Tri milijuna piksela na iPadu 3

poruka: 60
|
čitano: 4.611
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tri milijuna piksela na iPadu 3".
16 godina
offline
Tri milijuna piksela na iPadu 3

Nevjerojatno!

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
Tri milijuna piksela na iPadu 3

Opet će se spustit gusta magla! Na forum.

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
tonci tonci...100 vragova u tebi ;)
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
14 godina
neaktivan
offline
Tri milijuna piksela na iPadu 3

Ako povučemo paralelu između računalnih igara i ovog Applea, mogao bih naglasiti da je Call of Duty MW, MW2, MW3 jedno te ista igra - koju igrači mrze i pljuju na sve strane jer se radi o istoj igri u novom ruhu, ipak velik broj tih igrača hejtera Appleove uređaja cijene i dižu u nebo iako se u principu radi o jedno te istom uređaju, samo s nešto jačim hardverom.

 

Pljujte me ako hoćete :)

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
6 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
zoran123456 kaže...

Ako povučemo paralelu između računalnih igara i ovog Applea, mogao bih naglasiti da je Call of Duty MW, MW2, MW3 jedno te ista igra - koju igrači mrze i pljuju na sve strane jer se radi o istoj igri u novom ruhu, ipak velik broj tih igrača hejtera Appleove uređaja cijene i dižu u nebo iako se u principu radi o jedno te istom uređaju, samo s nešto jačim hardverom.

 

Pljujte me ako hoćete :)

wtf?

13 godina
offline
Tri milijuna piksela na iPadu 3

Sve je to lijepo al i dalje tablet kao uredaj nema nikakvog smisla!

Moj PC  
7 8 hvala 1
15 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
zoran123456 kaže...

Ako povučemo paralelu između računalnih igara i ovog Applea, mogao bih naglasiti da je Call of Duty MW, MW2, MW3 jedno te ista igra - koju igrači mrze i pljuju na sve strane jer se radi o istoj igri u novom ruhu, ipak velik broj tih igrača hejtera Appleove uređaja cijene i dižu u nebo iako se u principu radi o jedno te istom uređaju, samo s nešto jačim hardverom.

 

Pljujte me ako hoćete :)

 

Da i?

 

Pogledaj npr. Samsung Galaxy S, S+, SII (i budići SIII), ista stvar, jedan te isti uređaj samo svaki sa nešto jačim hardverom od prethodnika (uz uvjet da imaš istu verziju OS-a). I što je tu čudno, šta bi trebao Samsung ugraditi aparat za kavu na SIII samo zato da bi netko mogao reći da je to radikalno drugačiji uređaj od SII?!!

 

Apple zbog svoje politike (bez obzira sviđalo se to nekome ili ne) što manje fragmentiranosti održava kompatibilinost između različitih generacija svojih uređaja, pa su noviji uređaji "samo" brži, tanji, lakši, sa (duplo) većom rezolucijom, i sl. tako da jedan OS pokriva sve uređaje, i svi programi rade na svim uređajima (gotovo) svih generacija. (Izuzetak su jedino jako zahtjevne aplikacije koje će raditi samo na zadnjim generacijama).

15 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
lmutak kaže...

Sve je to lijepo al i dalje tablet kao uredaj nema nikakvog smisla!

 

Tebi nema, ali desecima miliona onih koji su tablet kupili očito ima smisla. Da si vlasnik tvornice PC-a kojemu se prodaja smanjila zbog pojave medija tableta, ne samo da bi ti imalo smisla, nego ti ne bi bilo ni lijepo. ;-)

15 godina
protjeran
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
zoran123456 kaže...

Ako povučemo paralelu između računalnih igara i ovog Applea, mogao bih naglasiti da je Call of Duty MW, MW2, MW3 jedno te ista igra - koju igrači mrze i pljuju na sve strane jer se radi o istoj igri u novom ruhu, ipak velik broj tih igrača hejtera Appleove uređaja cijene i dižu u nebo iako se u principu radi o jedno te istom uređaju, samo s nešto jačim hardverom.

 

Pljujte me ako hoćete :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2012 19:47 (Simbamef).
15 godina
protjeran
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
lmutak kaže...

Sve je to lijepo al i dalje tablet kao uredaj nema nikakvog smisla!

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2012 19:48 (Simbamef).
13 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
lmutak kaže...

Sve je to lijepo al i dalje tablet kao uredaj nema nikakvog smisla!

 

Kak nema smisla.

Koliko puta ti je trebao komp na ravno 10 sekundi samo da pogledaš nekšto na netu, a nije ti se dalo palit komp samo zbog te gluposti.

 

Ak nist drugo za čamit na Fejsu/Gtalku, bez da pališ komp i nemaš smartfon... za to je koristan tablet :-)

 

14 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
lmutak kaže...

Sve je to lijepo al i dalje tablet kao uredaj nema nikakvog smisla!

 

znači ako tebi nema smisla, nema to potrebe radit?

 

sva sreća ima i pametnijih ljudi koji će ga dobrano iskoristiti za svoje potrebe, ma koje god to bile, a ima ih samo tako, i a svakim danom će ljudima padati nove ideje šta se sve može jednostavno napraviti sa njima,

 

iako neznam zašto toliko velike rezolucije na malom ekranu, zgodnije bi mi bilo da naprave razne veličine ekrana, 10", 13", 15".... al budu ih i povećavali jednom,

16 godina
online
Tri milijuna piksela na iPadu 3

Iskreno govoreci ove PC-e cu uskoro pa u smece, uz pristojan kucni server, dobar smart tv i ipad, kompjuter u kojeg sam ulozio toliko vremena i novaca sad skuplja prasinu. Jos samo cekam da izade tablet na 13 ili 15 incha i zbogom ruzna, bucna, bezlicna a i ono najvaznije kvarljiva i nepouzdana kutijo. 

e.......
 
8 10 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
AlterA kaže...

Iskreno govoreci ove PC-e cu uskoro pa u smece, uz pristojan kucni server, dobar smart tv i ipad, kompjuter u kojeg sam ulozio toliko vremena i novaca sad skuplja prasinu. Jos samo cekam da izade tablet na 13 ili 15 incha i zbogom ruzna, bucna, bezlicna a i ono najvaznije kvarljiva i nepouzdana kutijo. 

 Zasto  ne i tablet 24". :P

13 godina
online
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
AlterA kaže...

Iskreno govoreci ove PC-e cu uskoro pa u smece, uz pristojan kucni server, dobar smart tv i ipad, kompjuter u kojeg sam ulozio toliko vremena i novaca sad skuplja prasinu. Jos samo cekam da izade tablet na recimo 13 ili 15 incha i zbogom ruzna, bucna, bezlicna a i ono najvaznije kvarljiva i nepouzdana kutijo. 

Samo da se nadovežem na citirani post, sa kojim se btw u potpunosti slažem {#} !!

 

Ovo, odnosno ono što su sa retina zaslonom napravili na Iphone-u, sada se praktično implementira na "većeg" brata, Ipad, koji sa takvom rezolucijom, sorry oni koji se ne slažu samnom, ali opet postavlja razinu svih standarda na neku NOVU visinu.

Dok Ipad nije imao takvu rezoluciju, primarno mi je bilo razmišljati o Mac Book Pro 13.3 ultimativnom prijenosniku, ili maximalno o 15.4 veličini, ali sa ovakvim popisom svega u i oko novog pad računala, ozbiljno sam na putu revidirati svoje stavove i razmišljanja, presudan faktor će biti samo cijena one verzije na koju bih ja nameračio!

 

Sada, kada se zna da će biti ovakva pila na dispoziciji, lakše bih se odlučio i na kupnju IMac računala, jer zbroj ove dvije jedinice, pokrivam kvalitetno rad doma i na terenu, obzirom na ono što ja trebam i tražim od "kompleta" kao takvog.

 

Makar, 13.3 incha Ipad računalo, kako to dobro zvuči, mmmmmmm {#} !!

 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Tri milijuna piksela na iPadu 3

Znači i dalje 4:3 {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
eevek kaže...

Znači i dalje 4:3 {#}

 

još uvijek bolja reza od sveprisutnog 16:9
15 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
grzzi kaže...
zoran123456 kaže...

Ako povučemo paralelu između računalnih igara i ovog Applea, mogao bih naglasiti da je Call of Duty MW, MW2, MW3 jedno te ista igra - koju igrači mrze i pljuju na sve strane jer se radi o istoj igri u novom ruhu, ipak velik broj tih igrača hejtera Appleove uređaja cijene i dižu u nebo iako se u principu radi o jedno te istom uređaju, samo s nešto jačim hardverom.

 

Pljujte me ako hoćete :)

wtf?

 Seriously , wtf?

16 godina
offline
Tri milijuna piksela na iPadu 3

Moje viđenje 2013. godine:

Windows Phone 8 mobitel +
10 - 13.3" ARM tablet s Windows 8 +
27" LCD ekran, kvalitetan stalak za tablet, fizička tipkovnica i miš

U džepu imaš mobitel na kojem možeš u svakom trenutku otvoriti na brzinu neku stranicu, pushat si mailove, ubijat dosadu na Facebooku dok čekaš tramvaj.
U sleevu imaš tablet na kojem možeš raditi manje zahtjevan posao jer je Metro sučelje prilagođeno za touch.
Kad dođeš doma spojiš se na periferiju i radiš sve što sad radiš na klasičnom stolnom ili prijenosnom računalu. Imaš sve aplikacije i nisi ograničen iOS/Android ekosustavom.
Na stolu ispred televizora imaš dock s chargerom u koji umetneš tablet i pomoću DLNA streamaš bilo što na TV.

Nisam M$ fanboy, dapače, trenutno imam Mac i iPhone al mislim da Microsoft radi odličan potez s Win8 i prilagodbom sučelja za rad s prstima.

Asus je s Transformerom napravio svoju viziju budućnosti sa sintezom tableta i laptopa. Možda ima nešto i u tome...

Pitanje je samo dal i je ARM dovoljno jak da vrti aplikacije tipa Matlab, Photoshop i sl. odnosno da li tableti s x86/x64 arhitekturom mogu imati dovoljno dobru autonomiju da ih ima smisla ugrađivati u tablete.

 

 

EDIT: Da, ovo je postano u krivoj temi. Al nek se nađe :)

 

I zadnje: stolne kante vjerojatno neće nikad izumrjet (iako im prodaja pada znatno) - ostat će za ekipu kojoj je gušt igranje s hardverom, ekipi koja radi neki ozbiljan posao i tablet im (za sad) nema dovoljno sirove snage i naravno ekipi koja se igra.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 12:31 (zag0).
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3

Stolne kante će izumrijeti:

 

1) Trebati će samo monitor s linkom. Sve je u oblaku. Nešto kao stari dobri terminali.

2) Igre - zakupiš 60 fps-a u cloudu za npr. Battlefield 5 i ne treba ti grafička lokalno.

3) Svatko će imati flat nekoliko stotina Mbit-a ili više - naravno zrakom a ne žicama kroz zemlju.

4) Najranije 2020 godine

 

 

13 godina
protjeran
offline
Tri milijuna piksela na iPadu 3

Kaj nije za takav gadget dosta 1080p?

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tri milijuna piksela na iPadu 3

prodajem svoju jedinicu i kupujem trojku cim izađe :D

 

iPad rula :P

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 13:56 (Spike1983).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tri milijuna piksela na iPadu 3

Ne vjerujem u nadogradnju dvojke. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
eevek kaže...

Znači i dalje 4:3 {#}

 

U clanku se govori u tablet racunalu, a ne o televizoru. Imas 16:9 u dnevnoj sobi.

15 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3

....but, will it blend?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Tri milijuna piksela na iPadu 3

Prodajem monitor, moguča zamjena za ipad 3 :D

There is a troll in all of us!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tri milijuna piksela na iPadu 3

to brijem da ljepo izgleda, još kad bi moje oko to i moglo vidjet, imam blur po defaultu

 

EDIT: samo se nadam da ce ucinit nesto i po ovom pitanju http://danas.net.hr/svijet/page/2012/02/06/0181006.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 14:49 (Check).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
NenadX kaže...
eevek kaže...

Znači i dalje 4:3 {#}

 

U clanku se govori u tablet racunalu, a ne o televizoru. Imas 16:9 u dnevnoj sobi.

Hvala ti na vom nadasve mudrom odgovoru.

Ja, naime, uopće nisam bio svjestan gore navedene činjenice.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3

Ipad = sinonim za tablet? A Konzum je hrvatska riječ za trgovinu..  Udarac ispod pojasa Tonči, da se sportski izrazim..

 

13 godina
offline
Re: Tri milijuna piksela na iPadu 3
Viggo kaže...

Stolne kante će izumrijeti:

 

1) Trebati će samo monitor s linkom. Sve je u oblaku. Nešto kao stari dobri terminali.

2) Igre - zakupiš 60 fps-a u cloudu za npr. Battlefield 5 i ne treba ti grafička lokalno.

3) Svatko će imati flat nekoliko stotina Mbit-a ili više - naravno zrakom a ne žicama kroz zemlju.

4) Najranije 2020 godine

 

 

5) sve iznad je proizvod mašte

 

Ne, ozbiljno, pc neće izumrijeti to je valjda svakome jasno... ajde ti zakupljuj 60 fps-a svaki put kada ideš upaliti neku igru i tako 3-4 godine...možeš za te pare kupiti 3 pc-a najmanje...ako ostaneš bez veze sa netom nemaš ništa... i svi bi ti podaci bili na nečijem serveru, ovako su "na sigurnome", imaš sve na hard disku ili ssd-u i možeš prebacit iz jednog u drugi vrlo lako... gigabajti i terabajti podataka za streamanje, svaki dan i to svi odjednom jer nemaju fizičko računalo, kako da ne, pogotovo oni na selu... naravno da će cloud olakšat dosta toga ali neće niti 2100 ni dalje doći do toga da će zamijeniti pc, ni za osobnu upotrebu a kamoli za profesionalnu...

 

Ovo za ipad 3... nadao sam se da će biti četverojezgreni, ovako osim rezolucije i nije neki iskorak... (i molim vas nemojte odmah da ne trebaju nikome 4 jezgre bla bla... da se tako na početku govorilo sve bi bilo jednojezgreno i svi bi bili na pentium4 i slično :P  a i valjda se prvo treba razviti potreban hardver i biti dostupan da bi za njega izašao odgovarajući softver... neće se sada optimizirati sve aplikacije za rad na 100 jezgri a takav tablet ili pc ne postoje ). Uz to ovi četverojezgreni tipa tegra 3 troše manje nego tegra 2 tako da i to bi bio plus :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 18:31 (njonji).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice