Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

poruka: 43
|
čitano: 6.768
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima ".
11 godina
odjavljen
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

Kako je krenulo, budem ja svoju GTX 970 na kraju prodao za 2500kn zbog GTX 10 serije 

...................................... funny facts
Moj PC  
17 0 hvala 0
7 godina
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

".....Najveća "nestašica memorije" prema izvoru trebala bi se osjetiti tijekom predstojećih blagdana, odnosno krajem 2017. godine."

 

Nekoć proizvođači nisu imali ovak prozirne taktike...

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 16:04 (fer-de-lance).
 
31 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
Nisi u pravu. Memorija tradicionalno poskupljuje krajem godine. Nije se bas dogadjalo da kartice koje su god dana na trzistu idu toliko gore ali sa RAMima je cesto ovako. Probaj malo googlati - doci ces do zanimljivih informacija
12 godina
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

Može bit. Ali vjerujem da se sprema neki refesh 10xx za kraj godine pa čiste police.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic

Gle, memorija općenito ide konstantno gore već dulje od dvije godine, pa su se i ovi sjetili da preusmjere resurse u ono kaj masovno ide (memorije za smartphone) i velika je potražnja pa mogu dodatno zaraditi, a automatski mogu i GDDR5 opravdano poskupiti...

Win-win za njih 

Sve je to samo super poslovna taktika.

A budući da su božićni blagdani blizu vide i dodatnu prođu za svoju taktiku jer se za blagdane ne cigani oko par deset posto cijene, zar ne?

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 16:16 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

Izgleda da ću i ja ostati na gtx 970 još ohoho vremena. 

Twitch-Duxcro
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
DarthMarkus kaže...

Može bit. Ali vjerujem da se sprema neki refesh 10xx za kraj godine pa čiste police.

 pa refresh su već imali ove godine, neće vjerojatno biti ništa novo do volte

14 godina
online
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

A ono, do sada su kao fol bile jeftine

 

Koja smijurija. Prije si do 2000 kn mogao naći mid karticu koja će ti na FHD rezoluciji vući sve na high bez beda, a sad bez 3.000 kn možeš samo sanjati.

 

Hebu nas ko male majmune, a mi ih podupiremo tj. ja ne jer nisam već 4 godine kupio grafu i prebacio se na PS4, da ne moram svake druge godine davati 2.500 kn samo za grafu, ostalo neću ni spominjati.

 

Imati komp za igre je oduvijek bio skupi sport, ali danas je otišao na sasvim novu razinu koja je totalno neisplativa, neekonomična i neracionalna osim ak ti pare nisu problem onda deri.

Moj PC  
31 0 hvala 4
14 godina
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

primjetio sam da kad uz grafe nude besplatne igre da su tad najeftinije za kupit, tako ću čekat sljedeće razdoblje, ništa ne može konstantno poskupljivat... pa makar čekao još 5 godina za novi pc, ovaj će izdržat još toliko ako treba

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
MasterOfDisaster kaže...

A ono, do sada su kao fol bile jeftine

 

Koja smijurija. Prije si do 2000 kn mogao naći mid karticu koja će ti na FHD rezoluciji vući sve na high bez beda, a sad bez 3.000 kn možeš samo sanjati.

 

Hebu nas ko male majmune, a mi ih podupiremo tj. ja ne jer nisam već 4 godine kupio grafu i prebacio se na PS4, da ne moram svake druge godine davati 2.500 kn samo za grafu, ostalo neću ni spominjati.

 

Imati komp za igre je oduvijek bio skupi sport, ali danas je otišao na sasvim novu razinu koja je totalno neisplativa, neekonomična i neracionalna osim ak ti pare nisu problem onda deri.

 LOL, da ne idem predaleko prodao trenutnu karticu i kupio polovnu GTX 760 2 gb, proda ju ankon godinu dana za 1350 kn i za 1500 kn kupio polovnu GTX 77002gb, igrao se sa njom punu godinu i prodao je za tih istih 1500 kn i nadoplatio za novu R9 380X 4g, koju sam opet prodao nakon godinu dana i za 150 kn nadoplate uzeo skroz novu RX 470 4 GB koju sam platio ravno 1500 kn. Tu istu karticu prije par mjeseci mijenjao za praktički novu GTX 1060 6 gb 1/1 za koju sad mogu dobiti solidne novce ak poželi. 

 

Cijelo vrijeme se igram, mijenjam i imam aktaulan hardver, jer istu stvar radim i sa ostalim komponetama, za šaku kuna. Zadnji puta sam baš keširao komp od nule negdje 2003. 

16 godina
odjavljen
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

Ajd hvala Bogu, dosta je bilo kupovanja mid range kartica za 400 eura...

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

.. a sigurno im nisu mineri podigli apetite za zaradom, nego eto baš nedostaje gDDR5 iako su sve tvornice povećale kapacitete u odnosu na kad je serija i predstavljena?
Proizvodnja/prodaja smartphoneova stagnira, a ni tehnologija za njih i grafičke nije ista, pa sam malo zbunjen. 
U stvari nisam, kad znam da proizvođači moraju samo ljubomorno gledati ove koji pakiraju njihove chipsete u kutije i ubiru vrhnje na extra profitu nad minerima i jadnim gamerima koje je snašla ova prirodna nepogoda.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
skorvy kaže...

Kako je krenulo, budem ja svoju GTX 970 na kraju prodao za 2500kn zbog GTX 10 serije 

 2500kn ahahahah budi sretan aki i dobijes 1500kn.

7 godina
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

Zahvaljujući cijenama grafičkih kartica i RAM memorija konzole postaju boljom kupovinom od PC-a...

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
MasterOfDisaster kaže...

A ono, do sada su kao fol bile jeftine

 

Koja smijurija. Prije si do 2000 kn mogao naći mid karticu koja će ti na FHD rezoluciji vući sve na high bez beda, a sad bez 3.000 kn možeš samo sanjati.

 

Hebu nas ko male majmune, a mi ih podupiremo tj. ja ne jer nisam već 4 godine kupio grafu i prebacio se na PS4, da ne moram svake druge godine davati 2.500 kn samo za grafu, ostalo neću ni spominjati.

 

Imati komp za igre je oduvijek bio skupi sport, ali danas je otišao na sasvim novu razinu koja je totalno neisplativa, neekonomična i neracionalna osim ak ti pare nisu problem onda deri.

 

Da, baš i ja to gledam, ono, u izlogu kartica za 6-7 tisuća kuna. I mislim si, jebote, sjećam se kad sam kupio svoju HD 5850 za tipa 2000 kuna i bila u tom trenutku druga najjača kartica na tržištu iza 5870. Ili kad se sjetim još starije GeForce 2 GTS sa slične novce, ono to je bila skupa zvjer od kartice u to vrijeme. To mi je bilo dva puta da sam dao tolko para za jednu jedinu komponentu. Sad ne dam više od jedno 1600 kn za karticu. Jednostavno imam max cifre koje dam za pojedinu komponentu, jer ak samo kupuješ kaj god ti treba za igranje na ultra detaljima, ovi samo dižu i dižu cijene i šišaju te ko ovcu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 18:38 (FLes).
16 godina
offline
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
MasterOfDisaster kaže...

A ono, do sada su kao fol bile jeftine

 

Koja smijurija. Prije si do 2000 kn mogao naći mid karticu koja će ti na FHD rezoluciji vući sve na high bez beda, a sad bez 3.000 kn možeš samo sanjati.

 

Hebu nas ko male majmune, a mi ih podupiremo tj. ja ne jer nisam već 4 godine kupio grafu i prebacio se na PS4, da ne moram svake druge godine davati 2.500 kn samo za grafu, ostalo neću ni spominjati.

 

Imati komp za igre je oduvijek bio skupi sport, ali danas je otišao na sasvim novu razinu koja je totalno neisplativa, neekonomična i neracionalna osim ak ti pare nisu problem onda deri.

Ma da za normalan ili ugodan PC gejming, pa obavezno treba prodat bubreg+ništa ispod 4K gejminga.

 

Vratimo se u smirenu i logičnu realnost, klik na dolnji link pa vidi kaj može izgurat AMD APU za 70dolara.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-bristol-ridge-apu/242995.aspx?page=0&jumpto=5463153&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 19:20 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

sta su se svima pofinile oci.

a i djep se povecao pa se razbacuju svi sa nulama.

 

 

koje lovacke price...

 

ovaj ne moze igrat na Ultra postavkama u 2017. a mogao je prije FHD sa mid range grafom...i nije mu jasno sta se dogodilo...

 

braco moja,posve ste poblesavili po stare dane

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

super vijest za one koji imaju 10xx seriju, sad ih za min 5k na njusku stavit 

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 8:39 (Luka123).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
Znači da sam ja svoju ubo na vrijeme...😌😅
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
MasterOfDisaster kaže...

Imati komp za igre je oduvijek bio skupi sport, ali danas je otišao na sasvim novu razinu koja je totalno neisplativa, neekonomična i neracionalna osim ak ti pare nisu problem onda deri.

mislim da nije problem toliko u cijeni hw-a koliko u samim igračima jer možeš se itekako gejmati na računalu koji cijeli košta kao ta grafa koju si naveo, a ovaj neekonomični, neisplativ i neracionalni dio se više tiče onih koji su sami sebi nabili komplekse tolike da su im benčevi i fraps važniji od samog igranja

 

ja sam klincima uzeo g4560, 4gb rama, mini itx kućište sa 200w napajanjem (bez grafičke zasad) i da sad stavim unutra onu msi 1050ti low profile sve skupa bi me izašlo 2.500 kuna koje navodiš samo za grafu, a nema igre koju klinci ne mogu sasvim normalno igrati na nekom full hd monitoru

 

 

 

13 godina
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

Ovo je presmiješno, ja prodao tri komada 470 4GB za 1500HRK komad, gledam cijene i smijem se.

A moje išle na 1400MHZ ko od šale, 480 OC perfomanse. :D

Ne isplati se kupovati ništa trenutno, ovaj mining plus ova navodna nestašica napravili teški nered.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

Volio bih si nadogradnju napraviti ali obzirom da više ne gejmam toliko već više igram starije naslove (SC2, SWTOR itd) mislim da bi mi idealan bio neki nadolazeći Raven Ridge APU. Baš sam zainteresiran koje će performanse iznijedriti oslabljeni Ryzen+VEGA+InfinityFabric i kako će se to odraziti na zagrijavanje. Volio bih si složiti jednu solidnu mašinicu za uredski posao/multimediju (HEVC)/1080p medium gaming na starijim naslovima uz što manju buku i potrošnju. Mislim da bi to RavenRidge mogao/trebao omogućiti. Što mislite?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
picajzla0707 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Imati komp za igre je oduvijek bio skupi sport, ali danas je otišao na sasvim novu razinu koja je totalno neisplativa, neekonomična i neracionalna osim ak ti pare nisu problem onda deri.

mislim da nije problem toliko u cijeni hw-a koliko u samim igračima jer možeš se itekako gejmati na računalu koji cijeli košta kao ta grafa koju si naveo, a ovaj neekonomični, neisplativ i neracionalni dio se više tiče onih koji su sami sebi nabili komplekse tolike da su im benčevi i fraps važniji od samog igranja

 

ja sam klincima uzeo g4560, 4gb rama, mini itx kućište sa 200w napajanjem (bez grafičke zasad) i da sad stavim unutra onu msi 1050ti low profile sve skupa bi me izašlo 2.500 kuna koje navodiš samo za grafu, a nema igre koju klinci ne mogu sasvim normalno igrati na nekom full hd monitoru

 

 

 

Gle, za 2.500 kn (2014. godine) sam kupio svoju AMD R9 290 (novu u trgovini) koja je onda bila najviša klasa AMD-a, samo je R9 290x bila jača i skuplja - danas se u tom cjenovnom ragu kreću mid range grafe kao što su AMD RX 580 ili GTX 1060, a high end grafe sada kreću od oko 4.000 kn pa sve do 12.000 kn - pa tko je tu lud 

 

Naravno da se i na GTX 1050Ti može igrati, ali kratkoročno, ja i dalje nakon 4 godine mogu većinu igara na FHD igrati na high, ali ti sa GTX 1050Ti nakon 2 godine ćeš max moći igrati na medium detaljima (novije igre). Naravno ako te to ne dira onda je svaka rasprava suluda, jer većina igrača pati da igra igre na na high (ne i ultra) postavkama, zato se i grafičke se prodaju, inače njihov suludi razvoj ne bi imao smisla i nitko ih ne bi kupovao, a one se prodaju kao halva, a cijena samo divlja, a one se i opet prodaju kao da su besplatne.

 

Da ne bi bio sada uobražen, umišljen i sve ostalo, naravno da se može igrati i na medium postavkama, ali to nije taj doživljaj kao na high ili ultra i za takve detalje živi svaki pravi gamer i za to nažalost masno plaća i o tome sam ja govorio.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
MasterOfDisaster kaže...

 

 

Gle, za 2.500 kn (2014. godine) sam kupio svoju AMD R9 290 (novu u trgovini) koja je onda bila najviša klasa AMD-a, samo je R9 290x bila jača i skuplja - danas se u tom cjenovnom ragu kreću mid range grafe kao što su AMD RX 580 ili GTX 1060, a high end grafe sada kreću od oko 4.000 kn pa sve do 12.000 kn - pa tko je tu lud 

 

Naravno da se i na GTX 1050Ti može igrati, ali kratkoročno, ja i dalje nakon 4 godine mogu većinu igara na FHD igrati na high, ali ti sa GTX 1050Ti nakon 2 godine ćeš max moći igrati na medium detaljima (novije igre). Naravno ako te to ne dira onda je svaka rasprava suluda, jer većina igrača pati da igra igre na na high (ne i ultra) postavkama, zato se i grafičke se prodaju, inače njihov suludi razvoj ne bi imao smisla i nitko ih ne bi kupovao, a one se prodaju kao halva, a cijena samo divlja, a one se i opet prodaju kao da su besplatne.

 

Da ne bi bio sada uobražen, umišljen i sve ostalo, naravno da se može igrati i na medium postavkama, ali to nije taj doživljaj kao na high ili ultra i za takve detalje živi svaki pravi gamer i za to nažalost masno plaća i o tome sam ja govorio.

 

ako nemas za gume onda neces kupovat novog BMW-a.

dok god imas generalno prihvacanje neoptimiziranih igara i stancanje igara sa fokusom na grafiku imati ces ovakvu situaciju.

 

meni osobno 2-3 godine high i 2 godine mediuma je sasvim dovoljno.A sve sta ne mogu pokrenuti smatram da nije do mene nego do tvoraca igre.

 

11 godina
online
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
MasterOfDisaster kaže...

Gle, za 2.500 kn (2014. godine) sam kupio svoju AMD R9 290 (novu u trgovini) koja je onda bila najviša klasa AMD-a, samo je R9 290x bila jača i skuplja - danas se u tom cjenovnom ragu kreću mid range grafe kao što su AMD RX 580 ili GTX 1060, a high end grafe sada kreću od oko 4.000 kn pa sve do 12.000 kn - pa tko je tu lud 

 

Naravno da se i na GTX 1050Ti može igrati, ali kratkoročno, ja i dalje nakon 4 godine mogu većinu igara na FHD igrati na high, ali ti sa GTX 1050Ti nakon 2 godine ćeš max moći igrati na medium detaljima (novije igre). Naravno ako te to ne dira onda je svaka rasprava suluda, jer većina igrača pati da igra igre na na high (ne i ultra) postavkama, zato se i grafičke se prodaju, inače njihov suludi razvoj ne bi imao smisla i nitko ih ne bi kupovao, a one se prodaju kao halva, a cijena samo divlja, a one se i opet prodaju kao da su besplatne.

 

Da ne bi bio sada uobražen, umišljen i sve ostalo, naravno da se može igrati i na medium postavkama, ali to nije taj doživljaj kao na high ili ultra i za takve detalje živi svaki pravi gamer i za to nažalost masno plaća i o tome sam ja govorio.

 290-ke su na izlasku koštale poprilično, a u par dana kad je izašla nevidijina 970-ka cijene su im pale i po soma kuna, 290x su također kao high end koštale preko 4000 kuna i u tih par dana su pale na 3000

da si kupovao 290-ku po izlasku isto bi je puno masnije platio

ove od 12.000 su tzv. enthusisast level koji je uveden titanicom i 780ti, to ne treba gledati kao usporedbu sa sadašnjih high endom poput 1080/1070 

 

kratkoročno ili ne, ali ja se igram sasvim solidno, a da ti malo objasnim moju matematiku - u četiri godine ti ćeš kupiti recimo 1070 za 3.500 kuna i igrat ćeš prvo vrijeme na ultra, nakon 4 godine sasvim solidno (ako ti ne crkne grafa po isteku 3 godine)

ja sam kupio 1050ti za 1400 i sasvim solidno se igram većinu igara na high, za dvije godine ću kupiti neku 3050ti opet za 1400 kuna i već tada će ona biti vrlo blizu tvoje i za četiri godine ću također igrati sasvim solidno i imati grafu s još godinom garancije

ukupno sam platio 2.800 kuna u dvije rate, bar 500 ću dobiti za ovu prvu, dakle 2.800-500=2.300 i na kraju moja 3050ti s godinom garancije će vrijediti više ili barem tu negdje kao tvoja 1070 stara 4 godine

dakle puno povoljnije sam prošao, imam cijelo vrijeme grafe pod garancijom i jedini je problem što prve dvije godine ne igram na ultra kao ti, što mi uopće nije problem jer mi je i high pa kasnije high/med sasvim dovoljno uz grafiku koju imaju današnje igre

 

smatram se gejmerom i uopće me ne smeta što ne mogu igre igrati na ultra, daleko mi je bitniji gameplay od grafike i smatram da recimo witcher sasvim solidno izgleda na high i kad se uživim u igru onu razliku do ultra uopće neću skužiti - ali to sam ja, igrao sam igre od spectruma, preko amige do recimo morowinda na pc-u i ova današnja grafika na high/mid je meni više nego dovoljna, najviše im fali nečeg drugog osim grafike

 

i btw. - meni još jedna bitna stvar je buka radi koje sam na ventove i napajanje potrošio više love nego na grafu, iako sam imao solidne ventove i prije i dosta dobro gold napajanje, pa bi netko tih skoro dva soma kuna uz prodaju ove 1050ti svakako iskoristio za kupovinu daleko jače grafe, a zadržao ventove i napajanje

no meni je ovo daleko bitnije - vrlo tih komp u idle i pod loadom, što je lakše postići sa slabijim grafama i uvijek ću imati manju buku da dvije slabije grafe nego ti s jednom jačom

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 9:03 (picajzla0707).
14 godina
online
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
Abomb kaže...

 

ako nemas za gume onda neces kupovat novog BMW-a.

dok god imas generalno prihvacanje neoptimiziranih igara i stancanje igara sa fokusom na grafiku imati ces ovakvu situaciju.

 

meni osobno 2-3 godine high i 2 godine mediuma je sasvim dovoljno.A sve sta ne mogu pokrenuti smatram da nije do mene nego do tvoraca igre.

 

Apsolutno se slažem da ima puno neoptimiziranih igara, ali napredak u grafici je enorman u vrlo kratkom razdoblju, a samim razvojem boljeg i bržeg hardware-a neminovan je i razvoj zahtjevnijih igara koje jednostavno pojedu tvoju stariju grafičku, da ne kažem da to automatski povlači i sav drugi hardware (CPU, ram, MBO) koji su vezani uz GPU i njihova snaga također uvjetuje kako će se neka igra izvoditi.

U periodu koji si ti napomenuo od 4-5 godina promjeni se 4 generacija CPU-a, 4 generacije GPU-a i naravno da ćeš biti sretan ako ćeš te nove igre moći igrati i na medium detaljima nakon tog perioda od 4-5 godina i to nema veze sa neoptimiziranošću igara nego sa zastarijelim hardware-om koje je vrijeme pregazilo.

Prije 10 godina puno sporije se hardware razvijao, ali danas to je jednostavno neumoljivo i suludo gdje čovijek sa prosiječnom plaćom ne može pratiti te trendove nove tehnologije i konzole postaju jedini logičan izbor gdje ćeš biti uz mali trošak za konzolu biti miran 4-5 godina bez briga oko ikakvog hardvare-a, a sama konzola košta kao neka mid class grafa.

11 godina
online
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
MasterOfDisaster kaže...

Prije 10 godina puno sporije se hardware razvijao, ali danas to je jednostavno neumoljivo i suludo gdje čovijek sa prosiječnom plaćom ne može pratiti te trendove nove tehnologije i konzole postaju jedini logičan izbor gdje ćeš biti uz mali trošak za konzolu biti miran 4-5 godina bez briga oko ikakvog hardvare-a, a sama konzola košta kao neka mid class grafa.

 mislim da je to prije do čovjeka samog, jer ja sam i prije 10 godina imao kolegu koji je trošio sulude iznose na pc i više vremena trošio na podešavanje svega, benčeve i slično nego na igranje

 

meni se 2500 kuna za g4560 + 1050ti čini kao sasvim solidna opcija plejki, a imati konzolu ili računalo je ipak osobni odabir

da klincima kupim plejku ništa osim igranja na njoj ne bi radili, ovako se zabavljaju na razne načine, ne samo igranjem + što mi je tv slobodan i igraju se u svojoj sobi, ne u dnevnom boravku

također njima je dosta zasad i igpu, pa me je računalo za njih došlo i jeftinije od tih 2.500 kuna + imao sam stari monitor

14 godina
online
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
picajzla0707 kaže...

 290-ke su na izlasku koštale poprilično, a u par dana kad je izašla nevidijina 970-ka cijene su im pale i po soma kuna, 290x su također kao high end koštale preko 4000 kuna i u tih par dana su pale na 3000

da si kupovao 290-ku po izlasku isto bi je puno masnije platio

ove od 12.000 su tzv. enthusisast level koji je uveden titanicom i 780ti, to ne treba gledati kao usporedbu sa sadašnjih high endom poput 1080/1070 

 

kratkoročno ili ne, ali ja se igram sasvim solidno, a da ti malo objasnim moju matematiku - u četiri godine ti ćeš kupiti recimo 1070 za 3.500 kuna i igrat ćeš prvo vrijeme na ultra, nakon 4 godine sasvim solidno (ako ti ne crkne grafa po isteku 3 godine)

ja sam kupio 1050ti za 1400 i sasvim solidno se igram većinu igara na high, za dvije godine ću kupiti neku 3050ti opet za 1400 kuna i već tada će ona biti vrlo blizu tvoje i za četiri godine ću također igrati sasvim solidno i imati grafu s još godinom garancije

ukupno sam platio 2.800 kuna u dvije rate, bar 500 ću dobiti za ovu prvu, dakle 2.800-500=2.300 i na kraju moja 3050ti s godinom garancije će vrijediti više ili barem tu negdje kao tvoja 1070 stara 4 godine

dakle puno povoljnije sam prošao, imam cijelo vrijeme grafe pod garancijom i jedini je problem što prve dvije godine ne igram na ultra kao ti, što mi uopće nije problem jer mi je i high pa kasnije high/med sasvim dovoljno uz grafiku koju imaju današnje igre

 

smatram se gejmerom i uopće me ne smeta što ne mogu igre igrati na ultra, daleko mi je bitniji gameplay od grafike i smatram da recimo witcher sasvim solidno izgleda na high i kad se uživim u igru onu razliku do ultra uopće neću skužiti - ali to sam ja, igrao sam igre od spectruma, preko amige do recimo morowinda na pc-u i ova današnja grafika na high/mid je meni više nego dovoljna, najviše im fali nečeg drugog osim grafike

 

i btw. - meni još jedna bitna stvar je buka radi koje sam na ventove i napajanje potrošio više love nego na grafu, iako sam imao solidne ventove i prije i dosta dobro gold napajanje, pa bi netko tih skoro dva soma kuna uz prodaju ove 1050ti svakako iskoristio za kupovinu daleko jače grafe, a zadržao ventove i napajanje

no meni je ovo daleko bitnije - vrlo tih komp u idle i pod loadom, što je lakše postići sa slabijim grafama i uvijek ću imati manju buku da dvije slabije grafe nego ti s jednom jačom

Iskreno, ja sam odustao od PC-a kao platforme za igranje - tako da više nemam problema oko nadogradnje kompa .

Razlog - ne dam im pare svake druge ili treće godine da bi meni komp mogao vrtiti igre na high (ne ultra), jer budimo realni 95% ljudi to želi i to im je prioritet - naravno i priča mora biti dobra, ne samo bezumno divljenje grafici, a priča 0 bodova.

Naravno da je ovaj tvoj sistem ok i sada se mogu naći tako jeftinije grafe da guraju ok igre na FHD rezi, ali to prije 4 godine nije bio slučaj. FHD reza je onda bila primarna reza i samo najjače grafe su mogle gurati high detalje, dok sada FHD nije primarna reza, nego se hardware radi za 2K i 4K reze, pa se i može naći povoljan hardware koji će letiti na FHD rezi. Da kojim slučajem imaš 2K monitor ili ne daj Bože 4K bio bi u banani i tvoj sistem ne bi bio provediv.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 9:19 (MasterOfDisaster).
11 godina
online
Re: Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-ic
MasterOfDisaster kaže...

Da kojim slučajem imaš 2K monitor ili ne daj Bože 4K bio bi u banani i tvoj sistem ne bi bio provediv.

 ne pada mi na pamet još prelaziti na 2k ili 4k, to je trenutno u istoj klasi kao i ovo ludilo sa grafama od 4+ tisuće kuna

gledaj, sve to ludilo o kojem ti pričaš jest u stvari potrošačka groznica koju potenciraju proizvođači, no kako mene sasvim dobro služi toyota corolla 20 godina stara za prijevoz do posla ili 20km do vikendice na viru, isto tako me jako dobro služi i 1050ti na full hd monitoru i ne pada mi na pamet prilagođavat svoje "potrebe" potrošačkom ludilu, trošit više nego što procijenim da trebam, zaduživat se i slično za gluposti poput računala ili automobila

 

rješenje može biti prelazak na konzolu kao kod tebe, no isto tako može biti rješenje i umjereni zahtjevi na računalu - witchera ćemo obojica odigrati, ja na 1050ti i netko sa 1080ti, "njemu" će sve biti super-duper na 4k, a bogme nije niti meni trzala na full hd s nekim sasvim solidnim postavkama i izgleda daleko bolje od jedinice ili dvojke koje sam također guštao - meni osobno je već i to poboljšanje grafike sa dvojke na trojku na high sasvim dovoljni i uopće ne žalim za ultra ili 4k

 

da sam htio, mogao sam bez problema uzeti stroj za 4k sa 1080ti, no radije sam lovu investirao u uređenje vikse na viru, putovanje u amsterdam, u klince i slično

gejmanje mi jest bitno i često sam na kompu, ali mi nije toliko bitno da mi to bude prioritet u životu, baš kao što mi nije prioritet voziti novi auto i davati sljedećih sedam godina trećinu plaće

12 godina
protjeran
offline
Tko je kupio jeftino, kupio je - Nvidia GTX-icima

Ovo je kao s naftom,samo sto nije nestala odjednom, digli cijene i sad to tako stoji vise ni rijeci o nestasici, šeici se bore tko ce pokupovati prvi sve lamborghinije i ferrarije s trake, kaj je u kini zabranjeno povecati proizvodnju? fali im radne snage?Lol

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice