Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB

poruka: 17
|
čitano: 2.626
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB".
15 godina
neaktivan
offline
Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB

Imam RGB wireless verziju, mikrofon mu je katastrofalno tih i praktički nema načina da se pojača.

scientia est potentia
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB

Nemaš. Ovo je Void PRO, nasljednik toga što ti imaš. I da - mikrofon konačno radi kako spada (i na ovoj žičnoj i na RGB Wireless varijanti)! 

Prati me na YouTubeu! www.youtube.com/c/SUPERDAVOR
15 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
Davor kaže...

Nemaš. Ovo je Void PRO, nasljednik toga što ti imaš. I da - mikrofon konačno radi kako spada (i na ovoj žičnoj i na RGB Wireless varijanti)! 

 Sve u svemu, u slušalicama od 100+ eura ovakva mana je nedopustiva!, i još gore od toga je što niti ne pokušavaju izbaciti kakav "patch" ili slično.

scientia est potentia
16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
alien kaže...

 Sve u svemu, u slušalicama od 100+ eura ovakva mana je nedopustiva!, i još gore od toga je što niti ne pokušavaju izbaciti kakav "patch" ili slično.

 

Slažem se. Kupio sam i ja taj Void RGB Wireless kad je izašao (2015.) i jako pizdio radi toga te ga nakon nekog vremena prodao. Sve mi je bilo super osim tog debilnog mikrofona. Nema tu pomoći u vidu patcha, kapsula koja hvata glas je jednostavno bila premala i preloša. To se ne može ničime popraviti osim zamjenom mikrofona. Što su kod Voida Pro napokon napravili, fala qrcu  

Prati me na YouTubeu! www.youtube.com/c/SUPERDAVOR
16 godina
offline
Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB

Nemam ideje stvarno tko jos kupuje slusalice od Corsaira,plus sto su jos bezicne,imaju RGB sranja na sebi i jos USB. Kad ih samo pogledas vidis da su govn*,a kamoli da ih stavis na usi. I jos kostaju 100 eurića. 

Moj PC  
2 1 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
Romano kaže...

Nemam ideje stvarno tko jos kupuje slusalice od Corsaira,plus sto su jos bezicne,imaju RGB sranja na sebi i jos USB. Kad ih samo pogledas vidis da su govn*,a kamoli da ih stavis na usi. I jos kostaju 100 eurića. 

 

Piše ti u recenziji kakve su slušalice. Pročitaš li ju, saznat ćeš da nijedna od ovih tvojih teorija nije točna  Neshvatljivi su mi ovakvi komentari. Odakle vučeš svoje zaključke, što koristiš za headset, koje si sve headsetove probao? Ili ipak samo kenjkaš? 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
Davor kaže...
Romano kaže...

Nemam ideje stvarno tko jos kupuje slusalice od Corsaira,plus sto su jos bezicne,imaju RGB sranja na sebi i jos USB. Kad ih samo pogledas vidis da su govn*,a kamoli da ih stavis na usi. I jos kostaju 100 eurića. 

 

Piše ti u recenziji kakve su slušalice. Pročitaš li ju, saznat ćeš da nijedna od ovih tvojih teorija nije točna  Neshvatljivi su mi ovakvi komentari. Odakle vučeš svoje zaključke, što koristiš za headset, koje si sve headsetove probao? Ili ipak samo kenjkaš? 

 Pa Davore pročitao sam recenziju i imam osjecaj da si recenzirao neonsku reklamu,a ne slusalice. Da odgovorim na postavljena pitanja. Svoje zakljucke vucem sa hifi.org foruma.Za headset koristim sennhaiser hd650.Probao sam 10-tak headsetova,razer,genius,logitech turrtle beach i ne,ne kenjam :) Iako da budem iskren vecinom kenjam i trolam, ali samo jazavce,ti ne spadas u tu kategoriju. Ovaj put sam iskren bez trolanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 17:36 (Romano).
16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
Romano kaže...

 Pa Davore pročitao sam recenziju i imam osjecaj da si recenzirao neonsku reklamu,a ne slusalice. Da odgovorim na postavljena pitanja. Svoje zakljucke vucem sa hifi.org foruma.Za headset koristim sennhaiser hd650.Probao sam 10-tak headsetova,razer,genius,logitech turrtle beach i ne,ne kenjam :) Iako da budem iskren vecinom kenjam i trolam, ali samo jazavce,ti ne spadas u tu kategoriju. Ovaj put sam iskren bez trolanja.

 

Dakle uspoređuješ headset za 80 eura sa audiofilskim, otvorenim slušalicama za 3500 kuna (+ pošteni DAC/amp, valjda nije nitko lud da će ih gurati u matičnu ploču). Nije li očito što je tu problem? :)

 

Za svoju cijenu, ovaj Razerov headset ima odličan zvuk, u rangu hi-fi slušalica iste cijene. U recenziji ne piše da ima zvuk u rangu Sennheisera HD 650, ne samo jer nema, već i jer je takva usporedba potpuno suluda  Ne smetnimo s uma ni činjenicu da HD 650 nije headset, dakle još trebaš investirati pare u eksterni mikrofon, bilo stolni (100+ EUR), bilo nešto poput Antlionovog ModMica 5.0 (70 EUR).

 

Kaj hoću reći - naravno da se lako posrati po bilo kojem headsetu, ako se kao referenca uzimaju audiofilske slušalice koje koštaju kao pet gejmerskih headsetova visoke klase zajedno. Da opisujem hardver tako, apsolutno sve iz svijeta headseta bi mi bilo sranje, jer je lošije od headseta kojeg inače koristim (Philips Fidelio X2 hi-fi slušalice + V-Moda BoomPro mikrofon, dakle igra od laganih 2.000 kuna). Ali to polazište je pogrešno. Void Pro RGB USB se mora promatrati u usporedbi sa drugim gejmerskim headsetovima slične cijene i mogućnosti. U tom smislu se radi o jednom od najboljih headsetova koji se trenutno prodaju. Bi li preporučio nekome tko želi headset za igranje HD 650 + mikrofon? Naravno da ne bi. S druge strane, ovaj Void Pro bih mu preporučio bez sekudne premišljanja. To nije samo jako dobar headset za igranje, već je i za slušanje glazbe na razini gdje 90% ljudi neće poželjeti ništa bolje.

 

I zato me komentari poput tvojeg prvog živciraju 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 18:00 (Davor).
15 godina
offline
Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB

Ja nazalost zivim s headsetom na glavi. Prođe 12-14h dnevno a da se skidaju samo za cucavac i klopu. Ne nije help desk ali imam osjecaj ko da je. Hyper X Cloud II su mi odlicni, ali me malo mami ova odusevljenost s udobnoscu. Jedini downfall Corsaira je da ima nesto losiju osjetljivost ne samo zvucnika nego i mikrofona. Volio bih cuti neki demo pa da vidim hoce li mi polu-gluho uho cuti razliku...

In vino veritas
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 18:21 (GranDaddo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB

Tocno sam znao da ces tako reagirati jer kakvu reakciju covjek moze ocekivati od recenzenta "gejmerskih" slusalice. Radi se o tome da za te novce mozes uzeti odlicne Senhhaiser HD 518 ili Sennheiser HD 280 PRO koje te pometu i nabiju u kantu za smece sto se tice visokih ,srednih i niskih frekvencija,a da ne spominem soundstage. Vise sam novaca izgubio dok sam lutao i pokusavao naci dobre gejming slusalice nego koliko kosta ovaj set od stx ii i hd650. Od razer megalodon,tiamat do kojekakvih turtle beach gejming sranja.

 

Zato i postoji izreka "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari". Svi ti kvazi gejming headsetovi su bacanje novaca na gluposti. Slusalice kostaju 100 eura,a na njima sound driveri vrijede 5 eura,a ostatak su nabili cijenu i potrosili na diode.Kome brate trebaju rgb led diode na slusalicama jbt?! Nemoj me zajebavati. :))

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 18:33 (Romano).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB

Radi se o tome da za te novce mozes uzeti odlicne Senhhaiser HD 518 ili Sennheiser HD 280 PRO koje te pometu i nabiju u kantu za smece sto se tice visokih ,srednih i niskih frekvencija,a da ne spominem soundstage

 

Mozes li mi reci malo vise o njihovim mikrofonima? Ja naime moram i puno govoriti i biti cut... Obozavam Sennheiser i rado bi ~100eura dao na dobar headset s boom mikrofonom.

In vino veritas
16 godina
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
GranDaddo kaže...

Radi se o tome da za te novce mozes uzeti odlicne Senhhaiser HD 518 ili Sennheiser HD 280 PRO koje te pometu i nabiju u kantu za smece sto se tice visokih ,srednih i niskih frekvencija,a da ne spominem soundstage

 

Mozes li mi reci malo vise o njihovim mikrofonima? Ja naime moram i puno govoriti i biti cut... Obozavam Sennheiser i rado bi ~100eura dao na dobar headset s boom mikrofonom.

 Ne znam,mislim da bi ti na to mogao bolje odgovoriti Davor. Moj savjet ti je da si kupis standalone mikrofon kao sto je on i napisao,a headphone uzmes neke Senhhaiser,audio tehnica ili AKG.Oni barem imaju kvalitetnih slusalica ,a jeftinih. Samo nemoj one sa led diodama jer ces izgledati kao indijanac sa njima,a i znanstveno je dokazano da led diode ne poboljsavaju frekvencijski opseg.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 18:52 (Romano).
16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
Romano kaže...

Tocno sam znao da ces tako reagirati jer kakvu reakciju covjek moze ocekivati od recenzenta "gejmerskih" slusalice. Radi se o tome da za te novce mozes uzeti odlicne Senhhaiser HD 518 ili Sennheiser HD 280 PRO koje te pometu i nabiju u kantu za smece sto se tice visokih ,srednih i niskih frekvencija,a da ne spominem soundstage. Vise sam novaca izgubio dok sam lutao i pokusavao naci dobre gejming slusalice nego koliko kosta ovaj set od stx ii i hd650. Od razer megalodon,tiamat do kojekakvih turtle beach gejming sranja.

Zato i postoji izreka "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari". Svi ti kvazi gejming headsetovi su bacanje novaca na gluposti. Slusalice kostaju 100 eura,a na njima sound driveri vrijede 5 eura,a ostatak su nabili cijenu i potrosili na diode.Kome brate trebaju rgb led diode na slusalicama jbt?! Nemoj me zajebavati. :))

 

E odlično, baš mi je drago da si spomenuo HD 518 i HD 280 Pro. Imam, naime, jedne i druge (imam i HD600 i HD650, a i skuplje slušalice od jednih i drugih - očito smatraš da je posjedovanje skupih stvari neka referenca?). Guess what? Zvuk Corsairovog headseta je potpuno u njihovoj razini. Naravno, tu je i taj detalj da to nisu slušalice s mikrofonom, već samo slušalice, ali čak i ako to ignoriramo, još uvijek ostaje činjenica da ovaj novi Void Pro ima jednako dobar zvuk poput njih.

 

Vidi, govoriš napamet i nemaš pojma. Radiš jedan veliki zajeb - obraćaš mi se misleći da i ja pričam napamet poput tebe, a ne uzimaš u obzir da sam testirao 90% headsetova koji su dostupni na tržištu, kao i planinu hi-fi slušalica. S ovim svojim drobljenjem zapravo govoriš da su stvari koje sam iznio u recenziji mahom pogrešne, a to je iznimno nepristojno i pomalo uvredljivo. No tako je to, ne možeš ti imati toliko godina testiranja hardvera za sobom, koliko ti može pameti prosipati netko tko informacije kupi iz postova na hi-fijaškim forumima. Daj LOL e.

 

Probao si Megalodon i Tiamat? Čestitam, tražio si dobar zvuk među akustički najobojanijim headsetovima na tržištu. Razerovi headsetovi su sranje, oni ne vide dalje od basa. Većina Logitechovih također. Turtle Beach? Stealth 450 je OK, bolji od četverostruko skupljeg Elite Tournamenta. Ali lošiji od Voida Pro.

 

Uglavnom, okej je meni da ti imaš pogrešno mišljenje, ali pliz nemoj ga prodavati kao univerzalnu istinu i obraćati se neke tobožnje intelektualne uzvisine, jer si u ova tri posta ukazao da fakat ne znaš o čemu trkeljaš. Nemoj mi odgovarati, ne možeš napisati ništa što će me razuvjeriti.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 20:07 (Davor).
16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
GranDaddo kaže...

Ja nazalost zivim s headsetom na glavi. Prođe 12-14h dnevno a da se skidaju samo za cucavac i klopu. Ne nije help desk ali imam osjecaj ko da je. Hyper X Cloud II su mi odlicni, ali me malo mami ova odusevljenost s udobnoscu. Jedini downfall Corsaira je da ima nesto losiju osjetljivost ne samo zvucnika nego i mikrofona. Volio bih cuti neki demo pa da vidim hoce li mi polu-gluho uho cuti razliku...

 

Void Pro je udobniji od Clouda 2. Materijal jastučića više "diše" i stisak headbanda je slabiji. Igrao sam jedne noći PUBG od 19h do 5:30h ujutro, nisam imao apsolutno nikakav osjećaj neugode kad sam ga skinuo s glave. Uz SteelSeries Arctis 3, 5 i 7, ovo je u ovom trenutku jedan od najudobnijih headsetova koji postoje.

 

Evo ti usporedba mikrofona na Voidu Pro RGB Wireless (isti je kao na modelu iz moje recenzije) i Clouda 2:

 

https://soundcloud.com/user-716235833/corsair-void-pro-rgb-wireless-100-wireless-usb-connection-with-windscreen
https://soundcloud.com/user-716235833/kingston-hyperx-cloud-ii-gaming-100-usb-sound-car

 

Što se kvalitete zvuka (slušalica) tiče, Cloud 2 je malo obojaniji, dok je tuning Voida Pro više fokusiran na detaljnost i podjednaku zastupljenost svih dijelova spektra.

 

Ukratko, da biram između jednih i drugih, uzeo bih Void Pro. Prije izlaska Voida Pro, radije bih odabrao Cloud 2 (ili, još bolje, Cloud 1 + jeftinu USB zvučnu karticu).

 

Ako bi radije htio ići na kombinaciju hi-fi slušalica i zasebnog mikrofona, a paše ti da su slušalice otvorene (to je dobro jer čuješ vlastiti glas, pa ne zvučiš nazalno i ne dereš se više no što bi trebao), trenutni best buy je Philips SHP9500 + V-Moda BoomPro. Taj mikrofon jednostavno uštekaš u slušalice i on postaje njihovim dijelom, dakle dobiješ baš pravi headset. BTW iako je zatvoren, Corsairov headset također omogućava da se čuješ u slušalicama - u driveru postoji slajder pomoću kojeg reguliraš koliko ćeš se glasno čuti.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
Davor kaže...
Romano kaže...

Tocno sam znao da ces tako reagirati jer kakvu reakciju covjek moze ocekivati od recenzenta "gejmerskih" slusalice. Radi se o tome da za te novce mozes uzeti odlicne Senhhaiser HD 518 ili Sennheiser HD 280 PRO koje te pometu i nabiju u kantu za smece sto se tice visokih ,srednih i niskih frekvencija,a da ne spominem soundstage. Vise sam novaca izgubio dok sam lutao i pokusavao naci dobre gejming slusalice nego koliko kosta ovaj set od stx ii i hd650. Od razer megalodon,tiamat do kojekakvih turtle beach gejming sranja.

Zato i postoji izreka "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari". Svi ti kvazi gejming headsetovi su bacanje novaca na gluposti. Slusalice kostaju 100 eura,a na njima sound driveri vrijede 5 eura,a ostatak su nabili cijenu i potrosili na diode.Kome brate trebaju rgb led diode na slusalicama jbt?! Nemoj me zajebavati. :))

 

E odlično, baš mi je drago da si spomenuo HD 518 i HD 280 Pro. Imam, naime, jedne i druge (imam i HD600 i HD650, a i skuplje slušalice od jednih i drugih - očito smatraš da je posjedovanje skupih stvari neka referenca?). Guess what? Zvuk Corsairovog headseta je potpuno u njihovoj razini. Naravno, tu je i taj detalj da to nisu slušalice s mikrofonom, već headset, ali čak i ako to ignoriramo, još uvijek ostaje činjenica da ovaj novi Void Pro ima jednako dobar zvuk poput njih.

 

Vidi, govoriš napamet i nemaš pojma. Radiš jedan veliki zajeb - obraćaš mi se misleći da i ja pričam napamet poput tebe, a ne uzimaš u obzir da sam testirao 90% headsetova koji su dostupni na tržištu, kao i planinu hi-fi slušalica. S ovim svojim drobljenjem zapravo govoriš da su stvari koje sam iznio u recenziji mahom pogrešne, a to je iznimno nepristojno i pomalo uvredljivo. No tako je to, ne možeš ti imati toliko godina testiranja hardvera za sobom, koliko ti može pameti prosipati netko tko informacije kupi iz postova na hi-fijaškim forumima. Daj LOL e.

 

Probao si Megalodon i Tiamat? Čestitam, tražio si dobar zvuk među akustički najobojanijim headsetovima na tržištu. Razerovi headsetovi su sranje, oni ne vide dalje od basa. Većina Logitechovih također. Turtle Beach? Stealth 450 je OK, bolji od četverostruko skupljeg Elite Tournamenta. Ali lošiji od Voida Pro.

 

Uglavnom, okej je meni da ti imaš pogrešno mišljenje, ali pliz nemoj ga prodavati kao univerzalnu istinu i obraćati se neke tobožnje intelektualne uzvisine, jer si u ova tri posta ukazao da fakat ne znaš o čemu trkeljaš. Nemoj mi odgovarati, ne možeš napisati ništa što će me razuvjeriti.

 

Šta cu te ja razuvjeravati posto su tvoje uši referenca audio kvalitete. Ako nije approved by Šustić onda to nije tako. Tvoje recenzije su drobljenje i tko ih shvati ozbiljno kao neku referencu i na osnovu toga se odluci na kupovinu tih srotova onda stvarno nije normalan. Takodjer,ne moras mi odgovarati posto mislim da nema smisla da nastavimo raspravu jer smatram da je bolje da se drzis maticnih ploca,tipkovnica,windowsa i ostalog narodskog hardvera gdje je sve crno na bijelo,a subjektivne recenzije ostavi nekome tko se u to bolje razumije.

11 godina
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
Davor kaže...

 

Void Pro je udobniji od Clouda 2. Materijal jastučića više "diše" i stisak headbanda je slabiji. Igrao sam jedne noći PUBG od 19h do 5:30h ujutro, nisam imao apsolutno nikakav osjećaj neugode kad sam ga skinuo s glave. Uz SteelSeries Arctis 3, 5 i 7, ovo je u ovom trenutku jedan od najudobnijih headsetova koji postoje.

 

Evo ti usporedba mikrofona na Voidu Pro RGB Wireless (isti je kao na modelu iz moje recenzije) i Clouda 2:

 

https://soundcloud.com/user-716235833/corsair-void-pro-rgb-wireless-100-wireless-usb-connection-with-windscreen
https://soundcloud.com/user-716235833/kingston-hyperx-cloud-ii-gaming-100-usb-sound-car

 

Što se kvalitete zvuka (slušalica) tiče, Cloud 2 je malo obojaniji, dok je tuning Voida Pro više fokusiran na detaljnost i podjednaku zastupljenost svih dijelova spektra.

 

Ukratko, da biram između jednih i drugih, uzeo bih Void Pro. Prije izlaska Voida Pro, radije bih odabrao Cloud 2 (ili, još bolje, Cloud 1 + jeftinu USB zvučnu karticu).

 

Ako bi radije htio ići na kombinaciju hi-fi slušalica i zasebnog mikrofona, a paše ti da su slušalice otvorene (to je dobro jer čuješ vlastiti glas, pa ne zvučiš nazalno i ne dereš se više no što bi trebao), trenutni best buy je Philips SHP9500 + V-Moda BoomPro. Taj mikrofon jednostavno uštekaš u slušalice i on postaje njihovim dijelom, dakle dobiješ baš pravi headset. BTW iako je zatvoren, Corsairov headset također omogućava da se čuješ u slušalicama - u driveru postoji slajder pomoću kojeg reguliraš koliko ćeš se glasno čuti.

 Gdje si se moglo naruciti taj Philips SHP9500 po nekoj normalnoj cijeni...vidim da je na ebayu po 60-70$ ali item location US..

 

Kod nas preko nabave.net ih nema...

16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Corsair Void Pro RGB USB
roby27 kaže...

 Gdje si se moglo naruciti taj Philips SHP9500 po nekoj normalnoj cijeni...vidim da je na ebayu po 60-70$ ali item location US..

 

Kod nas preko nabave.net ih nema...

 

Još do prije par mjeseci bilo je na Amazon.de, vidim da više nema :( Probaj Idealo.de (njemačka "Nabava"), ebay.de i ebay.co.uk, možda se nađe! Evo, brzinski search na britanskom eBayu: http://www.ebay.co.uk/itm/Philips-SHP9500-HiFi-Precision-Stereo-Over-ear-Headphones-Black-/192184211060?epid=1771267685&hash=item2cbf125674:g:NlgAAOSwuMZZFFod

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 8:10 (Davor).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice