Tranzistorima protiv vampirske energije

poruka: 8
|
čitano: 1.943
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tranzistorima protiv vampirske energije".
14 godina
protjeran
offline
Tranzistorima protiv vampirske energije

Još jedno istraživanje koje će uroditi plodom tek za 20 godina.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Tranzistorima protiv vampirske energije

''...nema komercijalnih produkata.''

 

Blaženi naš rvacki....

Nemam 14 godina
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Tranzistorima protiv vampirske energije

EU me sve vise potseca na bivsu YU republiku ili na SSSR.

BIROKRATI

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Tranzistorima protiv vampirske energije
Kuzo kaže...

EU me sve vise potseca na bivsu YU republiku ili na SSSR.

BIROKRATI

 

 

 

 

 

U RH danas ima više birokracije nego ikada za 50 godina postojanja SFRJ. Ne vjeruj HDZ komunjarama.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tranzistorima protiv vampirske energije
EU smeće...

mogao bih i ja dobiti sponzorstvo za neka istrazivanja... hm :)
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
online
RE: Tranzistorima protiv vampirske energije
EnlightenedPhoenix kaže...
EU smeće...

mogao bih i ja dobiti sponzorstvo za neka istrazivanja... hm :)

Da, ja bih volio istraziti dali je legalno imati kriminalce na vlasti? Pa onda dali je legalno imati kriminalce u oporbi? I dali je legalno strijeljati birokraciju? :))

16 godina
neaktivan
offline
Tranzistorima protiv vampirske energije

Ma koje to oni gluposti pricaju. Glavni problem StandBya je sto i dalje ostaje dobar dio elektronike radit umjesto da je u sleepu. U vecini slucajeva problem je u "vrhunskim" programerima koji nemaju pojma o poslu i koji sve vise znaju programirati samo u Javi i takvim "visokim" jezicima ispod kojih visi Linux ili neki drugi zderac snage i struje. Ne mozes standby elektroniku radit u Linuxu koja mora "konstantno" citati podatke iz IR diode. Danas je nazalost jako puno uredjaja tako napravljeno i to su gutaci struje (nekakvi Arm procesor sa svom silnom periferijom jednostavno mora zderat 10 - 20W ak ne i vise). Da stave mikrokontroler potrosnja bi pala na reda 100uA, tj vise bi struje trosil trafo nego sve ostalo.

 

Istina je da chipovi dosta struje trose dok rade (ne mislim na uredjaj u cijelini) ali gro (99.999%) trosi se prilikom paljenja/gasenja tranzistora. Kad tranzistor promjeni stanje (govorim o CMOSu) potrosnja je zanemariva naspram one switchanja. Ako neki procesor radi na 1GHz onda je to milijardu switchanja * n tranzistora u sekundi. Nazalost, jedini nacin smanjenja potrosnje je ubrzanje switchanja i smanjenje radne frekvencije. Ubrzanje switchanja dovest ce do brzih chipova sto znaci da ce se podizati radna frekvencija kako bi se moglo prec na neke druge tehnike "programiranja", kao sto je Flash, Silverlight i ostalo. E da, sjetimo se vremena od prije 10 godina i programa koji su stali na CD, da ne govorim o onima na disketama.

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Tranzistorima protiv vampirske energije

A tek onima na kazeti, pisanih u assembleru :)

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice