Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

poruka: 27
|
čitano: 3.773
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna".
11 godina
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

Ajmo forumasi, pomognimo Canonicalu u svojem naumu.... i MENI da dodbijm taj uredjaj a ne da mi vrate sugave virtualne dolare!!!

 

narucite i vi svoj primjerak, ne bum ja valjda jedina :P

 
5 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

4.5K kuna za mobitel???? {#}

je da je limited edition, ali opet ne vrijedi tolike pare....

da su napisali da košta 500 kn ko i obični kineski klon, onda bi razmislio o tome, ali iskreno govreći mobitel preko 1000 kuna je overkill i overpower za telefoniranje i sms {#}

to kaj buš još malo slikala i bacala slikice na facebook ne opravdava 4.5K kuna {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
LudaRajcica kaže...

Ajmo forumasi, pomognimo Canonicalu u svojem naumu.... i MENI da dodbijm taj uredjaj a ne da mi vrate sugave virtualne dolare!!!

 

narucite i vi svoj primjerak, ne bum ja valjda jedina :P

Nisu baš virtualne pare; novce su već skinuli, zar ne?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
11 godina
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
Tonči kaže...
LudaRajcica kaže...

Ajmo forumasi, pomognimo Canonicalu u svojem naumu.... i MENI da dodbijm taj uredjaj a ne da mi vrate sugave virtualne dolare!!!

 

narucite i vi svoj primjerak, ne bum ja valjda jedina :P

Nisu baš virtualne pare; novce su već skinuli, zar ne?

sve su pare virtualne :)

skinuli i na zalost budu vratili :((((

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

Sta ne ispadne to oko 800€ ako uzmes ovaj od 775 USD (Nakon PDV-a i carine) prema ovome?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
Tonči kaže...
LudaRajcica kaže...

Ajmo forumasi, pomognimo Canonicalu u svojem naumu.... i MENI da dodbijm taj uredjaj a ne da mi vrate sugave virtualne dolare!!!

 

narucite i vi svoj primjerak, ne bum ja valjda jedina :P

Nisu baš virtualne pare; novce su već skinuli, zar ne?

ustvari ako gledamo realno jesu virtualni jer je preko 90% novca samo broj pohranjen u racunalu dok je manje od 10% ustvari pravi fizicki novac.. to sto mi svi skupa prihvacamo i radimo za takav (monetarni) sistem je vec druga prica..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

Molio bih te da mi onda uplatiš par stotina tisuća virtualnog novca. Ionako je sve to virtualno i na računalu pa ti je svejedno. Thx. Tekući ti dam u PP.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
Tonči kaže...

Molio bih te da mi onda uplatiš par stotina tisuća virtualnog novca. Ionako je sve to virtualno i na računalu pa ti je svejedno. Thx. Tekući ti dam u PP.

Nisam rekao da ja imam kontrolu nad tim virtualnim novcem i da ga ja mogu stvarati kako mi se sprdne no cinjenica je da je vecina novaca koji danas stoji svijetu na raspolaganju ustvari virtualni novac a ne fizicki. Novac koji postoji samo kao broj u racunalu banaka.

15 godina
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

Iako mi se telefon izuzetno sviđa, teško da budem dao te novce za njega.

Ubuntu je OS, i kao tkav, očekivao bi i da je jeftiniji kao mobitel.

Ovako, ispadne me skuplji nego ijedan trenutno dostupni konkurent.

 

A i malo su si preveliku cifru zacrtali, nema teorije da se skupi 32miliona, jednostavno nema šanse osim ako se u to ne uključi neki veliki ulagač....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

Glavni problem s Canonicalovim planovima u mobilnom svijetu je taj što niti jedan proizvođač mobilnih uređaja niti mobilni operater nisu najavili proizvodnju i/ili prodaju smartphonea s Ubuntuom; stoga se smatra da je crowdfunding kampanja napravljena da se pokaže da postoji interes za Ubuntuom na smartphoneima. Ipak, mislim da treba imati dosta vjere u Canonical (ili viška novca kojeg ne znate kako potrošiti) da se obvežete na kupnju smartphonea po toliko visokoj cijeni, a koji nema finalizirane niti hardverske specifikacije niti OS zbog kojeg se uređaj kupuje.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

Odlicno. Jos samo 25 miliona...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

To je zapravo kao da dobijes S5 kad izade S4.

Ili iP6 dok dode iP5. Doslovno nude 1 generaciju bolji mobitel. Tako da cijena ni od 4500kn po meni nije nimalo velika, toliko dode S3 za keš. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

Da ima toliko dolara trenutno na raspolaganju možda bi ga uzeo ali :(

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

Pa fak im mater , ovo je super stvar ali bolesna cijena. Ako tko zna nesto vise o opravdanim razlozima za ovakvu gramzljivost , daj postajte. Pa ovo je u smjeru m$-a , umjesto simbolicne cijene pa da se puca na kolicinu oni ovako...

Ako je tako , drzim fige da cijela stvar propadne a Linus da ih tuzi za nepametnu pohotu prema novcima.

 

I da , pustimo safire i dijamante , nego da li se stvar vrti na 5+ incha ili je u pitanju midget-hobbit AKA iphone reza ¿¡!?

 

http:/https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kde.necessitas.example.SMASHHH
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2013 20:33 (nik_02).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

1. Mark Shuttleworth je milijarder, može sam lijevom rukom isfinancirati Edge da hoće. Ovo je vrhunski PR, navlakuša za odličan proizvod, a kad i ako cifra dosegne 25+M, onda će "spasitelj" Mark nadoplatiti, sve za community (To što ovaj proizvod nema veze s communitijem, vješto se sakriva). Cijena je irelevantna i postavljena onako koliko je procijenjeno da se može izvući za projekt a da uspije. Obzirom na Ubuntu projekt do sada, kojeg je doslovno stvorio od nigdje, za vjerovati mu je.

 

2. 800+$ je za vas "škrte, zle i siromašne " :-) waay too much, ali krivo gledate. Nije to (samo) još fensi-šmensi mobitel, već demo "cutting edge" tehnologije, iliti "veći ajfon od ajfona". Za luzere koji su pljuvali po cijeni, ili trolaju bezveze, ili ni otprilike nisu ubrali sa promo-videa

 ŠTO EDGE JEST: džepna zamijena za desktop računalo. 128GB sttorage, 4GB rama, najjači dostupan multicore proc, LTE konekcija (u teoriji bežični i tipkovnica i HD ekran npr osim samo "brzog wifija").

 

Zabuni je doprinio i ofrlje napisan članak: nije riječ o multiboot izboru 2, već 3 Operativna sustava: Android i Ubuntu Touch koji se switchaju po potrebi, i punokrvni desktop Ubuntu Linux, kad je računalo mobitel uređaj u desktop modu.

Uostalom, projekt je u svom osnovnom opisu sve definirao:

The Ubuntu Edge is the next generation of personal computing: smartphone and desktop PC in one state-of-the-art device.

3. Niti jedan sličan uređaj ne postoji ni u teoriji, čak ni prototip. Mjeriti bilo što prema postojećem, uzaludno je. Pretpostavka je da nekih <2% korisnika neće gledati cijenu ako im pružiš vrhunsku tehnologiju.

 

4. Dodatno, čelično kućište sa kristal ekranom, ultra baterija i ultra performanse dokazuju da je uređaj predviđen da traje: Ako prosječan korisnik mijenja uređaj svakih 1-2 godine, ovdje je rok uporabe bar duplo. Time cijenu realno možete skinuti za 50%. Dodatno, ovim prvim modelima će cijena rasti s vremenom, kao budućim antikvitetima koji su otvorili paradigmu (prvi desktop-mobilephone uređaji).

Mark Shuttleworth je doduše najavio da će, ako bude dobar odaziv, krenuti svake godine sa novom "cutting-edge" indiegogo kampanjom, ali mislim da je to samo dobar PR.

Tko zna, sjetimo se kako se Ballmer urnebesno smijao na ideju "mobitel za 500$" (iPhone).

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2013 20:43 (C0rto).
 
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
C0rto kaže...
.... cut....

The Ubuntu Edge is the next generation of personal computing: smartphone and desktop PC in one state-of-the-art device.

 

.... cut.....

ma gle, za telefon sve je to overkill i samim time je cijena overkill

telefonu je svrha primanje i slanje poziva i sms, eventualo da te podsjeti na sastanak

za ostalo imaš tablet ili 14" laptop - sa čime se ovo ne može mjeriti, upravo radi veličine ekrana

 

da netko danas napravi mobitel koji ima samo telefoniranje i sms i savršen signal i u "nemogućim uvjetima" (kakav je nekoć imali siemens i erricson) ja bih prvi grizo za njega

ovako, to će bi samo još jedan mobitel koji ne radi kad se popneš na sljeme (ironija) (čitaj preslab mu je signal čim se makne sa trga bana jelačića) (ironija)

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna


 sjetimo se kako se Ballmer urnebesno smijao na ideju "mobitel za 500$" (iPhone).

balmer je priča za sebe več se sad vidi da nema pojma o tržištu

10 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
Darky kaže...
C0rto kaže...
.... cut....

The Ubuntu Edge is the next generation of personal computing: smartphone and desktop PC in one state-of-the-art device.

 

.... cut.....

ma gle, za telefon sve je to overkill i samim time je cijena overkill

telefonu je svrha primanje i slanje poziva i sms, eventualo da te podsjeti na sastanak

za ostalo imaštablet ili 14" laptop - sa čime se ovo ne može mjeriti, upravo radi veličine ekrana

 

da netko danas napravi mobitel koji ima samo telefoniranje i sms i savršen signal i u "nemogućim uvjetima" (kakav je nekoć imali siemens i erricson) ja bih prvi grizo za njega

ovako, to će bi samo još jedan mobitel koji ne radi kad se popneš na sljeme (ironija) (čitaj preslab mu je signal čim se makne sa trga bana jelačića) (ironija)

 

Tebe zovu bandoglavi? To NIJE telefon, već mini računalo koje je između ostalog i telefon.

Samim time tvoje "telefonu je svrha..." je truć-truć bezz, jer ti je premisa kriva.

 

Ovo nije zamjena za laptop ili tablet, već za desktop računalo.

 

Uostalom, trolaš bez veze jer ti unaprijed znaš da će ovo biti
samo još jedan mobitel koji ne radi kad se popneš na sljeme (ironija) (čitaj preslab mu je signal čim se makne sa trga bana jelačića) (ironija)

A milijarder i vizionar koji kaže da će ugraditi vrhunsku tehnologiju, 2 LTE antene kako bi mogao neometano raditi i u USA i u Evropi... je budaletina, naravno.

 

I opet da ponovim, da vi trolovi pogledate video, vidjeli bi da Mark IZRIJEKOM kaže da ne misle raditi telefone ni ulaziti na to tržište, njih zanima desktop operativni sistem i računala.

 

Inače, čovjek je spi*o milijunčiće samo da bi bio jedan od prvih ljudi u svemiru, toliko je siromašan. I toliko ne može priuštiti "cutting edge device"

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
11 godina
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

Mah, ljudi svasta pisu a niti se unaprijed ne informiraju o cemu se tu radi... zato i jesmo tu di smo... masa glupana sve oko nas.... :))) vrijedjajte se al istina nije uvijek laka za prihvatiti :)))

 

Najgore je kada pljuju po cijeni uredjaja a danasnji flagshipovi iz nokie, samsunga i applea kostaju vise manje istu cifru a po specifikcijama im sljedeca generacija(ona buduca) ne bude ni blizu edgeu...

 

Edge je jedinstveni primjrak tehnologije i kad bi se samo 5stoti dio miliona kupaca s3, s4 i ostalih prdekala usmjerilo ka njmu, projkt bi uspio...

 

ja se duboko nadam da ce nakon 10 miliona ubrzano doci na 20... a razliku da pokrpa Mark i onda nadoknadi izgubljeno preko ebuya, jer edge ako izadje bude hit :) ali kratkovidnost ljudska je neizmjeriva :P

 
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
nik_02 kaže...

Pa fak im mater , ovo je super stvar ali bolesna cijena. Ako tko zna nesto vise o opravdanim razlozima za ovakvu gramzljivost , daj postajte. Pa ovo je u smjeru m$-a , umjesto simbolicne cijene pa da se puca na kolicinu oni ovako...

Ako je tako , drzim fige da cijela stvar propadne a Linus da ih tuzi za nepametnu pohotu prema novcima.

 

I da , pustimo safire i dijamante , nego da li se stvar vrti na 5+ incha ili je u pitanju midget-hobbit AKA iphone reza ¿¡!?

 

simbolicna cijena i pucanje na kolicinu???? pa nije to prdekalo ala s4 :)))))

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
LudaRajcica kaže...
nik_02 kaže...

Pa fak im mater , ovo je super stvar ali bolesna cijena. Ako tko zna nesto vise o opravdanim razlozima za ovakvu gramzljivost , daj postajte. Pa ovo je u smjeru m$-a , umjesto simbolicne cijene pa da se puca na kolicinu oni ovako...

Ako je tako , drzim fige da cijela stvar propadne a Linus da ih tuzi za nepametnu pohotu prema novcima.

 

I da , pustimo safire i dijamante , nego da li se stvar vrti na 5+ incha ili je u pitanju midget-hobbit AKA iphone reza ¿¡!?

 

simbolicna cijena i pucanje na kolicinu???? pa nije to prdekalo ala s4 :)))))

 

 

Samo Luda , bez rajcica.

 

http:/https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kde.necessitas.example.SMASHHH
11 godina
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
nik_02 kaže...
LudaRajcica kaže...
nik_02 kaže...

Pa fak im mater , ovo je super stvar ali bolesna cijena. Ako tko zna nesto vise o opravdanim razlozima za ovakvu gramzljivost , daj postajte. Pa ovo je u smjeru m$-a , umjesto simbolicne cijene pa da se puca na kolicinu oni ovako...

Ako je tako , drzim fige da cijela stvar propadne a Linus da ih tuzi za nepametnu pohotu prema novcima.

 

I da , pustimo safire i dijamante , nego da li se stvar vrti na 5+ incha ili je u pitanju midget-hobbit AKA iphone reza ¿¡!?

 

simbolicna cijena i pucanje na kolicinu???? pa nije to prdekalo ala s4 :)))))

 

 

Samo Luda , bez rajcica.

 

nik 02, serijski proizveden ai s defektom, jbga :P

15 godina
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
LudaRajcica kaže...

 

Stvar je u tome, da ti uopće neznaš kakav ćeš proizvod dobiti.

Sve specifikacije su "navodne i podložne promjenama", čak i sam izgled se naziva "prototip", i također podložan izmjenama.

 

Ono što si ti uplatila (po ovome što vidim) je kupnja mačka u vreći. Kad ljudi kupuju Samsung s4, iphone5, HTC one (ili koji još Flagship postoji sve), oni točno znaju šta kupuju.

 

Znaš li zašto se kampanja odvija na Indiegogo, a ne na KickStarteru?

 

Zato što na KS-u moraš imati gotovi prototip, koji ćeš prodati ljudima. Na Indiegogo možeš praktički prodavati maglu...

 

Da dođem sad ja, na Indiegogo i stavim da ću prodavati mobitel sa savršenim OS-om, još neviđenih performansi, izbacim par umjetničkih slikica, i stavim cijenu od 1000€ po komadu, za završnu crtu stavim 20 miliona.

 

Pa budala, da dobije početnu naruđbu od 20 miliona, bi napravila neki posao, a ne pametni ljudi kao što su dotični...

 

Po meni je tako velik promašaj, da je to nevjerovatno...

 

Iako sam zagovoreni Linuxa, i "otvorenog softvera" ovo mi se čini kao jaki glup potez...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
Ja bih ga kupio, ali ne zelim sad platiti nesto sto cu dobiti za dve godine. Uplatio sam jedan zanimljiv projekt na Kickstarteru prije skoro dvije godine i jos uvijek nisam dobio proizvod.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
Darky kaže...
C0rto kaže...
.... cut....

The Ubuntu Edge is the next generation of personal computing: smartphone and desktop PC in one state-of-the-art device.

 

.... cut.....

ma gle, za telefon sve je to overkill i samim time je cijena overkill

telefonu je svrha primanje i slanje poziva i sms, eventualo da te podsjeti na sastanak

za ostalo imaš tablet ili 14" laptop - sa čime se ovo ne može mjeriti, upravo radi veličine ekrana

 

da netko danas napravi mobitel koji ima samo telefoniranje i sms i savršen signal i u "nemogućim uvjetima" (kakav je nekoć imali siemens i erricson) ja bih prvi grizo za njega

ovako, to će bi samo još jedan mobitel koji ne radi kad se popneš na sljeme (ironija) (čitaj preslab mu je signal čim se makne sa trga bana jelačića) (ironija)

 

Da slazem se to je apsolutno overkill za telefon no... Smartphone opcenito govoreci nevezano sada za Ubuntu Edge odavno vise nije telefon, ne kuzim kako to nekima nije jasno? Smartphone je danas malo prijenosno racunalo sa opcijom poziva i sms-a. A ako hoces bas telefon/mobitel onda neces uzeti smartfone od ne znam par tisuca kn nego ces uzeti neki od recimo 500kn ili neki dummy phone.

I ne znam kakav ti mobitel / smartphone koristis i na kojoj mrezi ali ja sa Note II i na tele2 mrezi nikada do sada nisam imao problema sa signalom.

 

14 godina
offline
Re: Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna
Makavelii kaže...

ustvari ako gledamo realno jesu virtualni jer je preko 90% novca samo broj pohranjen u racunalu dok je manje od 10% ustvari pravi fizicki novac.. to sto mi svi skupa prihvacamo i radimo za takav (monetarni) sistem je vec druga prica..

Makavelii kaže...

Nisam rekao da ja imam kontrolu nad tim virtualnim novcem i da ga ja mogu stvarati kako mi se sprdne no cinjenica je da je vecina novaca koji danas stoji svijetu na raspolaganju ustvari virtualni novac a ne fizicki. Novac koji postoji samo kao broj u racunalu banaka.

I što je problem u tome? To je li novac fizički (novčanice, novčići) ili se nalazi na računalu je samo stvar estetike i praktičnosti i drugih razlika među njima nema. Ako neki novac jednostavno nema pokriće, on neće to pokriće dobiti ako ga iz "virtualnog" prebaciš u fizički, i obrnuto.

15 godina
offline
Ubuntu Edge na gotovo 7 milijuna

Nemojte stavljat S4 i iPhone u isti koš s ovime, ono su high-end uređaji, a ovo je sami vrh.

 

 

 

 

 

Inače Canonical je trebao početi sakupljati novac na neki način čim su portali Ubuntu na mobilne uređaje, ovako će to ići sporo i još je vrlo upitno da li će sakupit dovoljno.

Ovakvi uređaji se većinom kupuju u ponudi operatera jer su uz željenu pretplatu jeftiniji, pogotovo u USA.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice