Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

poruka: 64
|
čitano: 5.703
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $".
12 godina
offline
Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

4000 do 6000 kn preračunato kod nas...

 
19 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

Ako budu dali redovite update ili omoguće korisnicima da po volji instaliraju verificirane verzije OSa, uzeo bih čak i da košta toliko...

10 godina
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
Trickortreat kaže...

Ako budu dali redovite update ili omoguće korisnicima da po volji instaliraju verificirane verzije OSa, uzeo bih čak i da košta toliko...

Bez brige, Ubuntu redovito izdaje update-ove, pa će tako biti i za telefon. A pošto je konvergencija u pitanju, moći ćeš raditi normalne update-e kao i na desktop verziji.

Samomrzeći hrvat
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

Ovo će biti prava konvergencija,u čemu MS nije uspio.

 

A ono šta Ubuntu pokušava je napasti high end.Ključno će im biti dovesti čim više telefonskih mreža u njihovu distribucijsku mrežu.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

Koliko godina ide ova priča s Ubuntu telefonima? Dosadni su više. Prekinite pričati i napravite telefon. Oduševila me prezentacija (ima neki video od 6 minuta na yt) al od tada samo priča priča priča. I ne bi mi uopće bio problem iskrcati ni 5 soma kuna samo da ga više naprave.

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

Mogao si uplatiti za Edge i pronaci nekoliko prijatelja fa ucine isto i to je trebalo uciniti jos jedva 5000ljudi i eto za mjesec i pol dobili bi svoj Edge.... Ovako mos kmecati kolko zelis... I zaliti se al sam si si kriv :p

10 godina
protjeran
offline
Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

preskupo. Za 140 dolara imam quad core 5'' Android 4.2.2 smartfon. IPS ekran, 1GB RAM-a, 8GB, 8Mp kameru (13MP interpolirano) i ostale djidje midje.

Po čemu je to UBUNTU smartfon bolji od Android smartfona, to je pravo pitanje?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 11:01 (ftrim).
 
1 7 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

Ni u čemu i u svemu. Oba odgovora su točna i ovisi što trebaš i očekuješ od smartfona.

 

Za tebe nije bolji i ne treba ti.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

jedva cekam :) 

jež ovo ono
 
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
mario.L_hr kaže...

Ni u čemu i u svemu. Oba odgovora su točna i ovisi što trebaš i očekuješ od smartfona.

 

Za tebe nije bolji i ne treba ti.

vrlo nedefiniran odgovor. U čemu je bolji, ajmo probati tako? Čak i samo za tebe?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...

preskupo. Za 140 dolara imam quad core 5'' Android 4.2.2 smartfon. IPS ekran, 1GB RAM-a, 8GB, 8Mp kameru (13MP interpolirano) i ostale djidje midje.

Po čemu je to UBUNTU smartfon bolji od Android smartfona, to je pravo pitanje?

 

A specifikacije Ubuntuovih telefona za te pare znaš... kako? Možda budu imali jači hardver, potpuno otvoren sistem u smislu da možeš instalirati druge operativne sisteme i slično.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
16 godina
online
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...
mario.L_hr kaže...

Ni u čemu i u svemu. Oba odgovora su točna i ovisi što trebaš i očekuješ od smartfona.

 

Za tebe nije bolji i ne treba ti.

vrlo nedefiniran odgovor. U čemu je bolji, ajmo probati tako? Čak i samo za tebe?

Pa za neke je ovo odlična stvar jer potreba za PCem nestaje.

 

Zamisli ovaj scenarij. Dođeš doma, spojiš mob bežično na monitor (LCD TV, plazmu, OLED, itd...), tipkovnicu i miša, staviš ga na wireless charger i imaš osobno računalo s Ubuntu Linuxom koji je jako napredovao u zadnjih par godina. Za nekakvog korisnika kojem računalo koristi za web, filmove, glazbu, office, koju jednostavnu igru i slične radnje više ne treba. A moš ga spremit u džep i koristit kao smartphone.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 11:57 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...

preskupo. Za 140 dolara imam quad core 5'' Android 4.2.2 smartfon. IPS ekran, 1GB RAM-a, 8GB, 8Mp kameru (13MP interpolirano) i ostale djidje midje.

Po čemu je to UBUNTU smartfon bolji od Android smartfona, to je pravo pitanje?

 

Ne možeš neki kvazi-OS kao Android mjeriti sa Ubuntuom. O kamerama i megapixelima na mobitelima ne želim niti komentirati -.-

10 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
r3bl kaže...
ftrim kaže...

preskupo. Za 140 dolara imam quad core 5'' Android 4.2.2 smartfon. IPS ekran, 1GB RAM-a, 8GB, 8Mp kameru (13MP interpolirano) i ostale djidje midje.

Po čemu je to UBUNTU smartfon bolji od Android smartfona, to je pravo pitanje?

 

A specifikacije Ubuntuovih telefona za te pare znaš... kako? Možda budu imali jači hardver, potpuno otvoren sistem u smislu da možeš instalirati druge operativne sisteme i slično.

jači hadver, kako da ne, za 150ak dolara. Što, imati će 8 jezgri, 2GB RAM-a, 16GB diskovnog prostora? teško, zapravo nemoguće jer i hardver košta...ti bi kupio Ubuntu pokretani smartfon da bi instalirao druge OS-eve? Uostalom, moguće je to i sa Androidima.

lllnuclearlll kaže...
ftrim kaže...
mario.L_hr kaže...

Ni u čemu i u svemu. Oba odgovora su točna i ovisi što trebaš i očekuješ od smartfona.

 

Za tebe nije bolji i ne treba ti.

vrlo nedefiniran odgovor. U čemu je bolji, ajmo probati tako? Čak i samo za tebe?

Pa za neke je ovo odlična stvar jer potreba za PCem nestaje.

 

Zamisli ovaj scenarij. Dođeš doma, spojiš mob bežično na monitor (LCD TV, plazmu, OLED, itd...), tipkovnicu i miša, staviš ga na wireless charger i imaš osobno računalo s Ubuntu Linuxom koji je jako napredovao u zadnjih par godina. Za nekakvog korisnika kojem računalo koristi za web, filmove, glazbu, office, koju jednostavnu igru i slične radnje više ne treba. A moš ga spremit u džep i koristit kao najnormalniji mobitel.

a što će ti to ako već imaš računalo za "web, filmove, glazbu, office, koju jednostavnu igru i slične radnje"? I što ako meni takvo računalo nije dovoljno, jer mi treba jače za posao?

Što je sa gomilom profesionalnih aplikacija koje nisu kompatibilne sa Linuxom? Pa čak i nekih jednostavnih kao fiskalizacije i sl? Uostalom, to što pričaš sada nije moguće sa Ubuntom, da li je moguće s Androidima ne znam, niti me pretjerano i zanima. Uostalom, kao što vjerojatno znaš, bežična veza ima svojih limita u performansama, pogotovo ako bi je koristio za desktopiranje i ozbiljnije zadaće. Da ne govorim da su komponente u sićušnom telefončiću ipak daleko performansama iza desktop varijanti (grafička, SSD-i, procesori itd.)

 

To nije nikakav razlog za prelazak na Ubuntu, a i nagađanje je hoće li to uopće biti i moguće izvesti.

10 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
Trickortreat kaže...
ftrim kaže...

preskupo. Za 140 dolara imam quad core 5'' Android 4.2.2 smartfon. IPS ekran, 1GB RAM-a, 8GB, 8Mp kameru (13MP interpolirano) i ostale djidje midje.

Po čemu je to UBUNTU smartfon bolji od Android smartfona, to je pravo pitanje?

 

Ne možeš neki kvazi-OS kao Android mjeriti sa Ubuntuom. O kamerama i megapixelima na mobitelima ne želim niti komentirati -.-

kvazi OS? Po čemu je kvazi OS? Argumenti....

kamere i megapixeli na mobitelima? Što je pjesnik htio reći? Argumentirana konstatacija - moj odgovor :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 12:04 (ftrim).
16 godina
online
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...

a što će ti to ako već imaš računalo za "web, filmove, glazbu, office, koju jednostavnu igru i slične radnje"? I što ako meni takvo računalo nije dovoljno, jer mi treba jače za posao?

Što je sa gomilom profesionalnih aplikacija koje nisu kompatibilne sa Linuxom? Pa čak i nekih jednostavnih kao fiskalizacije i sl? Uostalom, to što pričaš sada nije moguće sa Ubuntom, da li je moguće s Androidima ne znam, niti me pretjerano i zanima. Uostalom, kao što vjerojatno znaš, bežična veza ima svojih limita u performansama, pogotovo ako bi je koristio za desktopiranje i ozbiljnije zadaće. Da ne govorim da su komponente u sićušnom telefončiću ipak daleko performansama iza desktop varijanti (grafička, SSD-i, procesori itd.)

 

To nije nikakav razlog za prelazak na Ubuntu, a i nagađanje je hoće li to uopće biti i moguće izvesti.

Ne znam kak se s wDP standardom stoji za sad. Nisam ni mislio u ovom trenutnu da je to mogući ili da će tak biti. Samo sam ti naveo hipotetsku situaciju.

 

A to što sam naveo je dovoljno za dobrih 60% kućnih korisnika PCa koji ne rade nikakve zahtjevne radnje...

 

Ako ti treba punokrvno računalo naravno da nećeš ići na tu soluciju, to nisam nigdje ni napisao i ne kužim zašto me hvataš za to. Ali ako nemaš računalo, ili imaš staro neko i hoćeš novo, a ovo ti je čist dosta, zašto kupovat dvije stvari kad možeš jednu i to poprilično dobru.

 

Današnji smartphonei sve jednostavne (a i neke dosta komplicirane) zadatke vrte na jako visokim rezolucijama i poprilično dobrom brzinom.

 

jbg. prva računala su bila zgrade, a danas ga spremiš u torbicu i nosiš sa sobom kud hoćeš, i to 100000x jače nego što su bila prva...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 12:12 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...
Trickortreat kaže...

kvazi OS? Po čemu je kvazi OS? Argumenti....

kamere i megapixeli na mobitelima? Što je pjesnik htio reći? Argumentirana konstatacija - moj odgovor :-)

 

Stavi android na računalo pa vidi koliko ćeš daleko dogurati.

Argumentiranu konstataciju ne vidim nigdje, a ovo što sam ja naveo je opće znanje -.-

13 godina
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...

vrlo nedefiniran odgovor. U čemu je bolji, ajmo probati tako? Čak i samo za tebe?

Mene privlači nekoliko sitnica:

  • Usklađeno okruženje (kućno računalo, laptop, mobitel) na prirodan način da se iskorištava uređaj na kojem radiš
  • Ubuntu repozitoriji s poznatim aplikacijama
  • Podrška od strane Cannonicala (vjerujem da će biti kao za LTS)
  • Tehničke specifikacije uređaja (ako budu i približno onome o čemu se pričalo, 4 GB RAM-a; 128 GB za pohranu)
  • Tko god ima više od jednog ukućana, koji koristi računala, shvaća što znači imati alternativno računalo. Da ne spominjem situaciju kad si na putu, računalo imaš u džepu.
  • Kao netko tko koristi Linux (u mom slučaju Ubuntu i Mint) ideja i realizacija mi se sviđa.

 

Nadam se da je to dosta. Kao što sam već napisao za tebe nema ništa zbog čega bi ti se sviđao ovakav uređaj, bez veze je da se svađaš s drugima, jednostavno si izrazio svoje mišljenje i to je to. ne moraš uvjeriti cijeli svijet da si u pravu.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

mene ne privlaci nista preko 1000kn. plasticni drekec od telefona nemoze vise kostati.2014 je ..nisu 90-te

xfact
Moj PC  
3 7 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
lllnuclearlll kaže...
ftrim kaže...

a što će ti to ako već imaš računalo za "web, filmove, glazbu, office, koju jednostavnu igru i slične radnje"? I što ako meni takvo računalo nije dovoljno, jer mi treba jače za posao?

Što je sa gomilom profesionalnih aplikacija koje nisu kompatibilne sa Linuxom? Pa čak i nekih jednostavnih kao fiskalizacije i sl? Uostalom, to što pričaš sada nije moguće sa Ubuntom, da li je moguće s Androidima ne znam, niti me pretjerano i zanima. Uostalom, kao što vjerojatno znaš, bežična veza ima svojih limita u performansama, pogotovo ako bi je koristio za desktopiranje i ozbiljnije zadaće. Da ne govorim da su komponente u sićušnom telefončiću ipak daleko performansama iza desktop varijanti (grafička, SSD-i, procesori itd.)

 

To nije nikakav razlog za prelazak na Ubuntu, a i nagađanje je hoće li to uopće biti i moguće izvesti.

Ne znam kak se s wDP standardom stoji za sad. Nisam ni mislio u ovom trenutnu da je to mogući ili da će tak biti. Samo sam ti naveo hipotetsku situaciju.

 

A to što sam naveo je dovoljno za dobrih 60% kućnih korisnika PCa koji ne rade nikakve zahtjevne radnje...

 

Ako ti treba punokrvno računalo naravno da nećeš ići na tu soluciju, to nisam nigdje ni napisao i ne kužim zašto me hvataš za to. Ali ako nemaš računalo, ili imaš staro neko i hoćeš novo, a ovo ti je čist dosta, zašto kupovat dvije stvari kad možeš jednu i to poprilično dobru.

 

Današnji smartphonei sve jednostavne (a i neke dosta komplicirane) zadatke vrte na jako visokim rezolucijama i poprilično dobrom brzinom.

 

jbg. prva računala su bila zgrade, a danas ga spremiš u torbicu i nosiš sa sobom kud hoćeš, i to 100000x jače nego što su bila prva...

 

hipotetski mozemo govorit o bilo cemu pa i o tome da ce za tjedan dana Putin vladati cijelim svijetom. Graficke u smartfonima su jos uvijek daleko od grafickih u stolnim racunalima, i to i par generacija unatrag. To su sve snovi i hipotetika o cemu pricas i sigurno ce biti dostupno i za Android, pa samim time nije nikakav relevantan razlog ili plus za ubuntu. dapace, tu bi cak i windows phone bio u prednosti u odnosu na ostale zbog sirine aplikacija za OS i jer ipak velika vecina koristi windows OS.

Trickortreat kaže...
ftrim kaže...
Trickortreat kaže...

kvazi OS? Po čemu je kvazi OS? Argumenti....

kamere i megapixeli na mobitelima? Što je pjesnik htio reći? Argumentirana konstatacija - moj odgovor :-)

 

Stavi android na računalo pa vidi koliko ćeš daleko dogurati.

Argumentiranu konstataciju ne vidim nigdje, a ovo što sam ja naveo je opće znanje -.-

Chrome OS radi odlično na primjerice laptopima. U čemu je problem?

Ubuntu je kao sjajan na pcima, pogovoto ako bi ga pogonio sa ubuntu pokretanog smartfona? Meni je Windows 8.1. (pogotovo s najnovijim updateima) brži od Ubuntua, isprobao i istestirao.

Što se argumentirane konstatacije tiče. mislio sam ako ti daš takvu konstataciju, da ću ti znati odgovoriti, jer lupati kamere i megapixeli na mobitelima, a bez da spominješ kakve kamere, koliko megapixela na koju veličinu senzora i općenito što takvim kamerama fotkaš je bezveze. Ima solidnih kamera na mobitelima s kojima se mogu napraviti solidne fotke. Osobno imam fotoaparat od 1000 eura kome te kamere ne mogu prismrditi, ali prednost tih kamera je što ih imaš stalno sa sobom i brže ih je upogoniti, te na dobrom svjetlu daju sasvim ok kvalitetu fotki (na kamerama i objektivima koji tu kvalitetu imaju jasno). 

mario.L_hr kaže...
ftrim kaže...

vrlo nedefiniran odgovor. U čemu je bolji, ajmo probati tako? Čak i samo za tebe?

Mene privlači nekoliko sitnica:

  • Usklađeno okruženje (kućno računalo, laptop, mobitel) na prirodan način da se iskorištava uređaj na kojem radiš
  • Ubuntu repozitoriji s poznatim aplikacijama
  • Podrška od strane Cannonicala (vjerujem da će biti kao za LTS)
  • Tehničke specifikacije uređaja (ako budu i približno onome o čemu se pričalo, 4 GB RAM-a; 128 GB za pohranu)
  • Tko god ima više od jednog ukućana, koji koristi računala, shvaća što znači imati alternativno računalo. Da ne spominjem situaciju kad si na putu, računalo imaš u džepu.
  • Kao netko tko koristi Linux (u mom slučaju Ubuntu i Mint) ideja i realizacija mi se sviđa.

 

Nadam se da je to dosta. Kao što sam već napisao za tebe nema ništa zbog čega bi ti se sviđao ovakav uređaj, bez veze je da se svađaš s drugima, jednostavno si izrazio svoje mišljenje i to je to. ne moraš uvjeriti cijeli svijet da si u pravu.

što to znači usklađeno okruženje?

poznate aplikacije? što mi to znači ako nemam hrpu aplikacija koje koristim inače, na win osu, pa i android OS-u na smartfonima?

podrška od Cannonicala za što?

4GB RAM-a za tu cijenu? Sumnjam, no realno je i nebitno, pogotovo s najnovijim optimizacijama Android OS-eva što se upotrebe RAM-a tiče. 128GB za pohranu? Opet teško da će to nuditi, čak i za te novce. Imaš li btw kakav link na te tvrdnje?

Alternativno računalo? Pa maloprije ste govorili o korištenju Ubuntu smartfona na desktop monitoru, a sada pričaš o računalu u džepu, koje je i Android smartfon? Gdje je razlika?

 

Ja slušam godina da je Linux najbolji, ali ne primjećujem da mu je udio narastao na neki značajniji postotak, kao što je recimo narastao Androidu u odnosu na iOS i WP.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 13:22 (ftrim).
10 godina
offline
Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $

No dobro, nećeš kupiti ubuntu phone. Shvatili smo. Tebi je android najbolji na svijetu. Ok. Ali postoje milijuni ljudi koji će ga kupiti isti dan kad izađe. I ja ću biti među njima zbog svega što je mario nabrojao, a ti kao čovjek koji ne koristi linux ne shvaćaš.

 

Eto rasprava gotova. Vrlo jednostavno.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 13:40 (Entry Point).
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
Entry Point kaže...

No dobro, nećeš kupiti ubuntu phone. Shvatili smo. Tebi je android najbolji na svijetu. Ok. Ali postoje milijuni ljudi koji će ga kupiti isti dan kad izađe. I ja ću biti među njima zbog svega što je mario nabrojao, a ti kao čovjek koji ne koristi linux ne shvaćaš.

 

Eto rasprava gotova. Vrlo jednostavno.

točno, neću ga uzeti, no jednom, tko zna? Android je na početku bio slab, pa vidimo što je postao. Poanta je ta da taj telefon neće vrijediti tih para kada izađe.

Ja stvarno ne vidim prednosti ubuntu telefona u odnosu na androide, zato sam i tražio argumentirane postove u tom smjeru. Dakle stvarno me zanimaju prednosti Ubuntua, no nitko od vas nije dao suvisle i konkretne razloge za.

 

Pretpostavka da nisam koristio Linux je posve pogrešna a niti je relevantna za ocjenu toga da li je jedan mobilni OS bolji od drugog. Pače, o programiranju, posebice mobilnih aplikacija znam više no ti. A nisam Linuxas, odnosno fan Linuxa na desktop pc-ima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 14:03 (ftrim).
10 godina
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...

točno, neću ga uzeti, no jednom, tko zna? Android je na početku bio slab, pa vidimo što je postao. Poanta je ta da taj telefon neće vrijediti tih para kada izađe.

Ja stvarno ne vidim prednosti ubuntu telefona u odnosu na androide, zato sam i tražio argumentirane postove u tom smjeru. Dakle stvarno me zanimaju prednosti Ubuntua, no nitko od vas nije dao suvisle i konkretne razloge za.

 

Pretpostavka da nisam koristio Linux je posve pogrešna a niti je relevantna za ocjenu toga da li je jedan mobilni OS bolji od drugog. Pače, o programiranju, posebice mobilnih aplikacija znam više no ti. A nisam Linuxas, odnosno fan Linuxa na desktop pc-ima.

Mora da si vidovit. Vidoviti Milan. Ako te zanima više o ubuntu phone-u, posjeti Ubuntu web stranicu i pogledaj malo jutjub. Nije to tako teško.

 

I dalje nagađaš kao da me poznaješ. Vrlo loše u internet komunikaciji.

 

Toliko od mene. Ne da mi se sudjelovati u raspravi s osobom koja se ovdje svađa sama sa sobom.

Samomrzeći hrvat
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...

Chrome OS radi odlično na primjerice laptopima. U čemu je problem?

Ubuntu je kao sjajan na pcima, pogovoto ako bi ga pogonio sa ubuntu pokretanog smartfona? Meni je Windows 8.1. (pogotovo s najnovijim updateima) brži od Ubuntua, isprobao i istestirao.

Što se argumentirane konstatacije tiče. mislio sam ako ti daš takvu konstataciju, da ću ti znati odgovoriti, jer lupati kamere i megapixeli na mobitelima, a bez da spominješ kakve kamere, koliko megapixela na koju veličinu senzora i općenito što takvim kamerama fotkaš je bezveze. Ima solidnih kamera na mobitelima s kojima se mogu napraviti solidne fotke. Osobno imam fotoaparat od 1000 eura kome te kamere ne mogu prismrditi, ali prednost tih kamera je što ih imaš stalno sa sobom i brže ih je upogoniti, te na dobrom svjetlu daju sasvim ok kvalitetu fotki (koje tu kvalitetu imaju jasno). 

 

 

Pa zašto pljuješ po Ubuntu mobitelu dok tu spominješ ChromeOS? Možeš li išta od onih ozbiljnih stvari koje si spominjao na početku raditi na ChromeOSu? I ChromeOS nije Android. Bazirani su na Linuxu i tolko o sličnostima.

Što se kamera na mobitelima tiče, tu bih mogao otići skroz u offtopic pa neću, ali ako znaš nešto o fotografiji i kako upogoniti taj fotić od 1000€, zašto spominješ interpolaciju na višu rezoluciju? Tu biš trebao znati da samo postižeš kontraefekt...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...

Ja stvarno ne vidim prednosti ubuntu telefona u odnosu na androide, zato sam i tražio argumentirane postove u tom smjeru. Dakle stvarno me zanimaju prednosti Ubuntua, no nitko od vas nije dao suvisle i konkretne razloge za.

 

 

 

Opet, ne možeš uspoređivati punokrvni OS sa nečime što je napravljeno za telefončiće. Možeš imati samo jedan uređaj koji će ti pokriti sve potrebe, ne treba ti telefon/Chromebook i windows računalo. Imaš jednu stvar za sve.

Da, opet možeš reć na Linuxu nema specijaliziranih programa koje ima na windowsima. Ali da svi tako razmišljaju nitko ne bi ni kupovao Chromebookove (kojima ja npr. ne vidim nikakvog smisla pa ih ljudi opet kupuju).

Ako ćeš gledati na način "zašto bi to nekom trebalo" - onda bi ti i dan danas bila dovoljna Nokia 3310 i kućno računalo, jer s tom kombinacijom ionako možeš sve...

14 godina
online
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
=xfact= kaže...

mene ne privlaci nista preko 1000kn. plasticni drekec od telefona nemoze vise kostati.2014 je ..nisu 90-te

Pa super za tebe, imaš ti uređaja ispod 1000kn koliko te volja.

Swedish latin super funk.
10 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
Entry Point kaže...
ftrim kaže...

točno, neću ga uzeti, no jednom, tko zna? Android je na početku bio slab, pa vidimo što je postao. Poanta je ta da taj telefon neće vrijediti tih para kada izađe.

Ja stvarno ne vidim prednosti ubuntu telefona u odnosu na androide, zato sam i tražio argumentirane postove u tom smjeru. Dakle stvarno me zanimaju prednosti Ubuntua, no nitko od vas nije dao suvisle i konkretne razloge za.

 

Pretpostavka da nisam koristio Linux je posve pogrešna a niti je relevantna za ocjenu toga da li je jedan mobilni OS bolji od drugog. Pače, o programiranju, posebice mobilnih aplikacija znam više no ti. A nisam Linuxas, odnosno fan Linuxa na desktop pc-ima.

Mora da si vidovit. Vidoviti Milan. Ako te zanima više o ubuntu phone-u, posjeti Ubuntu web stranicu i pogledaj malo jutjub. Nije to tako teško.

 

I dalje nagađaš kao da me poznaješ. Vrlo loše u internet komunikaciji.

 

Toliko od mene. Ne da mi se sudjelovati u raspravi s osobom koja se ovdje svađa sama sa sobom.

Nisam vidovit, samo znam čitati vijesti, citiram: "stoga je potrebno osigurati jači hardver koji spada u gore navedenu cjenovnu granicu."

Te riječi "jači hardver" također ništa ne znače. Danas kinezi nude 8 jezgri u telefonima (+ ostatak priče koji nije nimalo slab) već od 180ak dolara. Ako i bude 8 jezgri u Ubuntima, opet ima ih i u Androidima i ne vidim gdje će tu biti prednost ubuntu telefona koji btw izlaze vec godinu-dve. Naravno, bitan je i takt u cijeloj priči. Ali, ako si dobro pročitao, biti će riječ o 400 dolara, što je više no 2x veća cifra od ove koju traže kinezi. Neisplativo, pogotovo obzirom na to da je aplikacija daleko više za Android OS, i da je Ubuntu tek u povojima i da ćeš se načekati da izađu svi appovi koje danas imaš za Android OS i koji rade vrlo glatko na novijim uređajima i verzijama OS-eva (ako zanemarimo neke customizirane verzije koje ne koristim sam)

Pa dobro, ako nije istina ovo što sam rekao za mobilne aplikacije, ispravi me. Imaš iskustvo u izradi istih? Možemo se "šamarati" tim znanjem, nema problema. No, nemoj zaboravit niti to da je znanje programiranja mobilnih aplikacija ili to što sam tu jači sa znanjem no ti potpuno irelevantno za ocjenu da li je Ubuntu isplativ ili ne. Već samom laiku koji koristi nekakav malo jači Android OS je jasno da ti telefoni nude najviše za novce i da rade glatko (2014 godina smo, OS je optimiziran, aplikacije takodjer, hardver je dosta napredovao), te da će prijeći na drugu platformu jedino ako mu ta platforma nudi baš osjetnu razliku u nečemu, ali to nešto nije vidljivo u slučaju Ubuntua, dapače, gubi brojne aplikacije, jesen je daleko (do tada ćemo imati smartfone sa 8 jezgri, Android 5.0, Samsung S5 sa djidjama ce biti debelo vani, a sve te djidje Samsunga i Applea Ubuntu telefoni moraju stizati). Još uvijek nisam čuo gdje je to Ubuntu bolji{#} Mislim pričate da je bolji, a još nije niti izašao, kako ste i sami rekli.

Trickortreat kaže...
ftrim kaže...

Chrome OS radi odlično na primjerice laptopima. U čemu je problem?

Ubuntu je kao sjajan na pcima, pogovoto ako bi ga pogonio sa ubuntu pokretanog smartfona? Meni je Windows 8.1. (pogotovo s najnovijim updateima) brži od Ubuntua, isprobao i istestirao.

Što se argumentirane konstatacije tiče. mislio sam ako ti daš takvu konstataciju, da ću ti znati odgovoriti, jer lupati kamere i megapixeli na mobitelima, a bez da spominješ kakve kamere, koliko megapixela na koju veličinu senzora i općenito što takvim kamerama fotkaš je bezveze. Ima solidnih kamera na mobitelima s kojima se mogu napraviti solidne fotke. Osobno imam fotoaparat od 1000 eura kome te kamere ne mogu prismrditi, ali prednost tih kamera je što ih imaš stalno sa sobom i brže ih je upogoniti, te na dobrom svjetlu daju sasvim ok kvalitetu fotki (koje tu kvalitetu imaju jasno). 

 

 

Pa zašto pljuješ po Ubuntu mobitelu dok tu spominješ ChromeOS? Možeš li išta od onih ozbiljnih stvari koje si spominjao na početku raditi na ChromeOSu? I ChromeOS nije Android. Bazirani su na Linuxu i tolko o sličnostima.

Što se kamera na mobitelima tiče, tu bih mogao otići skroz u offtopic pa neću, ali ako znaš nešto o fotografiji i kako upogoniti taj fotić od 1000€, zašto spominješ interpolaciju na višu rezoluciju? Tu biš trebao znati da samo postižeš kontraefekt...

Pa pričam zato jer spominješ da Android OS nije iskoristiv na dekstop pcima, a Chrome OS, koji je isto baziran na Linuxu, ima pregrst istih aplikacija i komunicira/komunicirat ce isto jako dobro sa Android telefonima.

Znači, ubuntu je ok a chrome OS nije ok, iako su oba bazirana na Linuxu? Hehe...

O fotografiji opet znam više no ti, s time da je to činjenica a ne samohvala. Naime, zarađujem od nje, uložio sam puno i u opremu. Interpolacija generalno nije najsretnije rješenje, no nisam je spomenuo kao glavnu značajku, nego kao popratnu. I dalje se može odabrati rezolucija od 8 MP, interpolirano na 13. Dakle, može i NE MORA. Ako je izvedena kvalitetno, to može ispast i sasvim ok, a kao primjer tome uzmi photoshop CC i interpoliraj neku sliku od 8MP na 13MP. Dobit ces sasvim ok rezultate. No i sam valjda znaš da je 8MP više nego dovoljno za ispis i malo većih printeva, a da ćeš ispisivati ogromne printeve slika (a pogotovo low light slika) iz današnjih telefona, u to sumnjam, pa je zapravo raspravava o tome je li 8MP premalo u telefonima, bespredmetna. Barem dok ne počnu gurati senzore veće od ovih.

Moj aparat ima 18MP i slike su vrlo detaljne u kombinaciji sa pristojnijim objektivom, no to je za mnoge situacije overkill.  Najveću prednost toga sam učio fotkajući komade na ulicama jednog danas popularnog grada u svijetu, obzirom da mi se nije nosio težak objektiv. Kasnije bih ih uvećao, cropao i dobio fotke kakve dobiješ na najboljim kamerama u smartfonima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 14:45 (ftrim).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...

Pa pričam zato jer spominješ da Android OS nije iskoristiv na dekstop pcima, a Chrome OS, koji je isto baziran na Linuxu, ima pregrst istih aplikacija i komunicira/komunicirat ce isto jako dobro sa Android telefonima.

Znači, ubuntu je ok a chrome OS nije ok, iako su oba bazirana na Linuxu? Hehe...

O fotografiji opet znam više no ti, s time da je to činjenica a ne samohvala. Naime, zarađujem od nje, uložio sam puno i u opremu. Interpolacija generalno nije najsretnije rješenje, no nisam je spomenuo kao glavnu značajku, nego kao popratnu. I dalje se može odabrati rezolucija od 8 MP, interpolirano na 13. Dakle, može i NE MORA. Ako je izvedena kvalitetno, to može ispast i sasvim ok, a kao primjer tome uzmi photoshop CC i interpoliraj neku sliku od 8MP na 13MP. Dobit ces sasvim ok rezultate. No i sam valjda znaš da je 8MP više nego dovoljno za ispis i malo većih printeva, a da ćeš ispisivati ogromne printeve slika (a pogotovo low light slika) iz današnjih telefona, u to sumnjam, pa je zapravo raspravava o tome je li 8MP premalo u telefonima, bespredmetna. Barem dok ne počnu gurati senzore veće od ovih.

Moj aparat ima 18MP i slike su vrlo detaljne u kombinaciji sa pristojnijim objektivom, no to je za mnoge situacije overkill.  Najveću prednost toga sam učio fotkajući komade na ulicama jednog danas popularnog grada u svijetu, obzirom da mi se nije nosio težak objektiv. Kasnije bih ih uvećao, cropao i dobio fotke kakve dobiješ na najboljim kamerama u smartfonima.

 

Ok, ako ćemo tako po tvojoj logici zašto onda Ubuntu ne bi bio dobar na telefonima? Vrtiš se u krug. Baziran na linuxu i to da ima neke iste dijelove kernela ne znači da je kompletan OS za nešto primjenjiv...

Ne bih se baš složio da znaš o votografiji više nego ja ali otom potom... koliko vidim po ovome što tu pišeš si i programer i fotograf, baš me zanima što ćemo još saznati :)

Ovo zadnje mi nije jasno. Imaš profesionalni aparat od 1000€ sa 18MP i interpolirajući ih dobiješ fotke iste kao na mobitelu? O.o

Ne govorim o veličinama ispisa nego o samom utjecaju megapixela na konačni analogni signal koji izlazi iz senzora... ali opet, neću o tome ovdje...

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 14:58 (Trickortreat).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
AFAIK na ubuntu touch će se moći koristiti sve desktop ubuntu aplikacije a i obrnuto,tako da Ubuntu sa aplikacijama ne kreće od nule.A i dosta tih aplikacija su touch ready.

Osim toga pročitao sam negdje da je Canonicalu dovoljno samo 1÷ tržišta smartphonea da pokrije troškove cijelog svog poslovanja.
Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Ubuntu telefoni će stajati između 200 i 400 $
ftrim kaže...

što to znači usklađeno okruženje?

Kako to misliš što to znači? Pa to ti je fora da uskladiš boju zida dnevnog boravka i kuhinje dok kupaonu i spavaću sobu ne moraš usklađivati.

ftrim kaže...
poznate aplikacije? što mi to znači ako nemam hrpu aplikacija koje koristim inače, na win osu, pa i android OS-u na smartfonima?

A ti sebe i inače uzimaš kao mjerilo i referencu? Ako smo već potvrdili da nećeš uzeti telefon zašto koristiš ove argumente. mene ne zanimaju apliakcije koje ti koristiš.

 

ftrim kaže...

podrška od Cannonicala za što?

Za upgrade/update samog osa. Kod LTS-a je to 5 godina, po meni i više nego dovoljno za mobilni uređaj.

 

ftrim kaže...
4GB RAM-a za tu cijenu? Sumnjam, no realno je i nebitno, pogotovo s najnovijim optimizacijama Android OS-eva što se upotrebe RAM-a tiče. 128GB za pohranu? Opet teško da će to nuditi, čak i za te novce. Imaš li btw kakav link na te tvrdnje?

Nisam ni rekao da će biti točno ti brojevi već da se nadam da će specifikacije biti slične. kakve veze ima Android sa ovom temom???? Što se tiče cijene, kad iziđe vidjet ćemo do tada je sve nagađanje. Evo ti pa čitaj (ovo je nešto što je trebao biti prvi takav telefon, vjerojatno neće biti ovih karakteristika ali nikad se ne zna).

 

ftrim kaže...

Alternativno računalo? Pa maloprije ste govorili o korištenju Ubuntu smartfona na desktop monitoru, a sada pričaš o računalu u džepu, koje je i Android smartfon? Gdje je razlika?

Da i učemu je problem, moći će ga se koristiti na monitoru, televizoru ili na vlastitom ekranu. Zašto ponovno uvlačiš Android u priču?

 

ftrim kaže...

Ja slušam godina da je Linux najbolji, ali ne primjećujem da mu je udio narastao na neki značajniji postotak, kao što je recimo narastao Androidu u odnosu na iOS i WP.

Ono što je sigurno je da ti uopće ne slušaš što ti se priča. Za mene je Linux dobar izbor i ja ga koristim, što ćeš koristiti, ti ili netko drugi je vaš problem. volio bi da je baza korisnika malo šira zbog toga što bi proizvođači hardvera bili ažurniji sa driverima ali tu je zajednica i ljudi koji žele/znaju/hoće/mogu te takvi izrađuju driver. Meni je to OK a za tebe me baš briga.

 

 

Šta si ti jedan od onih koji bi zatrli bilo kakvu različitost. Što te žulja pojava još jednog igrača u polju mobilnih OS-eva. Čim više OS-eva tim bolja situacija za krajnjeg korisnika. Da nisi ti jedan od onih koji bi zakonom propisali samo misionarsku a sve drugo zabranili?

 

 

 

 

 

Stručnjak za odmaganje...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice