Tržište smartfona u SAD-u

poruka: 26
|
čitano: 3.430
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tržište smartfona u SAD-u".
16 godina
protjeran
offline
Tržište smartfona u SAD-u

Za pretpostaviti je da su pod "ostalo" uvršteni i drugi OS-ovi poput npr. Symbiana, a ne samo Windows Phone čiji je tržišni udio tako vjerovatno manji od 5.9%

 

EDIT: tek sad sam skužio zadnju sliku u članku gdje se skroz desno vidi da WP7 ima smiješnih 1.3%, čak i Windows Mobile ima dvostruko više. Nije mi jasno zašto autor članka to nije eksplicitnije naveo, ako je brojka ipak točno utvrđena?

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 3:41 (Vortac).
 
3 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u

U poslednje vrijeme vijesti kao da im pise neka domacica koja nema ni internet, a ne IT novinari

12 godina
neaktivan
offline
Tržište smartfona u SAD-u

Hm hm.

 

Prodaja ocito ide u ciklusima. Zimski period pripada Appleu, ako nastave s predstavljanjima u 9-10 mjesecu, ljetni Androidima, navise zbog Samsunga i HTCa

 

Cudno kako Samsung ima samo 3% pred HTCom. Kod nas je situacija drugacija, no to je mozda povezano s T-mobileovim snizenjima Samsunga proslu zimu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tržište smartfona u SAD-u

Stani malo, pa prije 2 dana je izasla ova vijest: "...U svim državama Europe i Australiji Android bilježi ubrzani rast tržišnog udjela u odnosu na isto vrijeme prošle godine, počevši s 8,5% do čak 42% većeg udjeal u Španjolskoj. Samo u Sjedinjenim Državama tržišni udio Androida je pao za 6,8%, što je iskoristio Apple povećavši udio iOS platforme za 8,7%...."

 

U cemu je razlika? Ovo prekjucer je za sve platforme, a danas samo za smartphone, ili? Otkud tolika razlika?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tržište smartfona u SAD-u

Nokia drzi 0.3% sa WP7 + 0.9% sa Symbianom... Mislim da je to kraj za Nokiu.

 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tržište smartfona u SAD-u

Android koristim već više od godinu dana, a Google-ove servise (mail, chat, docs...) godinama.

Interesuje me koliko koliko korisnika Androida koristi ovaj smartphone za pristup Google-ovim servisima (sad tu već spadaju i Google+, Drive...)?

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
krt kaže...

Nokia drzi 0.3% sa WP7 + 0.9% sa Symbianom... Mislim da je to kraj za Nokiu.

 

Nokia nikad nije ni imala tržišta u SAD-u

I am Locutus of Borg. Your life as it has been is over. From this time forward, you will service...us!
12 godina
protjeran
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
Vortac kaže...

Za pretpostaviti je da su pod "ostalo" uvršteni i drugi OS-ovi poput npr. Symbiana, a ne samo Windows Phone čiji je tržišni udio tako vjerovatno manji od 5.9%

 

EDIT: tek sad sam skužio zadnju sliku u članku gdje se skroz desno vidi da WP7 ima smiješnih 1.3%, čak i Windows Mobile ima dvostruko više. Nije mi jasno zašto autor članka to nije eksplicitnije naveo, ako je brojka ipak točno utvrđena?

To se i ja pitam, daleko lijepse zvuci izcitanih "manje od 5.9%" nego stvarnih 1.3%.{#}
Na Bol-u se ionako vec duze vremena besramno promovira promaseni WP7, primjera radi evo samo iz zadnjeg clanka o HTC : "...HTC trenutno ulaže gotovo sve resurse upravo u seriju One, koja bi se trebala smjestiti među prvih 10 mobilnih telefona na tržištu, pored jake konkurencije Nokia Lumia linije..." a ta zestoka Lumijina linija drzi divovksih 0.3% na najvaznijem svjetskom trzistu {#}{#}
Zasto to rade pouzdano neznam, mozemo samo nagadjat, a o tome bolje ne jer nisu bas tolerantni kad netko dovodi u pitanje njihov nacin poslovanja...

krt kaže...

Nokia drzi 0.3% sa WP7 + 0.9% sa Symbianom... Mislim da je to kraj za Nokiu.

Zapravo i nije tako strasno kao sto izgleda jer Nokia nikad nije bila jaka na americkom trzistu, cak ni u njihovim zlatnim vremenima, premda jedna od osnovnih razloga/izlika prilikom napustanja Symbiana/MeeGo-a je bila bas ta cinjenica, a pogle ih sad gori nego ikad. 

Najvise os svega boli cinjenica da su zbog svoje kretenske politike prelaska na WP zestoko poduvali na trzistima gdje su tradicionalno bili jaki - primjerice Europa, Rusija, Australija, Latinska Amerika...  pojeo ih uglavnom Android, i to prakticki mukte.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 12:25 (R4sput1n).
12 godina
protjeran
offline
Tržište smartfona u SAD-u

Ma WP 8 ce prevladati trzistem za 2-3 godine. Sigurno!

Prvo ce pasti udio Androida, a onda ce Apple ovce uvidjeti svu raskos WP platforme i odreci se ljubljenog iOS-a. Barem po Bug-u i odredjenim forumasima.

Realno, WP prakticki ne postoji na trzistu. I tesko ce se izboriti za malo bolju poziciju. Iako mu to iskreno prizeljkujem. Nedavno sam uzeo Lumiu 710 i zahebo sam se na veliko. Odlican mobitel (hardwerski), WP7.5 je jako los, a da ne spominjem koliko zivaca sam izgubio kad sam 10ak dana nakon kupnje procitao obavijest da nece biti nadogradnje na WP8. Odlicna politika MS-a, jos bolja Nokie. Nije ni cudo sto su marginalci trenutacno.

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
jumboY kaže...

Ma WP 8 ce prevladati trzistem za 2-3 godine. Sigurno!

Prvo ce pasti udio Androida, a onda ce Apple ovce uvidjeti svu raskos WP platforme i odreci se ljubljenog iOS-a.

 

Imas nekakvu kristalnu kuglu u kojoj vidis da za 2 godine dolazi vanzemaljska tehnologija i donosi raskos u wp?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
jumboY kaže...

Nedavno sam uzeo Lumiu 710 i zahebo sam se na veliko. Odlican mobitel (hardwerski), WP7.5 je jako los, a da ne spominjem koliko zivaca sam izgubio kad sam 10ak dana nakon kupnje procitao obavijest da nece biti nadogradnje na WP8. Odlicna politika MS-a, jos bolja Nokie. Nije ni cudo sto su marginalci trenutacno.

I ja sam. Koliko čitam na nekim forumima da ekipa iz Cyaogena radi na portu Androida na Lumie 710, 800 i 900. Zadnju vjest sam pročitao u svibnju, bili su negdje oko LK bootloadera. Nadao sam se da ćemo u WP-u 7.8 dobiti sve ono iz WP 8 što je hardverski moguće, ali klinac. Tako da ću vjerovatno na mobitelu imati, ako bude moguće, Android ili još bolje, dual boot. Nadam se da će to oni srediti, ako oni ne mogu ko može?

12 godina
neaktivan
offline
Tržište smartfona u SAD-u

ovi su meni ljudi smjesni sto govore za android da ce pasti ljudi sta je vama jedan google da sebi tako nesto dozvoli nema sanse samo mogu biti jaci, a za wp volio bi da i on igra bitniju ulogu mislim da hoce 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Tržište smartfona u SAD-u
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
jumboY kaže...

Ma WP 8 ce prevladati trzistem za 2-3 godine. Sigurno!

Prvo ce pasti udio Androida, a onda ce Apple ovce uvidjeti svu raskos WP platforme i odreci se ljubljenog iOS-a. Barem po Bug-u i odredjenim forumasima.

Realno, WP prakticki ne postoji na trzistu. I tesko ce se izboriti za malo bolju poziciju. Iako mu to iskreno prizeljkujem. Nedavno sam uzeo Lumiu 710 i zahebo sam se na veliko. Odlican mobitel (hardwerski), WP7.5 je jako los, a da ne spominjem koliko zivaca sam izgubio kad sam 10ak dana nakon kupnje procitao obavijest da nece biti nadogradnje na WP8. Odlicna politika MS-a, jos bolja Nokie. Nije ni cudo sto su marginalci trenutacno.

Lumia 710 nije odličan mobitel. Ekran je daleko lošiji nego na iPhone 4 (pixelizirano) i osjeti se trzanje u scrollu. Rekao bih da je to mobitel u klasi iPhone 3GS.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u

Ti bi crko' kada bi nešto bilo bolje od tvog iPhone-a...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
royalhero kaže...

Ti bi crko' kada bi nešto bilo bolje od tvog iPhone-a...

Sreca pa ce dugo poziviti, davali mi ljudi za moj 4S S2 i Note, ali jok. Ipak kad se pogleda da Apple samo sa jednim odnosno 2 uredjaja drzi ovoliki udio to je impresivno.

 

Zar ne ?

It's so deep how can you be so shallow
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 13:36 (dejson).
12 godina
protjeran
offline
Tržište smartfona u SAD-u

iP4s koristim kao "glavni" mobitel (trenutacno barem). Kakve veze ima udio na trzistu? Ako je nesto popularno, ne znaci ujedno da je meni/tebi odgovarajuce. Madonna je popularna, a iskreno, istu ne mogu smislit ocima.

Android i/ili iOS, svejedno je. Kupi sta ti odgovara. Imao sam vise Android uredjaja, trenutacno imam iOS uredjaj. U buducnosti tko zna... Ali WP za sada nije dostojan protivnik spomenutom dvojcu. Iskreno, ne vjerujem da ce i biti u nekoj blizoj buducnosti, iako se iskreno nadam da se varam.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
dejson kaže...
royalhero kaže...

Ti bi crko' kada bi nešto bilo bolje od tvog iPhone-a...

Sreca pa ce dugo poziviti, davali mi ljudi za moj 4S S2 i Note, ali jok. Ipak kad se pogleda da Apple samo sa jednim odnosno 2 uredjaja drzi ovoliki udio to je impresivno.

 

Zar ne ?

ako je po tome moze odma da crkne jer koliko znam da doticni telefon 4s nije najbolji telefon neg je za tu nagradu dobio s2 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
Ja kao korisnik lumie 710 mofu reci da me zaboli sto wp vecini ne odgovara i ne preferiraju ga.... Taman da sam jedini korisnik wp u hrvatskoj, ja sam zadovoljan i zbilja ne vidim smisao ispucavanja frustracija na forumu o tome ciji je os bolji.... Cinjenica je da savrsen os ne postoji i svatko oma svoje kriterije prema cemu bira svoj uredaj...
It s me against the world
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
royalhero kaže...

Ti bi crko' kada bi nešto bilo bolje od tvog iPhone-a...

 

Ne, kupio bih to.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
gamer2 kaže...
Ja kao korisnik lumie 710 mofu reci da me zaboli sto wp vecini ne odgovara i ne preferiraju ga.... Taman da sam jedini korisnik wp u hrvatskoj, ja sam zadovoljan i zbilja ne vidim smisao ispucavanja frustracija na forumu o tome ciji je os bolji.... Cinjenica je da savrsen os ne postoji i svatko oma svoje kriterije prema cemu bira svoj uredaj...

 

Meni se WP jako svidja, iako mi Lumia 710 nije dovoljno dobar mobitel (je za tu cijenu, ali ja volim najbolje). Iako sam Apple user smatram da je Microsoft prvi puta u povijesti prestigao Apple u dizajnu jer je WP (Metro) ljepsi od iOS-a.
16 godina
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
royalhero kaže...

Ti bi crko' kada bi nešto bilo bolje od tvog iPhone-a...

Ak čemo tak gledat hm, onda je korisnik iPhone-a več jedno određeno vrjeme pokojni jel fučkaj ga.{#}{#}

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
rambox kaže...

Ak čemo tak gledat hm, onda je korisnik iPhone-a več jedno određeno vrjeme pokojni jel fučkaj ga.{#}{#}

 

 Osim simpaticnog home screena nemaju nis posebno... Cak im i browser prilicno lagga...

 

Eh da, ali zato imaju:

"Početkom godine Trend Micro je pronašao "samo" 5.000 zloćudnih aplikacija koje ciljaju na uređaje temeljene na Androidu"

http://www.bug.hr/vijesti/pandemija-zlocudnog-softvera-android/117234.aspx

 

{#}

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 18:11 (SupremeCommander).
16 godina
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
SupremeCommander kaže...
rambox kaže...

Ak čemo tak gledat hm, onda je korisnik iPhone-a več jedno određeno vrjeme pokojni jel fučkaj ga.{#}{#}

 

 Osim simpaticnog home screena nemaju nis posebno... Cak im i browser prilicno lagga...

 

Eh da, ali zato imaju:

"Početkom godine Trend Micro je pronašao "samo" 5.000 zloćudnih aplikacija koje ciljaju na uređaje temeljene na Androidu"

http://www.bug.hr/vijesti/pandemija-zlocudnog-softvera-android/117234.aspx

 

{#}

 

 

Ma kakvi nemaju ništ posebno jok,{#} osim kaj je Samsung Galaxy SIII trenutno najbolji Smartphone na tržištu to sigurno.Kakve to ima veze kolko gdje ima gamadi, po tome niko ne bi trebal onda Windowse koristit s obzirom da tu ima gamadi ko pijeska u Sahari.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u

jos jedna android/ios svada

kul

 

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
14 godina
offline
Re: Tržište smartfona u SAD-u
apoteka kaže...

jos jedna android/ios svada

kul

 

 

Ne budi ljubomoran
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice