Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja naplate E

poruka: 40
|
čitano: 8.211
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja naplate E".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja napla
marsovac zemaljski kaže...
alien kaže...

Odlična stvar i za naš turizam.

Mali off-topic

 

Tko ima koristi od turizma?

Samo država i ljudi uz more, za nas slavonce je svejedno bila milijarda turista ili niti jedan, ionako nas nitko ne tepe niti 1%.

 

Od ove vijesti koristi ima svaki pojedinačni stanovnik RH koji će prije ili poslije napustiti zemlju, od turizma samo nekolicina.

 A je li, slabo dolazite raditi kao sezonci na jadran, uz to koliko se hrane proda na moru u sezoni, da ste imalo pozudetniji kao što niste digli bi poljoprivredu bar još za 10 posto na račun mora. Najlakše ići u skvot u irsku, tko će zemlju obrađivati, jel tako. Uz put, razmisli malo koliko se poljoprivrednih poticaja isplati baš prihodom s mora, to znadete tražiti redovno da vam vlada isplaćuje. Dosadni ste više sa tim pljucanjem po moru. Kad je ono vlada htjela prodati poljoprivredno zemljište strancima, onda ste se skočili kao pulci na zadnje noge, a sami nećete da obrađujete zemlju nego idete po skvotovima u irskoj.

I ako već nisi pročitao, od ove uredbe neće imati koristi skvoteri u irskoj, nisu teleoperateri blesavi poput države koja dopušta skvoterima da ovdje zadrže zdravstveno, a tamo rade i ne uplaćuju zdravstveno jer je skupo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 16:06 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja napla
maxym kaže...

Kakav gubitak?

 

Zarada od visokih naknada roaminga je bio ekstra-profit, dakle nisu ništa izgubili, samo više neće dobivati. Ali ne brinie se, i dalje će zarađivati, jer će im teleoperateri turista koji su kod nas u roamingu i dalje isplaćivati određeni iznos, iako puno manje nego do sada. S druge strane, drastično manji troškovi roaminga će povećati broj ljudi koji će korisiti tu uslugu, pa će to donekle amortizirati prethodno spomenuto smanje profita teleopratera. Povećanje cijena nije recept za povećanje prihoda jer se radi o dosta eleastičnom tržištu, u suprotnom, tko je branio teleoperaterima do sada da povećaju cijene i tako 'povećaju prihod'.

 

Ugostitelji su oduvijek mijaukali i mijaukat će, kad im se povećao PDV kukali su kako moraju povećati cijene jer su im veliki troškovi, kad se smanjio PDV onda su opet kukali kako dugo nisu mijenjali cijene i kako ne mogu smanjit cijene jer će propasti. Da im se sad skroz ukine PDV, još bi povećali cijene za 5% jer je 'sve poskupilo'. Ugostiteljske cijene u turističim mjesitima visoke su zbog turizma, i zbog činjenice da su te cijene tustima pristupačne, to što su one za prosječnog hrvata 'previsoke' to nije krivnja ugostitelja ili turista.

 Ali jedan dio tvog razmišljanja mi se sviđa, ne moram ja popiti kavu u Dubrovniku, o njemu i ameri govore kao o hit destinaciji, ima i za naše pogodnih mjesta koja nisu tako skupa. U biti, što su u Dubrovniku u stanju držati više cijene, to je nama dobra vijest, ne ide nam baš ekonomija nešto, pa ako nas sve skupa turizam malo pomogne.

9 godina
offline
Re: Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja napla
Floki kaže...

 A je li, slabo dolazite raditi kao sezonci na jadran, uz to koliko se hrane proda na moru u sezoni, da ste imalo pozudetniji kao što niste digli bi poljoprivredu bar još za 10 posto na račun mora. Najlakše ići u skvot u irsku, tko će zemlju obrađivati, jel tako. Uz put, razmisli malo koliko se poljoprivrednih poticaja isplati baš prihodom s mora, to znadete tražiti redovno da vam vlada isplaćuje. Dosadni ste više sa tim pljucanjem po moru. Kad je ono vlada htjela prodati poljoprivredno zemljište strancima, onda ste se skočili kao pulci na zadnje noge, a sami nećete da obrađujete zemlju nego idete po skvotovima u irskoj.

I ako već nisi pročitao, od ove uredbe neće imati koristi skvoteri u irskoj, nisu teleoperateri blesavi poput države koja dopušta skvoterima da ovdje zadrže zdravstveno, a tamo rade i ne uplaćuju zdravstveno jer je skupo.

 

1. Po tvome generaliziranju su slavonci lijeni, i "zaslužili" su dobivati 3000kn koje im daju dalmatinci.

2. Dalmatinci nisu ništa poduzetniji od slavonaca, nego imaju more i tamo otvaraju restorane i kafiće, kao u slavoniji, a da ga nemaju dolazili bi raditi u slavoniju kao što su radili u EX YU.

3. Nisu svi ljudi u određenom djelu države isti, pa tako ne bave se svi na moru turizmom kao niti u slavoniji poljoprivredom.

4. U slavoniji se poljoprivredom ne bavi 90% ljudi kak većina misli, već se to smanjilo na možda 20% ljudi, a i ti što dobivaju poticaje koje spominješ su veliki poljoprivrednici koji su si ionako od poticaja kupovali mercedese umjesto traktora.

5. U slavoniji je najčešća plaća od 2500 do 3500kn, i to možemo ovdje nazivati prosjekom, dok onih famoznih prosječnih 5500kn ovdje vide samo uhljebi koji su ionako većinom u Osijeku.

6. U slavoniji nema industrije, nema niti poljoprivrede, gdje će se većina ljudi zaposliti? Ako si toliko pametan onda budi ministar gospodarstva i rješi problem.

7. Ja se osobno ne bavim poljoprivredom, nisam nikada došao raditi sezonu na moru, nisam u irskoj, te sam sam sebi stvorio posao izradom web stranica i internet marketingom, tako da me osobno ne omalovažavaš.

8. U osijeku postoji udruga OSC (osijek software city) koja je udruga ljudi koji se bavi poslovima preko interneta (programiranje, web dizajn, marketing itd), i iako je to jedina udruga koja se isplati u cijeloj slavoniji ne zanima sve ljude takav tip posla.

9. Zamisli da imaš 10 prijatelja i od toga 5 više ne živi ovdje. Da li bi izjavljivao iste gluposti?

10. Kada odeš iz slavonije u ZG ili na more, povratak izgleda kao da si došao iz Las Vegasa u Saharu, jer ovdje nema ljudi. Ja isto tako mogu reći da ljudi u africi žive u izobilju ali kako nisam nikad bio tamo, ne mogu pričat gluposti, jer ne znam. Informiraj se pa komentiraj.

 

Zaključak je da od turizma slavonija nema koristi, a ionako sve ode u ZG, kao što je nekada išlo u Beograd. (nisam nacionalno nastrojen, ali prije se ovdje nešto i radilo, u "neovisnoj Hrvatskoj" više ne)

 

16 godina
neaktivan
offline
Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja naplate E

Pa eto, međimurce ni zagorce baš ne čujem da kukaju, a slavonci uvijek mijau, mijau. Pa nemaju ni međimurci ni zagorci more.

I eto, mi imamo, i što sad, osobno nemam apartman, ne iznajmljujem ništa, imam zato masline, gle čuda, nove su, prije rata ih je bilo inače malo, i sve bi purgeri, slovenci, slavonci, njemci kupili da imam još pet puta više maslina s njih. A koliko tek oni od vina zarade.

A da nema cijela država koristi od turizma, e bome ima, koliko će se kompova u zg kupiti kad sezona prođe, koliko stanova iznajmiti u zagrebu.

I imate koristi, ne laži me, koliko slavonaca ovdje radi u sezoni. A gdje je građevina kad se apartmani rade i uređuju, e tu sam više vidio međimuraca i zagoraca da rade nego slavonaca.

U Zg ode lova, jer su sposobniji od vas, kod njih se naručuju kompovi i studira pa iznajmljuju sobe što lova od turizma donese, kod vas ne idu ni studirati nit kupuju išta, pa što, nije Zg kriv što Osijek ne nudi ništa, čak je i Varaždin atraktivan sa onim FOI, i tamo se ide, nemoj mi reći da je i za ovo kriva država.

Ne kužim što ode direktno u Zg osim pdv što plate i turisti, a to ide u džavni budžet a ne u Zg. Takse na apartmane, porezi hotelima, porezi na plaće, to ništa ne ide u Zg.

Porez na dobit hotelima ide po mjestu rada a ne sjedišta, porezi na plaće po mjestu boravka zaposlenika, takse na apartmane po mjestu gdje apartman jest. Gdje ti vidiš Zg u priči, osim što pdv ode državi, a to opet nije Zg.

Tu priču znam čuti i ovdje kako sve ode u Zg, doduše više kod mandrila, nego kod mene, pa se pitam što to osim pdv ode u Zg, još je Sanader ukinuo zakon da poduzeće plaća porez na dobit po mjestu sjedišta, nego po mjestu rada, i time je ta priča o odlasku u Zg u stvari završena. A fama ostala. Dakle, Kaufland koji radi kod mene u Zadru, porez na dobit plaća Zadru, a ne Zagrebu gdje im je sjedište. E vidiš, to je dr Ivo donio zakon.

 

Da, istina, nismo ništa poduzetniji od vas, nemam neko mišljenje o poduzetnosti moje regije, imamo malo više komfora, što vama ne može biti. Meni stvarno te masline znaju donijeti neki prihod, zašto bi ja i radio negdje za 3000 kn sve i da mi ovo nije sporedni prihod, pogotovo kad to još proširim. Baš zato što nemate komfor, morate napraviti klastere pa ovim hotelskim lancima prodavati hranu. A da radim kao sezonac, i meni bi dali 3000 kn, što misliš da bi više, da je ta plaća rezervirana samo za slavonce. Evo, ima i dobrih vijesti, od kad vi slavonci dolazite manje raditi sezonske turističke poslove jer idete vani, plaće rastu, veća potražnja od ponude, pa sad i oni koji dođu dobiju više.

 

Što ću ja koga omalovažavati, evo osobno mislim da je trebalo pustiti Oreškovića da prodaje poljoprivredno zemljište strancima, kako završava ta državna transmisija novca, sam si mi rekao preko opisa što bude sa poticajima. Onda su se kod tebe skočili interesni lobiji pa zaurlali da se prodaje suverenitet, lijepo vas drže u blokadi ti vaši vlastiti interesni lobiji, i što tu tko može, i vlada je odustala od nauma, niste htjeli pomoći sami sebi, pa što onda mogu drugi. Slična priča kao ona sa plinskom elektranom u Zagori. Naloženi od Mira Bulja didovi i babe viču na tv da im ta elektrana ne treba, dakle, oni u stvari viču da im unuci rade vani a ne na Perući. Bulj se dobro potkožio i prije i sad, briga njega za radnim mjestima, ista stvar kad ste vi tamo sprečavali Oreškovića u naumu za račun onih potkoženih. Čuj, nemam sad baš razumjevanja, sami ste izabrali, tako neću imati ni razumjevanja za Zagoru ako izabere krivo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 19:32 (Floki).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja napla
Floki kaže...
maxym kaže...
...

 Ali jedan dio tvog razmišljanja mi se sviđa, ne moram ja popiti kavu u Dubrovniku, o njemu i ameri govore kao o hit destinaciji, ima i za naše pogodnih mjesta koja nisu tako skupa. U biti, što su u Dubrovniku u stanju držati više cijene, to je nama dobra vijest, ne ide nam baš ekonomija nešto, pa ako nas sve skupa turizam malo pomogne.

 

Kava u Dubrovniku uopće nije tako skupa kako se priča. U većini kafića, cijena bijele kave (obično to pijem) je 10-12 Kn. Samo u srcu Starog grada (konkretno na Placi tj. Stradunu) cijena bijele kave je 25 Kn pa na više, što uopće nije previše, s obzirom da je ta cijena još uvijek ispod razine poznatih EU destinacija, i sasvim dostupna velikoj većini turista koji tamo dolaze.

 

 

9 godina
offline
Re: Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja napla
SveZauzeto kaže...
pravi_covijek kaže...
SveZauzeto kaže...
maxym kaže...
SveZauzeto kaže...

 

Stvarno debilno, svaka čast EU administraciji na tome!

 Debilno je sto su skoro pa ukinuli roaming, sto su ljude koji zive na granici pokrili tako da im se ne naplacuje ekstra to zadovoljstvo? Trebali su za takve kao ti da ostave stara pravila pa da te telekomi gule dok ti razmisljas kako je to logicno i pametno. Nije ni cudo sto u ovo zemlji HDZ glatko dobija izbore.

Što napisati u odgovoru na ovako nešto? Izvrtanje teksta, primitivni, egoistični, pohlepni stavovi... Da ne dodam da smo odjednom odjednom završili na HDZ-u pa očekujem da će u roaming uskoro ući i partizani i ustaše.

 

Stari moj, bio sam puno po svijetu gdje sam radio na raznim projektima. Tamo čovjek dobro nauči da nema ničeg besplatnog, a isto tako da nije u središtu svemira. Ako umno nisi bio sposoban prije to shvatiti, mogao bi se i ti malo uputiti u svijet.

 

Tako da, stari moj, ti si jedan veliki provincijski primitivac - upravo onakav za kakve zamišljaš da su glasači HDZ-a!

 

(moderator me slobodno može bannati - ovakvi primitivci me izbace iz takta)

 Ne mozes da shvatis elementarne cinjenice jer se kose s tvojim vidjenjem svijeta. Osobno neces nista izgubiti sa novim pravilima koja niti su glupa i znantno olaksavaju i pojefinjuju komunikaciju medju Europljanima koji putuju van drzave. Kao vrh zakljucio da je to debilna odluka isto tako (valjda debilne) EU administracije. 

Naravno da si primitivac, jer gdje god da si "putovao" (radio) nisi ocito pokupio nista pametno kad donosis takve brze zakljucke. I da ima i drugih ljudi koji zaista putuju i zivu svugdje u svijetu.

9 godina
offline
Re: Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja napla
Floki kaže...

Pa eto, međimurce ni zagorce baš ne čujem da kukaju, a slavonci uvijek mijau, mijau. Pa nemaju ni međimurci ni zagorci more.

I eto, mi imamo, i što sad, osobno nemam apartman, ne iznajmljujem ništa, imam zato masline, gle čuda, nove su, prije rata ih je bilo inače malo, i sve bi purgeri, slovenci, slavonci, njemci kupili da imam još pet puta više maslina s njih. A koliko tek oni od vina zarade.

A da nema cijela država koristi od turizma, e bome ima, koliko će se kompova u zg kupiti kad sezona prođe, koliko stanova iznajmiti u zagrebu.

I imate koristi, ne laži me, koliko slavonaca ovdje radi u sezoni. A gdje je građevina kad se apartmani rade i uređuju, e tu sam više vidio međimuraca i zagoraca da rade nego slavonaca.

U Zg ode lova, jer su sposobniji od vas, kod njih se naručuju kompovi i studira pa iznajmljuju sobe što lova od turizma donese, kod vas ne idu ni studirati nit kupuju išta, pa što, nije Zg kriv što Osijek ne nudi ništa, čak je i Varaždin atraktivan sa onim FOI, i tamo se ide, nemoj mi reći da je i za ovo kriva država.

Ne kužim što ode direktno u Zg osim pdv što plate i turisti, a to ide u džavni budžet a ne u Zg. Takse na apartmane, porezi hotelima, porezi na plaće, to ništa ne ide u Zg.

Porez na dobit hotelima ide po mjestu rada a ne sjedišta, porezi na plaće po mjestu boravka zaposlenika, takse na apartmane po mjestu gdje apartman jest. Gdje ti vidiš Zg u priči, osim što pdv ode državi, a to opet nije Zg.

Tu priču znam čuti i ovdje kako sve ode u Zg, doduše više kod mandrila, nego kod mene, pa se pitam što to osim pdv ode u Zg, još je Sanader ukinuo zakon da poduzeće plaća porez na dobit po mjestu sjedišta, nego po mjestu rada, i time je ta priča o odlasku u Zg u stvari završena. A fama ostala. Dakle, Kaufland koji radi kod mene u Zadru, porez na dobit plaća Zadru, a ne Zagrebu gdje im je sjedište. E vidiš, to je dr Ivo donio zakon.

 

Da, istina, nismo ništa poduzetniji od vas, nemam neko mišljenje o poduzetnosti moje regije, imamo malo više komfora, što vama ne može biti. Meni stvarno te masline znaju donijeti neki prihod, zašto bi ja i radio negdje za 3000 kn sve i da mi ovo nije sporedni prihod, pogotovo kad to još proširim. Baš zato što nemate komfor, morate napraviti klastere pa ovim hotelskim lancima prodavati hranu. A da radim kao sezonac, i meni bi dali 3000 kn, što misliš da bi više, da je ta plaća rezervirana samo za slavonce. Evo, ima i dobrih vijesti, od kad vi slavonci dolazite manje raditi sezonske turističke poslove jer idete vani, plaće rastu, veća potražnja od ponude, pa sad i oni koji dođu dobiju više.

 

Što ću ja koga omalovažavati, evo osobno mislim da je trebalo pustiti Oreškovića da prodaje poljoprivredno zemljište strancima, kako završava ta državna transmisija novca, sam si mi rekao preko opisa što bude sa poticajima. Onda su se kod tebe skočili interesni lobiji pa zaurlali da se prodaje suverenitet, lijepo vas drže u blokadi ti vaši vlastiti interesni lobiji, i što tu tko može, i vlada je odustala od nauma, niste htjeli pomoći sami sebi, pa što onda mogu drugi. Slična priča kao ona sa plinskom elektranom u Zagori. Naloženi od Mira Bulja didovi i babe viču na tv da im ta elektrana ne treba, dakle, oni u stvari viču da im unuci rade vani a ne na Perući. Bulj se dobro potkožio i prije i sad, briga njega za radnim mjestima, ista stvar kad ste vi tamo sprečavali Oreškovića u naumu za račun onih potkoženih. Čuj, nemam sad baš razumjevanja, sami ste izabrali, tako neću imati ni razumjevanja za Zagoru ako izabere krivo.

 Hajde da se i s tobom jednom slozim. Zaista je tupovo imate tu regionalnu mrznju kao da nije dovoljno losa situacija u drzavi.

16 godina
neaktivan
offline
Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja naplate E

Ajde super, da se i nađemo na istoj valnoj duljini koji put.

Uz to moram biti fer, momak kojem sam odgovarao nije prodavao nikakve negativne emocije niti ništa od toga, samo je opisao stanje kod njega, a nigdje nije bajno, bio bi i ja sretan da je sezoncima plaća preko 5000, pa da se ljudi punih džepova vraćaju doma. Ali ne treba u toj priči zaboraviti ni da domaći ipak čine većinu tih sezonaca u turizmu, i oni primaju iste plaće kao oni koji dođu, ni manje ni više.

 

Eto, nepravedno sam zanemario Petrićev članak, ovo o podatkovnim tarifama i ugovorenim roaming tarifama ne bi nigdje mogao pročitati u tisku da nisam ovdje, svi su samo ovu petu točku jedino obradili.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja napla
Ajar kaže...

ukratko, tresao se miš ... i najpametnije je i dalje se suzdržavati od telefonskih eskapada preko grane a free wi-fi rabiti gdje god se može, odn. uporabu sim-a svesti na neophodan minimum. da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji. 

 

I dofurati doma milijardu virusa, malwarea, spywarea i ostalih govana, ako već lik u susjednoj sobi hotela koji sa svojim laptopom glumi Wi-Fi nije uspio doći do tvojih ključnih bankovnih ili sličnih podataka još na licu mjesta? Pa tko više osim krajnje neupućenih koristi nezaštićeni Wi-Fi ako mu život ne ovisi o tome?

 

Facepalm ala Picardovog na tvom avataru.

15 godina
offline
Re: Top 5 najgorih zamki sutrašnjeg ukidanja napla
Yo Momma kaže...

 

I dofurati doma milijardu virusa, malwarea, spywarea i ostalih govana, ako već lik u susjednoj sobi hotela koji sa svojim laptopom glumi Wi-Fi nije uspio doći do tvojih ključnih bankovnih ili sličnih podataka još na licu mjesta? Pa tko više osim krajnje neupućenih koristi nezaštićeni Wi-Fi ako mu život ne ovisi o tome?

 

Facepalm ala Picardovog na tvom avataru.

 začudio bi se koliko je tih "kranje neupućenih". možda i više odd 90% svih. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice