Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne

poruka: 9
|
čitano: 1.429
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne".
13 godina
neaktivan
offline
Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne

Zašto pobogu optički kraj lasera?

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne
axos kaže...

Zašto pobogu optički kraj lasera?

 Zato sto je naocigled suprotnog misljenja optika ipak bolja od lasera,bar sam tako cuo nedavno.

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 23:57 (lmutak).
15 godina
offline
Re: Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne
lmutak kaže...
axos kaže...

Zašto pobogu optički kraj lasera?

 Zato sto je naocigled suprotnog misljenja optika ipak bolja od lasera,bar sam tako cuo nedavno.

 Zaintrigiralo me pa potrazio na netu. Ispada da si dobro cuo.

http://www.overclock.net/t/951894/the-truthful-mouse-guide

 

Razlika je navedena u tocki 6 i prednost imaju Opticki misevi.

16 godina
offline
Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne

Bučer se kune u optičke miševe, a mene s laserom posprdno proziva budalom. Valjda ima nešto u tome. Ili me jednostavno voli nazivati budalom, nikad ne mogu ocijeniti.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne

optičkim mišovima (= onima koje vidimo) je svejedno na kojoj su podlozi i manje koštaju. imam nekakvog razera (imperator?) koji ima oboje (laser i ... to nešto ali ne još i kuglicu) te se navodi kako optički dio služi za "navođenje lasera". whatever. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne
Renesis kaže...
lmutak kaže...
axos kaže...

Zašto pobogu optički kraj lasera?

 Zato sto je naocigled suprotnog misljenja optika ipak bolja od lasera,bar sam tako cuo nedavno.

 Zaintrigiralo me pa potrazio na netu. Ispada da si dobro cuo.

http://www.overclock.net/t/951894/the-truthful-mouse-guide

 

Razlika je navedena u tocki 6 i prednost imaju Opticki misevi.

 Koristio sam nekoliko optičkih i nekoliko laserskih. Najgori laserski mi je bio u rangu s najboljim optičkim. Zašto? Možda zato jer ih nikad nisam isprobavao u idealnim uvijetima. Laserski mi je radio super na gotovo svakoj površini i nikad nije bilo problema. S druge strane optičkom smeta sve živo. Čim podloga je imalo sjajna počinju problemi. Ako je malo više sjajna rad je nemoguč. Da je napraviti testove kao što je ovaj na overclocku i staviti podlogu koja odgovara optičkom možda bi se stvarno pokazao kao precizniji, ali u RL uvijetima ne pada mi napat uzeti išta drugo osim lasera.

16 godina
offline
Re: Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne
axos kaže...

 Koristio sam nekoliko optičkih i nekoliko laserskih. Najgori laserski mi je bio u rangu s najboljim optičkim. Zašto? Možda zato jer ih nikad nisam isprobavao u idealnim uvijetima. Laserski mi je radio super na gotovo svakoj površini i nikad nije bilo problema. S druge strane optičkom smeta sve živo. Čim podloga je imalo sjajna počinju problemi. Ako je malo više sjajna rad je nemoguč. Da je napraviti testove kao što je ovaj na overclocku i staviti podlogu koja odgovara optičkom možda bi se stvarno pokazao kao precizniji, ali u RL uvijetima ne pada mi napat uzeti išta drugo osim lasera.

 Ovo je točno. No testovi obično idu s podlogom koja odgovara mišu.

Ni na mom se stolu ne bi mogao naći miš s optičkim senzorom budući da prezirem podloge.

14 godina
neaktivan
offline
Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne

Optički senzori su bolji od laserskih ponajviše iz razloga što moderni laserski senzori ne dolaze bez očite akceleracije nekonstantnog faktora. Radi se o odtupanju +/-5%, što većini populacije ne predstavlja problem. Izuzetak čini gamerska populacija.

Postoje i stariji modeli laserskih senzora koji nemaju problem akceleracije, ali zato imaju nešto od ostalih mana senzora poput poput predikcije, z axis buga itd.

 

Podloga na kojoj se senzor koristi ima veći utjecaj na optički nego na laserski senzor, u pravilu optički senzori se bolje ponašaju na platnenim podlogama ili "mekšim" podlogama dok laserski senzori preferiraju "tvrđe" plastične podloge.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tesoro Thyrsus – optički miš za zahtjevne
Danny_HR kaže...

 Ovo je točno. No testovi obično idu s podlogom koja odgovara mišu.

Ni na mom se stolu ne bi mogao naći miš s optičkim senzorom budući da prezirem podloge.

 To sam i ja radio radio prije jer mi je puno ugodije bilo raditi bez podloge, ali sad mi je nekako žao jer imam RAT 7 a stol mi je dosta hrapav pa bi mi brzo izlizao teflon.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice