Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu

poruka: 22
|
čitano: 3.590
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu".
13 godina
offline
Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu

OK Ako je problem prvenstveno u mjestu uzimanja uzorka onda to još uvijek najjeftinija tehnika za istovremeno izvršavanje 200 testova, samo treba biti kod doktora zbog vađenja krvi iz vene. Ako test bude pozitivan za nešto naručiš čovjeka za par dana i na pravi test samo za to...

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
Byron kaže...

OK Ako je problem prvenstveno u mjestu uzimanja uzorka onda to još uvijek najjeftinija tehnika za istovremeno izvršavanje 200 testova, samo treba biti kod doktora zbog vađenja krvi iz vene. Ako test bude pozitivan za nešto naručiš čovjeka za par dana i na pravi test samo za to...

 

A što ako bude negativan, a trebao je biti pozitivan?

15 godina
neaktivan
offline
Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu

Krv iz prsta i nije neki problem jer maloj djeci se vadi krv iz prsta uglavnom. One uobičajene stvari KKS,DKS,GUK,Sedimentacija. A ovo da jedan uređaj može izvesti 200 testova. Ako to uspiju onda su zapravo izmislili Tricorder.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu

tak je i s curama i novim windowsima: kad izgleda (zvuči) predobro da bi bilo istinito - i nije. predvidljiv ishod kad se lopine (marketing) udruže protiv budala ("korisnici"). 

 

pe se: kas zagorec trlja palac o kažiprst i veli da bu je tirjeba krf z prsta vaditi, to znači da je plaćanje neizbježno.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 17:08 (Ajar).
Moj PC  
7 3 hvala 0
15 godina
offline
Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu

Iskreno mi je zao, ako je sve ovo istina. Holmes je gradila sliku oko sebe mjerljivu sa nekakvim medicinskim Jobsom i strasno je koliki se investicijski novac slio u Theranos i slicne startupove. Bas kao sto se to sada radi s bankarskim projektima. Tih 700mil nije izgubila sirotinja, ali je sirotinja ostala bez nade da im ovakav uređaj olaksa zivot.

In vino veritas
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu

Ovako nekako će završiti i priča sa Rimac automobilima 

 
6 4 hvala 1
15 godina
offline
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
geronimo4661 kaže...

Ovako nekako će završiti i priča sa Rimac automobilima 

 Baš krenuo pisat...čim dođu u Ameriku, FBI kreće po starog 

 

 

Nego žena će dobit metak u glavu već vidim, uništila je automatski par kompanija iz kojih su investitori izvlačili novac, a frajer koji se pridružio je bio CEO najveće banke tada (Wells Fargo) i mislio da je ovo bolji put...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 18:40 (Mitch).
13 godina
offline
Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu

meni to i dalje zvuči kao potencijalno iskoristiva tehnologija ... ovako ispada da je problem uglavnom u mjestu uzorkovanja krvi.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
grzzi kaže...

meni to i dalje zvuči kao potencijalno iskoristiva tehnologija ... ovako ispada da je problem uglavnom u mjestu uzorkovanja krvi.

 Hahah u medicini je tolerancija na greške 3,5 do 5 %

 

Ovdje je odstupanje 87%, jednom rječju smeće

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu

"kada su nezavisne tvrtke počele provjeravati rezultate koji su dali njihovi testovi krvi uzete s uobičajenog mjesta (iz vena na rukama) i one koje je Theranos dobio iz kapljice krvi dobivene iz jagodica ispitanika."

 

Malo mi je sad nejasno sve ovo. Sto nisu usporedili i vensku krv(nezavisne) sa venskom krvi(Theranos)? Ako Theranos moze pouzdano obavit 200 testova to je ipak super ne?

 

Pretpostavljam da druge kompanije nemogu radit 200 testova odjednom i da nije ulozeno 700mil dolara samo da se moze testirat krv iz prsta umjesto iz vene.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
grzzi kaže...

meni to i dalje zvuči kao potencijalno iskoristiva tehnologija ... ovako ispada da je problem uglavnom u mjestu uzorkovanja krvi.

Svinja kaže...

"kada su nezavisne tvrtke počele provjeravati rezultate koji su dali njihovi testovi krvi uzete s uobičajenog mjesta (iz vena na rukama) i one koje je Theranos dobio iz kapljice krvi dobivene iz jagodica ispitanika."

 

Malo mi je sad nejasno sve ovo. Sto nisu usporedili i vensku krv(nezavisne) sa venskom krvi(Theranos)? Ako Theranos moze pouzdano obavit 200 testova to je ipak super ne?

 

Pretpostavljam da druge kompanije nemogu radit 200 testova odjednom i da nije ulozeno 700mil dolara samo da se moze testirat krv iz prsta umjesto iz vene.

 Nema ovdje u tekstu Drago dovoljno informacija(odnosno ima na linkovima, ali tko to od ljudi sa skraćenim attention spanom danas ide čitati). Teranos je bio lažnjak, napuhani i nahajpani fejk od početka. Taj njihov čudesan stroj "edison" je prvo ukraden patent u kini gdje je dotična 

dok je tata amo bio ambasador, bila na stažiranju kao učenica prestižnog koledža, drugo nije uopće dalje razvijan, samo je hajpan. U biti je dijelove te krvi
davala dalje na analizu ispod pulta "kooperantima", u biti normalnim labovima. Kako oni nisu imali nikakve revolucionarne načine otkrivanja enzima u krvi
koje je ona reklamirala, rezultati su bili kakvi su bili. Nemojte žaliti za time - ženska je vrlo opasna. Mnogo ljudi je gotovo umrlo zbog njenih krivih nalaza, i 
samo su dodatni testovi nekims spasili život ili utvrdili pravilnu dijagnozu. Čudi me da je Drago bio danas tako štur sa pričom. Ima ta Holmes priličnu 

"biografiju", a nešto sma i sam linkao prije  neki dan u podforumu "vijesti by forumaši"

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 20:54 (overhaul).
11 godina
neaktivan
offline
Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu

Bas me zanima sto bi se desilo da zamjenimo zenu za muskarca u ovom slucaju?

Najvjerovatnije nebi dobio niti malo medijske paznje pri pokretanju projekta a kada bi se otkrila varka najvjerovatnije bi  bio medijski linč.

I tako  medijska potraga za misticnim "super zenskim it ili tehnoloskim direktorom" se nastavlja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 7:35 (flyingjohn3).
 
0 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
Amerikanishen ppl....you have been scammed ! 😵
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
Tolerancije u medicini su nepostojeće. Jako mali broj "mjerljivih" parametara se izvodi izravno, većina je posredna u samom mjerenju, a onda dolazimo do toga da se takvi parametri koriste kao dokaz lošeg zdravstvenog stanja pojedinca dok se točno mjesto poremećaja i uzrocnost veze naprosto nezna. Najčešće zlorabljen je mislim kolesterol, a o soli i tlaku... Ajde par redaka. Recimo, dio ljudi je 'osjetljiv' na sol i kod njih povišeni unos podiže tlak za 2mm, ostali ispod 1mm. Da bi čovjek mladji od 40 imao povišen tlak, on mora imati 90/140, odnosno oba povišena. I što je sad ovih 2 u odnosu na 20 potrebne razlike? Zanemarivo. A manjak natrija do kojeg vrlo lako može doci ako se pretjeruje izaziva znatno opasnija stanja. Problem sa soli postoji samo kod onih koji već imaju povišen tlak i koji uzimaju lijekove koji tlak efikasno reguliraju tako sto bubrege natjeraju da ispuštaju višak vode neovisno o razini soli u krvi koja se inače regulira u vrlo uskim granicama od 1%. Eto, banalna stvar a redovito dobivate krivi savjet. Tijelo regulira tlak skupljanjem i širenjem krvnih žila u vrlo širokim granicama i jos se nezna gdje zapinje, problem se rješava izokola smanjivanjem količine vode u krvi sto utječe na sve procese u tijelu na posve nepoznate načine... Medicina je sada tamo gdje je informatika bila 1947.
O stanju medicine preporučujem pročitati knjigu profesora dr. Lustiga fat chance koja govori izravno o pošasti dijabetesa iz pera endokrinologa, a izmedju redaka se vidi koliko je sistem istraživanja u medicini izvan bilo kakve znanstvene razine, čisto smeće koje bi najbolje bilo prekrižiti i početi ispočetka.
Ja rekoh
16 godina
online
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
zeroname kaže...

Krv iz prsta i nije neki problem jer maloj djeci se vadi krv iz prsta uglavnom. One uobičajene stvari KKS,DKS,GUK,Sedimentacija. A ovo da jedan uređaj može izvesti 200 testova. Ako to uspiju onda su zapravo izmislili Tricorder.

I ne baš. I maloj djeci se vadi i iz vene (jako maloj iz glave).

KKS i DKS mislim ne mogu iz prsta. Zato i jesu u startu uređaj proglasili problematičnim.

grzzi kaže...

meni to i dalje zvuči kao potencijalno iskoristiva tehnologija ... ovako ispada da je problem uglavnom u mjestu uzorkovanja krvi.

To i je veliki problem. Možda je iskoristiva za dio stvari, no pitanje je koliki i s kojoj učinkovitošću. Ako je imalo problematično, ide u zaborav.

15 godina
offline
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
Feudalac kaže...
Tolerancije u medicini su nepostojeće. Jako mali broj "mjerljivih" parametara se izvodi izravno, većina je posredna u samom mjerenju, a onda dolazimo do toga da se takvi parametri koriste kao dokaz lošeg zdravstvenog stanja pojedinca dok se točno mjesto poremećaja i uzrocnost veze naprosto nezna. Najčešće zlorabljen je mislim kolesterol, a o soli i tlaku... Ajde par redaka. Recimo, dio ljudi je 'osjetljiv' na sol i kod njih povišeni unos podiže tlak za 2mm, ostali ispod 1mm. Da bi čovjek mladji od 40 imao povišen tlak, on mora imati 90/140, odnosno oba povišena. I što je sad ovih 2 u odnosu na 20 potrebne razlike? Zanemarivo. A manjak natrija do kojeg vrlo lako može doci ako se pretjeruje izaziva znatno opasnija stanja. Problem sa soli postoji samo kod onih koji već imaju povišen tlak i koji uzimaju lijekove koji tlak efikasno reguliraju tako sto bubrege natjeraju da ispuštaju višak vode neovisno o razini soli u krvi koja se inače regulira u vrlo uskim granicama od 1%. Eto, banalna stvar a redovito dobivate krivi savjet. Tijelo regulira tlak skupljanjem i širenjem krvnih žila u vrlo širokim granicama i jos se nezna gdje zapinje, problem se rješava izokola smanjivanjem količine vode u krvi sto utječe na sve procese u tijelu na posve nepoznate načine... Medicina je sada tamo gdje je informatika bila 1947.
O stanju medicine preporučujem pročitati knjigu profesora dr. Lustiga fat chance koja govori izravno o pošasti dijabetesa iz pera endokrinologa, a izmedju redaka se vidi koliko je sistem istraživanja u medicini izvan bilo kakve znanstvene razine, čisto smeće koje bi najbolje bilo prekrižiti i početi ispočetka.

 Sestra radi u jednom od najboljih laboratorija u NY. Prilično sam upućen, a govorim o medicinskim pomagalima i lijekovima, gdje se tolerancija svodi na 5% kako bi dobili licencu za izdavanje na tržište.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
8 godina
offline
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
Mitch: Uopće ne sumnjam da je tako, ja sam ti malo odlutao s temom u širinu. Uglavnom, kao sto je netko puno pametniji od mene davno rekao promjene u znanosti (čitaj medicini) se ne događaju snagom argumenta novih saznanja već umiranjem nositelja pogrešnih i zastarjelih.
Ja rekoh
16 godina
online
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
Feudalac kaže...
Uglavnom, kao sto je netko puno pametniji od mene davno rekao promjene u znanosti (čitaj medicini) se ne događaju snagom argumenta novih saznanja već umiranjem nositelja pogrešnih i zastarjelih.

Događaju se na oba načina. Problem je što ljudi obično jako subjektivno doživljavaju medicinu u cjelini.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
Zato što su prodali priču da test vrijedi za uzorak krvi iz prsta.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
Nisi valjda Iličićev sljedbenik? Daj si oduška, nisu žene krive za sve.
16 godina
offline
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
impaelas kaže...
Nisi valjda Iličićev sljedbenik? Daj si oduška, nisu žene krive za sve.

 Krivo je more!

16 godina
offline
Re: Theranosovih 12 – kako je startup prodao maglu
Znao sam da nesto nije u redu, kao i one britvice sta "rezu", a ne doticu kozu...zivot te jednostavno nauci da ljudi muljaju, pogotovo za idiote smatram investitore koji su utukli hrpu para ne provjerivsi proizvod...ja koji nisam mislio uloziti ni kune pricao sam s Milicicem, Malcicem i Carevim, sve profesori na razlicitim medicinskim fakultetima i svi su mi odgovorili da to jednostavno nije moguce i da je marketing u pitanju.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice