Tihi SilverStone Nightjar

poruka: 33
|
čitano: 6.733
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tihi SilverStone Nightjar".
16 godina
odjavljen
offline
Tihi SilverStone Nightjar

Hm, malo skupo, ha? Mislim da bi bešumno napajanje bilo pogodnije za HTPC-ove a za to ne treba baš tolika snaga...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

Ne kužim čemu služi ova rupa za kablove.

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
Sinatra kaže...

Ne kužim čemu služi ova rupa za kablove.

služi "za kablove".{#}

16 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

Da ali zašto je veca nego sto bi trebala biti?

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Tihi SilverStone Nightjar

za te novce uzmeš jednog CORSAIRA HX750W i Zdravo Marijo.

ŽIVIO BUG.FORUM !!!
Moj PC  
0 8 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

Tko zeli tiho napajanje nece uzeti HX750...

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
bik kaže...

za te novce uzmeš jednog CORSAIRA HX750W i Zdravo Marijo.

 

Ovo napajanje, pasivna graficka, onaj ogromni pasivni Coolermaster-ov hladnjak za CPU i SSD.

 

Ne znas gdje je uopste (dok ga ne ugledas).

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
16 godina
offline
Tihi SilverStone Nightjar

Nadam se da će napraviti recenziju u Bugu!

Svakom poklopcu lonac!
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Tihi SilverStone Nightjar

Dali ima jos koje takvo napajanje ,ali slabije /jeftinije ?

 

Dobro bi mi doslo jer mi je napajanje trenutno najbucnija komponenta 

(no ono je zapravo jako tiho (Fortron 400w) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
hrvatskafarkasevec kaže...

Dali ima jos koje takvo napajanje ,ali slabije /jeftinije ?

 

Dobro bi mi doslo jer mi je napajanje trenutno najbucnija komponenta 

(no ono je zapravo jako tiho (Fortron 400w) 

Za pasivna, ne vjerujem da ćeš nači puno jeftinije. od aktivnih Seasonic ti je dosta kvalitetan i tih, mislim da imaju i seriju gdje se ventilator uopće ne vrti do nekih 50% opterećenja. Inače, napajnje je bučnije što je više opterećeno, tak da nije loše imati i puno jače napajanje nego što ti treba, jer će se onda ventilator vrtiti na manje okretaja.

15 godina
offline
Tihi SilverStone Nightjar

Uh kaj se to negdje grije! Možeš dobit opekline ako dodirneš pasivni hladnjak. {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

bas me zanima da dode kod mene u sobu di je ovako 35 stupnjeva u potkrovlju bez klime i bez prozora. di mi je soba...

Pregrijalo bi se 100 posto.

a st ase tice napajanja ovo moje sugavo staro napajanje je tiho brutalno. najtisa komponenta u kompu mi je hahahah.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
Lacko kaže...

bas me zanima da dode kod mene u sobu di je ovako 35 stupnjeva u potkrovlju bez klime i bez prozora. di mi je soba...

Pregrijalo bi se 100 posto.

a st ase tice napajanja ovo moje sugavo staro napajanje je tiho brutalno. najtisa komponenta u kompu mi je hahahah.

Nebi. Ja imam ATI Radeon 3650 Passive i overclock napravim do kraja temperatura se digne do nekih 85C i radi kao da je 50C 

 

Ovo napajanje koje imam bi nekome drugome sigurno bila najtisa komponenta jer graficka mi je passivna ,a procesor ima dobar hladnjak koji se vrti na 300-500rpm 

i to je to nema vise niti jedan ventilator na kompu,a Hard diskovi su dobro izolirani protiv vibracija i buke

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
Friday kaže...

Hm, malo skupo, ha? Mislim da bi bešumno napajanje bilo pogodnije za HTPC-ove a za to ne treba baš tolika snaga...

  Ja sam pomislio bas suprotno  {#} Za mene tisina nema cijenu.

http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
hrvatskafarkasevec kaže...

Dali ima jos koje takvo napajanje ,ali slabije /jeftinije ?

 

Dobro bi mi doslo jer mi je napajanje trenutno najbucnija komponenta 

(no ono je zapravo jako tiho (Fortron 400w) 

Skupa su ta fanless napajanja.

Zasad sam nasao samo seasonic 400W 

 

EDIT: jos jedan seasonic (460W)

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2011 18:29 (AA-d00d).
16 godina
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
AA-d00d kaže...
Skupa su ta fanless napajanja.

Zasad sam nasao samo seasonic 400W

Eh, ovog slabijeg, SS-400FL imam i moram priznati da mi je to jedna od boljih kupnji. Samo treba biti svjestan da to nije za gaming i sve će biti ok. Strašne su to stvari, ali kako je već ovdje napisano - Seasonicovi modeli (mislim ne svi) do nekog opterećenja uopće ne vrte vent, tako da i gaming kante mogu biti tihe u normalnom radu.

 

S druge strane, SS-400FL ima odlične performanse, izuzetno je efikasno napajanje (efikasnije od ovog NightJara) i skoro se uopće ne grije u normalnom radu. Fantastična stvarčica!

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

Fanless napajanje, HD graficka sa pasivnim hladnjakom, CPU hladnjak bez ventilatora (npr. Orochi), SSD (ili vise njih) umjesto HDD: dayumn{#}

 

Samo nisam siguran da li bih to htio, jbt pa trebaju se cuti neki znakovi zivota{#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2011 19:51 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
AA-d00d kaže...

Da ali zašto je veca nego sto bi trebala biti?

hm, možemo samo razmišljati logićki, a to je da napajanje ima hlađenje samo preko vlastitog kućišta, pa je zato rupa veća da bi bilo što manje dodirne površine sa kablovima (ovo je samo moje nagađanje,ali drugu svrhu ne vidim...){#}

13 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

svi spominjete Seasonic pa da ga ja onda i imenujem. to je X serije, ima 80plus gold i vise imate tu. dakako napajanja su daleko od toga da su jeftina. a da je hx ili ax od corsaira bucan, onda stvarno moras imati problema da cujes tu buku. ja imam hiljedarku, nikad nisam cuo da napajanje uopce radi XD

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
AA-d00d kaže...

Fanless napajanje, HD graficka sa pasivnim hladnjakom, CPU hladnjak bez ventilatora (npr. Orochi), SSD (ili vise njih) umjesto HDD: dayumn{#}

 

Samo nisam siguran da li bih to htio, jbt pa trebaju se cuti neki znakovi zivota{#}

Haha, pa iskreno - na procu niti nemam vent :D

Ali OK, zato sam ga maknuo par centimetara dalje, da ispuhuje zrak iz kućišta. Inače, proc je Athlon x3 (otključan u x4), na njemu je Ninja Mini i vent s njega (92 mm) sam stavio na ispuh kućišta i utišao ga spuštanjem napona. To je jedino što se ventilatora tiče i jedino što se čuje (diskove ne čujem). Preporodio sam se otkad sam si to složio (a tek žena, koja pored njega može uredno spavati - ista ta osoba mi je jednom rekla da tiše listam dok sam čitao BUG (ili Moj lijepi vrt, ne sjećam se više :) ujutro prije nego se probudila).

 

xyan kaže...

svi spominjete Seasonic pa da ga ja onda i imenujem. to je X serije, ima 80plus gold i vise imate tu. dakako napajanja su daleko od toga da su jeftina. a da je hx ili ax od corsaira bucan, onda stvarno moras imati problema da cujes tu buku. ja imam hiljedarku, nikad nisam cuo da napajanje uopce radi XD

X se zovu u USA, u EU imaju drugačije nazive (npr. X-400 je isto napajanje kao i ovaj SS-400FL kod nas). Ovo što si linkao isto ima vent, samo isporučuje veće snage - ovi fanless su link iznad (400/460W koje je linkao AA-dood). No super je to što do nekih snaga i temperatura i ova napajanja s ventovima su zapravo fanless, što je genijalno izvedeno. Da mi ikada treba takva snaga uzeo bi to, ovako sam siguran da se vent neće nikada upaliti.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2011 20:21 (Veliki Brat).
13 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

ne citas, postao sam za one koji spominju seasonic sa nevrtnjom ventilatora do 50% opterecenja

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

Pise da je do 20% fanless, od 20% do 50% je 16dB, iznad 50% raste progresivno

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

opce nije bitno, kaj se mene tice, ja samo prenosim onima koji nisu znali kak se zove. za mene ionak postoje samo enermax i corsair, a seasonic ionak koji bi covjek htio kupiti nebre u RH

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
no tengo dinero kaže...
Friday kaže...

Hm, malo skupo, ha? Mislim da bi bešumno napajanje bilo pogodnije za HTPC-ove a za to ne treba baš tolika snaga...

  Ja sam pomislio bas suprotno {#} Za mene tisina nema cijenu.

 

 

Za mene velika cijena nema tišinu. Ako je već do tišine - stavit ću komp u drugu sobu i provući kablove kroz zid - bit će apsolutno bešumno za parsto kuna (koliko koštaju produžni kablovi za svu periferiju). Ovo je porez na budale...

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

samo jedno pitanje. vecina vas zivi u gradu, kako onda anulirate buku izvana?!?! meni je 1:10 razlika u razini buke u gradu i doma, a i komp se doma glasnije cuje zbog toga...a meni nijeda mi smeta

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
xyan kaže...

samo jedno pitanje. vecina vas zivi u gradu, kako onda anulirate buku izvana?!?! meni je 1:10 razlika u razini buke u gradu i doma, a i komp se doma glasnije cuje zbog toga...a meni nijeda mi smeta

kad te vec zanima PVC prozori i to je to. Živim iznad jednog od najprometnijih raskrizja u Splitu, te 100m povise autobusne stanice za sve buseve koje vode po županiji, a i malo dalje. Ne čuje se ništa kad ih zatvorim.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Tihi SilverStone Nightjar

Meni je modularni seasonic 620W sasvim dovoljan, vec ga duze vrijeme gledam{#} I cijena mu je pristojna.

 

S druge strane ponuda enermaxa je ovdje nikakva, 2 modela u linksu sa malo paprenom cijenom: 525W je skoro 800kn, a 720W je 1200kn.

 

Svaka cast Corsairu, velika ponuda i ok cijene ali ne bi skodilo malo vise raznolikosti. Malo vise Seasonicovih modela, Enermaxovih itd.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
McVily77 kaže...
 

mislim da imaju i seriju gdje se ventilator uopće ne vrti do nekih 50% opterećenja. Inače, napajnje je bučnije što je više opterećeno, tak da nije loše imati i puno jače napajanje nego što ti treba, jer će se onda ventilator vrtiti na manje okretaja.

Kod kvalitetnijih certificiranih napajanja u rasponu od 400, 500 pa do 1000w, svi su bešumni do nekih 200-300w tako da je svejedno, ali ima smisla. A kad nešto u kompjutoru potegne 400 ili više vati, to će i bučiti tako da je svejedno :).

Kad smo kod buke, meni je redosljed ovakav - kvalitetno, masivno kućište bez ikakvih ukrasnih otvora i rupica s kvalitetnim napajanjem s nešto viška snage. E onda dolazi sra..e koje je malo teže utišati - grafička i njegovo veličanstvo HDD. na grafičkoj se nekako da zamijeniti ventilator za pristojan 120mm propeler, ali HDD-u nemožeš ništa. Ako imam neki razlog za nabavu SSD-a onda mi je ovaj definitivno prvi :)

15 godina
offline
Tihi SilverStone Nightjar

jbte, ubi ga cjena, al ova ideja o produžnim kabelima nije za bacit...

triba bi nešto i ja sebi nabavit ne igram puno, uglavnom filmovi, serije

i čitanje, pa me ubi ova sva buka...

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tihi SilverStone Nightjar
Friday kaže...
no tengo dinero kaže...
Friday kaže...

Hm, malo skupo, ha? Mislim da bi bešumno napajanje bilo pogodnije za HTPC-ove a za to ne treba baš tolika snaga...

  Ja sam pomislio bas suprotno  {#} Za mene tisina nema cijenu.

 

 

Za mene velika cijena nema tišinu. Ako je već do tišine - stavit ću komp u drugu sobu i provući kablove kroz zid - bit će apsolutno bešumno za parsto kuna (koliko koštaju produžni kablovi za svu periferiju). Ovo je porez na budale...

  Meni je veca budala onaj koji komp stavi u drugu sobu, a jos uz to probusi zid.

http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice