Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

poruka: 53
|
čitano: 5.349
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Udio AMD-a na GPU tržištu slabi".
11 godina
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Nvidia ce im sama pomoc sa svojom gtx 970 muljazom :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Zato što je monopol jedino rjesenje vec ionako skupih kartica
EDIT: AMD is chosen one. He is the only one who can bring balance to the force

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. When sex was safe and motor racing dangerous.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 23:16 (ja111).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

A neke konkretne brojke?

Koliki je otprilike tržišni udio jednih i drugih?

Welcome my son...
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Jedino mi na balkanu hvalimo AMD CPU-ove i AMD grafičke i u ostalim siromašnijim zemljama. Pogledajte si steam statistiku što igrači koriste. Najviše je zastupljen intel i naravno nvidia.

 
1 25 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Pa po meni ocekivano, R9 290/x su izdani polovicom 2013godine i od tada se ne desava apsolutno nista NOVO! samo sipaju iz supljeg u prazno! zamisli "tonga" cip s 5w manjim tdp-om! to je najbitnija stvar od kad je svijeta i racunala!

prodaju dizu novi proizvodi ne reinkarnacije cipa starog jebes mi sve sad vec i mozda 4 godine! e moj i nas amd!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 23:12 (Stjepanj).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Narvno hatjeri odmah lupaju TD. Pa ne odlucjem ja sta ce tko kupit. Pogledajte tršište više se kupuje intel i nvidia. Na steamu je vecinom gamining populacija i on je dobar pokazatelj šta ljudi više preferiraju.

 
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Da doticni nevalja nebi ni postojao kao glavni i jedini konkurent...dakle jedino ti ovdje ne razumijes neke stvari! ako bi po tvome onda nvidia i amd izgledaju smjesni naprema intelovoj integriranoj grafici a?LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
zeroname kaže...

Narvno hatjeri odmah lupaju TD. Pa ne odlucjem ja sta ce tko kupit. Pogledajte tršište više se kupuje intel i nvidia. Na steamu je vecinom gamining populacija i on je dobar pokazatelj šta ljudi više preferiraju.

 Svaka roba ima svojeg kupca i svoje fokuse u određenim cjenovnim rangovima. Bude bilo plakanja ako AMD odustane od GPU, kada Nvidia bude drzala potpuni monopol. :) Ljudi nikako da shvate, sto je vise konkurencije, i to sto jace konkurencije, to je cijena nama krajnjim korisnicima povoljnija.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
zeroname kaže...

Narvno hatjeri odmah lupaju TD. Pa ne odlucjem ja sta ce tko kupit. Pogledajte tršište više se kupuje intel i nvidia. Na steamu je vecinom gamining populacija i on je dobar pokazatelj šta ljudi više preferiraju.

 Glavno da smo mi hejteri, ali nVidia već dugo kaska i to ih košta, AMD nudi više trenutno

15 godina
neaktivan
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
MARKOZD15 kaže...
zeroname kaže...

Narvno hatjeri odmah lupaju TD. Pa ne odlucjem ja sta ce tko kupit. Pogledajte tršište više se kupuje intel i nvidia. Na steamu je vecinom gamining populacija i on je dobar pokazatelj šta ljudi više preferiraju.

 Glavno da smo mi hejteri, ali nVidia već dugo kaska i to ih košta, AMD nudi više trenutno

 Ne kazem ja da je AMD bolji ili da je Nvidia bolja ali govorim o čistim brojevima. U konačnici nikoga ne zanima da li je nešto bolje ili lošije već se gledaju rezultati prodaje. AMD nema ništa od toga što je on u jednom trenutku bolji i jefitniji ako se ne prodaje. Da bi AMD opstao kartice se moraju prodavati barem podjednako kao i nvidia što naravno nije slučaj.

14 godina
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
zv'jer2 kaže...

A neke konkretne brojke?

Koliki je otprilike tržišni udio jednih i drugih?

 

Zadnji report je bio 72/28, no sada je vjerojatno i veći omjer u korist nv. 

http://jonpeddie.com/publications/add-in-board-report/

 

To je što se tiče kartica. Što se tiče isporuke grafičkih čipova Intel 72% AMD/NV po 14.

http://jonpeddie.com/news/comments/gpu-shipments-marketwatch-q3-2014-charts-and-images/

 

Report za Q4 još nije objavljen tako da ne znam od kud BUGu podaci. Obično se stavi izvor kad se radi ovakav članak, ne?

 

MARKOZD15 kaže...

 

 Glavno da smo mi hejteri, ali nVidia već dugo kaska i to ih košta, AMD nudi više trenutno

 

Gledaj, ne ulazeći dublje u materiju, nisi u pravu.

16 godina
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
zv'jer2 kaže...

A neke konkretne brojke?

Koliki je otprilike tržišni udio jednih i drugih?

 kad su u pitanju nebitne random vijesti, ovaj autor napuni tekst s toliko postotaka da nema ni smisla citati a kad treba nesto konkretno.. onda jedva par recenica u dvije siromasne kartice teksta..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
Luka kaže...

 Svaka roba ima svojeg kupca i svoje fokuse u određenim cjenovnim rangovima. Bude bilo plakanja ako AMD odustane od GPU, kada Nvidia bude drzala potpuni monopol. :) Ljudi nikako da shvate, sto je vise konkurencije, i to sto jace konkurencije, to je cijena nama krajnjim korisnicima povoljnija.

 To nije istina. Ne treba biti da će se manjak prave konkurencije negativno odraziti na cijene samog proizvoda i da će korisnici plaćati veće cijene.

16 godina
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
zv'jer2 kaže...

A neke konkretne brojke?

Koliki je otprilike tržišni udio jednih i drugih?

Šta če ti sad konkretne brojke jel, pa Nvidia okvirno po nečijem šučmučbač izračunu prodaje više grafičkih kartica/čipova itd. AMD grafa koja je u PS4 te Xbox i Nintendo konzoli, to nije grafička kartica to je ipak Kruška, na kojoj se eto vrte i nekakve igrice.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
13 godina
neaktivan
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

žalite se sta ne izbacuju nove gpu

bas po meni bi trebali i amd/ATii nVIDIA svake barem 2 ili 3god novu generaciju gpu

a ne ovako,nemaju ljudi novaca,jos u nasoj lijepoj hr

ajd zapadne zemlje

najbolje da smo ostali na geforce gts 512ddr3 i amd hd 5570 1gb ddr3

~^iGoR~
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 5:20 (igor1311).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

AMD je u nekim problemima vec dosta dugo, a s obzirom da su im proizvodi mlaki i ne izazivaju neko divljenje ko zna kolko ce još. 

 

Dobro je rekla nvidija da izrada GPUa za konzole nema financijskog smisla.

 

http://www.bit-tech.net/news/hardware/2015/01/22/amd-fy2014-loss/1

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 8:19 (mislav_01).
16 godina
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Ne kuzim kak gube udio ako prodaju kartice istih performansi ko nvidia za manje para.
Nikad se nisam lozil na ATI niti Nvidiu. Kupujem best buy i trenutno igrom slucaja imam R9 280X, tocnije receno drugu jer je prva prdnula u rosu. Kartica za sad radi bez greske i prva je radila dok nije prestala radit :)
Kostala je mozda pedeset eura manje od nvidie istih performansi.

Ljudi imam osjecaj kupuju nvidiu iz istog razloga iz kojeg se kupuje VW. Misle da kupuju nest posebno dobro, bolje i kvalitetnije a isti k. Tocnije receno nije isto jer je skuplje.
Kak je trenutno situacija s cijenama i performansama ne znam jer me ne zanima. Ne gledam cijene svaki dan, ne svrsavam na benchmarke i nisam fanboy.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 8:32 (NEW_MAN).
9 godina
neaktivan
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Jedino gdje bi uzeo amd-ov proizvod je APU za kakav HTPC, tu su osjetno bolji od Intela i njihovih rješenja.

U poslu kojim se bavim kojim se bavim, njihovi x8 FX-ovi i najjače verzije kartuša su jednostavno niža liga prema Nvidiji i Intelu (novi osmojezgreni i7 je pun pogodak, iako za naše prilike košta kao suho zlato).

U igranje ne ulazim, tu mislim da je skroz svejedno.

 

čak i  server creepovi (sry morao sam ) u firmi više se ne kunu u Opterone odkako su došli haswell e5 xeoni...

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Ovo mi je malo čudno s obzirom da su u svim konzolama AMD grafičke,

a zadnju AMD seriju neko vrijeme jedva da je bilo moguće kupiti zbog mininga kriptovaluta

gdje je 3-4 puta brža od Nvidie

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

lol imali ste opterone? mi smo na xeonu od 771 socketa (ovi kaj se sad masovno modaju da pa se stavljaju umjesto q6600 i sličnih).

 

ljudi na ovom forumu sude isplativost komponenti kroz prizmu gaminga. tu je skroz svejedno. kupuje tko što može.

ionako uzimam komponente kad firma naručuje izvana. tako sam ovu gtx-icu dobio za 2200 kn, skoro 1000 kn jeftinije od ove pljačke u našim dućanima.

 

al reći da fx parira i7 ili još gore xeon liniji pri jednom cat renderu je obično preseravanje. zašto nitko ne spominje stuttering pri  FX 8350 kada se prži svih 8 jezgri? ili čak rušenje sustava pregrijavanjem CPU-a (stock brzine, bez oc-a i to pod noctuom nhd14!!)

 

postoji razlog zašto je amd sa cpu-om ispod. a to sigurno nisu igre.

 

 

 

 

Ke?!
 
0 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
chewbacca kaže...

lol imali ste opterone? mi smo na xeonu od 771 socketa (ovi kaj se sad masovno modaju da pa se stavljaju umjesto q6600 i sličnih).

 

ljudi na ovom forumu sude isplativost komponenti kroz prizmu gaminga. tu je skroz svejedno. kupuje tko što može.

ionako uzimam komponente kad firma naručuje izvana. tako sam ovu gtx-icu dobio za 2200 kn, skoro 1000 kn jeftinije od ove pljačke u našim dućanima.

 

al reći da fx parira i7 ili još gore xeon liniji pri jednom cat renderu je obično preseravanje. zašto nitko ne spominje stuttering pri  FX 8350 kada se prži svih 8 jezgri? ili čak rušenje sustava pregrijavanjem CPU-a (stock brzine, bez oc-a i to pod noctuom nhd14!!)

 

postoji razlog zašto je amd sa cpu-om ispod. a to sigurno nisu igre.

 

 

 

 

 da, zato jer ih nismo pržili iznad 70% pa je bilo sve ok. ljetos je došlo do širenja posla i time glad za pravim hardverom. ekipa iz održavanja govorila da će tadašnji sustavi izdržati sve kaj bacimo pred njih. naravno da smo imali ogrmonih problema, čak i uz official support i njihove čiribaje. šef popizdio jer su nam otpala 2 posla iz mađarske i jedan iz poljske. bio je to masakar hardvera

 

na glavne stanice stavili spomenute xeone, na izvršne 5960x i na 2 pomoće stanice imamo 5820K. to je sada uživancija raditi i skoncentrirati se na sam posao, a ne strepiti hoće sve otići u mp3.

14 godina
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
chewbacca kaže...

 

 

...zašto nitko ne spominje stuttering pri  FX 8350 kada se prži svih 8 jezgri? ili čak rušenje sustava pregrijavanjem CPU-a (stock brzine, bez oc-a i to pod noctuom nhd14!!)

 

Jesi li čuo za manuelno podešavanje napona procesora kada su tepmerature visoke?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
phoenix2003 kaže...

 

Jesi li čuo za manuelno podešavanje napona procesora kada su tepmerature visoke?

isporobano nakon 2. rušenja.

gašenje turbo moda kad cpu radi sranja sa naponom, pa kombinacije sa oc-om, bez oc-a. bili smo na rubu da idemo na custom vodeno hlađenje, onda smo uzeli top hračno hlađenje. pa onda kombinacije sa drugom matičnom, pa daj kilovatno napajanje. pa 2 puta slali na servise. pa onda uzeli novi, jer jbg, zapao nas loš primjerak pa idemo na novog. na kraju ista priča.

 

na kraju muku mučili da ih prodamo. jednostavno nemaju snage za naše potrebe i tu nikakve điđe i kemijanja ne pomažu.

Ke?!
16 godina
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
phoenix2003 kaže...
chewbacca kaže...

 

 

...zašto nitko ne spominje stuttering pri  FX 8350 kada se prži svih 8 jezgri? ili čak rušenje sustava pregrijavanjem CPU-a (stock brzine, bez oc-a i to pod noctuom nhd14!!)

 

Jesi li čuo za manuelno podešavanje napona procesora kada su tepmerature visoke?

 

Zasto bi se on morao time bavit?!

Pa covjek hoce da mu komp odradi posao, a ne da on ''visi pod haubom'' i ispravlja tvorncike/dizajnerske greske.

 

10 godina
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Sto se tice procesora ja jesam Intelov fan al nemojmo puno blatit FX 8350 koji 10-ak miseci kucka u dicijem kompu i sasvim uspjesno obavlja njihove gamerske zadace a i moje renderiranje s vrimena na vrime uspjesno odradi i nije se nikad srusio il prigrijao.

Je dosta losiji od mod i7 2600k al nije nikako za podcjenjivat.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

@chewbacca

 

i7 4790K je poznat po pregrijavanju na stocku, fx 8350 da se pregrijava na stocku sa noctuom d14 je jedan teski 

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
igor1311 kaže...

žalite se sta ne izbacuju nove gpu

bas po meni bi trebali i amd/ATii nVIDIA svake barem 2 ili 3god novu generaciju gpu

a ne ovako,nemaju ljudi novaca,jos u nasoj lijepoj hr

ajd zapadne zemlje

najbolje da smo ostali na geforce gts 512ddr3 i amd hd 5570 1gb ddr3

 Oprosti ali kakve to veze ima? Jel tebi netko brani ostati na HD 5570?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
ansha kaže...

@chewbacca

 

i7 4790K je poznat po pregrijavanju na stocku, fx 8350 da se pregrijava na stocku sa noctuom d14 je jedan teski 

 

a tko je spomenuo 4790k? bmk za taj model osobno. niti ga koristim na poslu niti doma. zašto ga unosiš u raspravu?

 

da fx 8350 se pregrijava kada krene render 3d modela u catii pod noctuom, drugim rječim kada se se te jezgre stvarno upregnu pod višesatnim opterećenjem. mene ne zanimaju kućni hobi renderi od sat-dva i igranje igara.

za moj posao, neadekvatan proc.

Ke?!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi

Neadekvatni su dobrano, da. I onda kada na poslu imas intel / nvidija dodjes kuc šta ces kupit? AMD? How yes no. Jednostavno ekipa radi prosjecan hardware i nešto su bolji u grafickim karticama. Niti jedna nvidija nije mi crkla ali su zato 2 atija riknula. Meni dosta da nikad ne kupim AMD više.

 

A ovaj što spominje ručno namještanje nekih napona ocito ne cjeni svoje vrijeme dovoljno. NEmam pametnijeg posla nego se s takvim nebulozama bavit. Hocu da radi kako treba odmah. Hvala bogu od Intela i nvidije dobijem tocno to uvijek.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 10:55 (mislav_01).
15 godina
offline
Re: Udio AMD-a na GPU tržištu slabi
mislav_01 kaže...

AMD je u nekim problemima vec dosta dugo, a s obzirom da su im proizvodi mlaki i ne izazivaju neko divljenje ko zna kolko ce još. 

 

Dobro je rekla nvidija da izrada GPUa za konzole nema financijskog smisla.

 

http://www.bit-tech.net/news/hardware/2015/01/22/amd-fy2014-loss/1

 

 

 O cemu ti.... pogledaj kada je izasla R9 200 serija naprimjer, a nakon toga pogledaj kada je izasla GTX 900 serija, zatim usporedi performanse i cijenu. Pametnome dosta....kada R9 390X dode pregaziti ce nVidiju kako stvari stoje (nisam nikakav fanboy).

 

Pitam se je li AMD u problemima zbog CPU-a, GPU-a, APU-a ili konzola..... logicno bi bilo da je zbog CPU odjela jer su tu ipak najslabiji (trebaju revoluciju na tom polju).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 10:58 (lovac82).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice