Tranzistor - nanocijev od ugljika veličine 9 nm

poruka: 3
|
čitano: 1.781
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tranzistor - nanocijev od ugljika veličine 9 nm".
16 godina
neaktivan
offline
Tranzistor - nanocijev od ugljika veličine 9 nm

Već godinama i godinama čitam o tim karbonskim nanocijevima i kako će revolucionizirati ljudsko društvo i tehnologiju onako kao što je učinilo otkriće i korištenje željeza, međutim nikako da dočekam da neko razvije tehnologiju masovne proizvodnje ugljikovih cijevi, i to da bude jeftina, pouzdana, sa duljinom i usmjerenjem po želji ! Umjesto toga ostaju jedan od najskupljih materijala na Zemlji...

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tranzistor - nanocijev od ugljika veličine 9 n
Enkidu kaže...

Već godinama i godinama čitam o tim karbonskim nanocijevima i kako će revolucionizirati ljudsko društvo i tehnologiju onako kao što je učinilo otkriće i korištenje željeza, međutim nikako da dočekam da neko razvije tehnologiju masovne proizvodnje ugljikovih cijevi, i to da bude jeftina, pouzdana, sa duljinom i usmjerenjem po želji ! Umjesto toga ostaju jedan od najskupljih materijala na Zemlji...

Strpljenja kolega. I ovo je korak bliže.

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
16 godina
neaktivan
offline
Tranzistor - nanocijev od ugljika veličine 9 nm

Kupia sam knjigu prije nekoliko godina od jedne kompanije šta su tvrdili da će do 2018. početi graditi orbitalni lift (ako ne znate šta je to pogledajte Wikipediju) i da već osnivaju tvornicu za proizvodnju ugljikovih vlakana (za kabel) na velikoj skali. Međutim kasnije su timer na njihovom siteu pomakli na 2030., a ne znam di je sad, nisam odavno gleda... Tako da mislim da im se business model temeljio na prodaji knjiga i suvenira hopefull ljudima kao što sam ja... :) Jedino se mogu nadati Kinezi da će šta napravit oko toga kad dođu do te tehnološke razine, Amerikanci su previše koncentrirani na interese pojedinaca da bi radili takva ulaganja za dobro čovječanstva u cjelini... Žalosno je da smo nakon 3000 godina znanstvenih istraživanja samo radi znanstvenog istraživanja došli do toga da se istražuje samo ono šta donosi veliku i brzu zaradu u kratkom roku... Da nije tako imali bi dosad i ugljične nanocijevi i početke kolonizacije svemira i svašta drugo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2012 1:51 (Enkidu).
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice