upravo na toj bazi bi i trebao raditi ovaj test u Izraelu - da se auto zapelja na platformu i da mu mašina automatski odspoji i zamjeni baterije - mislim da su rekli da proces traje 2 (ili je bilo 4) minute...

14 godina
offline
Re: Tesla Model X - k'o vruće kifle...
Mentalist kaže...
Minoza kaže... 

 

Kako si ti uopće i zašto ugurao dijete u ovakav auto? Znači govorimo u super-sportskom automobilu kojemu namjena nije ići u dućan po namirnice.

  Elektricni monovolumen ti je supersportski auto?

 

Umirem od smijeha.

 

Meh, imam niske standarde štaš... Uglavnom, nesporazum, govorio sam o videu iznad, mislio sam da o tom automobilu govoriš.

I possess a skill to google.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice