Ukradeni podaci korisnika PSN-a

poruka: 208
|
čitano: 35.990
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ukradeni podaci korisnika PSN-a".
13 godina
neaktivan
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

ma ja brijem da nece nitko ostat bez love...

samo je problem u ovisnicima online igranja, njih je ovo pogodilo najvise....{#}

 

meni je bas drago sta su hackirali sony, trebali bi i sve ostale jake kompanije malo hebat...

treba ih sve spustit na zemlju...

smc
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
mrjimmypage kaže...
Chaky kaže...
Ezio kaže...

... a ps3 sranje jer se na njemu ne moze raditi ono sto se moze na pc-u padaju u vodu.

{#}

 

Da PC mi je super jer sam uzeo igru na Steamu (Dawn Of War II) koja ima Games for Windows Live. Na koji nikako da se spojim, jer ne mogu skuziti sta me blokira.

A bez toga ne mogu prismrditi MP komponenti.

Long Live PC!!!

 

Pa ovi sa PCa ipak očekuju neku stručnost korisnika :P

Vidim po tvom odgovoru da si strucnjak, pa bih te molio za neki koristan savjet.

Da ne bude offtopic, postaj ovdje.

Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
grimyHR kaže...
JoVeliki kaže...
grimyHR kaže...

 

 

 

  geohot nije probio MOJU(ili tvoju ili iciju) konzolu nego je probio svoju...tvoja usporedba nema veze sa zdravim razumom

al recimo da objavis kako se moze kopirati tvoj kljuc, pa ispadne da s tim moze uci u moj stan i ubiti me, tad ti nebi bio kriv(tj odgovoran, krivnja za ubojstvo je u bilo kojem slucaju na retardu koji ga je pocinio)

Nije njega Sony progonio zbog proboja zaštite nego zbog objavljivanja koda na internetu.

You are what you believe yourself to be
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
grimyHR kaže...

  AKO i ima(a slobode nemaju granica dok god se time ne oduzima sloboda nekog drugog), ta granica nije na objavljivanju podataka i cinjenica do kojih je netko dosao vlastitim snagama(znaci nije citao sonyeve tajne dokumente)

Objavit Master Key na internetu je ludost i prelazi "slobodu govora".

15 godina
protjeran
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
JoVeliki kaže...
grimyHR kaže...

  AKO i ima(a slobode nemaju granica dok god se time ne oduzima sloboda nekog drugog), ta granica nije na objavljivanju podataka i cinjenica do kojih je netko dosao vlastitim snagama(znaci nije citao sonyeve tajne dokumente)

Objavit Master Key na internetu je ludost i prelazi "slobodu govora".

  molim te daj mi pokazi taj dio u ustavu bilo koje demokratski nastrojene zemlje

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
12 godina
neaktivan
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Sta ce mi ustav za to?

Moji osobni podaci su ugrozeni zbog jadnika koji ga je objavio.

Taj isti jadnik je napravio PSN acc koji je prihvatio SONYev T&C, a tamo pise da se master key treba objavit na internetu ili..?

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

na koji način su ono uopće upali u taj sustav? čini se ne moguće?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
civicar kaže...

 

Neznam za vas, al ja zivim u Hrvatskoj. Radim u privatnoj firmi.

 

Recesija je u punom naletu, novih poslova nema, skresane su place/benefiti, dio kolega je otpusten.

 

Gledam na svaku kunu, i najmanje sto mi treba je da mi netko nabije minus do ibera na kartici.

 

Banka mozda hoce, mozda nece priznat i refundirat takav trosak. Nikad se nezna, a takav stres i moguce financijske komplikacije mi stvarno netrebaju.

 

Tako da PSN mene nece dugo vidjet, a vjerojatno ni ostatak razumnih ljudi kojima je stalo do njihovih podataka/financija.

 

  Vecina vamo su ti klinci koje boli briga što maxiraju tatinu ili maminu kreditnu karticu...

 

Tako da...

 

Njima je najvaznije samo igrati, igrati i igrati...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
protjeran
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
JoVeliki kaže...

Sta ce mi ustav za to?

Moji osobni podaci su ugrozeni zbog jadnika koji ga je objavio.

Taj isti jadnik je napravio PSN acc koji je prihvatio SONYev T&C, a tamo pise da se master key treba objavit na internetu ili..?

  tvoji podaci su ugrozeni radi osoba koji su ih ukrali i radi sonyeve neadekvatne zastite istih, radi niceg i nikog drugog

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

A i Sony je mogao odmah isti dan objavit za upad i kradu podataka korisnika PSN-a.

 

Naknadno objavljivanje je veoma neozbiljno i opasno za korisnike PSN-a.

 

Vjerovatno su pokusali nekako popraviti situaciju i zataskati kradu, ali nisu uspjeli.

 

Sony je isto napravio veliki fail sa odnosom prema ovoj situaciji.

 

 

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Ma o kakvoj losoj situaciji za Sony vi pricate! Sve ce to sredit jedna reklama sa Kevin Butlerom{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
grimyHR kaže...
JoVeliki kaže...

Sta ce mi ustav za to?

Moji osobni podaci su ugrozeni zbog jadnika koji ga je objavio.

Taj isti jadnik je napravio PSN acc koji je prihvatio SONYev T&C, a tamo pise da se master key treba objavit na internetu ili..?

  tvoji podaci su ugrozeni radi osoba koji su ih ukrali i radi sonyeve neadekvatne zastite istih, radi niceg i nikog drugog

 

Ne, nego zbog "onog" koji je napravio PSN acc i prihvatio Terms and Conditions od SONYa.

Zbog onog koji je svojom "slobodom govora" prekrsio je T&C, ugrozio mene i sve ostale koji imaju kartice na PSN-u objavivsi master key na internetu.

15 godina
protjeran
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
JoVeliki kaže...
grimyHR kaže...
JoVeliki kaže...

Sta ce mi ustav za to?

Moji osobni podaci su ugrozeni zbog jadnika koji ga je objavio.

Taj isti jadnik je napravio PSN acc koji je prihvatio SONYev T&C, a tamo pise da se master key treba objavit na internetu ili..?

  tvoji podaci su ugrozeni radi osoba koji su ih ukrali i radi sonyeve neadekvatne zastite istih, radi niceg i nikog drugog

 

Ne, nego zbog "onog" koji je napravio PSN acc i prihvatio Terms and Conditions od SONYa.

Zbog onog koji je svojom "slobodom govora" prekrsio je T&C, ugrozio mene i sve ostale koji imaju kartice na PSN-u objavivsi master key na internetu.

 

  mozes ti kriviti i majku terezu ako hoces, iskreno nikog nije briga koga ti smatras krivim jer nisi u pravu i tvoja tvrdnja nema nikakve pravne osnove

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a

^^ Pa i krivit cu, a ti krivi Majku Terezu i Terezu Kesoviju.

13 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 12:22 (Chronosus).
14 godina
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Pravo glasa u ovom threadu imaju jedino korisnici psn-a. Svi oni teoreticari koji vjerojatno ni nemaju ps3 ili ga imaju hakiranog nemaju apsolutno nikakva prava trkeljati. I hotz i anonymus su sjebali psn korisnike a to su korisnici za koje je sony osmislio uslugu. Ne za hakere, crackere i pirate. Nikako da vam to udje u glavu.
Moj PC  
3 8 hvala 2
14 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Pardon, krivo sam rekao da teoreticari bez ps3 konzole i hakeri nemaju pravo glasa u ovom threadu. Ne bih htio zadirati u njihove prevazne ljudske slobode i slobodu govora. Ali njihov glas vrijedi koliko i pticje govance na sajbi auta. Ukljucis brisace i vozis dalje. P.S. Pozivam sve ciji glas vrijedi ko govance na sajbi da stisnu thumbs down.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 12:53 (Ezio).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Ezio kaže...
Pravo glasa u ovom threadu imaju jedino korisnici psn-a. Svi oni teoreticari koji vjerojatno ni nemaju ps3 ili ga imaju hakiranog nemaju apsolutno nikakva prava trkeljati. I hotz i anonymus su sjebali psn korisnike a to su korisnici za koje je sony osmislio uslugu. Ne za hakere, crackere i pirate. Nikako da vam to udje u glavu.

Osim što ti je sljedeći post totalno kre*enski, potpuno si u krivu. Na one koji pišu "bravo hackeri, sad mogu igrati piratske igre" se to možda i odnosi, ali u ovoj temi se priča o sigurnosnim i pravnim aspektima slučaja, dužnostima prilikom baratanja podatcima i sl. Zna se koji je minimum sigurnosti pružatelj usluge i (pravna) osoba koja barata privatnim podatcima dužna osigurati, što Sony nije napravio - automatski je kriv.

 

Hotz je napravio ono najbolje što može napraviti - besplatno je objavio podatke koje bi netko drugi ili naplatio Sony-u ili bi prodao hackeru. Na ovaj je način Sony imao vremena reagirati i zakrpati propust da nije trošio vrijeme na tužbe protiv osobe koja mu je napravila uslugu. Da je propust otkrila neka zlonamjerna osoba, korisnici PSN-a bi itekako više patili nego sada pate jer bi to bio 0 day exploit i Sony bi bio još nespremniji.

 

DDoS napad je sam po sebi ilegalan i to je krivnja anonymusa (ako sam dobro shvatio). To nitko ne podržava iako razumijemo poruku koju žele poslati i podržavamo poruku (ALI NE I SREDSTVO).

 

Krađa korisničkih podataka je ilegalna i onaj tko je to napravio je kriv. O tome nema spora, pa nema smisla ni pričati.

 

Međutim, sve ovo što sam tu napisao ne umanjuje Sony-evu krivnju za ono što sam gore napisao.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
MrBlc kaže...
Ezio kaže...
Pravo glasa u ovom threadu imaju jedino korisnici psn-a. Svi oni teoreticari koji vjerojatno ni nemaju ps3 ili ga imaju hakiranog nemaju apsolutno nikakva prava trkeljati. I hotz i anonymus su sjebali psn korisnike a to su korisnici za koje je sony osmislio uslugu. Ne za hakere, crackere i pirate. Nikako da vam to udje u glavu.

Osim što ti je sljedeći post totalno kre*enski, potpuno si u krivu. Na one koji pišu "bravo hackeri, sad mogu igrati piratske igre" se to možda i odnosi, ali u ovoj temi se priča o sigurnosnim i pravnim aspektima slučaja, dužnostima prilikom baratanja podatcima i sl. Zna se koji je minimum sigurnosti pružatelj usluge i (pravna) osoba koja barata privatnim podatcima dužna osigurati, što Sony nije napravio - automatski je kriv.

 

Hotz je napravio ono najbolje što može napraviti - besplatno je objavio podatke koje bi netko drugi ili naplatio Sony-u ili bi prodao hackeru. Na ovaj je način Sony imao vremena reagirati i zakrpati propust da nije trošio vrijeme na tužbe protiv osobe koja mu je napravila uslugu. Da je propust otkrila neka zlonamjerna osoba, korisnici PSN-a bi itekako više patili nego sada pate jer bi to bio 0 day exploit i Sony bi bio još nespremniji.

 

DDoS napad je sam po sebi ilegalan i to je krivnja anonymusa (ako sam dobro shvatio). To nitko ne podržava iako razumijemo poruku koju žele poslati i podržavamo poruku (ALI NE I SREDSTVO).

 

Krađa korisničkih podataka je ilegalna i onaj tko je to napravio je kriv. O tome nema spora, pa nema smisla ni pričati.

 

Međutim, sve ovo što sam tu napisao ne umanjuje Sony-evu krivnju za ono što sam gore napisao.

 

Kako mi je sljedeći post kre*enski ako sam rekao da vi koji nemate ps3 ili ga imate hakiranog ipak imate pravo glasa? Zar nije to ono za cime tezite? Sloboda govora? A to sto vas glas vrijedi ko govance također stoji jer glas nas koji igramo na psn-u (dok vi sa svojim hakiranim konzolama to ionako ne mozete, a jos manje mozete ako konzolu nemate) vrijedi puno vise. Jer ako igramo na psnu definitivno sigurno smo i kupili igru dok je kod vas pobornika hakerskih sloboda to dvojbeno.

 

Kažeš zna se koji je minimum te da to Sony nije napravio. Ma ti sigurno ili radiš u Sonyu ili si zaposlenik one firme koja je radila uviđaj kad znaš te informacije.

 

Hrabri haker spašava svijet? Hotz je dao vremena Sonyu da zakrpa rupu? Dijete, nemoj bulazniti. Zašto mu onda nije javio direktno nego se išao preseravati po cijelom internetu? Pored toga što je napravio ilegalnu radnju, Hotz je i egocentrični egzibicionist.

 

BTW, vidim da ti thumbs up stišču točno svi oni koji niti imaju ps3 niti igraju na psn-u. Zanimljivo. Smiješna ste vi stvorenjca hahahaha

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 13:30 (Ezio).
13 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a

 

ako čovjek u svojem pjesmuljku otvoreno kaže You’re f****g with the dude who got the keys to your safe... i onda kaže And I’m a personification of freedom for all...

sorry, in my book to je što bi englezi rekli self rigteous prick. on je personifikacija slobode? ma nemoj me zezat, kakva skromnost. totalno lik koji je zabrinut za sigurnost bilo čega.

geohot je budala sa kompleksom boga. on je to radio radi showoffanja, a zadnja stvar mu je bila ukazivanje na propust. on je otvorio sef i to ga čini odgovornijim od onoga koji je to iskoristio da nešto ukrade. a kladio bi se da on ima i te kakve izravne veze s ovim. on je personifikacija slobode i bori se u naše ime protiv korporacija? odlično, nek sruši sve korporacije pa neće imati išta za crackirati. koja je to j* logika. nek on napravi novu otvorenu konzolu u svom podrumu pa da vidimo kak će mu to proć u svijetu. 99.9% ljudi su kupili konzolu da se igraju na njoj i zaboli ih za hotza, linux, homebrew i ostale gluposti i idiote. oni žele koristiti plejku za igranje. nitko od nas nije tražio da ova budala rasturi cijeli sustav. i sad svi ispaštaju zbog njega, isto ko anonymus koji je odustao od daljnih napada na psn isključivo zato jer su ih nakon najave ljudi masovno popljuvali.

oni hackeri koji otkriju propust u sustavu i to prijave vlasniku sustava - svaka čast. ostalo su samo budale koji misle samo na sebe i na svoju reputaciju među sebi sličnima.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Ezio kaže...
Pardon, krivo sam rekao da teoreticari bez ps3 konzole i hakeri nemaju pravo glasa u ovom threadu. Ne bih htio zadirati u njihove prevazne ljudske slobode i slobodu govora. Ali njihov glas vrijedi koliko i pticje govance na sajbi auta. Ukljucis brisace i vozis dalje. P.S. Pozivam sve ciji glas vrijedi ko govance na sajbi da stisnu thumbs down.

 

Dragi moj ti si ili jedna ogromna TROLCINA ili ovca koju sisa ko kako stigne.

 

Kako god okrenes, nije dobro za tebe.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Ezio kaže...

LOL. A zašto sam ja ovca srećo? Zato što ne podržavam dobre hakere u borbi protiv sonya?  Ja sam PS3 kupio radi igranja offline i online, blu raya i multimedije. Ne treba mi hotz i kompanija da mi kaze: "uuuu , nemas ti pojma sta ta konzola jos moze. prokleti sony nas drzi u mraku, upali svjetlo bro!"

imam pc na kojem mogu raditi sto god hocu.

 

Omašio si ceo futbal sto bi se reklo. Al cini mi se da smo negdje vec pokusali diskutirat, pa se pokazalo da jednostavno ignoriras sto drugi pisu.

 

Tako da mislim da nema smisla da objasnjavam. Procitaj moje prijasnje postove u ovoj temi i jednom za promjenu probaj razumjet sta drugi pisu. I da, sretno na PSNu. ;)

 
5 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Ezio kaže...

 

 

  dao bi se kladiti da na PC-u ti i tebi slicni svakodnevno krsite svakakve eule i T&C, tako da su ovakvi postovi cisto licimjerje

 

ajde mi molim te objasni kakve to veze ima sa temom? želiš reći da imam piratske igre na pc-u? nemam ih otkad imam ps3. od tad više ni ne nadograđujem svoj komp i ne pratim zahtjeve pc gamerske industrije. imam laptop sa prosječnom grafičkom karticom na kojem koristim legalne windowse i legalan softver za posao, jer mi je firma platila licencu.

čak i da imam piratske windowse, piratski softver i piratske igre, reci mi kako bi to opravdalo postupak hakera koji su uništili mogućnost zabave 70 miliona poštenih korisnika i ugrozili sigurnost njihovih bankovnih racuna???

licemjeri su oni koji nemaju blage veze sa ovim problemom nego promatraju sa strane i nabacuju svoje bedaste zaključke.

  tko je spominjao piratstvo, eula i T&C podrazumjevaju puno vise od toga

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a

stvarno ne kuzim zasto kako jos mozete branit sony oni su imali neki sigurnosti propust njihov problem,to je ko da ja nadem 200kn na podu pocastim frendove i sad mene optuze da sam ja tipu koji je to izgubio ukro novce,mislim ko im kriv drugi put ce vise pazit.

Marilyn Manson
14 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
civicar kaže...
Ezio kaže...

LOL. A zašto sam ja ovca srećo? Zato što ne podržavam dobre hakere u borbi protiv sonya?  Ja sam PS3 kupio radi igranja offline i online, blu raya i multimedije. Ne treba mi hotz i kompanija da mi kaze: "uuuu , nemas ti pojma sta ta konzola jos moze. prokleti sony nas drzi u mraku, upali svjetlo bro!"

imam pc na kojem mogu raditi sto god hocu.

 

Omašio si ceo futbal sto bi se reklo. Al cini mi se da smo negdje vec pokusali diskutirat, pa se pokazalo da jednostavno ignoriras sto drugi pisu.

 

Tako da mislim da nema smisla da objasnjavam. Procitaj moje prijasnje postove u ovoj temi i jednom za promjenu probaj razumjet sta drugi pisu. I da, sretno na PSNu. ;)

 

Ti si omašio ceo futbal i ti si taj koji ignorira što drugi pišu i konstantno furaš (i par ostalih tvojih istomišljenika)  svoju priču sa vrlo diskutabilnim poimanjem slobode govora. Koliko treba ponavljati jednu te istu stvar da nas poštene korisnike ne zanima ono što hotz i banda nude?? Lijepo ti piše u mojem odgovoru radi čega sam ja kupio konzolu. Šta tebi u tome nije jasno? Daj pročitaj još deset puta i evo ponoviti ću ti opet za svaki slučaj: Kupio sam PS3 radi igranja offline i online, blu raya i multimedije. Ne treba mi hotz i kompanija da mi kazu da se moze i vise.

Jesam ja omasio fudbal kupovinom konzole ili su hakeri i njihovi ljubitelji omasili fudbal svojim blebetanjem o slobodi koriscenja konzole kad je ocito da oni tim svojim slobodama krse prava poštenih korisnika??

Nađi mi ijednog korisnika psn-a koji kupuje igre a podržava hotza i anonymusa. Nađi mi nekog tko nije hakirao svoj ps3 i time izgubio mogućnost pristupa psnu a da diže hotza u nebesa. Takvi ne postoje. Postojiš ti i i još tisuće sličnih u svijetu koji ili nemaju ps3 ili su ga hakirali i normalno da takvi podrzavaju hotza i trkeljaju o slobodi govora i koječemu pa optužuju sony da je za sve kriv. To ti se zove licemjerje.

 

I da srećo, nema ti smisla da objasnjavas jer ne pusim takve budalastine. Odrasti i urazumi se (ako možeš) pa onda probaj nesto napisati. Sretno u svemu, trebat će ti.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 15:53 (Ezio).
13 godina
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Ja nekako povlačim paralelu s nečim nama jako bliskim. Naime, svaki dan vidim iz auta grafit "sloboda navijačima". I svaki put se zapitam o čemu oni. Ako ti dođeš na utakmicu, navijaš za svoj tim i zabavljaš se nitko te neće ograničavat ni u kojem smislu, nit će te dirati. No problem je što takve grafite pišu ljudi koji idu na utakmice da bi se šorali međusobno, tukli navijače drugih klubova, po novome palili i buseve i uništavali javno vlasništvo. Dakle, unište doživljaj sporta svima, od nogometaša do normalne publike koja sasvim razumno izbjegava u širokom luku stadione. I sad bi oni nekakva prava i svi su im drugi krivi osim njih samih. Znaju se pravila ponašanja i ako slijediš ta pravila uživati ćeš i pustiti ćeš ostalima da uživaju. Raditi sranja i onda se pozivati na slobodu (ili u ovom slučaju govoriti da si ti utjelovljenje slobode) je apsurdno i graniči s anarhizmom.

Pa čekaj malo, vi malo pročitajte što se piše. Ako ja svakodnevnim korištenjem prekršim neku odredbu iz eule to ne može biti ravno tome da ja to napravim i time zeznem sve ostale korisnike tog programa. U prvom slučaju vjerojatno da to nitko neće ni saznat nit će koga bit briga. I ti civicar napišeš čovjeku da je ovca i onda govoriš o diskutiranju. Slažem se da eziu nije trebao onaj drugi post ali ti nisi otišao puno dalje od toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Ezio kaže...

Ti si omašio ceo futbal i ti si taj koji ignorira što drugi pišu i konstantno furaš (i par ostalih tvojih istomišljenika)   svoju priču sa vrlo diskutabilnim poimanjem slobode govora. Koliko treba ponavljati jednu te istu stvar da nas poštene korisnike ne zanima ono što hotz i banda nude?? Lijepo ti piše u mojem odgovoru radi čega sam ja kupio konzolu. Šta tebi u tome nije jasno? Daj pročitaj još deset puta i evo ponoviti ću ti opet za svaki slučaj: Kupio sam PS3 radi igranja offline i online, blu raya i multimedije. Ne treba mi hotz i kompanija da mi kazu da se moze i vise.

"Omašio si ceo futbal" jer misliš da su SAMO  hackeri krivi. Kriv je I  sony i posljedice su za tebe kao korisnika mogle biti i gore zbog Sony-eve krivice. To NE UMANJUJE KRIVNJU HACKERA, kao što krivnja hackera NE UMANJUJE SONY-EVU KRIVNJU. Uz to radiš i grešku jer svrstavaš geohotz-a koji je prekršio EULA-u, ali ne i zakon, čak je i vrlo diskutabilno koliko je ta odredba pravno održiva (u Apple-ovom slučaju je sud presudio da nije), u isti koš kao i one koji njegovo otkriće koriste u protuzakonite svrhe kojima je nanesena šteta i Sony-u i korisnicima. To nije ista stvar.

 

Što se Sony-a tiće, da nije napravio prvu grešku, geohotz uopće ne bi uspio napraviti što je napravio. Da Sony nije napravio još jednu grešku, geohotzovo otkriće ne bi imalo nikakav utjecaj na PSN, a da nije napravio i treću grešku, ne bi bilo moguće taj isti propust iskoristiti i za ukrasti podatke o korisnicima. I na kraju da Sony nije trošio vrijeme na pi*darije, mogao je pokrpati štetu umjesto da ode sve kvragu.

 

Na kraju da sumiramo:

Geohotz je otkrio propust, objavio podatke, prekršio EULA-u, ali ne i zakon, čak je i vrlo diskutabilno koliko je ta odredba pravno održiva (u Apple-ovom slučaju je sud presudio da nije). Možda je mogao i bolje postupiti, ali nije direktnoštetu napravio ni Sony-u ni igračima.

Hackeri su zloupotrijebili geohotzovo otkriće i Sony-eve propuste, prekršili zakon i naštetili i Sony-u i igračima.

Sony je napravio propust, izložio podatke o korisnicima i time prekršio zakon i naštetio korisnicima.

 

Niti jedna od ovih pojedinačnih odgovornosti me umanjuje, ali ni ne uvečava ostale odgovornosti.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a

ovo bi možda stajalo da se zna bilo što o tome što se zapravo desilo, kako je točno sustav bio zaštičen i da li je sony imao vremena uočiti i ispraviti grešku. Govoriti o krivnji sony-a bez ovih podataka je nemoguće. Ne kažem da nije kriv, samo kažem da se o tome trenutno objektivno ne može suditi (osim ak ja nisam fulao neku bitnu informaciju). s druge strane za hotza se dobro zna što je napravio i što je to uzrokovalo i moglo uzrokovati. Iz onih informacija koje su dostupne se da isčitati da je sony isključio psn baš iz razloga da spriječe daljnju krađu informacija, i očito je da su uzeli vremena da sve srede (pošto je zadnji info da će usluga djelomično postati dostupna u ponedjeljak što je 2 tjedna od isključenja). kolko je to točno - opet pitanje.

14 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
MrBlc kaže...
Ezio kaže...

Ti si omašio ceo futbal i ti si taj koji ignorira što drugi pišu i konstantno furaš (i par ostalih tvojih istomišljenika)   svoju priču sa vrlo diskutabilnim poimanjem slobode govora. Koliko treba ponavljati jednu te istu stvar da nas poštene korisnike ne zanima ono što hotz i banda nude?? Lijepo ti piše u mojem odgovoru radi čega sam ja kupio konzolu. Šta tebi u tome nije jasno? Daj pročitaj još deset puta i evo ponoviti ću ti opet za svaki slučaj: Kupio sam PS3 radi igranja offline i online, blu raya i multimedije. Ne treba mi hotz i kompanija da mi kazu da se moze i vise.

"Omašio si ceo futbal" jer misliš da su SAMO  hackeri krivi. Kriv je I  sony i posljedice su za tebe kao korisnika mogle biti i gore zbog Sony-eve krivice. To NE UMANJUJE KRIVNJU HACKERA, kao što krivnja hackera NE UMANJUJE SONY-EVU KRIVNJU. Uz to radiš i grešku jer svrstavaš geohotz-a koji je prekršio EULA-u, ali ne i zakon, čak je i vrlo diskutabilno koliko je ta odredba pravno održiva (u Apple-ovom slučaju je sud presudio da nije), u isti koš kao i one koji njegovo otkriće koriste u protuzakonite svrhe kojima je nanesena šteta i Sony-u i korisnicima. To nije ista stvar.

 

Što se Sony-a tiće, da nije napravio prvu grešku, geohotz uopće ne bi uspio napraviti što je napravio. Da Sony nije napravio još jednu grešku, geohotzovo otkriće ne bi imalo nikakav utjecaj na PSN, a da nije napravio i treću grešku, ne bi bilo moguće taj isti propust iskoristiti i za ukrasti podatke o korisnicima. I na kraju da Sony nije trošio vrijeme na pi*darije, mogao je pokrpati štetu umjesto da ode sve kvragu.

 

 

 

Pitao sam te već jesi li ti zaoslenik Sonya ili firme koja je radila uviđaj? Jesi li možda član Anonymusa? Otkud ti znaš kako je bio zaštičen psn i jel zadovoljavao standarde ili nije??

Odmah na prvu loptu optuzujes Sony prakticki kao da nije nikakvu zastitu imao. Pa dovraga, 3 godine se ništa nije dogodilo dok nije ukraden onaj stick. Da se to nije dogodilo, pitanje je bi li uopće hotz uspio napraviti to što je napravio.

3 godine nitko nije mogao upasti u sistem a vi svi trkeljate i bulaznite o tome da je zaštita bila loša.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 16:37 (Ezio).
15 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a

ps3 se mogo hacikrati i bez tog sticka tako da ne pricaj gluposti.I bas me zanima kako sony zadovaljava standarde kolko glup moras biti da mozes u svaki dio konzole istim keyem,enkripcija podataka konzole im je uzas tako da sumnjam da je i psn ista bolji po tom pitanju.

Marilyn Manson
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice