Ubuntu Touch smartphone

poruka: 24
|
čitano: 2.704
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ubuntu Touch smartphone".
16 godina
offline
Ubuntu Touch smartphone

Kao da nemamo dovoljno mobilnih OS-ova.

 

Sta je bilo sa njihovim stavljanjem cijelog Ubuntu-a na mobitel? To je izgleda propalo.

 
1 15 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
Dal ce slijedeci biti 12 ili 16 core te koji ce Android prvi probit 32 core?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
H4X0R kaže...

Kao da nemamo dovoljno mobilnih OS-ova.

 

Sta je bilo sa njihovim stavljanjem cijelog Ubuntu-a na mobitel? To je izgleda propalo.

Nevjerovatno. Sugerirao sam ovo za komentar dana da djeca vide i da plaču.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
H4X0R kaže...

Kao da nemamo dovoljno mobilnih OS-ova.

 

Sta je bilo sa njihovim stavljanjem cijelog Ubuntu-a na mobitel? To je izgleda propalo.

To ti je to,dockaš si ga na odgovarajući ekran i tipkovnicu i pojaviti će ti se tradicionalno Ubuntu desktop sučelje na njemu.To što se on zove 'ubuntu touch' je samo ime za platformu,ali OS-ovi su identični na desktopu i na obilnoj platformi.Jedino što je dio softvera koji se koristi za sučelje na mobitelu,taj dio je na desktopu još uvijek u testnoj fazi.

p.s. jedva čekam. 

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 11:56 (g12356).
15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Touch smartphone

Pa ubuntu se jedva vuče na pentium procesoru, di će na tom 8 jezgrenom sranju radit?

 
0 17 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
H4X0R kaže...

Kao da nemamo dovoljno mobilnih OS-ova.

 

Sta je bilo sa njihovim stavljanjem cijelog Ubuntu-a na mobitel? To je izgleda propalo.

Konvergencija? To ti je to. To i jest cijeli ubuntu na mobitelu i da moći ćeš ga dockati za "puno iskustvo".

Onjegin kaže...

Nevjerovatno. Sugerirao sam ovo za komentar dana da djeca vide i da plaču.

Informiraj se malo, pa plači koliko želiš.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 12:00 (Entry Point).
13 godina
offline
Ubuntu Touch smartphone

Nadam se da će biti dobavljiv i u HR. Ako ništa drugo onda alternativnim putevima.

Stručnjak za odmaganje...
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Touch smartphone

C905 je na rubu zivota (nesto me punjenje za*ebava), a ovo cudo izlazi zacas. Jolla ili Ubuntu Touch, sigh...

Ali, damn 5 inca, malo mi to previse izgleda.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 12:51 (1domagoj1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
Glamdring kaže...

Pa ubuntu se jedva vuče na pentium procesoru, di će na tom 8 jezgrenom sranju radit?

Jel ti treniraš ili je ovo bilo prirodno? 

10 godina
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
mario.L_hr kaže...

Nadam se da će biti dobavljiv i u HR. Ako ništa drugo onda alternativnim putevima.

I ja. Ali e-bay će uvijek biti tu. Ako izađe onda je to moj sljedeći telefon umjesto lumia-e 730. {#}

Samomrzeći hrvat
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
Dema kaže...
Glamdring kaže...

Pa ubuntu se jedva vuče na pentium procesoru, di će na tom 8 jezgrenom sranju radit?

Jel ti treniraš ili je ovo bilo prirodno? 

Što ti nije jasno?

13 godina
offline
Ubuntu Touch smartphone

Toplo se nadam da će biti dobavljiv u RH.

A i ovaj MTK6595 chipset mi se jako sviđa.

E sad, cijena...hmmm...

iclock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
Dema kaže...
Glamdring kaže...

Pa ubuntu se jedva vuče na pentium procesoru, di će na tom 8 jezgrenom sranju radit?

Jel ti treniraš ili je ovo bilo prirodno? 

 

Glamdring kaže...
Dema kaže...
Glamdring kaže...

Pa ubuntu se jedva vuče na pentium procesoru, di će na tom 8 jezgrenom sranju radit?

Jel ti treniraš ili je ovo bilo prirodno? 

Što ti nije jasno?

Se u tvom prvom postu radilo o sarkazmu?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Touch smartphone

Ubuntu je desktop operativni sustav koji je zahtjevniji što se tiče harwarea od windowsa 8,7 i xp.

Šanse da će mobitel pružit zadovoljavajuće desktop iskustvo su jednake onima da će pružit zadovaljavajuće Windows iskustvo, a na to nitko ni ne pomišlja.

i3,i5,i7 procesori imaju milijarde tranzistora i troše puno snage, što je najočitije ako se pogleda sustav hlađenja računala u usporedbi sa hlađenjem jednog arm soc-a.

Koliko hlađenja toliko muzike. A što se 8 jezgri tiče to je totalni promašaj, jer većinu normalnih procesa uopće nije moguće paralelizirati i brže će ih obaviti jedna velika jezgra nego 1/8 iste.

Jedini napredak je ostvaren 2-jezgrenim procesorima, jedna jezgra za aplikaciju, druga za sustav, ovo sve dalje je marketing.

 
0 13 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
Glamdring kaže...

Ubuntu je desktop operativni sustav koji je zahtjevniji što se tiče harwarea od windowsa 8,7 i xp.

Šanse da će mobitel pružit zadovoljavajuće desktop iskustvo su jednake onima da će pružit zadovaljavajuće Windows iskustvo, a na to nitko ni ne pomišlja.

i3,i5,i7 procesori imaju milijarde tranzistora i troše puno snage, što je najočitije ako se pogleda sustav hlađenja računala u usporedbi sa hlađenjem jednog arm soc-a.

Koliko hlađenja toliko muzike. A što se 8 jezgri tiče to je totalni promašaj, jer većinu normalnih procesa uopće nije moguće paralelizirati i brže će ih obaviti jedna velika jezgra nego 1/8 iste.

Jedini napredak je ostvaren 2-jezgrenim procesorima, jedna jezgra za aplikaciju, druga za sustav, ovo sve dalje je marketing.

Idi zemi vode pa se hmij.

Samomrzeći hrvat
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
Glamdring kaže...

Ubuntu je desktop operativni sustav koji je zahtjevniji što se tiče harwarea od windowsa 8,7 i xp.

Šanse da će mobitel pružit zadovoljavajuće desktop iskustvo su jednake onima da će pružit zadovaljavajuće Windows iskustvo, a na to nitko ni ne pomišlja.

i3,i5,i7 procesori imaju milijarde tranzistora i troše puno snage, što je najočitije ako se pogleda sustav hlađenja računala u usporedbi sa hlađenjem jednog arm soc-a.

Koliko hlađenja toliko muzike. A što se 8 jezgri tiče to je totalni promašaj, jer većinu normalnih procesa uopće nije moguće paralelizirati i brže će ih obaviti jedna velika jezgra nego 1/8 iste.

Jedini napredak je ostvaren 2-jezgrenim procesorima, jedna jezgra za aplikaciju, druga za sustav, ovo sve dalje je marketing.

XP je možda manje zahtjevan od Ubuntu-a,ali Ubuntu ima daleko manje zahtjeve od Viste,7 ili 8.

 

ARM SOC-ovi su već pred nekoliko godina prestigli čak i brzinu i jačinu prve generacije dual core x86 procesora,kamoli pentiuma o kojima ti govoriš.

 

Činjenica je da se većim brojem jezgara postiće veća brzina,ne zato jer su procesi zamišljeni po multithreading načelu.Da jesu sve bi bilo još i brže,ali su oni ionako iovako ubrzani jer Operacisjki sustav bolje uspijeva rasporediti procesorske radne cilkuse po svakom procesu.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 14:24 (g12356).
15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Touch smartphone

Baratam sa hrpom starijeh hardware-a i gdje ubuntu umire win7 radi bez problema.

Jedino što oni mogu ponudit je funkcionalnost Chromebooka. to je realnost.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Transistor_count

 

Pogledaj usporedbu broja tranzistora. Pa Atom ih ima duplo više od ARM9 proca. Znači da je na istom taktu duplo brži.

A svi znamo kako je Atom super.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 14:38 (Glamdring).
 
0 9 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
Glamdring kaže...

Baratam sa hrpom starijeh hardware-a i gdje ubuntu umire win7 radi bez problema.

Jedino što oni mogu ponudit je funkcionalnost Chromebooka. to je realnost.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Transistor_count

 

Pogledaj usporedbu broja tranzistora. Pa Atom ih ima duplo više od ARM9 proca. Znači da je na istom taktu duplo brži.

A svi znamo kako je Atom super.

A ja sam Ubutnu uspješno pokretao na Pentiumu 3.Na kojem je bila sedmica nekad.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 14:41 (g12356).
16 godina
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
g12356 kaže...
H4X0R kaže...

Kao da nemamo dovoljno mobilnih OS-ova.

 

Sta je bilo sa njihovim stavljanjem cijelog Ubuntu-a na mobitel? To je izgleda propalo.

To ti je to,dockaš si ga na odgovarajući ekran i tipkovnicu i pojaviti će ti se tradicionalno Ubuntu desktop sučelje na njemu.To što se on zove 'ubuntu touch' je samo ime za platformu,ali OS-ovi su identični na desktopu i na obilnoj platformi.Jedino što je dio softvera koji se koristi za sučelje na mobitelu,taj dio je na desktopu još uvijek u testnoj fazi.

p.s. jedva čekam. 

 

Mislio sam da su ugasili taj projekat, a nastavili samo sa nekom svojom verzijom mobilnog OS-a. Samo prije je bilo rijeci da ce se moci staviti na Nexus uredjaje, a sad izgleda da ces morati birati mobitele na kojima je vec instaliran isti.

13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Touch smartphone

Možeš staviti na nexus uređaje ako želiš.Samo googlaj.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Touch smartphone

Dal ima kakvog govora o multitaskingu?

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
Angus_Young kaže...

Dal ima kakvog govora o multitaskingu?

Multitasting se podrazumijeva. 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
1domagoj1 kaže...

C905 je na rubu zivota (nesto me punjenje za*ebava), a ovo cudo izlazi zacas. Jolla ili Ubuntu Touch, sigh...

Ali, damn 5 inca, malo mi to previse izgleda.

C905 je zadnji telefon koji sam jedva čekao da raspakiram, danima sam provjeravao kad će se pojaviti u dućanu. Još i danas ga imam i radi, a foto na njemu je još uvijek bolji nego mnogi "flagshipovi" danas

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Touch smartphone
Glamdring kaže...

Ubuntu je desktop operativni sustav koji je zahtjevniji što se tiče harwarea od windowsa 8,7 i xp.

Šanse da će mobitel pružit zadovoljavajuće desktop iskustvo su jednake onima da će pružit zadovaljavajuće Windows iskustvo, a na to nitko ni ne pomišlja.

i3,i5,i7 procesori imaju milijarde tranzistora i troše puno snage, što je najočitije ako se pogleda sustav hlađenja računala u usporedbi sa hlađenjem jednog arm soc-a.

Koliko hlađenja toliko muzike. A što se 8 jezgri tiče to je totalni promašaj, jer većinu normalnih procesa uopće nije moguće paralelizirati i brže će ih obaviti jedna velika jezgra nego 1/8 iste.

Jedini napredak je ostvaren 2-jezgrenim procesorima, jedna jezgra za aplikaciju, druga za sustav, ovo sve dalje je marketing.

Zanimljivo,jesi ti ikad probao koristit Ubuntu? (pretpostavljam da si sve drivere instalirao).

Nadalje, Windows 7 je 5 godina star OS, prema tome trebao bi probati sa Ubuntuom 9.04 (ili barem 10.04). Iako na svim strojevima najnoviji Ubuntu radi čist ok.

--------------------------------------------------------------------------------------------
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice