Učionica budućnosti u Koprivnici

poruka: 21
|
čitano: 3.038
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Učionica budućnosti u Koprivnici".
13 godina
neaktivan
offline
Učionica budućnosti u Koprivnici

Lijepo.

Ali ne nose li ionako svi svoje tablete?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Učionica budućnosti u Koprivnici

Opaa moj grad se modernizira. Ponos {#}

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
I moj isto. Ponos
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
Učionica budućnosti u Koprivnici

blažen dan kad ovakvo što više neće biti vijest jer će svaka škola tako. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
Ajar kaže...

blažen dan kad ovakvo što više neće biti vijest jer će svaka škola tako. {#}

kad jos uvijek imamo vijesti da u nekim skolama padaju plafoni po razredima, ovakve vijesti su mi degutantne,

a i istrazivanja su pokazala da je olovka itekako nezamjenjiv uredjaj u obrazovanju, a skoro je besplatna

12 godina
neaktivan
offline
Učionica budućnosti u Koprivnici

Hoće li to biti dovoljna garancija za uspjeh?
Hoće li učenici biti dovoljno obrazovani da znaju kako se posluje i kako se štedi kad se jednom zaposle u Podravki?
Hoće li biti dovoljno odgojeni da ne otpuštaju radnike kako bi eventualne uštede strpali u vlastite džepove?
Moramo biti optimisti...

{#}

 
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
zOOm kaže...

Hoće li to biti dovoljna garancija za uspjeh?
Hoće li učenici biti dovoljno obrazovani da znaju kako se posluje i kako se štedi kad se jednom zaposle u Podravki?
Hoće li biti dovoljno odgojeni da ne otpuštaju radnike kako bi eventualne uštede strpali u vlastite džepove?
Moramo biti optimisti...

{#}

istrazivanja na zapadu pokazuju da se na ljestvici brze penju oni koji imaju manje empatije prema drugima,

oni su takoreci stvoreni za sefove,

skola ima sve manje odgojnu instituciju, a obrazovna se srozava sve vise,

gledao sam neki dan zadatke za maturu iz matke, srednjoskolci se jadaju nad zadacima koji su primjereni ucenicima 5-tog razreda

9 godina
neaktivan
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
Ajar kaže...

blažen dan kad ovakvo što više neće biti vijest jer će svaka škola tako. {#}

I da i ne. Nepismenost raste i to strahovito brzo, kao i površnost u učenju. Tableti neće riješiti puno problema koji su prisutni u prosvjeti.

 

13 godina
neaktivan
offline
Učionica budućnosti u Koprivnici

Današnja djeca samo žele biti 'konzumenti' sadržaja a ne shvaćaju da je prava vrijednost i tajna preživljavanja u kreiranju sadržaja(a često i zabava),a to mogu samo sa dovoljnom količinom znanja i vještina.

 

 

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.6.2014 18:41 (g12356).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Učionica budućnosti u Koprivnici

Po meni ovo i nije baš tako dobra stvar. I sam sam bio učenik do prije 3 tjedna i sjećam se da bih svake jeseni govorio da sam zaboravio pisat jer nisam dugo pisao, i stvarno je, kako će biti onda tek ovim učenicima i ovim generacijama koje tek dolaze i jedino na što su naučili su tableti i smartphonei? Govorim na malom primjeru, na primjeru pisanja vlastitom rukom tj. na tabletu u ovom slučaju, ali to je samo jedan od problema što nam ta budućnost može donijeti. Kolega je spomenuo na maturante koji se jadaju na zadatke iz matematike koji su za učenike 5. osnovne, što je većinskim dijelom i istina jer takav test, koji su maturanti dobili, koji sam ja dobio da pišemo je stvarno smiješan i ako se na to samo nastavi žaliti samo će ići još na gore.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Učionica budućnosti u Koprivnici

A to što prvašići moraju nosit puni borbeni komplet od 20 kila na leđima nikom ništa.

 

10'' tablet svima i uz to svu literaturu u pdf formatu na početku školske godine.

 

Uštede su ogromne. Pogotovo za roditelje.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Učionica budućnosti u Koprivnici

Tablet sa eudžbenicima bi trebao biti standard, a kaj se pisanja tiče ostavit obične bilježnice,tak i tak je lakše pratit ako pišeš olovkom.

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Učionica budućnosti u Koprivnici

Nego ne želim reći da bi trebalo djecu prestati učiti pisati,dapače ali...pitanje dali će za 50 godina pisanje preko raznih tipkovnica biti dominantnije od ručnoga pisanja?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
g12356 kaže...

Nego ne želim reći da bi trebalo djecu prestati učiti pisati,dapače ali...pitanje dali će za 50 godina pisanje preko raznih tipkovnica biti dominantnije od ručnoga pisanja?

Pak već sad jest, koliko si riječi ovaj tjedan napisao rukom a koliko tipkovnicom?

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2014 18:56 (zerocool12).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
Ratohnhake:ton kaže...

Kolega je spomenuo na maturante koji se jadaju na zadatke iz matematike koji su za učenike 5. osnovne, što je većinskim dijelom i istina jer takav test, koji su maturanti dobili, koji sam ja dobio da pišemo je stvarno smiješan i ako se na to samo nastavi žaliti samo će ići još na gore.

ovi maturanti koji su kmecali zbog tih osnovnoskolskih zadataka, ne samo da ne zasluzuju zavrsit srednju, nego je ocito da si i osnovnu zavrsili poklonjeno. svake godine imamo analizu ucenika koji su upisali prvi razred srednje, i u prosjeku, svi smjerovi su na sadasnjoj razini od 3.0 do 3.7, s tim da najveci pad od gotovo dvije ocjene imaju oni koji su zapravo upisali skolu s bodovima koji odgovaraju ocjenama 5, dok "slabiji" smjer gubi prakticki manje od jedne ocjene prelaskom iz osnovne u srednju skolu, a sto samo govori, da je razlika izmedju ucenika "jacih" i "slabijih" smjerova jedino u tome koliki su dupelisci bili tijekom osnovne skole, a ne i u nijhovom realnom znanju. stvar je jos tragicnija kako se ide put 4. razreda. 

mogu se samo slozit s izjavom da ce stvari bit sve gore i gore, i doista se nadam da ce se za razliku od faila zvanog drzavna matura, uvest mala matura u osnovne skole, jer nema fuc..n sanse da su tamo ocjene realne, svi neki odlikasi, a veze s mozgom nemaju.... 

memulica kaže...

A to što prvašići moraju nosit puni borbeni komplet od 20 kila na leđima nikom ništa.

 

10'' tablet svima i uz to svu literaturu u pdf formatu na početku školske godine.

 

Uštede su ogromne. Pogotovo za roditelje.

Ma dobro, koji to osnovnoskolci svakodnevno nose citavi komplet knjiga, teka i sto vec ne na satove, pa nema toliko satova u danu da bi to bilo moguce. Uostalom, svi smo nekoc bili dica, i nosili smo sto god je tribalo, a danas ne znas ko je gori, ko vise kmeci, dica ili roditelji... 

Ok, kupis tablet, mos i za 400-500kn danas, super... a eknjige pisu valjda budale koje to rade pro bono? eknjige su samo tu da olaksaju kopiranje, copy-paste i rijesen problem? ne, uopce me nije brige za izdavace, ali autore knjiga triba odgovarajuce honorirat. uostalom, ko ce ucenika sprijecit da se svejedno na tabletu bavi desetim stvarima, a ne proucavanjem knjige (koju je btw puno lakse i manje zamorno citat u papirnom izdanju). ustede na kraju nebi ni bilo, jer samo bi onaj neki realni trosak papira za izdavace nesta, a ostala bi cista zarada, pa bi knjiga umisto 120kn kostala u e obliku 110... veeeelika usteda!

zerocool12 kaže...

Tablet sa eudžbenicima bi trebao biti standard, a kaj se pisanja tiče ostavit obične bilježnice,tak i tak je lakše pratit ako pišeš olovkom.

ako je to ideja kako ce se zainteresirat ucenici - good luck with that one! zasto ne pisat olovkom, ali po tabletu (poput samsung note-a). To mi ima vise smisla, jer bi sve "teke" bile na jednom mjestu... 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
zerocool12 kaže...
g12356 kaže...

Nego ne želim reći da bi trebalo djecu prestati učiti pisati,dapače ali...pitanje dali će za 50 godina pisanje preko raznih tipkovnica biti dominantnije od ručnoga pisanja?

Pak već sad jest, koliko si riječi ovaj tjedan napisao rukom a koliko tipkovnicom?

MI informatičari smo iznimka.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
g12356 kaže...
zerocool12 kaže...
g12356 kaže...

Nego ne želim reći da bi trebalo djecu prestati učiti pisati,dapače ali...pitanje dali će za 50 godina pisanje preko raznih tipkovnica biti dominantnije od ručnoga pisanja?

Pak već sad jest, koliko si riječi ovaj tjedan napisao rukom a koliko tipkovnicom?

MI informatičari smo iznimka.

Istina, tipkovnica (pc, laptop, tablet...) je samo alat. Netko cijeli radni dan tipka, netko cijeli dan radi lopatom. Ali svi valjda rade mozgom da bi svrsishodno koristili alat. Tako i učenike prvenstveno treba naučiti koristiti mozak, a onda će znati koristiti bilo koji alat. Tablet u školi treba koristiti pametno i s mjerom, nikako da postane externa memorija mozga.

15 godina
protjeran
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
g12356 kaže...

Nego ne želim reći da bi trebalo djecu prestati učiti pisati,dapače ali...pitanje dali će za 50 godina pisanje preko raznih tipkovnica biti dominantnije od ručnoga pisanja?

nije to smisao misli, cinjenica je da pisanje potice krativnost, pamcenje i razvoj, a tipkanje i klikanje potice jedino carpal tunel sindrom

isto tako nitko nece dat djetetu u razvoju da slaze kockice u 3D-u na pad-u,

jer je drzanje kockica i baratanje njima jako bitno za razvoj

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
abraham kaže...
g12356 kaže...

Nego ne želim reći da bi trebalo djecu prestati učiti pisati,dapače ali...pitanje dali će za 50 godina pisanje preko raznih tipkovnica biti dominantnije od ručnoga pisanja?

nije to smisao misli, cinjenica je da pisanje potice krativnost, pamcenje i razvoj, a tipkanje i klikanje potice jedino carpal tunel sindrom

isto tako nitko nece dat djetetu u razvoju da slaze kockice u 3D-u na pad-u,

jer je drzanje kockica i baratanje njima jako bitno za razvoj

 

 

Ma nemoj,ja ti mogu reći da se osjećam puno kreativnije dok idem pisati oveći blog post ili oveći post na forumu nego dok moram nešto rukom pisati.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
wifi kaže...

Ma dobro, koji to osnovnoskolci svakodnevno nose citavi komplet knjiga, teka i sto vec ne na satove, pa nema toliko satova u danu da bi to bilo moguce. Uostalom, svi smo nekoc bili dica, i nosili smo sto god je tribalo, a danas ne znas ko je gori, ko vise kmeci, dica ili roditelji... 

Ok, kupis tablet, mos i za 400-500kn danas, super... a eknjige pisu valjda budale koje to rade pro bono? eknjige su samo tu da olaksaju kopiranje, copy-paste i rijesen problem? ne, uopce me nije brige za izdavace, ali autore knjiga triba odgovarajuce honorirat. uostalom, ko ce ucenika sprijecit da se svejedno na tabletu bavi desetim stvarima, a ne proucavanjem knjige (koju je btw puno lakse i manje zamorno citat u papirnom izdanju). ustede na kraju nebi ni bilo, jer samo bi onaj neki realni trosak papira za izdavace nesta, a ostala bi cista zarada, pa bi knjiga umisto 120kn kostala u e obliku 110... veeeelika usteda!

e! zasto ne pisat olovkom, ali po tabletu (poput samsung note-a). To mi ima vise smisla, jer bi sve "teke" bile na jednom mjestu... 

 

Biće veeelikih uštede, kad se razj*be kriminalni kartel izdavača i autora školskih knjiga.

 

Ja bih odma honorira ... s višegodišnjim tucanjem kamena na Golom otoku.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Učionica budućnosti u Koprivnici
memulica kaže...

 

Biće veeelikih uštede, kad se razj*be kriminalni kartel izdavača i autora školskih knjiga.

 

Ja bih odma honorira ... s višegodišnjim tucanjem kamena na Golom otoku.

O cemu ti pricas? Nadji mi budalu koja ce pisat knjigu besplatno. Bolje da svoje frustracije usmjeris na ZAMP. Autore knjiga treba odgovarajuce platit, bilo fiksno, bilo u tantijemima, ili kombinirano. Ako bi ga placale npr. Narodne novine, u fiksnom iznosu, tada bi se za pojedini smjer skole moglo knjige naplatit kroz upisninu, svima jednako, a tada je sasvim svjedno jeli knjiga u pdf-u, ebook, ili desetom formatu. To bi omogucilo da knjige (citavi set za odredjenu skolu) bude iznimno pristupacan po cijeni, pa cak i besplatan ukoliko bi drzava odlucila platit autora. 

Zato smanji dozivljaj i postuj neciji rad, bilo u obliku teksta ili programa, jer bas kao sto bi c/p knjigu, vjerojatno isto radis i sa softwareom. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice