Tko još slaže konfiguracije?

poruka: 66
|
čitano: 8.425
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tko još slaže konfiguracije?".
14 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

povlačim sve što sam rekao priznajem nisam čitao cijeli tekst čovjek me opomenuo zahvaljujem mu se

Ivan Stanic
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 22:12 (Truman).
 
2 12 hvala 0
16 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

Lijepo da ste im pružili podršku, makar i s kojim mjesecom zakašnjenja.

 

Moram primjetiti da je stari bug kad se jedan slider pomakne na 100%, pa vrati natrag na nula, a sredstva se ne preraspodijele (što rezultira slabijom konfiguracijom i manje potrošenog novca), još uvijek prisutan.

Također, link na konfiguraciju vodi na assemblio sajt, što i nije tako strašno, ali tamo je skroz drugačiji vizualni identitet.

Gledam te!
 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Tko još slaže konfiguracije?

"Mnogi traže pomoć po raznim forumima, a osobito je za tu namjenu popularan i BOL Forum, na kojem postoji cijeli podforum "Slaganje PC konfiguracija", na kojem forumaši entuzijasti daju savjete i razmjenjuju mišljenja o trenutno aktualnim ponudama i mogućim odabirima..."

 

...te ujedno razni plaćenici reklamiraju jednu IT trgovinu, a to je i svrha cijelog tog "pomaganja" i davanja "savjeta".

 
9 15 hvala 0
15 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

ja ih slažem i to je posebna vrst (ne)zadovoljstva i odgovornosti. ovakva je aplikacija u osnovi beskorisna jer "čovjek snuje, bog određuje", a stvari se mijenjaju u hodu. često na stranicama piše jedno, a stvarno je stanje nekaj čist osmo. ili se slaganje otegne dok se ne skupi lova za ovoono. ima svega. u načelu dva su pomagala osnovna: internet općenito i nekakvo prijevozno sredstvo. dodatno: strpljenje, znanje i snalažljivost. slaganje konfiguracije je vještina a ne rutinsko sklepavanje. sve mora biti međusobno optimalno usklađeno i prema namjeni kante (najčešće bi svi sve: i rad i igranje i bla). i lovi koju netko hoće potrošiti. najvažnije je sve tako sastaviti da ti pacijent ne dolazi svakih 7 minuta s glupavim pitanjima (iako su najčešće softverska). na koncu konaca, kome se ne da zaj... s tim, kupuje gotove kante naših vrlih trgovaca pa onda njima pije krfcu. bez ovakve (ili ikakve) aplikacije. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 19:21 (Ajar).
Moj PC  
30 0 hvala 0
11 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

Teško da će stroj ikada moći složiti jednako kvalitetno kao i čovjek, s time više što kada slažeš nekome konfu, odeš na web, vidiš aktualne cijene, možda je baš neki artikl trenutno na akciji, pa ga možeš ubaciti, dok stroj još nije ažurirao cijene, te mu zbog toga nije taj artikl stao u budžet. Pogotovo u situaciji u RH gdje se cijene doslovce mjenjaju na dnevnoj bazi.

 
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
Truman kaže...

Pa ja to radim i nebi se nikad toga odrekao i iskreno prije bi to  preporučio nego svake 2 3 godine 4 tisuće kn za laptop

 

Fualo si ceo fudbal.

Treba pročitati i tekst, ne samo naslov :)

12 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

Assemblio izazivam te na dvoboj {#}

 

Vrijeme: Kada god

Lokacija: Bilo gdje samo da je Bug.hr

 

{#}

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
15 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?

Priznajem fulao sam događa se Hvala na opomeni

Ivan Stanic
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 22:01 (Truman).
14 godina
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
Darko1983 kaže...

 

Fualo si ceo fudbal.

Treba pročitati i tekst, ne samo naslov :)

 

Ivan Stanic
14 godina
neaktivan
offline
Tko još slaže konfiguracije?

Iako je istina da "stroj" nikad neće to posložiti kao što bi čovjek, pa se u neku ruku slažem s komentarima te vrste, ali uz dodatak da to mora biti čovjek posebne vrste, a koja je uz to i sve rijeđa. Svjesni smo toga, vjerujem, svi mi, kad nam prijatelj/rođak/stranka/xy dođe sa popisom komponenti koje mu je preporučio frend/poznanik/PC guru iz njegove ekipe/tata/baka/netko s forum.hr-a...jer to je najoptimalnije što za te novce i potrebe možete trenutno dobiti. Pa baciš oko i vidiš da je optimalno i preporučljivo jednako kao što bi preporučio da se Pirelli Cinturato u dimenziji 185/60/14 koristi za rezanje rupa za škaf na granitnoj radnoj ploči za kuhinju. Ali mora bit baš u toj dimenziji...

 

Tako da u potpunosti podržavam ovaj projekt, jer sigurno će mnogima pomoći ako ne već složiti najoptimalniju kongifuraciju onda barem neku za koju se može reći da je makar solidno posložena, a to je, po meni, velika pohvala za takav alat i nadilazi, po slobodnoj procjeni, mogućnosti barem 96% savjeta koje netko može dobiti od " frend/poznanik/PC guru iz njegove ekipe/tata/baka/netko s forum.hr-a".

Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tko još slaže konfiguracije?

Prilično dobro složen program

 

No ima mjesta za poboljšanja, moj prijedlog bi bio da se mogu označiti nekvi dijelovi koje korisnik ima od prethodne konfiguracije pa da se ne troše novci na njih u programu te okvirno složi jači komp.

Kao npr. napajanje, HDD ili grafička kartica

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

i onda tu nastaje sra*** imam doma MS 550, nemam pojma, ali znam da imam...Kliknem da imam napajanje, program složi pilu 8320+290 za moju lovu...kupim to sve, dođem doma a napajanje nemre disati :D

 

a da ne pričam da imam i IDE disk i mislim da je to ok... grafu 8Gb DDR2 AGP...itd itd...

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 10:12 (FakeDeath).
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Tko još slaže konfiguracije?
Danas je sto puta jednostavnije doći do informacije kako dobro sastaviti konfiguraciju nego npr. prije 15 godina. Tada nije bilo ni foruma ali ni ovakvih aplikacija. Ako nisi znao morao si gnjaviti onog jednog geeka iz kvarta i žicati ga da nešto preporuči ili se pouzdati u trgovce i njihovo sastavljanje. Čak i današnji trgovci to rade daleko bolje nego tada. Po meni problema nema baš nikakvog, nikada nije bilo jednostavnije.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

Meni je DOS s kombinacijom NC-a tada slagao algoritme i preporuke :D je bilo je to onako 0100100 ali snalazili smo se {#}

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 10:24 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
FakeDeath kaže...

i onda tu nastaje sra*** imam doma MS 550, nemam pojma, ali znam da imam...Kliknem da imam napajanje, program složi pilu 8320+290 za moju lovu...kupim to sve, dođem doma a napajanje nemre disati :D

 

a da ne pričam da imam i IDE disk i mislim da je to ok... grafu 8Gb DDR2 AGP...itd itd...

Slažem se sa navedenim,

no poneki korisnici su kupili overkill napajanja, dosta veliki HDD itd.. za buduće konfe i nadogradnja

 

Ja sam si pred 6 godina priuštio Corsair HX620w upravo zbog razloga da izdrži i novu konfiguraciju

 

12 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

A gle ti znas tko je i kakav je HX...kladim se ti ne bus ni trazio preporuku :D

 

Ali, ja znam npr kakvi su "iskusni" ljudi ili dijeca "popila svu pamet svijeta" i onda tu nastaju problemi....

 

Par puta sam se raspravljao s takvima, i da bilo je u igri MS 550 PLATINUM vs Seasonic 520... i mi geekovi koji nešto i znamo, zapravo nemremo ništa protiv takvih koji znaju da je MS550 za 30W bolje napajanje a košta ipak 300kn manje, naravno da je onda i bolje uzeti to/ostaviti to za novu konfu ;)

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Tko još slaže konfiguracije?

Ne razumijem samo jedan detalj :). Svih bugova nedostataka i pogrešaka u radu algoritma sam kao i ostatak tima svjestan i na tome se radi, donekle sporo doduše. Ispiti su trenutno, ima se dosta obveza sa strane. Ali jedna stvar mi je upala u oko. "Stroj nece nikad odradit dobar posao koliko i covjek". A sta to znaci da je covjek odradio dobar posao? Sve slozene konfiguracije u temama za slaganje konfiguracija imaju itekakvu dozu osobne preference, osobnog misljenja, osobne preporuke. Netko ima tu graficku i super mu je pa je preporuci kolegi, netko ima odlicna iskustva s seagate diskovima pa ih preporuci kolegi, netko nema pa se posvađaju. Pa bude da li je za gaming isplatljiviji bulldozer ili haswell itd... covjek pita savjet za konfiguraciju. Što dobije? Dobije ih 5. Uz malo srece bez svađanja forumaša izmedu tih 5 konfiguracija. I svaka bude slozena kako onaj koji ju je slozio misli da je bolje. 

 

Što pokušavam rec? Ni jedan od tih korisnika nema dovoljno iskustva s hardverom da bi mogao statisticki proracunati koja komponenta ce dati više za uloženi novac. Ali zato računalni algoritam moze... kad odabire disk ne imati nikakvu vlastitu preferencu nego uzeti sve od performansi toga diska, do buke, garancije, prosjecnog faliure ratea te serije itd itd... i matematicki izracunati koji disk je trenutno najbolja opcija a NAKON toga korisnik moze sam kliknuti na bilo koju komponentu i prema svojoj preferenci izabrati alternativu. 

Da, assemblio trenutno nije na toj razini. Ali "program nikad nece odraditi posao kao covjek"... nikako se nebi slozio. Dapace mislim da covjek nikad nece odraditi posao kao dobro slozen algoritam. Jer algoritam ima mogucnosti uz svježe trenutne informacije izracunati koja je komponenta statisicki trenutno najisplatljivija a onda covjek moze prema vlastitoj preferenci odabrati alternativu.

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 6 hvala 0
12 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

jesi siguran? ja i dalje čekam dvoboj {#}{#}

 

sorry što sam samouvjeren, ali znam da mogu bolje :D i da cu u tim assemblio konfama naci više mana nego u npr onoj koju ja složim :D

 

i sorry ali sada sam malo razočaran u ovaj tvoj post i nikako se ne slažem s napisanim {#}

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 10:48 (FakeDeath).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
FakeDeath kaže...

i onda tu nastaje sra*** imam doma MS 550, nemam pojma, ali znam da imam...Kliknem da imam napajanje, program složi pilu 8320+290 za moju lovu...kupim to sve, dođem doma a napajanje nemre disati :D

 

a da ne pričam da imam i IDE disk i mislim da je to ok... grafu 8Gb DDR2 AGP...itd itd...

I zato ako nadogradnje budu omogucene u buducnosti neces sigurno moci kliknuti da imas napajanje nego ces nekako morati reci aplikaciji koje napajanje imas :) jer bez toga ce se desit ovo sto si napisao sto je suludo... Ni covjek ne moze odabrat komponente za nadogradnju konfiguracije ako nezna ostatak komponenti unutra... 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

to je ok, al šta ako ja ne znam koje napajanje imam...vec samo znam da imam 700w? i napišem u program 700w? kaj bu onda se desilo?

 

and dvoboj begins {#}

 

Mislim, vec sam par puta napisao

 

Assemblio 4500

 

Procesor: AMD FX-Series X8 8320 (3.5GHz, 16MB, AM3+)
Matična ploča: Gigabyte GA-990XA-UD3 (AM3+ /Ram limit - 32Gb)
Grafička kartica: MSI R9 270X GAMING, 2GB
Radna memorija: Kingston DDR3 1600MHz 4GB HyperX Blu, KHX1600C9D3B1/4G
Tvrdi disk: WD Caviar Black, 64 MB, 3,5", 7.200 rpm, WD5003AZEX - 500GB
Napajanje: XFX Core Edition - 550W 
.
FakeDeath (čovjek,lik, whatawa) 4500

Procesor: AMD FX-Series X8 8320 (3.5GHz, 16MB, AM3+)
Hladnjak: Zalman Optima
Matična ploča: Asus M5a97 R2.0
Grafička kartica: MSI R9 270X GAMING, 2GB
Radna memorija: 8Gb DDR3 1600
Tvrdi disk: WD Blue 1Tb 
Napajanje: XFX Core Edition - 550W
i da, program ne može bolje od mene...jedino ako program ima svoje mišljenje i pogled?
Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 10:58 (FakeDeath).
Moj PC  
3 7 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
FakeDeath kaže...

jesi siguran? ja i dalje čekam dvoboj {#}{#}

 

sorry što sam samouvjeren, ali znam da mogu bolje :D i da cu u tim assemblio konfama naci više mana nego u npr onoj koju ja složim :D

 

i sorry ali sada sam malo razočaran u ovaj tvoj post i nikako se ne slažem s napisanim {#}

Ne razumijem kakav tocno dvoboj? Recimo da algoritam moze statisticki racunati koja koja komponenta je trenutno isplatljivija? Tebi se ta konfiguracija nece nuzno svidit (zato bi trebao imat mogucnost da je jedinim klikom promijenis) ali kako se onda uopce moze bolje izbalansirati konfiguraciju? Ukoliko se desi da smatras kako je potrebno vise rama a slabiji procesor to samo znaci da se nisi igrao sa sliderima xd. Za sve ostale razlike izmedu te dvije konfiguracije razlike su samo subjektivne. Ja vjerujem da ces subjektivno za sebe sloziti bolju konfiguraciju. Ali jednom kad se algoritam dovede na planiranu razinu sve sto bi on trebao davati je lista statisticki najisplatljivijih komponenti izbalansiranih onako kako je korisnik zelio. Svaki korisnik je korisnik za sebe. Njemu ce pri slaganju korisnija informacija bit da "xxx" hdd gledajuci sve od cijene do brzine do faliure ratea do buke pa do garancije isplatljiviji od nekog drugog diska nego da "yy" forumaš ima bolja iskustva s tim diskom. Jer za svakog "yy" forumaša koji ima dobra iskustva s tim diskom se nade drugi forumas koji nema. I takve informacije jednom laiku nisu od koristi. Mislim da bi svatko zelio objektivno matematicki gledano slozeno najisplatljiviju konfiguraciju a naravno da je ako zeli kasnije moze sam modificirat. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

eto ti gore primjer... ne kuzim, po čemu, kako i što točno algoritam može bolje?

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 10:59 (FakeDeath).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
athlon64 kaže...

Ne razumijem samo jedan detalj :). Svih bugova nedostataka i pogrešaka u radu algoritma sam kao i ostatak tima svjestan i na tome se radi, donekle sporo doduše. Ispiti su trenutno, ima se dosta obveza sa strane. Ali jedna stvar mi je upala u oko. "Stroj nece nikad odradit dobar posao koliko i covjek". A sta to znaci da je covjek odradio dobar posao? Sve slozene konfiguracije u temama za slaganje konfiguracija imaju itekakvu dozu osobne preference, osobnog misljenja, osobne preporuke. Netko ima tu graficku i super mu je pa je preporuci kolegi, netko ima odlicna iskustva s seagate diskovima pa ih preporuci kolegi, netko nema pa se posvađaju. Pa bude da li je za gaming isplatljiviji bulldozer ili haswell itd... covjek pita savjet za konfiguraciju. Što dobije? Dobije ih 5. Uz malo srece bez svađanja forumaša izmedu tih 5 konfiguracija. I svaka bude slozena kako onaj koji ju je slozio misli da je bolje. 

 

Što pokušavam rec? Ni jedan od tih korisnika nema dovoljno iskustva s hardverom da bi mogao statisticki proracunati koja komponenta ce dati više za uloženi novac. Ali zato računalni algoritam moze... kad odabire disk ne imati nikakvu vlastitu preferencu nego uzeti sve od performansi toga diska, do buke, garancije, prosjecnog faliure ratea te serije itd itd... i matematicki izracunati koji disk je trenutno najbolja opcija a NAKON toga korisnik moze sam kliknuti na bilo koju komponentu i prema svojoj preferenci izabrati alternativu. 

Da, assemblio trenutno nije na toj razini. Ali "program nikad nece odraditi posao kao covjek"... nikako se nebi slozio. Dapace mislim da covjek nikad nece odraditi posao kao dobro slozen algoritam. Jer algoritam ima mogucnosti uz svježe trenutne informacije izracunati koja je komponenta statisicki trenutno najisplatljivija a onda covjek moze prema vlastitoj preferenci odabrati alternativu.

 

Sve što si nabrojao stoji, i kao što sam već rekao u temi - u popunosti podržavam projekt.

 

A što se tiče ovoga o čovjeku i "stroju" - radi se baš o onim detaljima trenutnih akcija, da ne spominjem vikend ili dnevnih akcija, pa npr pogodnosti za OC u nekim slučajevima, i tako nekim specifičnim slučajevima. To je ono što sam ja imao na pameti kad sam to napisao. Iako i dalje stoji ono što sam rekao - to će ionako znati uračnuati manji postotak ljudi, kao što i optimalnu konfu preporučit zna samo vrlo mali postotakljudi, tako da je vam je ovaj prjekt po meni odlično pogođem, i kao što rekoh i u gornjem postu - samo napred, podržavam u potpunosti.

 

EDIT: kad već spominješ jamstvo u postu, i to je recimo vrlo zanimljiva stvar, nekim ljudima je jamstvo ekstremno bitno, puno će ga više platiti nego performanse, nekima je u potpunosti nebitno ( da, ima i takvih...i ne, ne mislim na one što ionako planiraju koristiti uređaj neko kraće vrijeme), nadalje nema svaki dućan jednako jamstvo na isti proizvod, pa dalje negdje ćeš ako uzmeš cijeli komp uštedjeti na sklapanju, ili pak na jednoj ili dvije dostave pa se i to može iskoristiti za neku jaču komponentu i slično, ima tih specifičnih slučajeva puno.

Pa jedan primjer iz aktualne prakse, E-digital...super cijene, uzme algoritam njihove cijene, i stvarno čovjek uštedi, ali iskusniji (ili nesretniji) znaju kakav su iskustva sa njihovim servisom po pitanju jamstva...kako odrediti cijenu tj vrijednost tom problemu? Jer netko će bez ikakvih problema reći da mu potencijalna gnjavaža oko jamstva ne predstavlja ništa za npr čak i 80 kn, dok netko neće ni čut za njih zbog potencijalnih problema s jamstvom (i tada i normalnim korištenjem računala) ni za razliku u cijenu od 500 ili 1000 kn, ili nekom određenom postotoku cijene. A opet to će se s vremenom vjerujem i potpuno promjeniti...ta njihova "praksa" oko jamstava. Možda tada bude neki drugi slični dćan, ili "slučaj".

 

Sve su to stvari koje će čovjek bolje moći uračunati u optimalnu konfu u datom trenutku.

OK, nikad ne reci nikad je nešto što stoji i ovdje, svakako, ali smatram da takve stvari taj algoritam neće moći odraditi jednako dobro kao i upućen čovjek barem u slijedećih 5 godina.

 

Ali opet ostaje ono što mislim od početka - siguran sam da će algoritam odraditi bolji posao od 96% ljudi koji uopće ulaze u take savjete.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 11:16 (miki1981).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
FakeDeath kaže...

to je ok, al šta ako ja ne znam koje napajanje imam...vec samo znam da imam 700w? i napišem u program 700w? kaj bu onda se desilo?

 

and dvoboj begins {#}

 

Mislim, vec sam par puta napisao

 

Assemblio 4500

 

Procesor: AMD FX-Series X8 8320 (3.5GHz, 16MB, AM3+)
Matična ploča: Gigabyte GA-990XA-UD3 (AM3+ /Ram limit - 32Gb)
Grafička kartica: MSI R9 270X GAMING, 2GB
Radna memorija: Kingston DDR3 1600MHz 4GB HyperX Blu, KHX1600C9D3B1/4G
Tvrdi disk: WD Caviar Black, 64 MB, 3,5", 7.200 rpm, WD5003AZEX - 500GB
Napajanje: XFX Core Edition - 550W 
FakeDeath (čovjek,lik, whatawa) 4500

Procesor: AMD FX-Series X8 8320 (3.5GHz, 16MB, AM3+)
Hladnjak: Zalman Optima
Matična ploča: Asus M5a97 R2.0
Grafička kartica: MSI R9 270X GAMING, 2GB
Radna memorija: 8Gb DDR3 1600
Tvrdi disk: WD Blue 1Tb 
Napajanje: XFX Core Edition - 550W
i da, program ne može bolje od mene...jedino ako program ima svoje mišljenje i pogled?

Program ti sigurno nece dozvolit takve stvari... ako neznas koje napajanje imas maksimum koji bi se tu dalo ucinit jer pomoc korisniku da nade nacin za doznati koje napajanje ima. 

 

Sto se ove dvije konfiguracije tice slozio si istu stvar samo si iskoristio cinjenicu da si ti gledao cijene s web shopova a assemblio koristi sredinu između web shopova i ducana s prodavaonicama koji drze nesto vise cijene. I onda si za razliku u cijeni koja je ostala iskoristio za jos 4GB rama i malo veci disk. (Iz jeftinije serije) 

 

Evo ovo bi bila konfiguracija koja bi te u nekom jeftinijem web shopu izasla malo vise od 4500 ali tu negdje:

http://assemblio.hr/pc/iiP2v9XT

 

Uostalom algoritam je jos u debeloj beti xd. Ne radimo nikakve updejte na trenutnoj verziji vec je v2 u izradi. Ovo samo odrzavamo da funkcionira :) 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
miki1981 kaže...

Sve što si nabrojao stoji, i kao što sam već rekao u temi - u popunosti podržavam projekt.

 

A što se tiče ovoga o čovjeku i "stroju" - radi se baš o onim detaljima trenutnih akcija, da ne spominjem vikend ili dnevnih akcija, pa npr pogodnosti za OC u nekim slučajevima, i tako nekim specifičnim slučajevima. To je ono što sam ja imao na pameti kad sam to napisao. Iako i dalje stoji ono što sam rekao - to će ionako znati uračnuati manji postotak ljudi, kao što i optimalnu konfu preporučit zna samo vrlo mali postotakljudi, tako da je vam je ovaj prjekt po meni odlično pogođem, i kao što rekoh i u gornjem postu - samo napred, podržavam u potpunosti.

Sto se tice ovoga prvog, tako je, to sve stoji ali to trenutno ne mozemo rijesiti s obzirom da bazu podataka jos uvjek rucno odrzavamo. Cim proces bude automatiziran problemi s akcijama bi trebali nestat :). Postoji tehnicko rjesenje za sve te stvari... Sto se tice ovih drugih detalja, recimo da se i to moze rijesit nekakvih checkboxevima itd... ali uracunaj o koliko malom postotku ljudi se radi. I cak nije problem u tome vec su to sve ljudi koji ce si ionako sami birat komponente i slozit konfiguracije. Odnosno to nije nasa publika... pa neznam koliko smisla ima ulagati u takve detalje? 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 11:09 (athlon64).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?

Nadopunio sam post iznad još malo.

 

I da, u pravu si, to je ono što govorim još od prvog posta...projekt je hvalevrijedan jer će odraditi bolji posao od gotovo svih osim vrlo malog postotka ljudi, i to ne u globalu, nego vrlo malog postotka ljudi od onih koji se uopće upuštaju nekome davati savjete o tome.

 

I moje mišljenje je baš takvo, to za te ljude ionako nije napravljeno, već za ogromnu većinu ostalih, i oni će time svakako profitirati.

12 godina
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
athlon64 kaže...

Sto se ove dvije konfiguracije tice slozio si istu stvar samo si iskoristio cinjenicu da si ti gledao cijene s web shopova a assemblio koristi sredinu između web shopova i ducana s prodavaonicama koji drze nesto vise cijene. I onda si za razliku u cijeni koja je ostala iskoristio za jos 4GB rama i malo veci disk. (Iz jeftinije serije) 

 

Evo ovo bi bila konfiguracija koja bi te u nekom jeftinijem web shopu izasla malo vise od 4500 ali tu negdje:

http://assemblio.hr/pc/iiP2v9XT

 

Zašto onda kažeš da čovjek ne može složiti bolje od algoritma? Program može obaviti ok posao, ali bolje od čovjeka koji se kuži, prati stanje, zna cijene, nemre nikako.

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 11:21 (FakeDeath).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
FakeDeath kaže...

to je ok, al šta ako ja ne znam koje napajanje imam...vec samo znam da imam 700w? i napišem u program 700w? kaj bu onda se desilo?

 

and dvoboj begins {#}

 

Mislim, vec sam par puta napisao

 

Assemblio 4500

 

Procesor: AMD FX-Series X8 8320 (3.5GHz, 16MB, AM3+)
Matična ploča: Gigabyte GA-990XA-UD3 (AM3+ /Ram limit - 32Gb)
Grafička kartica: MSI R9 270X GAMING, 2GB
Radna memorija: Kingston DDR3 1600MHz 4GB HyperX Blu, KHX1600C9D3B1/4G
Tvrdi disk: WD Caviar Black, 64 MB, 3,5", 7.200 rpm, WD5003AZEX - 500GB
Napajanje: XFX Core Edition - 550W 
.
FakeDeath (čovjek,lik, whatawa) 4500

Procesor: AMD FX-Series X8 8320 (3.5GHz, 16MB, AM3+)
Hladnjak: Zalman Optima
Matična ploča: Asus M5a97 R2.0
Grafička kartica: MSI R9 270X GAMING, 2GB
Radna memorija: 8Gb DDR3 1600
Tvrdi disk: WD Blue 1Tb 
Napajanje: XFX Core Edition - 550W
i da, program ne može bolje od mene...jedino ako program ima svoje mišljenje i pogled?

Hmm...tvoja matična ima 4+2 faznu regulaciju. Osobno radije biram ovu od Assemblija sa 8+2 faznom regulacijom kada je FX u pitanju. Nedostatak poštenog hladnjaka je definitivno greška jedne takve aplikacije i u tom smislu ti si ukupno složio bolje računalo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još slaže konfiguracije?
miki1981 kaže...

Nadopunio sam post iznad još malo.

 

I da, u pravu si, to je ono što govorim još od prvog posta...projekt je hvalevrijedan jer će odraditi bolji posao od gotovo svih osim vrlo malog postotka ljudi, i to ne u globalu, nego vrlo malog postotka ljudi od onih koji se uopće upuštaju nekome davati savjete o tome.

 

I moje mišljenje je baš takvo, to za te ljude ionako nije napravljeno, već za ogromnu većinu ostalih, i oni će time svakako profitirati.

Sto se nadopunjenog posta tice ziva istina... ima tu puno faktora. Jos uvjek nije definirano kako ce kupnja preko assemblia tocno izgledati ali razmislit cemo o svim navedenih problemima tj naci sto bolji nacin da ih se sanira sto je bolje moguce. Ja sam sad npr kupio slusalice iz svijet medija. I oni su mi sami po sebi bili super i usluga im je okej. Ali overseas express koji im dostavlja pakete... to je zivi uzas. 2 dana za redom dostavljac jednostavno ne donese paket i u trackingu pise "nedostatak vremena". Ja ih zovem oni mi kazu dostavljac radi do 5, sta ne dostavi do tad vraca u skladiste. Ispricaju mi se sta se to 2 puta za redom dogodilo i kazu donjet cemo ti u subotu ujutro... pogodi jesu li donijeli -.-.

Prijatelju su nosili 2 paketa od 30 kila svaki. Lik ga zove i kaze mu da ih je ostavia ispred zgrade i otisa jer ima posla. (5 katova gore ih je treba odnit, to mu je dio posla, uzas zivi...) Drugom prijatelju su 15 dana kasnile slusalice s reklamacije jer ga ovaj nije moga nac... niti ga je zva i pita di je, nista... uzas zivi. Tako da puno je tu faktora ali sto se tice samih ducana imam dojam da bi sustav ocjenjivanja od strane kupaca bio najbolji. Tako da ljudi znaju kakva drugi imaju iskustva s navedenim shopom. Također bi trebalo izlistat sto koji web shop nudi... meni je npr idealno kad nude besplatno slaganje konfiguracija. Jer onda bi se doslovno moglo omogucit da si covjek na assembliu slozi konfiguraciju u 2 klika. U jos 2 je naruci i gotova kutija mu dode na vrata. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Tko još slaže konfiguracije?

pa ok, ako želiš ocati, onda uzmeš manje memorije i jaču matičnu i jači hladnjak...

 

I sve to vodi da se assemblio toliko zakomplicira slidovima, dugmadima, checkboxovima da se i onaj koji se kuži toliko zbuni da jednostavno odustane...

 

Previše je tu stvari, podpitanja onih koji se ne kuže, da jedan algoritam može to odgovoriti i napraviti savršeno po ukusu korisnika

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
1 4 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice