Tim Cook najavio Appleove televizore?

poruka: 35
|
čitano: 5.760
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tim Cook najavio Appleove televizore?".
11 godina
protjeran
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

Apple otkrio kabelski TV..Revolucionarno..!!!{#}

 
6 11 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
redneck kaže...

Apple otkrio kabelski TV..Revolucionarno..!!!{#}

Ajde nemoj bit hejter po profesiji.

Vezano uz temu:

Baš me zanima što bi oni imali za ponuditi u kategoriji televizora, jer je čovjek u pravu, televizija djeluje zastarjelo u današnjem svijetu.

15 godina
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

Naravit će nekakvu kombinaciju YouTube-a, MaxTV-a i televizije koja će se vrtjeti na računalu koje će glumiti televizor, to će ispolirati i patentirati. Recimo mogli bi patentirati gumb s kojim s televizije prelaziš na YouTube, to vjerojatno nitko do sada nije patentirao, a na takvom sustavu će to biti korisna funkcija. 

Zapravo, ukinut će televiziju i umjesto televizora ljudima ponuditi računalo u obliku televizora.  Sve to će ukrasiti s konektorima na magnetiče tako da ćeš moći korisiti samo "originalnu" antenu koja će kostati 200$. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 16:20 (rjakopec).
 
11 2 hvala 0
15 godina
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

Iako kad je izasao prvi Iphone bio sam razocaran i mislio sam da je to igracka za amerikance koje neće dugo trajati. Ali eto prevario sam se,ne da je postao hit nego je i postavio neke nove standarde. Najbitnija stavr što je apple učinio je da je maksimalno pojednastavnio korištenje i instaliranje aplikacija i doveo u red(postorjio, ucjenio, prisilio, ...) izdavače glazbe i aplikacija da igraju prema njihovim pravilima. Da ne govorimo o snižavanju cijena(bilo kaoj aplikacija na symbianu je kostala bar 3x vise nego na iOS)

  Izgleda da isto želi napraviti i s TV, ali budući da je tržišna situacija tu kompliciranija i još uvjek se novčani prilivi visoki, još se nisu uspjeli nametnuti kao igrač koji postavlja uvjete. Jer hardware postoji već niz godina i mislim da tu ne leži problem. Kao u slucaju sa tadasnjim mobitelima sve je komplicirano (meni je jednostavno ali cesto dobivam pozive kako se snima kako cu vratit snimku i sl.)   i izparcelizirano(svaki provider ima nesto svoje, svako ima ugovore sa svakim, neke usluge nisu dostpne na nekoj drugoj mrezi iako je isti dobavljac, kaos).

Ako apple uspije ujediniti ponudu po povoljnim cijenam(tj. da svi pristanu na smanjenje profita osim appla samoga). i naprave odlican UI kao sto su pokazali da mogu. to ce biti odlican proizvod koji ce postati hit. Da se razumjemo ne ocekujem nikakvu revoluciju od appla kao ni dosada. Ali su se pokazali kako odlicno znaju prepakirati već postojeće koncepte i prodati ih kao zadnju rijec tehnike.

 
3 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?

Ako Apple pocne snimat Breaking Bad ili Dextera onda bude to hit inace budu podavali televizore sa iOS koji budu u biti ogromni iPAd ovi od 46 ili 50 incha.
Posto je razluvicost vec sad na tabletima veca nego kaj ja imam na 55 inchnom TV to je tocno to kaj se bude desilo.
Jedino kaj me zanima je koju budu sad dijagonalu uveli u svoje ekrane? Posto su oni najpametniji i mjerodavni za dijagonale ekrana mogli bi ocekivat neku debilanu tipa 1.85:1 ili jos bolje 2.39:1. Razlucivost bude sigurno 4k ili tak neka shema jer nemres doci na trziste zasiceno HD televizorima sa istom razlucivosti.

 

Jedva cekam da vidim kaj budu izmislili.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 16:57 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?

Pa ne nužno ni prvi Iphone nije bila tehnički najnaprednija igračka na tržištu, pa ni sada(ako zanemarimo retina ekrane{#})

Moglo bi bit integrirano upravljanje s TV-om preko Ipad ili Iphona.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 17:00 (zaocovik).
16 godina
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

Ovaj put su izvisili, jer android tv box postoji već neko vrijeme {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
memulica kaže...

Ovaj put su izvisili, jer android tv box postoji već neko vrijeme {#}

  I symbian je postoja dugo pa mu nije pomoglo. I nisam primjetio bas neku penetraciju android TV.

Heheh malo sam brzo i nepromisljeno reagira. bio je dug dan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 17:22 (zaocovik).
16 godina
neaktivan
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

Sta on smatra pod TVom? Dal aparat ili kompletnu televiziju?

TVi su danas "pametni", tj u njih je uguran Internet, razni playeri ili rekorderi i razni programi.

Sto se tice cijelokupne televizije tu bi se slozio ali je to glavni problem TV kuca. Npr MaxTV koji je totalno smece sa svojim EPG koji ima vise gresaka nego tocnoga.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
Kaj ne vidis smajlija na kraju?
Decko se malo nasalio.

Televizore proizvodi valjda sto firmi i TV ne kupujes svake dvije godine na ugovor kod operatera.
Ako nist drugo zbog Androida bude super lako iskopirat sve kaj Apple ponudi u svom uredaju.

Ko bude Apple radil ekrane za televizore? Samsung i LG su glavni igraci na trzistu TV ekrana te ne znam kolko im je u interesu za konkurenciju radit ekrane, pogotovo za trziste gdi konkurencija jos nije uzela maha. Bolje im je da niti ne dopuste Apple da ude u ring s njima pa da ih naguzi ko Nokiju.
16 godina
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
zaocovik kaže...

  I symbian je postoja dugo pa mu nije pomoglo. I nisam primjetio bas neku penetraciju android TV.

 

Čekaj samo kad im Samsung napravi penetraciju  {#}

 

 

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
15 godina
protjeran
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

ponavljam odavno receno:

 

smijsno mi je kada se ovu firmu naziva Tehnoloskim divom ili inovatorom a glavni su im proizvod: mp3 player, mobitel, tablet i sada televizor... :))

Apple the new samsung/sony :P

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
zaocovik kaže...

Pa ne nužno ni prvi Iphone nije bila tehnički najnaprednija igračka na tržištu, pa ni sada(ako zanemarimo retina ekrane{#})

Moglo bi bit integrirano upravljanje s TV-om preko Ipad ili Iphona.

wooow revolucija, odmah tuziti google koji je to njima ukrao par godina unaprijed :)

15 godina
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
TranceMight kaže...
zaocovik kaže...

Pa ne nužno ni prvi Iphone nije bila tehnički najnaprednija igračka na tržištu, pa ni sada(ako zanemarimo retina ekrane{#})

Moglo bi bit integrirano upravljanje s TV-om preko Ipad ili Iphona.

wooow revolucija, odmah tuziti google koji je to njima ukrao par godina unaprijed :)

  Zapravo prva inspiracija mi je bila samsung note sa IR senzorom, koji ga pretvara u ogroman daljinski.  {#}

Kao što rekoh u prvom postu nista novo, ali u ljepom pakiranju i odličan marketing.

15 godina
online
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
NEW_MAN kaže...
... Ko bude Apple radil ekrane za televizore? ...

 

Ne beri brige, poslovna logika se uvelike razlikuju od hejtersko-fanbojevske.

16 godina
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
zaocovik kaže...

  Zapravo prva inspiracija mi je bila samsung note sa IR senzorom, koji ga pretvara u ogroman daljinski. {#}

Kao što rekoh u prvom postu nista novo, ali u ljepom pakiranju i odličan marketing.

 Šta će ti IR pobogu, kad imaš hrpu remote appova na androidu. {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
15 godina
neaktivan
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

ne vidim cemu to komesanje oko apple i televizije

nazalost vjeroajtno ce ukrasti, posuditi i implementirati ono sto vec postoji u ovom ili onom obliku i staviti pod jedan krov

tak da ocekujem laicki receno veliki stacionaran ipad sa itunesima u nekoj ppv varijanti

jedina nada koju gajih kad prvi put cuh vijesti o applu i televiziji da ce zbog kolicine novaca konacno pokrenuti neki drugi vid tehnologije ekrana posto i lcd i plazma imaju karakteristicne mane

ocekivah da ce uspjeti nesto po tom pitanju napraviti gdje su canon , mitsubishi i slicni podbacili poglavito zbog novcanih sredstava

no prevarih se

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 17:50 (Tcherot).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
maxym kaže...
NEW_MAN kaže...
... Ko bude Apple radil ekrane za televizore? ...

 

Ne beri brige, poslovna logika se uvelike razlikuju od hejtersko-fanbojevske.

Mene baš zanima ta poslovna logika u ovom slučaju, jer mi je malo klimava.

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
16 godina
online
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
maxym kaže...
NEW_MAN kaže...
... Ko bude Apple radil ekrane za televizore? ...

 

Ne beri brige, poslovna logika se uvelike razlikuju od hejtersko-fanbojevske.

Ne berem, samo me zanima ko im bude radil ekrane. Trziste smartphona nije isto ko i TV. Apple nije udio smartphone trzista uzel Samsungu niti LG nego Nokiji i oni su se obogatili na izradi komponenata za Apple.

Trzistem TVa dominiraju Samsung i LG i nema Nokije koju bi s Apple oni mogli upropastit. Ovdje su Samsung i LG koji su na nisanu Applea.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

Otkad oni ista najavljuju? Bilo sto kaj inoviraju obicno drze u tajnosti sve dok ne dode konferencija. Sto ih je sad spopalo ?

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

Apple je najavio ono šta smo svi već odavno znali.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

Neka mi poštovani Tim Cook objasni u usporedbi s čime je današnja televizija zastarjela(?!)

 

Stvarno ne vidim s kojom to "drugom" i naprednom televizijom gospodin Cook može uspoređivati "današnju televiziju".

 

Dakle, ovako vam se djeco draga prodaje magla i zatupljuju ljudi, da bi kasnije mogli govoriti kako su napravili nešto emejzing i revolušn.

Ad astra peronospora
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 19:27 (Bypass).
 
7 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
yeo kaže...
redneck kaže...

Apple otkrio kabelski TV..Revolucionarno..!!!{#}

Ajde nemoj bit hejter po profesiji.

Vezano uz temu:

Baš me zanima što bi oni imali za ponuditi u kategoriji televizora, jer je čovjek u pravu, televizija djeluje zastarjelo u današnjem svijetu.

Prvo me proglasiš hejterom,no u pitanju je obično ruganje Appleu,a onda se nastaviš isto čuditi,što bi Apple ponudom TV-a usput baziranom na kablu mogao što novo ponuditi..

daj se lik,malo resetiraj..{#}

12 godina
neaktivan
offline
Tim Cook najavio Appleove televizore?

Sve ovisi koji TV ima kad ovako priča.

 

Vjeroajtno na Sony Trinitronu gleda HRT kad kaže da kao da se vratio 30g. unatrag.

 

Da ima npr. Samsung novu seriju 8 s internetom, aplikacijama, Skypeom i kamerom, pokretnim i glasovnim kontrolama - tj. pravi smart TV i gleda National Geographic u HDu pričao bi drugačije. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
Clone kaže...

Otkad oni ista najavljuju? Bilo sto kaj inoviraju obicno drze u tajnosti sve dok ne dode konferencija. Sto ih je sad spopalo ?

Manji hype i prodaja?

15 godina
online
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
memulica kaže...
maxym kaže...
NEW_MAN kaže...
... Ko bude Apple radil ekrane za televizore? ...

 

Ne beri brige, poslovna logika se uvelike razlikuju od hejtersko-fanbojevske.

Mene baš zanima ta poslovna logika u ovom slučaju, jer mi je malo klimava.

 

Po 'hejtersko-fanbojevskoj' logici Samsung nikad ništa ne bi prodavao Applu, a po poslovnoj logici (profit) se to ipak događa.

 

Većini forumaša koji se 'svađaju' ovdje na forumu oko toga "čiji je veći" ne shvaćaju kako Apple i Samsung mogu u isto vrijeme i surađivati i suditi se, a sve je to samo posao, nema mjesta (nepotrebnim) emocijama. 

15 godina
online
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
NEW_MAN kaže...
maxym kaže...
NEW_MAN kaže...
... Ko bude Apple radil ekrane za televizore? ...

 

Ne beri brige, poslovna logika se uvelike razlikuju od hejtersko-fanbojevske.

Ne berem, samo me zanima ko im bude radil ekrane. Trziste smartphona nije isto ko i TV. Apple nije udio smartphone trzista uzel Samsungu niti LG nego Nokiji i oni su se obogatili na izradi komponenata za Apple.

Trzistem TVa dominiraju Samsung i LG i nema Nokije koju bi s Apple oni mogli upropastit. Ovdje su Samsung i LG koji su na nisanu Applea.

 

 

 

Čuj, ne znam kakva je situacija na tržištu dobavljača LCD-a, ali zasigurno ima dovoljno onih koji proizvode LCD-ekrane, a ne i TV-uređaje. A s druge strane, ne bi bilo prvi put da proizvođač TV-uređaja ujedno opskrbljuje konkurenciju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
maxym kaže...
NEW_MAN kaže...
maxym kaže...
NEW_MAN kaže...
... Ko bude Apple radil ekrane za televizore? ...

 

Ne beri brige, poslovna logika se uvelike razlikuju od hejtersko-fanbojevske.

Ne berem, samo me zanima ko im bude radil ekrane. Trziste smartphona nije isto ko i TV. Apple nije udio smartphone trzista uzel Samsungu niti LG nego Nokiji i oni su se obogatili na izradi komponenata za Apple.

Trzistem TVa dominiraju Samsung i LG i nema Nokije koju bi s Apple oni mogli upropastit. Ovdje su Samsung i LG koji su na nisanu Applea.

 

 

 

Čuj, ne znam kakva je situacija na tržištu dobavljača LCD-a, ali zasigurno ima dovoljno onih koji proizvode LCD-ekrane, a ne i TV-uređaje. A s druge strane, ne bi bilo prvi put da proizvođač TV-uređaja ujedno opskrbljuje konkurenciju.

Nema.

Par kineza manjih. A ostalo su Samsung, Lg-Philips, Sharp i Panasonic za plazme.

15 godina
online
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?

Evo gledam, doduše malo starije podatke, na nekom forumu i ispada otprilike ovako:

 

LG Display proizvodi panele za Samsung, LGE, Philips, Panasonic, Toshibu, Hitachi, ...

Sharp Japan za Toshibu, Philips, Sony, Pioneer i Sharp

Chi Mei Optoelectronics za Samsung, Philips, LGE, Toshibu i Sony 

AU Optronics za Sony, Samsung, Philips, LGE, Toshibu i Panasonic

Chunghwa Picture Tubes za Sony, Samsung... 

Samsung za JVC, Samsung, Sony, Philips, Sanyo i Panasonic

 

E sad, pitanje je koliko tko komada proizvodi i tko je u stanju proizvesti dovoljan broj komada za Apple-ove (obično megalomanske) narudžbe. Ne tako davno je bila vijest da Sony sve više smanjenjuje naurčene količine od Sharpa, pa nije isključeno da baš oni (Sharp) budu u igri.

 

Nekako sumnjam da je Apple odlučio skovati ražanj, a da je zec još u šumi, prije će biti da je zeko odavno u kavezu, samo još ni sam to ne zna.

 

:-)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook najavio Appleove televizore?
maxym kaže...

 

 

Evo gledam, doduše malo starije podatke, na nekom forumu i ispada otprilike ovako:

 

LG Display proizvodi panele za Samsung, LGE, Philips, Panasonic, Toshibu, Hitachi, ...

Sharp Japan za Toshibu, Philips, Sony, Pioneer i Sharp

Chi Mei Optoelectronics za Samsung, Philips, LGE, Toshibu i Sony 

AU Optronics za Sony, Samsung, Philips, LGE, Toshibu i Panasonic

Chunghwa Picture Tubes za Sony, Samsung... 

Samsung za JVC, Samsung, Sony, Philips, Sanyo i Panasonic

 

E sad, pitanje je koliko tko komada proizvodi i tko je u stanju proizvesti dovoljan broj komada za Apple-ove (obično megalomanske) narudžbe. Ne tako davno je bila vijest da Sony sve više smanjenjuje naurčene količine od Sharpa, pa nije isključeno da baš oni (Sharp) budu u igri.

 

Nekako sumnjam da je Apple odlučio skovati ražanj, a da je zec još u šumi, prije će biti da je zeko odavno u kavezu, samo još ni sam to ne zna.

 

:-)

 

 

Samsung i LG-Philips Display su najveći, a Sharp sa Sonyem drugi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice