Trebamo li više studenata ICT-a?

poruka: 35
|
čitano: 5.327
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trebamo li više studenata ICT-a?".
13 godina
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Što je bolje:

1) Imati diplomirane stručnjake nečega što vrijedi samo u Hr i čega ne treba toliko, pa većina završi na burzi ili rade nešto privremeno cijeli život, 

2) imati nezavršene studente, jer su upisali nešto što nisu željeli, iako je to nešto što su željeli jako traženo...

3) imati čak i višak ICT stručnjaka, a možda čak i za to zanimanje dati neke povlastice i popuste, pa ako i nema dosta posla za njih kod nas ima vani , a i dalje mogu sjediti doma i trošiti pare u hrvatskoj ili mogu otići i van, pa barem nisu na burzi odnosno na trošak našeg društva, već štoviše mogu slati nešto para rodbini...  

0 Imati stručnjake na burzi
0 imati nezavršene studente
7 imati višak ICT stručnjaka
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 0:07 (Byron).
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Zbog ovih s algebre i slicnih oni koji su studirali 3 ili 5 godina ne mogu do posla, kao ja npr. .

Treba sve tecajeve zabraniti.
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
miller1985 kaže...
Zbog ovih s algebre i slicnih oni koji su studirali 3 ili 5 godina ne mogu do posla, kao ja npr. .

Treba sve tecajeve zabraniti.

<s> Logika ti je pre pre jebena. A zasto ne zabraniti fakultete kada nisu dovoljno kvalitetni niti da Algebri konkuriraju? (zakljucak baziran na tvom zakljucku di te ljudi sa tecajem šišaju! :P) </s>

 

15 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Ako imaš problema sa zapošljavanjem u informatici, onda budi sretan da ne moraš se brinuti o prirodnoj selekciji.
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
8 godina
odjavljen
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Pola zaštitara su ferovci ...

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Onda ajmo pozatvarati sve fakultete i ostaviti tecajeve, sta bi onda bilo
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
16 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
miller1985 kaže...
Onda ajmo pozatvarati sve fakultete i ostaviti tecajeve, sta bi onda bilo

Ovisno je o struci.

13 godina
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Po vašim komentarima ispada da bi Zaštitari FER-ovci trebali ići na tečaj... :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Istina prije 10-tak godina zaposlili smo jednog FER-ovca direktno s faksa (navodno informatički smjer), ok što nije shvaćao principe rada energetskih uređaja (istina osnove) , ali nije znao što je to I2C bus , niti da to postoji u računalu , a kamoli ostalim uređajima.

Nije dugo radio kod nas, otišao je u programere i radio oko godinu dana (u državnoj firmi), nakon toga burza i koliko sam čuo do danas je tako...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Ja sam na na faxu IT i problem je sta ljudi osim faxa nista ne rade, nicim vezanim za struku se ne bave , nista izvan faxa novo ne uce, skoro da ih nista ne zanima osim toga sta im treba za dobit taj papir (vjerovatno kao i lik sa fera), ali sta iza, to je veci problem nego broj diplomiranih ict-ovaca.

 
7 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Poznajem dva ferovca odlikaša, brucoši
Niti jedan ne zna što će ici na 2. godini
You have to be odd to be number one
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
To je onaj mindset: samo ti završi faks.
Onda to ljudi i naprave: samo završe faks.
A ovo da ljudi sa tečajevi otimaju posao ljudima sa faksevima, očito da su onda poslodavci zadovoljniji sa znanjem i sposobnošću ljudi s tečajevima nego onim na faksevima.
Ako se mene pita, tečajevi su zakon, učiš specifično ono što želiš, straight to the point and no bullshit.
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Pišete samo o tome da poslodavci u HR cvile kak nema dovoljno IT "stručnjaka", a niti riječi o tome da ih većina oću "tri+ u jedan" radnika ni da ih većina nije voljna uložit lipe u nekog pa da dobiju "stručnjaka"(čast izuzecima). I tu je problem, ti se nemreš posvetit samo jednom području i da to "izbrusiš" kak spada kad se od tebe očekuje da im zamjeniš bar trojicu.

Jedino čemu se današnji studenti mogu nadati nakon diplome je da će dobit "stručno osposobljavanje" i to će odgulit tu godinu dana a poslje ih najvjerojatnije čeka burza, oni kojima je u interesu će se trudit da nekaj nauče (pa čak i oni koji će uhljebima po Županijama, Gradovima i kojekakvim agencijama pokazivati kak napraviti usranu tablicu u excelu i slične trivijalne radnje koje predstavljaju velik izazov za đabalebare na državnim jaslama). 

Ljudi uzimaju Informatiku zdravo za gotovo, kao: to samo sjedneš za komp i klikaš nekaj malo i sve dela sam tak. Ljudi upisuju IT zato kaj je kakti cool i misle da budu sam tak posel dobili poslje diplome, a i velik dio ih brzo odustane kad shvate "u kakva su se govna uvalili".

Iako, sve više vidim da se u oglasima navodi da nije bitna diploma nego nekakva konkretna znanja, pa ajmo reć da se stvari pomalo kreću u pravom smjeru.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Ljudi prvo moraju shvatiti da diploma (kako naš narod kaže papir) ne znaci nista (barem je vani tako). :P

Bitno je da znaš raditi, a ne kakav papir imaš, s kojim ćeš se šepuriti po zgradi i glumiti nekog velikog stručnjaka.

Tečajevi? Zašto ne? Učiš ono što te zanima bez gluposti koje ti nisu potrebne ili te ne zanimaju. 

Svaka čast svakome tko završi fakultet, ali nažalost to više nikome nije garancija da će u životu dobro proći, jer to jednostavno nije dovoljno. Takvih slučajeva ima svatko oko sebe ili je sam doživio takvo iskustvo.

Ići na faks radi reda, jer to se kao mora je najveća glupost današnjeg doba. Radi ono što voliš i to je to. Kome se ideš dokazivati kada nikoga nije briga?

Položi Microsoftove, Cisco ili neke druge certifikate i značiti će ti više nego 2 FER fakulteta. Da se razumijemo ne podcijenjujem FER (težak faks), jer znam i dobre primjere gdje su ljudi daleko dogurali. Hoću samo reći da ne znači ako imaš završen faks, da će ti u životu biti lakše, kao što se to u narodu predstavlja, a roditelji se maksimalno rastegnu da bi školovali svoju djecu. 

 
4 1 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
miller1985 kaže...
Zbog ovih s algebre i slicnih oni koji su studirali 3 ili 5 godina ne mogu do posla, kao ja npr. .

Treba sve tecajeve zabraniti.

 Zašto ne možeš do posla? Meni je svejedno, ako govoriš Ruby ili Erlang, ili Ember.js, a nisu ti strani Debian i CentOS, a Vi(m) ne smatraš samo sredstvom za čišćenje možeš do posla :) Meni je svejedno imaš li ili nemaš tečaj ili fakultet završen, jer ga nemam niti ja :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Ja studiran na FER-u. Amo rec da sam u srednjoj lincaria i ucia taman koliko treba(isli su me matisa i fizika, malo san se ucia programirat al nista posebno). Dosa sam na FER i samo ucin. Ja za nista drugo neman vrimena Iden redovno na predavanja, sve vjezbe/ zadatke sam pisem i radin.Ne volim ni fiziku ni elektroniku, odabra sam R smjer, al svejedno ih se trudim nauciti.I samo radin, grizen cupan mucin se. Nije meni toliko do ocjena ni bodova, meni je najveci dobitak za sad sto sam dobia radnu naviku. Radim sto volim i sto ne volim jer to ce uvik tako bit u zivotu. Bitno je da ja to odradim samostalno jer to ocekujem da ce se od mene sutra trazit. Samo rad i trud i nada da ce se to isplatit. Sad ako dam sve redovno iman rupu misec dana i mogu se posvetit stvarima koje volim sada(programiranje) do iduceg semestra.

Ugl mene je FER dovea u red, naucia sam se organizirat od jutra do jutra. A ove sve kolegije gledan kao priliku za naucit masu stvari. Sad sam provea 3 dana od 8 do 6 na faksu i nece mi bit problem sutra na poslu dat sve od sebe znajuci da cu biti placen za to. Ako bog da radit cu sto volim, a kazu da covik koi radi sto voli se ne umori.
Ja mozda nisam u pravu, mozda i postoje precice, al ja za svaki bod koji dobijem znam tocno koliko sam ulozia. I meni to niko ne moze ukrast.
Moj PC  
9 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Istina je da te fer nauči učiti, upoznas ljude koji stvarno sebe vide u barem nekoj grani računarstva
Pravis si veze, smisljas projekte
Profesori su (dobar dio) super i spremni pomoći
Ako kmas nešto što se zanima tamo ćeš sigurno naći nekog tko će ti pomoći
You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Neutral kaže...
Ja studiran na FER-u. Amo rec da sam u srednjoj lincaria i ucia taman koliko treba(isli su me matisa i fizika, malo san se ucia programirat al nista posebno). Dosa sam na FER i samo ucin. Ja za nista drugo neman vrimena Iden redovno na predavanja, sve vjezbe/ zadatke sam pisem i radin.Ne volim ni fiziku ni elektroniku, odabra sam R smjer, al svejedno ih se trudim nauciti.I samo radin, grizen cupan mucin se. Nije meni toliko do ocjena ni bodova, meni je najveci dobitak za sad sto sam dobia radnu naviku. Radim sto volim i sto ne volim jer to ce uvik tako bit u zivotu. Bitno je da ja to odradim samostalno jer to ocekujem da ce se od mene sutra trazit. Samo rad i trud i nada da ce se to isplatit. Sad ako dam sve redovno iman rupu misec dana i mogu se posvetit stvarima koje volim sada(programiranje) do iduceg semestra.

Ugl mene je FER dovea u red, naucia sam se organizirat od jutra do jutra. A ove sve kolegije gledan kao priliku za naucit masu stvari. Sad sam provea 3 dana od 8 do 6 na faksu i nece mi bit problem sutra na poslu dat sve od sebe znajuci da cu biti placen za to. Ako bog da radit cu sto volim, a kazu da covik koi radi sto voli se ne umori.
Ja mozda nisam u pravu, mozda i postoje precice, al ja za svaki bod koji dobijem znam tocno koliko sam ulozia. I meni to niko ne moze ukrast.

 Svaka cast, sa svim se slazem sta si reka, ja sam u istoj situaciji, ja sam na FESB-u isto Racun... isto sam na svakim vjezbama predavanjima i malo je vremena za ucenje neceg novog sa strane ili neceg dubljeg sto smo radili na faxu, jednostavno nema vremena i ja sam na faxu od 8-20-24 zato sto pokusavam to sve progurat da stvorim vremena za ucit nesto drugo ako sve rjesim preko kolokvija i to, i upravo to vrime leti kad radis nesto sta te zanima i nije ti tesko ulozit vremena kolko god treba i iza toga nisi umoran nego cekas kad ces nastavit!! Na faxu ima masu ljudi sta se cude kad te pitaju sta radis pa im odgovoris da ucis nesto sastrane sta "netreba", sve dok se to misljenje ne promjeni nista od napretka dreustva. Jos jednom kolega puna podrska i samo udri tako 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Dino89 kaže...

Ljudi prvo moraju shvatiti da diploma (kako naš narod kaže papir) ne znaci nista (barem je vani tako). :P

Bitno je da znaš raditi, a ne kakav papir imaš, s kojim ćeš se šepuriti po zgradi i glumiti nekog velikog stručnjaka.

Kod nas je papir jedino što je bitno jer je Sustav u potpunosti korumpiran, ljudi nisu ni svjesni kolika je raznia korupcije.

A ako imaš znanje (i papir) onda će te poslodavac i primit bez "veze" ali da radiš posao za nekoliko osoba, a kad je plaća u pitanju praksa je za ljude "bezveze" da budu sretni činjenicom da je redovita.

Battlelog: Glavas_ZG
14 godina
protjeran
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
miller1985 kaže...
Zbog ovih s algebre i slicnih oni koji su studirali 3 ili 5 godina ne mogu do posla, kao ja npr. .

Treba sve tecajeve zabraniti.

 Malo ti je kriva logika, do posla u HR uglavnom nemreš zato jer:
a) nemaš vezu
b) s obzirom da te na većini faksova uče "ponešto o svemu" a ne "sve o nečemu" i ako nisi voljan sam se usavršavati, onda nemaš dovoljno kvalifikacija ni znanja za neki ajmo reć samostalan rad
c) činjenica da većina poslodavaca traži gotovog radnika ti nikak ne ide u prilog, a tu ti onda dolazi u jednadžbu Algebra i ini, jer ti omogućavaju da stekneš usku specijalizaciju u nekoj grani IT-a (nije da se sve to nemreš sâm naučit u današnje doba Interneta, možda zeru teže ali ipak puno jeftinije)

Ovo pišem iz vlastitog iskustva, nakon završetka faksa mi je trebalo 3 godine da dobijem prvi posao, i to na jadnih 6 mjeseci, od čega 5 mjeseci na crno, od jutra do mraka za 3000 kn koje sam dobio na 3 puta, zadnji mjesec me prijavio na minimalac i poslje nije bilo toliko posla pa sam dobil pedalu. Nakon toga sam par mjeseci radio ko sezonac u pogonu Podravke za nevjerojatnih 2400 kn, pa ond opet godinu i pol pauze i onda konačno "stručno osposobljavanje" za 1600 kn, pa opet godinu dana pauze i onda tek prošle godine, kad sam već bio spakiran za Irsku, dobio sam "pravi" posel u struci (bez stranke, veze ili ičeg drugog). A činjenica je da sam u svem tom vremenu bez posla više naučio sâm nego sve te godine na faksu, i to je razlog zakaj sam i dobil posel (a malo me i sreća poslužila).

Da sam imal mogućnosti (čitaj "novaca") mogao sam sve to brže i lakše naučit preko nekog specijaliziranog tečaja pa imat bar nekakv formalni dokaz relevantnih kvalifikacija i sigurno da bi mi bilo lakše do posla.

Istina da je kod nas jako teško do posla zbog gomilu razloga koji nemaju veze sa znanjem, radnim iskustvom i kvalifikacijama, ali ako misliš da sa diplomom tvoje učenje prestaje, pogotovo u IT-u, to ti je autogol odma u prvoj minuti.

Mark Twain je jednom napisal: "Nedaj da obrazovanje stane na put tvome učenju!"

 

Trust me, I'm a Jedi!
13 godina
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Ja nisam uspio upisati FER, pa sam završio na strojarstvu, nisam ga završio, ali bilo je zabavno bio sam demos iz računala i naučio neke stvari koje na FER-u ne bi. Kasnije sam se zaposlio kao serviser i kupovao servis manual-e s detaljnim tehničkim opisima rada pojedinih uređaja, pa završio u prodaji , pa nabavi , pa burzi, pa opet servisu i projektiranju, pa niz tečajeva i non stop učenje  i na kraju postaneš katica za sve, naravno radiš dan noć, ali ti plaća raste i počnu se otimati za tebe. U zadnje vrijeme su zaredale ponude iz svijeta (izvan EU) , zadnja najveća i najdalja je bila 15 k€ mjesečno (kao početna)...  Bez muke nema nauke, jednostavno se moraš duboko specijalizirati, ali u par srodnih smjerova i non stop pratiti novosti... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 12:29 (Byron).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Glavas_ZG kaže...
Dino89 kaže...

Ljudi prvo moraju shvatiti da diploma (kako naš narod kaže papir) ne znaci nista (barem je vani tako). :P

Bitno je da znaš raditi, a ne kakav papir imaš, s kojim ćeš se šepuriti po zgradi i glumiti nekog velikog stručnjaka.

Kod nas je papir jedino što je bitno jer je Sustav u potpunosti korumpiran, ljudi nisu ni svjesni kolika je raznia korupcije.

A ako imaš znanje (i papir) onda će te poslodavac i primit bez "veze" ali da radiš posao za nekoliko osoba, a kad je plaća u pitanju praksa je za ljude "bezveze" da budu sretni činjenicom da je redovita.

 E ovo što si napisao potpisujem, živa istina. 

16 godina
neaktivan
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

1. nemam veze, nisam član spd-a i hdz-a, nisam mamin i tatin sin

2. da li je netko od vas imao iskustva kad ste došli na tu poziciju gdje ste sad, 

3. imam iskustva u grafici i web-u, kao i bazama

4. nisam komunikativan (poznato je da onaj tkoji puno priča malo radi)

5. i da nikad nisam radio povremene i studentske poslove jer zbog obaveza i zdravstvenih razloga nisam imao vremena, 

 

solaris kaže...
miller1985 kaže...
Zbog ovih s algebre i slicnih oni koji su studirali 3 ili 5 godina ne mogu do posla, kao ja npr. .

Treba sve tecajeve zabraniti.

 Zašto ne možeš do posla? Meni je svejedno, ako govoriš Ruby ili Erlang, ili Ember.js, a nisu ti strani Debian i CentOS, a Vi(m) ne smatraš samo sredstvom za čišćenje možeš do posla :) Meni je svejedno imaš li ili nemaš tečaj ili fakultet završen, jer ga nemam niti ja :)

 vidi gore navedeno,

neznam programirati i nije moja strana kao što mi nije ni matematika 

 

ITman kaže...
miller1985 kaže...
Zbog ovih s algebre i slicnih oni koji su studirali 3 ili 5 godina ne mogu do posla, kao ja npr. .

Treba sve tecajeve zabraniti.

 Malo ti je kriva logika, do posla u HR uglavnom nemreš zato jer:
a) nemaš vezu
b) s obzirom da te na većini faksova uče "ponešto o svemu" a ne "sve o nečemu" i ako nisi voljan sam se usavršavati, onda nemaš dovoljno kvalifikacija ni znanja za neki ajmo reć samostalan rad
c) činjenica da većina poslodavaca traži gotovog radnika ti nikak ne ide u prilog, a tu ti onda dolazi u jednadžbu Algebra i ini, jer ti omogućavaju da stekneš usku specijalizaciju u nekoj grani IT-a (nije da se sve to nemreš sâm naučit u današnje doba Interneta, možda zeru teže ali ipak puno jeftinije)

....

 

 a) vidi gore na vrhu

b) da istina je da na faksu se ući sve, a ponekad i neprate tehnlogije

c) nemam novaca, a bez posla i nemogu imati novaca za plaćanje raznih tečaj, skoro isto kao i ti

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
miller1985 kaže...

4. nisam komunikativan (poznato je da onaj tkoji puno priča malo radi)

 

 

 Ti si jedino i isključivo nezaposlen jer su ti svi drugi krivi, samo ti sam nisi.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Bukva kaže...
miller1985 kaže...

4. nisam komunikativan (poznato je da onaj tkoji puno priča malo radi)

 

 

 Ti si jedino i isključivo nezaposlen jer su ti svi drugi krivi, samo ti sam nisi.

 pa mogao si pročitati i točku 5. gdje sam napisao da, "i da nikad nisam radio povremene i studentske poslove jer zbog obaveza i zdravstvenih razloga nisam imao vremena, "

 

prije nego što ideš nekoga vrijeđati pročitaj sve, s pojedincima ne vrijedi komentirati, jer su glupi ko tele koje bulji u šarena vrata

 

jesu krivi su svi što su 90-tih išli rušiti radna mjesta i poslove 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
15 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
miller1985 kaže...

 pa mogao si pročitati i točku 5. gdje sam napisao da, "i da nikad nisam radio povremene i studentske poslove jer zbog obaveza i zdravstvenih razloga nisam imao vremena, "

 

prije nego što ideš nekoga vrijeđati pročitaj sve, s pojedincima ne vrijedi komentirati, jer su glupi ko tele koje bulji u šarena vrata

 Kao osoba koja daje zeleno ili crveno svijetlo u postupku zapošljavanja, mogu reći da ti nikada kod mene ne bi ni blizu bio dobivanja posla. I to nema apsolutno nikakve veze sa znanjem, već sa tvojim ponašanjem i stavom. Isto tako vjerujem da isti (ili barem sličan) stav imaju i ostale osobe kod kojih si slao zamolbe - i zbog toga si nezaposlen, ne zbog toga što nisi radio studenske poslove. Nikada nikome nisam gledao da li je radio ko student ili nije. Niti me ne zanima. Što se mene osobno tiče, ako kandidat ulazi barem približno u kalup koji sam ja odredio da mora zadovoljiti, mogao je on tokom cijelog studija pušiti travu, glumiti emača i dizati barikade na Filozovskom - to me dira toliko koliko je i crno pod noktom.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Byron kaže...

Istina prije 10-tak godina zaposlili smo jednog FER-ovca direktno s faksa (navodno informatički smjer), ok što nije shvaćao principe rada energetskih uređaja (istina osnove) , ali nije znao što je to I2C bus , niti da to postoji u računalu , a kamoli ostalim uređajima.

Nije dugo radio kod nas, otišao je u programere i radio oko godinu dana (u državnoj firmi), nakon toga burza i koliko sam čuo do danas je tako...

 oke, meni nije jasno zasto je toliki šok da informatičar (čitaj programer) nezna što je I2C bus, i to pogotovo ako je izasao s fakulteta...

studiram informatiku i 99% studenata nezna sastaviti i rastaviti računalo (iako je posao programera da programira to mi je puno veći šok nego ovaj ferovac...)

realno na faksu (barem mom) se uči programirati, od elektrotehnike su se učili samo jednostavne stvari tipa CISC RISC i slicne stvari vezane uz arhitekturu te ne vidim zasto bi ih programer trebao znati ukoliko se ne misli time baviti (sto ce ti to ako se mislis bavit izradom weba (primjera radi)..

 

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Bukva kaže...
miller1985 kaže...

 pa mogao si pročitati i točku 5. gdje sam napisao da, "i da nikad nisam radio povremene i studentske poslove jer zbog obaveza i zdravstvenih razloga nisam imao vremena, "

 

prije nego što ideš nekoga vrijeđati pročitaj sve, s pojedincima ne vrijedi komentirati, jer su glupi ko tele koje bulji u šarena vrata

 Kao osoba koja daje zeleno ili crveno svijetlo u postupku zapošljavanja, mogu reći da ti nikada kod mene ne bi ni blizu bio dobivanja posla. I to nema apsolutno nikakve veze sa znanjem, već sa tvojim ponašanjem i stavom. Isto tako vjerujem da isti (ili barem sličan) stav imaju i ostale osobe kod kojih si slao zamolbe - i zbog toga si nezaposlen, ne zbog toga što nisi radio studenske poslove. Nikada nikome nisam gledao da li je radio ko student ili nije. Niti me ne zanima. Što se mene osobno tiče, ako kandidat ulazi barem približno u kalup koji sam ja odredio da mora zadovoljiti, mogao je on tokom cijelog studija pušiti travu, glumiti emača i dizati barikade na Filozovskom - to me dira toliko koliko je i crno pod noktom.

 ne pričaj kad neznaš šta pričaš, samo trolaš

 

moje kao i pretpostvaljam ponašanje drugih na forumu je drugačije od onog službenog ponašanja ispred nekoga, 

za razliku od nekih ja kad kod nekoga dolazim ponašam se kulturno, uljudno, a ne bahato, i sa stavom boli me k.... za sve, kao i sa stavom ja to sve znam, 

 

i moje molbe kao i cv su uređeni po kriterijima vrhunskih HR stručnjaka

i šta mene briga što ti kao HR misliš, ako nema posla u jednoj firmi ima u drugoj, i uopće mi nije žao da prodadneš zajedno s tvojom firmom

 

ja nisam nezaposlen svog svoga ponaša nego drugih razloga, znaći i 300.000 drugih je nezaposleno zbog ponašanja 

 

GDJE TI JE LOGIKA

 

 

update:

 

i da ja sam do svoje 30-te godine imao 10 veliki i bezbroj malih operacija, sve vitalnih organa (bubrega), nisam drogeraš ni alkoholičar, a vidim da je tebi sva bolest gripa i uganuće noge. 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 18:06 (miller1985).
15 godina
online
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
miller1985 kaže...
Zbog ovih s algebre i slicnih oni koji su studirali 3 ili 5 godina ne mogu do posla, kao ja npr. .

Treba sve tecajeve zabraniti.

 Studij čistog računarstva se može svesti u 2.5 godine bez problema.

 

No oni zato ne znaju elektrotehniku itd. što si ostalo studirao, a samelješ ih i u matematici.

 


Zato FER po meni ne valja, niti općenito studiranje računarstva u Europi. (Osim CS programa u UK)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
13 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?

LUNAT1C kaže:

                      " ne vidim zasto bi ih programer trebao znati ukoliko se ne misli time baviti... "

 

Znači FER ne treba pripremiti programere za programiranje biosa računala, mobitela, printera, automobila, vlaka , aviona , to bi trebali naučiti na automatici ili energetici ?  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice