TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

poruka: 22
|
čitano: 3.654
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja".
10 godina
offline
TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Polako ali neizbježno optički medij umire.

Ja od mojih četiri komfiguracije imam optiku u tri a koristim ju na jednom za spržit pokoji CD a na drugom dica slušaju one CD-ove za školu. Sve u svemu od njih tri koristi se pola jednog, ali zanimljivo je da od deset konfi što sastavim klijentima svi do jednog po defaultu hoće da imaju i "pržilicu" štaviše čude se šta ih to uopće i pitam.

Ljudi ipak još uvijek traže optičke pogone a čini mi se da će ih tražit još neko vrime.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Kod mene će biti živ dokle god mnoge matične ploče na desktopu-laptopu bez obzira koje postavke namjestiš-pogasiš u BIOS-UEFI imaju problema sa pokretanjem raznih bootabilnih PE alata.

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Imam DVD ali ga nisam koristio godinama. Nemam pojma zašto ga imam.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Ja imam pak dva opticka uređaja u kompu, i jos uvijek koristim, iako sam jedan kupio dok sam bio U japanu, a to je Blu Ray pržilica, i redovito ju koristim :).. Upravo sada snimam na 50 gb disk :P

 
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

već godinama jedini ćitać mi je onaj u laptopu, i baš gledam za uzet onu kutiju za dodatni hard disk umjesto optike.

toni-audio.com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Ima istine u tome. CD-DVD čitač je još uvijek potreban, ali samo za instalaciju operativnog sustava i pregledavanja sadržaja BUG-DVD-a. Stvarno se ne sjećam kad sam zadnji put koristio DVD čitač za bilo što drugo, kad sve podatke držim na HDD-ovima. Čudi me što se tijekom ovih 10 godina (otprilike), nije razvio nekakav alternativni medij, moderniji, za pohranu podataka, a da je pritom jeftin, kao CD/DVD, pritom ne mislim na USB.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja
dabar_solta kaže...

već godinama jedini ćitać mi je onaj u laptopu, i baš gledam za uzet onu kutiju za dodatni hard disk umjesto optike.

 Ti sam najbolje znaš triba li ti prža a ta ladica s hdd-om je odlična idea o kojoj i ja ozbiljno razmišljam za onaj moj stari XPS koji ionako nema funkionalnu pržu samo mi je problem što prža nije sata.

10 godina
neaktivan
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja
Ja svojeg prodao neki dan za 40kn 😂😂😂
01101100011101010110101101100001
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja
nicky.sl kaže...

 .. za onaj moj stari XPS koji ionako nema funkionalnu pržu samo mi je problem što prža nije sata.

 nebi trebalo bit problem, stari hdd staviš na mjesto pržilice na pata u sata ,a sata novi(pretpostavljam brži od originalnog) hard na mjesto originalnog.  mene brine nedostatak informacija za nać koji toćno adapter treba i dali će radit kako treba na ovom mom laptopu.

toni-audio.com.hr
15 godina
neaktivan
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja
Crank1d kaže...

Ima istine u tome. CD-DVD čitač je još uvijek potreban, ali samo za instalaciju operativnog sustava i pregledavanja sadržaja BUG-DVD-a. Stvarno se ne sjećam kad sam zadnji put koristio DVD čitač za bilo što drugo, kad sve podatke držim na HDD-ovima. Čudi me što se tijekom ovih 10 godina (otprilike), nije razvio nekakav alternativni medij, moderniji, za pohranu podataka, a da je pritom jeftin, kao CD/DVD, pritom ne mislim na USB.

Razvio se, zove se "Cloud", pohrana podataka online, inače danas dominantni način distribucije svih vrsta podataka. 

13 godina
online
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja
dabar_solta kaže...

mene brine nedostatak informacija za nać koji toćno adapter treba i dali će radit kako treba na ovom mom laptopu.

Bilo koja takva ladica će raditi, jedina razlika ti je u debljini same ladice (12.7mm ili 9.5mm)

Samo vrlo vjerojatno da taj hdd neće moći biti bootabilan.

12 godina
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja
Crank1d kaže...

Ima istine u tome. CD-DVD čitač je još uvijek potreban, ali samo za instalaciju operativnog sustava i pregledavanja sadržaja BUG-DVD-a. Stvarno se ne sjećam kad sam zadnji put koristio DVD čitač za bilo što drugo, kad sve podatke držim na HDD-ovima. Čudi me što se tijekom ovih 10 godina (otprilike), nije razvio nekakav alternativni medij, moderniji, za pohranu podataka, a da je pritom jeftin, kao CD/DVD, pritom ne mislim na USB.

 windows mozes instalirati i preko usb.a

 

zadnji windows koji sam instalirao preko cd.a je windows 7 kad je tek izasao, imao internet s limitom oko 3 gb, i tad uzmem preko interneta dvd, i nakon toga dobio flat net, i opticki drive nisam ni pokrenuo do prije 2 godine otprilike, ubacio cd i opticki drive nije htio da ga učita, iz nekih nepoznatih razloga, cak niti jedan nije htio da ucita cd.

 

 

nije lose imati dvd kao backup, ali primjetio sam da ovi danas dvd.ovi su lose kvalitete, malo se zagrebu i jedva da pokrene, sjecam se davno kako sam normalno instalirao igre sa izgrebanim cd.voima, malo puhneš, prebrišeš i ubaci.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
14 godina
neaktivan
offline
TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Sjećam se da sam prije par godina instalirao Windowse s USB sticka na Albatron sck754 matičnu iz negdje 2004... tako da je jedini razlog zašto bi možda trebao imat ODD poništen s obzirom da matične unazad 10+ godina mogu bootat s USBa bez problema...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 3:20 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Šteta za TSST, baš imam Samsung SE-506 i zadovoljan sam ... usb, malen, lagan, a prži sve od cd-a do blu-ray XL diskova.

 

Inače nisu loši za backup, posebno sad u ovoj najezdi raznih varijanti cryptolockera, ipak je to pravi read-only medij :).

Nedavno sam malo pospremao ofis pa sam testirao arhive iz '96. (stariji će se sjetit "zlatnih" 8x Traxdata cd-ova) - i svi do jednog potpuno ispravni.

Nešto od toga sam bacio (video u 320x240 danas i nije baš nešto :)), ostalo prepakirao i zapržio desetak običnih, single layer blu-ray diskova.

Probao sam i par komada m-disc tipa (hvale se sa 1000 god. trajnosti) pa napišem nešto za 10-20 godina ... ili pošaljem mislima sa šljemom na glavi, ovisi kako će tad izgledati forum :)

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Jesu ti traxdata bili u raznim bojama? Gold?

9 godina
protjeran
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja
sisko93 kaže...

Bilo koja takva ladica će raditi, jedina razlika ti je u debljini same ladice (12.7mm ili 9.5mm)

Samo vrlo vjerojatno da taj hdd neće moći biti bootabilan.

 mislim da gdje je aktivna konverzija iz pata u sata neće bit bootabilan ,a gdje je samo adapter za fizićke konekcije sata u sata bi trebalo sve radit normalno?

toni-audio.com.hr
10 godina
neaktivan
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Prijateljica nema novaca za adsl pa koristi mobilni internet  jer je jeftiniji tek toliko da moze pogledati neke web stranice itd. A ja joj pošaljem koji film ili seriju koju skinem preko neta. 

Nije blizu da joj dam na hdd-u pa joj pržim na dvd-u 

 

Mislim da bude dvd još dugo sa nama, jer je jeftiniji način prijenosa, da bar usb memorije padnu na tu cijenu onda bi njih rađe kupovao jer su praktičniji i mogu se više puta upotrebljavati. 

 

Sumnjam da budem doživio da prijeđem na Bluray, jedino ako se bude isplatilo kupovati recimo kapacitete od 200gb onda kupujem medij i pržilicu ali mora i prijateljica nabaviti taj čitač jer mi u protivnom ništa ne koristi. 

 

U posjednih 3 mj kupio preko 30 dvd medija (od traxdate večinom)  i to dvoslojne od 8.5 gb i desilo se

 

da neki mediji jako loše kvalitete da mi pržilica isprva neče pržiti i ako je uspijem natjerati da prži medij ipak ne valja jer se čitač jos muči da pročita.

 

Primjetio sam da medij nije onakav kako su ga deklairali. piše 8.5 GB (DUAL LAYER)  a komp to vidi kao otprilike 7200mb , 7400 tu negdje  govorim otprilike. 

 

 

 

Sto se tiće čuvanja podataka e tu sam se okrenuo na HDD-u nedavno nabavio 4tb TOSHIBU, trebao bi jos jedan takav da napravim raid mod pa da mi podaci budu barem na sigurnom ako jedan rikne. 

 

15 godina
offline
TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Prije dvije godine instalirao Diablo III preko DVD-a, a zadnji puta sam prije par dana ispržio 5-6 DVD-a. U te 2 godine ga nisam niti otvorio, ali neka se nađe, meni ne smeta da stoji kada zatreba. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja
sisko93 kaže...
..

Samo vrlo vjerojatno da taj hdd neće moći biti bootabilan.

- nema razlike, to je normalan sata port (identično kao desktop), razlika je samo kako BIOS to naziva npr dockingbay i sl.. boota, radi, korisno. Zbog lakše pristupačnosti ipak je logičnje staviti glavni (sys-OS) disk na mjesto klasičnog, dok se ovaj može koristiti kao 'izmjenjivi' storage.

**

Optical, tko treba koristi, tko ne treba.. praktično je nabaviti ext.usb.dvd, eliminira se problem kad zatreba :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja
dabar_solta kaže...

već godinama jedini ćitać mi je onaj u laptopu, i baš gledam za uzet onu kutiju za dodatni hard disk umjesto optike.

 ja bi radije stavio dodatnu bateriju...
a umjesto HDD-a staviš SSD...

16 godina
offline
Re: TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja
Bome koristim dvd/cd jer slušam glazbu putem kompa. Imam dvije u računalu bluray i običnu dvd...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TSST odustao od proizvodnje optičkih uređaja

Osim što pregledavam Bug dvd, nemam baš neku veliku potrebu za DVD-om. Svejedno, u računalu su 2 komada i tu će ostati i dalje, nikad se nezna kada će zatrebati, ne traže jesti :). Neki dan dođe mi klinjo da mu instaliram windowse, kad ono nema pržilice. Ajde dobro, uzmem USB stick, montiram na njega Win, krenem sa instalacijom, kada ono - cvrc. Ne radi. Greška na stiku. I što sada? Srećom, sjetim se da imam i vanjski DVD, spojim ga na kompić i stvar radi bez greške. Malac je drugi dan otišao u trgovinu i kupio vanjski DVD. Da se nađe, ako ikada bude morao ponovo nešto instalirati. I meni pouka - čuvaj svoje pržilice bez obzira na oblake, cloude i slično. Nikad ne znaš kada će zatrebati.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice