Ubuntu 13.04 - spreman za download

poruka: 141
|
čitano: 22.927
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ubuntu 13.04 - spreman za download".
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

Ovo se razvija u pravom smjeru.  

 

 

Đuro#2155,
Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download
Da su Unity izbacili ovako implementiran bilo bi puno manje bune na istog. Još uvijek dvojim, nadograditi ili ne.
Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

Kubuntu je napravio najveci iskorak u odnosu na prethodno izdanje...jednostavno druga distra...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

Još uvijek korak iza MS-a. Tek sad su implementirali neke feature koji su korisnicima Windowsa poznate od sedmice.

 

Inovacija nema, samo recikliranje starih stvari. Jao onome kome je jedan of flagship featurea on/off gumbi.

 

Eto flamea sad :)

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
 
6 29 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
s1m0n kaže...

Još uvijek korak iza MS-a. Tek sad su implementirali neke feature koji su korisnicima Windowsa poznate od sedmice.

 

Inovacija nema, samo recikliranje starih stvari. Jao onome kome je jedan of flagship featurea on/off gumbi.

 

Eto flamea sad :)

Yah, opet se uspređuje glupost. Trkeljaš bezveze da pojima nemaš ;) 

14 godina
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

Imaja li podršku za dvije grafičke(integrirana + diskretna)? Tj. za paljenje diskretne po potrebi, ili je to samo do drivera?

Winter is coming...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
s1m0n kaže...

Još uvijek korak iza MS-a. Tek sad su implementirali neke feature koji su korisnicima Windowsa poznate od sedmice.

 

Inovacija nema, samo recikliranje starih stvari. Jao onome kome je jedan of flagship featurea on/off gumbi.

 

Eto flamea sad :)

Isprobaj ,umjesto da trollaš. Linux barem ne moraš instalirati za probu ,ako nisi znao.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
s1m0n kaže...

Još uvijek korak iza MS-a. Tek sad su implementirali neke feature koji su korisnicima Windowsa poznate od sedmice.

 

Inovacija nema, samo recikliranje starih stvari. Jao onome kome je jedan of flagship featurea on/off gumbi.

 

Eto flamea sad :)

Koji su to inovacije koje sedmica ima a ovde nema?

13 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
kratos091 kaže...

Imaja li podršku za dvije grafičke(integrirana + diskretna)? Tj. za paljenje diskretne po potrebi, ili je to samo do drivera?

Ubuntu 12.04 nVidia+Intel (na mom Dell-u), s Bumblebeeom radi ko bebica.

 

EDIT: Najbolje je ignorirati ovog padobranca (s1m0n), udarilo mu sunce u glavu.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 13:13 (mario.L_hr).
12 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
malina22 kaže...
s1m0n kaže...

Još uvijek korak iza MS-a. Tek sad su implementirali neke feature koji su korisnicima Windowsa poznate od sedmice.

 

Inovacija nema, samo recikliranje starih stvari. Jao onome kome je jedan of flagship featurea on/off gumbi.

 

Eto flamea sad :)

Koji su to inovacije koje sedmica ima a ovde nema?

WGA

14 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
mario.L_hr kaže...
kratos091 kaže...

Imaja li podršku za dvije grafičke(integrirana + diskretna)? Tj. za paljenje diskretne po potrebi, ili je to samo do drivera?

Ubuntu 12.04 nVidia+Intel (na mom Dell-u), s Bumblebeeom radi ko bebica.

 

EDIT: Najbolje je ignorirati ovog padobranca (s1m0n), udarilo mu sunce u glavu.

Hm.. A jel moraš sam prebacivati preko terminala ili se samo prebacuje?

Winter is coming...
13 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download

U terminalu opišem npr optirun draftsight i to je to.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download

Hmm.. Znači napišeš za koje programe hoćeš da se pokreću Nvidiom i to je to?

Winter is coming...
15 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
BlueMax kaže...

Koji su to inovacije koje sedmica ima a ovde nema?

WGA

 

Care!!!

Skoro sam se udavio od smijeha {#}

 

 

Nazalost, nikako nisam nasao zajednicki jezik sa Unity suceljem, a bogami niti sa Gnome Shellom. Tako da sam do nedavno furao Kubuntu.

A onda sam otkrio Mate i zivot je opet lijep. I nakon godina na Debianu i Ubuntuu eto mene na Mintu {#}

Sta's, godine cine svoje {#}

 

Ali da me zainteresiralo dovoljno za isprobati, bogami jest.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
kizo2703 kaže...
s1m0n kaže...

Još uvijek korak iza MS-a. Tek sad su implementirali neke feature koji su korisnicima Windowsa poznate od sedmice.

 

Inovacija nema, samo recikliranje starih stvari. Jao onome kome je jedan of flagship featurea on/off gumbi.

 

Eto flamea sad :)

Isprobaj ,umjesto da trollaš. Linux barem ne moraš instalirati za probu ,ako nisi znao.

Linuk koristim jednako dugo kao i Win. Koristim nekoliko raznih distribucija za razne svrhe. Ali kao everyday OS još uvijek koristim Win.

 

Linux nije niti će ikada biti, ako nastave ovakvim tempom i koracima, enduser OS. Usability, funkcionalnost i featurei OS-a su ono što OS cini enduser OS-om. Linux najviše kasni u usability segmentu.

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
12 godina
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

S ovim bi se donekle mogao sloziti, ali ne kasni Linux kao OS nego Linux kao okruzenje zbog nezainteresiranosti developera da svoje aplikacije izdaju i u Linux verziji.

Kada bi (baba bila musko) na Linuxu imao aplikacije kojima se profesionalno koristim ili barem priblizno dobru alternativu nikad vise ni jedan komercijalni OS ne bi bootao.

 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
kratos091 kaže...

Hmm.. Znači napišeš za koje programe hoćeš da se pokreću Nvidiom i to je to?

A što će ti nVidia za neke potpuno nezahtjevne radnje? Samo troši struju a neki boljitak nećeš osjetiti.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download

Ma samo sam pitao trebali još što. Znam da je ova Intelova dovoljno jaka za većinu stvari...  Morati ću isprobati to, kad prođu kolokviji.

Winter is coming...
13 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
s1m0n kaže...

Linuk koristim jednako dugo kao i Win. Koristim nekoliko raznih distribucija za razne svrhe. Ali kao everyday OS još uvijek koristim Win.

 

Linux nije niti će ikada biti, ako nastave ovakvim tempom i koracima, enduser OS. Usability, funkcionalnost i featurei OS-a su ono što OS cini enduser OS-om. Linux najviše kasni u usability segmentu.

Konkretiziraj ovo što si napisao (boldano). Posebno malo elaboriraj uability WinXP - Win7 - Win 8.

 

Za sve što čovjek koristi treba proći period učenja. Windows≠Linux i ovakve stvari pišu ljudi koji od Linuxa očekuju da izgledaju i rade kao Windowsi. Izgleda da ljudi postaju sve lijeniji i da je teško prije početka korištenja malo proučiti kako OS izgleda i kako ga treba koristiti.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
mario.L_hr kaže...
s1m0n kaže...

Linuk koristim jednako dugo kao i Win. Koristim nekoliko raznih distribucija za razne svrhe. Ali kao everyday OS još uvijek koristim Win.

 

Linux nije niti će ikada biti, ako nastave ovakvim tempom i koracima, enduser OS. Usability, funkcionalnost i featurei OS-a su ono što OS cini enduser OS-om. Linux najviše kasni u usability segmentu.

Konkretiziraj ovo što si napisao (boldano). Posebno malo elaboriraj uability WinXP - Win7 - Win 8.

 

Za sve što čovjek koristi treba proći period učenja. Windows≠Linux i ovakve stvari pišu ljudi koji od Linuxa očekuju da izgledaju i rade kao Windowsi. Izgleda da ljudi postaju sve lijeniji i da je teško prije početka korištenja malo proučiti kako OS izgleda i kako ga treba koristiti.

Learning curve na linux distribucijama je iznimno nepovoljan.

Elaborirati usability na OS-ovima nije nešto što je moguće u par rečenica opisati. UX na win je konstatno poliran u svakim novim windowsima. Na Linux distribucijama nije puno odmaknuo. Unity na Ubuntu je najveći odmak u UX-u nego na svim ostalim Linux distribucijama zajedno ali nažalost prekasno i nedovoljno.

Može ti se sviđati ili ne sviđati Modern UI na Win 8 ali to je trenutno vrhunac UX-a na ikojem OS-u (20% funkcionalnosti koje koristi 80% ljudi je dostupno "na prvu" a ostalih 80% funkcionalnosti koje koristi ostalih 20% ljudi je maknuto sa inicijalnog sučelja kako bi osnovno sučelje bilo pregledno i jednostavno za korištenje). Meni recimo Modern UI ne odgovara kako spadam u kategoriju usera kojima često treba onih 80% naprednih funkcionalnosti (recimo setupiranje mrežnih parametara).

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
12 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

Još uvijek ne radi draganje + alt-tab. Još uvijek ne radi draganje na elemente u launcheru. Još uvijek im kombinacija narančasto+siva izgleda odurno. Još uvijek im rubovi prozora nisu anti-aliased. Još uvijek trpaju besmislene lensove u Dash, kao da to ikom koristi.

 

S druge strane, ovo izdanje je strahovito brže od svih prethodnih sa Unity sučeljem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 15:22 (paradajz).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

Najviše od svega me veseli Kubuntu no što me smeta je 'konstantna potreba za termilalom' ... za pohvalit je kernel koji je zbilja dobro ispoliran (svi uređaji su detektirani) mala zamljerka linux zajednici koja gura open source nvidijini drajvere koji ne rade poput onih koje su napislai inžinjeri iz nvidije (nije najsretnije riješen twinview i izbor svih rezolucija ... meni fali rezolucija 1680*1050 nativa rezolucija monitora te rezolucije nema recimo ma mom TV koji u windowsima ima tu rezoluciju ... znam da se to može dodati ali bi bilo ljepo da 'out of box').

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
s1m0n kaže...

Learning curve na linux distribucijama je iznimno nepovoljan.

Elaborirati usability na OS-ovima nije nešto što je moguće u par rečenica opisati. UX na win je konstatno poliran u svakim novim windowsima. Na Linux distribucijama nije puno odmaknuo. Unity na Ubuntu je najveći odmak u UX-u nego na svim ostalim Linux distribucijama zajedno ali nažalost prekasno i nedovoljno.

Može ti se sviđati ili ne sviđati Modern UI na Win 8 ali to je trenutno vrhunac UX-a na ikojem OS-u (20% funkcionalnosti koje koristi 80% ljudi je dostupno "na prvu" a ostalih 80% funkcionalnosti koje koristi ostalih 20% ljudi je maknuto sa inicijalnog sučelja kako bi osnovno sučelje bilo pregledno i jednostavno za korištenje). Meni recimo Modern UI ne odgovara kako spadam u kategoriju usera kojima često treba onih 80% naprednih funkcionalnosti (recimo setupiranje mrežnih parametara).

Jel' ti ovo kopiraš odnekud? Čini mi se da baš nisi doma s Linuxom (posebice u novije vrijeme). Usabiliity, na svim modernim OS-evima (Win, Mac, Lin), je vrlo sličan. Sve se svodi na klikanje ikonica i pokretanje programa (ne kažem da ne postoje drugi načini). Linux fantastično funkcionira u korištenju Virtualnih desktopa. Manje više svi OS-evi preferiraju neku vrstu Launchera (bilo da je to cijeli ekran, traka sa strane, traka dolje ili gore).

 

Learning curve?? Što to treba posebno učiti na Linuxu? Nakon instalacije pereš imaš većinu onog što ti treba već instalirano na računalu. Ako slučajno nemaš odeš u software centar i riješiš jednim klikom. Terminal neću posebno promovirati, ali držim da je isti velika prednost Linuxa.

 

Jesi li ti probao koristi neki od ovih DE-a:

  • Gnome 3
  • KDE 4
  • Cinamon
  • MATE
  • Enlightenment
  • Xfce

 

Ako nisi (a po svemu sudeći nisi), pogledaj malo ovdje da osvježiš znanje, jer mi se čini da si nekih 5-6 godina u zaostatku. Ako nije tajna koju distribuciju koristiš, čisto da nas informiraš.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
s1m0n kaže...
mario.L_hr kaže...
s1m0n kaže...

Linuk koristim jednako dugo kao i Win. Koristim nekoliko raznih distribucija za razne svrhe. Ali kao everyday OS još uvijek koristim Win.

 

Linux nije niti će ikada biti, ako nastave ovakvim tempom i koracima, enduser OS. Usability, funkcionalnost i featurei OS-a su ono što OS cini enduser OS-om. Linux najviše kasni u usability segmentu.

Konkretiziraj ovo što si napisao (boldano). Posebno malo elaboriraj uability WinXP - Win7 - Win 8.

 

Za sve što čovjek koristi treba proći period učenja. Windows≠Linux i ovakve stvari pišu ljudi koji od Linuxa očekuju da izgledaju i rade kao Windowsi. Izgleda da ljudi postaju sve lijeniji i da je teško prije početka korištenja malo proučiti kako OS izgleda i kako ga treba koristiti.

Learning curve na linux distribucijama je iznimno nepovoljan.

Elaborirati usability na OS-ovima nije nešto što je moguće u par rečenica opisati. UX na win je konstatno poliran u svakim novim windowsima. Na Linux distribucijama nije puno odmaknuo. Unity na Ubuntu je najveći odmak u UX-u nego na svim ostalim Linux distribucijama zajedno ali nažalost prekasno i nedovoljno.

Može ti se sviđati ili ne sviđati Modern UI na Win 8 ali to je trenutno vrhunac UX-a na ikojem OS-u (20% funkcionalnosti koje koristi 80% ljudi je dostupno "na prvu" a ostalih 80% funkcionalnosti koje koristi ostalih 20% ljudi je maknuto sa inicijalnog sučelja kako bi osnovno sučelje bilo pregledno i jednostavno za korištenje). Meni recimo Modern UI ne odgovara kako spadam u kategoriju usera kojima često treba onih 80% naprednih funkcionalnosti (recimo setupiranje mrežnih parametara).

  Zato je Windows tek nedavno dobio svoj store a Linux repozitoriji postoje još od prije 2000-tih.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
13 godina
protjeran
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

Moramo li opet staviti sliku KDE-a i od kud je win 7 dobio ideju?

 

Moramo li opet staviti sliku Gnome 3 i od kud ideja za hot cornere itd za win 8.

 

 

 

Ad astra peronospora
 
11 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

Moramo li staviti sliku Rosa start scrrena da vidimo od kud je došla ideja za metro?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
Bypass kaže...

Moramo li opet staviti sliku KDE-a i od kud je win 7 dobio ideju?

 

Moramo li opet staviti sliku Gnome 3 i od kud ideja za hot cornere itd za win 8.

 

 

 

Ne moraš. I da ju staviš nekima ne bi bilo jasno o čemu pričaš. Jednostavno ne žele vidjeti. Reći danas da je komplicirano koristiti Linux je naprosto smiješno. To može izvaliti samo netko tko ga nikad ozbiljno nije ni isprobao.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

Dobrom dijelu ljudi je rad u Linuxu = rad u terminalu. Svi misle da moraš znati brdo kratica da bi mogao pokrenuti browser. Nedovoljna informiranost.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubuntu 13.04 - spreman za download

ne dirajte mi terminal... surfati webom iz terminala == neprocjenjivo

 

kad smo vec kod UX-a windowsa 8... laptop mi je dosao predinstaliran s win8... 10 min mi je trebalo da skuzim kako cu ugasit komp... moder UI ne sluzi nicemu drugome osim konzumaciji sadrzaja... ono cemu su tableti namijenjeni

Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu 13.04 - spreman za download
Dementor kaže...

ne dirajte mi terminal... surfati webom iz terminala == neprocjenjivo

 

kad smo vec kod UX-a windowsa 8... laptop mi je dosao predinstaliran s win8... 10 min mi je trebalo da skuzim kako cu ugasit komp... moder UI ne sluzi nicemu drugome osim konzumaciji sadrzaja... ono cemu su tableti namijenjeni

  Meni se slična stvar dogodila kada sam prvi puta 8 instalirao...Nije li gašenje jedna od češćih operacija koje korisnici rade?A oni su ju skrili.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice