Trideset godina Space Shuttlea

poruka: 21
|
čitano: 5.477
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trideset godina Space Shuttlea".
15 godina
offline
Trideset godina Space Shuttlea

HD verzija dostupna na NASA-inim stranicama.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Trideset godina Space Shuttlea

30 godina... Dobro su im ti shuttleovi i izdržali! Moj 12 godina star Hyundai se raspada na sve strane!

 

 

Hmm... Možda bih si mogao kupiti shuttle, sada kada ga ovi umirove! =3

Svakom poklopcu lonac!
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
Pupi kaže...

 

 

Hmm... Možda bih si mogao kupiti shuttle, sada kada ga ovi umirove! =3

ako su bili tenkovi, vojni brodovi i vojni avioni, možda se i koji shuttle nađe na ebay :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 22:25 (nixass).
16 godina
protjeran
offline
Trideset godina Space Shuttlea

Nisu im se baš ti shuttlovi pokazali.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
nixass kaže...
Pupi kaže...

Hmm... Možda bih si mogao kupiti shuttle, sada kada ga ovi umirove! =3

ako su bili tenkovi, vojni brodovi i vojni avioni, možda se i koji shuttle nađe na ebay :)

Da se ne bi mislilo da su stranci po svemu jako ispred nas, vidi ovaj oglas na njuskalu.

Eto, za sve one koji su se pitali kako iz USandA dovući sve te silne komponente i macove - sad imaju način   :D

Gledam te!
14 godina
protjeran
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea

a sto je najcudnije

sa te napredne tehnologije poslje 30 godina se vracaju na staro

opet na projektil na vrhu raketline ala v4

usa na vrhuncu

LOL

15 godina
protjeran
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
Quantum kaže...

HD verzija dostupna na NASA-inim stranicama.

Njente, to nije cijeli dokumentarac nego samo 14 minuta.

Cijeli traje 80 i nešto min.

15 godina
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
pinkskin kaže...

Nisu im se baš ti shuttlovi pokazali.

Pa ni nisu. 2 su mislim kompletno uništena s posadom.

 

Više košta njihovo slanje u svemir i održavanje nego sami shuttle koji je "jeftina" komponenta u svemu tome. Još par godina i gotovo je sa space shuttle programom, prodat će ih muzejima ili u staro željezo jer muzeji nemaju para za održavanje toga.


Prvi "space" shuttle je bio Enterprise (fuck yeah) nazvan je Enterprise zbog ultra popularne serije Star Trek točnije njezinih fanova koji su slali pisma NASA-i.


Enterprise nikad nije poletio u svemir jer nije za to ni bio namijenjen već samo za atmosferske letove, da testiraju slijetanje.


Pa neće radit space shuttle ili vojne brodove (općenito vozila) od nekvalitenih stvari ala made in china.

 

Mislim da je u američkoj vojsci najstariji brod/vozilo USS Enterprise CVN-65 (1962) još u pogonu, prvi carrier na nuklerni pogon. To je kvalitetno izrađeno, uskoro će 60 godina navršit i još je full battle ready.

MKV - H.264
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 5:05 (Hyperion).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
"Osvajanje svemira" rofl
The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
offline
Trideset godina Space Shuttlea
Challenge your preconceptions, or they will challenge you.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
Hyperion kaže...
 Još par godina i gotovo je sa space shuttle programom, prodat će ih muzejima ili u staro željezo jer muzeji nemaju para za održavanje toga.



 

Kakvih par godina... ima još jedan jedini let zakazan za 8. srpnja i to je to

15 godina
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
Sale_ds kaže...
"Osvajanje svemira" rofl

i meni smjesno zvucalo
jer nije bas da su makli dalje od zemljine orbite, kaj ne?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
Hyperion kaže...
pinkskin kaže...

Nisu im se baš ti shuttlovi pokazali.

Pa ni nisu. 2 su mislim kompletno uništena s posadom.

 

Više košta njihovo slanje u svemir i održavanje nego sami shuttle koji je "jeftina" komponenta u svemu tome. Još par godina i gotovo je sa space shuttle programom, prodat će ih muzejima ili u staro željezo jer muzeji nemaju para za održavanje toga.


Prvi "space" shuttle je bio Enterprise (fuck yeah) nazvan je Enterprise zbog ultra popularne serije Star Trek točnije njezinih fanova koji su slali pisma NASA-i.


Enterprise nikad nije poletio u svemir jer nije za to ni bio namijenjen već samo za atmosferske letove, da testiraju slijetanje.


Pa neće radit space shuttle ili vojne brodove (općenito vozila) od nekvalitenih stvari ala made in china.

 

Mislim da je u američkoj vojsci najstariji brod/vozilo USS Enterprise CVN-65 (1962) još u pogonu, prvi carrier na nuklerni pogon. To je kvalitetno izrađeno, uskoro će 60 godina navršit i još je full battle ready.

 

povlace se ove godine! ovaj mjesec je predvidjen zadnji let Atlantisa nakon kojeg ce biti sacuvan kao i ostala 3 shuttlea u muzejima ili svemirskim centrima! link

2 nesrece od 134 leta ne cine SS bas tako nesigurnim i neuspjesnim! mislim... ipak ides u svemir!!! :D plus nije to soyuz (ruska kapsula) u kojoj stane naguranih 3 astronauta (kozmonauta, sta vec) i to sve u jednoj prostorijici! ali kako sada stvari stoje, i ameri i rusi putuju soyuzima do ISSa.  space shuttle je napravljen da se u njemu moze prevoziti komotno vise astronauta, ima ogroman kargo prostor, i dok orbitira moze se koristiti ko svemirska postaja! 

ali eto, preskupo je i odrzavanje i izrada novih! to sto od kolovoza pa nadalje nece vise voziti nije zato jer su nepouzdani, losi ili sta vec! dapace! sad im je valjda primarno investirati u ratove pa je svemir pao u drugi plan! :) steta! 

15 godina
offline
Trideset godina Space Shuttlea

Vrijeme je da se Buran vrati u trku. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
Špiro kaže...
Quantum kaže...

HD verzija dostupna na NASA-inim stranicama.

Njente, to nije cijeli dokumentarac nego samo 14 minuta.

Cijeli traje 80 i nešto min.

 

Imaš li možda link za integralnu HD verziju? Ili se to plaća?

15 godina
protjeran
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
Quantum kaže...
Špiro kaže...
Quantum kaže...

HD verzija dostupna na NASA-inim stranicama.

Njente, to nije cijeli dokumentarac nego samo 14 minuta.

Cijeli traje 80 i nešto min.

 

Imaš li možda link za integralnu HD verziju? Ili se to plaća?

Našao sam na Youtube-u 720p HD

15 godina
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
Korky kaže...

Vrijeme je da se Buran vrati u trku. :)

 

Buran se nece vratiti u utrku iz nekoliko razloga.

 

1. sto su Rusi sredinom 80tih shvatili da im je koncept visekratno upotrebljive letjelice s obzirom na predvidjeni broj mislija, preskup u odnosu na dotadasnju raketnu tehnolgiju

2. Buran nikada nije dovrsen, imao je jedan probni let bez posade pri kojem cak nije imao preko pola instrumenata instaliranih, kao ni "life support". Iako je misija bila izniman uspjeh, nedostatak financija i raspad SSSR su mu zapecatili sudbinu prije nego je uopce zazivio.

 

3. Buran je krajem 2002 unisten kada se skladiste u kojem je cuvan urusilo.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea

Treba čekati  Kinu još 7-8 godina pa da vidiš onda kako će se odjednom pojaviti financije amerima za neki napredan svemirski program...

Zanimljivo je, znaju šta ih čeka, kakva je to konkurencija a oni i dalje ulažu u svemirski program baziran na modificiranim kapsulama iz Appolo ere i heavy lift raketama baziranim na Space Shuttle programu.  I kasnije će plakati i svi će im biti krivi...

15 godina
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
Virtua Fighter kaže...

Treba čekati  Kinu još 7-8 godina pa da vidiš onda kako će se odjednom pojaviti financije amerima za neki napredan svemirski program...

 

Nisam siguran, ali negdje mi u glavi stoji da su Ameri objavili svoj program povratka na Mjesec nedugo nakon sto je Kina rekla da do 2030 imaju u planu poslati covjeka na Mjesec.

 

Ma biti ce svega, jedno je sigurno da Amerikanci mogu pomalo poceti zaboravljati na vodecu ulogu. Istina i to dosadasnje vodstvo  moze biti predmet prilicno dobre diskusije, ali ajmo reci da posljednjih 30 godina su bili malo iznad ESA-e i Roscosmosa.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2011 16:46 (syncmaster245b).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea
Virtua Fighter kaže...

Treba čekati  Kinu još 7-8 godina pa da vidiš onda kako će se odjednom pojaviti financije amerima za neki napredan svemirski program...

Zanimljivo je, znaju šta ih čeka, kakva je to konkurencija a oni i dalje ulažu u svemirski program baziran na modificiranim kapsulama iz Appolo ere i heavy lift raketama baziranim na Space Shuttle programu.  I kasnije će plakati i svi će im biti krivi...

Što na ovom forumu ima doktora znanosti iz svih profesija, i modernih verzija Babe Vange pa to je za ne povjerovat.

 

Jedino Ameri su koristili šatl i on se je pokazao preskup i prekompliciran u odnosu na klasične rakete koje koriste svi od Rusa, pa do Europljana (mislim da Francuzi imaju primat), pa sve do Japanaca.

 

Šatl u ovoj izvedbi je prekompliciran i postoji toliko stvari koje mogu poći po zlu stoga se rizik jednostavno ne isplati a i u konačnici Space Shuttle program ispada skuplji od konvencionalnih raketa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2011 17:54 (Joco55).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trideset godina Space Shuttlea

Uz ovakav svemirski program, Amerikanci se mogu slikat. Nemaju apsolutno nikakvu viziju osim toga što im je kongres naredio da čim prije razviju heavy lift raketu da mogu ponovno na ISS. Zato i recikliraju stare stvari da to ostvare. I time gube godine i godine koje su mogli potrošiti na istraživanje i razvoj, nešto šta im kronično nedostaje.

Kinezi, na drugu stranu, imaju viziju. Postupno uhvatiti zaostatak s Amerima i to svaki projekt po fazama. Mjesec  - prvo satelit, pa orbiter,

pa lander, pa lander sa povratom uzorka pa onda čovjek. Ista stvar i sa njihovom svemirskom stanicom - prvo bespilotni modul, pa modul sa jednim astronautom, pa sa 3, pa docking u svemiru i na kraju svemirska stanica. Ljudi točno znaju šta rade, imaju izravnu podršku države kao nacionalni prioritet i prosječna starost ljudi u svemirskom programu je malo iznad 30 za razliku od Amerikanaca gdje je preko 50.

Rusi su dekintirani i dugoročno tu nemaju šta tražiti po pitanju velikih inovacija i tehnologije, mogu samo nabrijavati Soyuz-a i Proton-a i to je to.

ESA nije ni sama sa sobom sigurna ako žele imati svemirski program sa ljudskom posadom a i zemlje članice nisu baš voljne dat novac tako da ni od toga nema ništa.

Žalosno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice