Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

poruka: 50
|
čitano: 6.880
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu".
14 godina
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

Neka i ostane samo na hakerskim napadima!

Zadar živi vječno!
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

.

fra Krsto Narkoman
Moj PC  
31 8 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

 

Pacifista sam, ali konacno je Putin opalio samar Zapadu i dezurnim uguzima i nadam se da ce na tome ostat.

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Moj PC  
8 11 hvala 0
15 godina
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

Ovih zapadnih licemjera...kad oni idu da "brane demokratiju" ili kad ganjaju nepostojeći biološko i nuklearno oružje u islamskim zemljama a sve sa ciljem da se dokopaju prirodnih resursa tih zemalja (nafte) onda je to u redu a kad radi neko drugi onda to nije u redu. Amerikanci i Evropa prijeti nekim sankcijama Rusiji, a sami znaju da će tim sankcijama samima sebi lupiti šamar, oni bi i ruski plin a i da naredjuju Rusiji sta ce da radi. Nisam za rat i nadam se da ga neće biti al nek se i neko napokon našao da Obami kaže da ne laje u prazno.

Moj PC  
21 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Rat je sredstvo za budale.
Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
10 godina
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

Vi djeco ne razumijete uopće rusiju i Putina. Znam da bi svi da netko pokaže americi i svima njima na zapadu za gluposti koje rade, ali ljudi dragi rusi su daleko gori nego oni.

Ne razumijem navijanje za doslovno cara, vladara rusije (btw koji u glavi ima fantaziju da je on jedini branitelj rusije protiv zlog zapada), kojem je napameti samo ekspanzija rusije i sanjanje o povratku S.S.S.R-a, dakle dragi moji na naše granice. Što su sve rusi radili u Gruziji pitajte se.

A sad da se objasni ruska politika koju je započeo Staljin. Ukratko, osvoji zemlju, naseli svoje stanovništvo i onda sebi daj za pravo okupirati zemlju pod izlikom štičenja svojeg naroda. Dakle ne postoji suverenitet te zemlje, nego samo rusi. Eto to se dogodilo u Gruziji čim su počeli pričati o demokraciji i makivanju proruskih korumpiranih diktatora sa vlasti i sad se događa u Ukrajini.

 

Možda se ne sjećate ali isti scenarij se događao i u hrvatskoj. Naseli svoje stanovništvo, a kasnije pod izlikom obrane tog stanovništva napadni tu zemlju. Gotovo pa ista situacija. Po tome bi trebali navijati a Miloševića, kao što navijate za Putina.

 

Na kraju da se razumijemo, ne navijam za Ameriku i njezino "policajstvo" po svijetu, ali kad bi trebao birati, uvijek bi odabrao njih, naspram ovih sjevernih divljaka.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
38 9 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Velikog rata nece biti, ukrajina je zapadu premala internesna sfera da bi oko nje isla u rat s medvjedom, ali predvidam da cd ukrajina u slucaju rata dobiti iskljucivo poprilicnu financijsku pomoc amera i zapada
16 godina
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Rusija ima vise neonacista nego ostatak svijeta zajedno. Ne vele bezveze da bi mogel buknuti 3. svj. rat.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

da ali ako uzmemo u obzir da hladni rat nikad nije završio i da su se amerikanci raspršili po svijetu, pogotovo po aziji i bliskom istoku (sjeti se poljske i halabuke oko američke vojne baze u njoj) i dođeš do zaključka da amerikanci polako ali sigurno opkoljuju rusiju... putin je jedini koji ima sredstva i muda da se suprostavi amerima i njihovom "širenju demokracije". i sad još kad se preko nato-a i EU usele u ukrajinu.... moš mislit što će tu bit.

nikako ne odobravam putinovo mješanje ali ako ga stjeraju u kut... to je sve malo dublje nego što mislimo i nije baš crno - bijelo

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

Ja ne mogu vjerovat kako su ljudi glupi i da se ovo moze dogadjat u 2014.

You don't fucking play a videogame for 30 minutes... You spare at least an hour and a half. And end up playing 3 hours.
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
1337Code_breaker kaže...
Velikog rata nece biti, ukrajina je zapadu premala internesna sfera da bi oko nje isla u rat s medvjedom, ali predvidam da cd ukrajina u slucaju rata dobiti iskljucivo poprilicnu financijsku pomoc amera i zapada

Amerika, UK i ostali su ugovorno obvezani braniti Ukrajinu, a zauzvrat se ukrajina rješila nuklearnog oružja. I to je jedina stvar koja brine zapad jer ne smiju stajat sa strane bez da ne izgube obraz i legitimitet u međunarodnoj zajednici. Ali Putin to jako dobro zna, zato ruski vojnici nisu ispalili ni metak, kao ni napali ukrajinske vojne baze na krimu. Kakav god da je Putin, još uvijek je svijestan da rat protiv zapada ne može dobiti ni izbliza konvencionalnim oružjem. A sad je još tu i ekonomska dimenzija, koja sankcijama rusiji (mada vrlo malo vjerojatno) može gurnuti rusiju u još veću bijedu nego u kojoj trenutno jest. Ovo je samo pokazivanje mišića i galama, rusija je još uvijek bitna i jaka.

Samomrzeći hrvat
16 godina
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Ovo je samo, po meni, bezazleno pokazivanje misica. Da Putin odluci napasti, riskirao bi doslovno desetke milijuna zivota i propast kompletne Rusije, a i zivota svih ljudi koji bi bili obuhvaceni ratom. Jos prosvjedi u Rusiji ovih dana... Ne znam, mislim da se Putin boji da se ukrajinski scenarij ne manifestira u Moskvu pa sad malo pokazuje misice.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
13 godina
neaktivan
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

MIslim da bi UN mirovna misija(sa malo jačim ruskim sudjelovanjem) bila idealna opcija.Usput ljudima na krimu i drugim neposlušnim regijama dati referendum za odcjepljenje.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

Ne mozes ti na Krimu nista kad tamo stanuje 54% deklarirnog ruskog stanovnistva, koji su odjednom osjetili svoj nacionalni ponos i zele da ih Ruska vojska cuva. Eto imbecila, samo treba da jos pocnu pucat jedni po drugima...

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Entry Point kaže...

Vi djeco ne razumijete uopće rusiju i Putina. Znam da bi svi da netko pokaže americi i svima njima na zapadu za gluposti koje rade, ali ljudi dragi rusi su daleko gori nego oni.

Ne razumijem navijanje za doslovno cara, vladara rusije (btw koji u glavi ima fantaziju da je on jedini branitelj rusije protiv zlog zapada), kojem je napameti samo ekspanzija rusije i sanjanje o povratku S.S.S.R-a, dakle dragi moji na naše granice. Što su sve rusi radili u Gruziji pitajte se.

A sad da se objasni ruska politika koju je započeo Staljin. Ukratko, osvoji zemlju, naseli svoje stanovništvo i onda sebi daj za pravo okupirati zemlju pod izlikom štičenja svojeg naroda. Dakle ne postoji suverenitet te zemlje, nego samo rusi. Eto to se dogodilo u Gruziji čim su počeli pričati o demokraciji i makivanju proruskih korumpiranih diktatora sa vlasti i sad se događa u Ukrajini.

 

Možda se ne sjećate ali isti scenarij se događao i u hrvatskoj. Naseli svoje stanovništvo, a kasnije pod izlikom obrane tog stanovništva napadni tu zemlju. Gotovo pa ista situacija. Po tome bi trebali navijati a Miloševića, kao što navijate za Putina.

 

Na kraju da se razumijemo, ne navijam za Ameriku i njezino "policajstvo" po svijetu, ali kad bi trebao birati, uvijek bi odabrao njih, naspram ovih sjevernih divljaka.

Kolega mislim da kada nekoga zoveš djecom onda trebaš imati mudrost, realnost i argumente za svoje godine. Rusi a ni ostak svjeta ne trpaju Putina i Staljina u istu rečenicu, jer je Putin za Rusiju i Ruse napravio puno više dobrog nego zla, dok je kod druga Staljina obratno. Što se tiče naseljavanja slažem se s tobom, samo ne znam od kuda ti vražiji Hrvati u Bosni i Hercegovini, očito su se samoinicijativno materijalizirali tamo. Što se tiče izbora gdje bi rađe živio da moram i tu se slažem s tobom , naj rađe bi živio u Australiji.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Entry Point kaže...

Možda se ne sjećate ali isti scenarij se događao i u hrvatskoj. Naseli svoje stanovništvo, a kasnije pod izlikom obrane tog stanovništva napadni tu zemlju. Gotovo pa ista situacija. Po tome bi trebali navijati a Miloševića, kao što navijate za Putina.

Wtf?

 

Pa u Hrvatskoj je još Austro-Ugarska naseljavala Srbe zato jer su u to vrijeme bili bolji vojnici da štite granice.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Entry Point kaže...
1337Code_breaker kaže...
Velikog rata nece biti, ukrajina je zapadu premala internesna sfera da bi oko nje isla u rat s medvjedom, ali predvidam da cd ukrajina u slucaju rata dobiti iskljucivo poprilicnu financijsku pomoc amera i zapada

Amerika, UK i ostali su ugovorno obvezani braniti Ukrajinu, a zauzvrat se ukrajina rješila nuklearnog oružja. I to je jedina stvar koja brine zapad jer ne smiju stajat sa strane bez da ne izgube obraz i legitimitet u međunarodnoj zajednici. Ali Putin to jako dobro zna, zato ruski vojnici nisu ispalili ni metak, kao ni napali ukrajinske vojne baze na krimu. Kakav god da je Putin, još uvijek je svijestan da rat protiv zapada ne može dobiti ni izbliza konvencionalnim oružjem. A sad je još tu i ekonomska dimenzija, koja sankcijama rusiji (mada vrlo malo vjerojatno) može gurnuti rusiju u još veću bijedu nego u kojoj trenutno jest. Ovo je samo pokazivanje mišića i galama, rusija je još uvijek bitna i jaka.

U načelu nemam zamjerki osim na na to da je to prvenstveno ekonomski rat, a tek onda zona utjecaja. I vjeruj mi Rusi mogu spičiti sankcije Europi a puno manje vjerovatno obratno. Zamisli samo da rusi obustave investicije i zatvore energente, koliko bi plaćao grijanje i ostala dobra za čiju se proizvodnju koristi energija?

13 godina
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Onjegin kaže...
Entry Point kaže...

Možda se ne sjećate ali isti scenarij se događao i u hrvatskoj. Naseli svoje stanovništvo, a kasnije pod izlikom obrane tog stanovništva napadni tu zemlju. Gotovo pa ista situacija. Po tome bi trebali navijati a Miloševića, kao što navijate za Putina.

Wtf?

 

Pa u Hrvatskoj je još Austro-Ugarska naseljavala Srbe zato jer su u to vrijeme bili bolji vojnici da štite granice.

To su zapravo pravoslavni Vlasi koji su se doselili u Hrvatsku još u 16. stoljeću, a u 18. stoljeću je krenulo posrbljavanje pod utjecajem Srpske pravoslavne Crkve. Cak od 16. stoljeća Srbi naseljavaju Hrvatsku da je jednog dana mogu napasti {#} {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 17:57 (nanek).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Onjegin kaže...
Entry Point kaže...

Možda se ne sjećate ali isti scenarij se događao i u hrvatskoj. Naseli svoje stanovništvo, a kasnije pod izlikom obrane tog stanovništva napadni tu zemlju. Gotovo pa ista situacija. Po tome bi trebali navijati a Miloševića, kao što navijate za Putina.

Wtf?

 

Pa u Hrvatskoj je još Austro-Ugarska naseljavala Srbe zato jer su u to vrijeme bili bolji vojnici da štite granice.

Zbog ovakvog razmišljanja i sranja po "historijskim činjenicama" mi se gadi živjeti u sobstvenoj zemlji i radije bi se ispalio negdje gore na sjeverni pol ili malo niže ;).

 

A od IV svjetskog rata nema ništa, nikom se ne isplati. Ovo je zatezanje "opuštenih" odnosa po tuđim leđima (ukrainskim) radi cijene nafte i plina. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 19:10 (ČAP).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Tufting kaže...

 

 samo ne znam od kuda ti vražiji Hrvati u Bosni i Hercegovini, očito su se samoinicijativno materijalizirali tamo. 

Moderacijo ,zasto se ovo dopusta ? 

Tu smo da bi vama zelenima bili trn u oku. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 19:32 (JoshTurner).
11 godina
neaktivan
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

My two cents na ovu temu. 

 

Uzrok skoro svih ratova u zadnjih 100 godina su bile nacionalne manjine u odredjenim drzavama , ugrozenost tih ljudi i pokazivanje misica vecinskog naroda nad manjim.

Dakako tu se uvijek ukljuci maticna drzava u zastitu svojih drzavljana i to povuce citav niz problema i citav niz zemalja u taj sukob. Sve danasnje nestabilne drzave su drzave u kojima ima znacajan postotak jednog ili vise manjinskih naroda koji drzavu u kojoj zive ne vide kao svoju ili se osjecaju zakinuti za niz stvari.U ovom slucaju k tome dodajte da su odredjeni Istocno-Slavenski narodi i Istocni Slaveni koji su primili Islam izrazito brutalni...

 

Zapad si je sam skuhao kasu kad su podrzali otcjepljenje Kosova jer su tamo Albanci vecina ,pa ce se sada pozdraviti sa Autonomnom Republikom Krim gdje su ionako Rusi vecina i gdje Rusku vojsku ocekuju sa cvijecem.Demokracija? Pa to je volja tamosnjeg naroda!Jel to nije bit demokracije. Sjedinjenim Americkim Drzavama su puna usta suverenih i medjunarodnih priznatih granica a podrzali su otcjepljenje Kosova od Rep. Srbije koja je imala svoje medjunarodne priznate granice.

Forsiranje lazne multikulture i forsiranje naroda koji se mrze i ratuju vjekovima da zive u istoj drzavi nema buducnosti.

 

Niz ratova koji su se dogodili po slicnom scenariju ugrozene manjine ili pokazivanju misica vecinskog naroda nad manjim :

 

-Pobunjeni Srbi u Rep. Hrvatskoj , Bosni i Hercegovini 90-tih godina i osjetili smo rat i vrlo slican scenarij na svojoj kozi. 

-Hrvatsko -Muslimanski rat u Srednjoj Bosni i Sjevernoj Hercegovini 1993

-Genocid nad Kurdima u Irackom Kurdistanu kasnih 80-tih , danas Kurdi imaju svoju nezavisnu Autonomnu Pokrajinu -Republiku u Iraku

-Hitlerova invazija na Cehoslovacku pod izlikom zastite Nijemaca u Cehoslovackoj

-Turska Invazija na Cipar i osnivanje Turske Republike Cipar

-Falklandski otoci i zastita Britanskih gradjana od Argentine 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 19:57 (JoshTurner).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

Sada možemo uzeti za referencu druga Josipa Broza Tita, koji je Ruse šaltao kao Sena McLaren. Još čekamo lidera koji svojim autoritetom a i djelima ovaj svijet može napraviti boljim mjestom za život.

Sve je ovo živa kucanja! Ne zna se čiji je u čijoj! Podsjeća me na onaj vic:

Otišao Mujo u javnu kuću da priredi za sebe grupni sex.

I tako pođe sve to kako ide u mraku i nakon nekog vremena skoči Mujo, upali svjetlo i uzviknu:"Dajte da se organizujemo već treći put pušim!"

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
JoshTurner kaže...

My two cents na ovu temu. 

 

Uzrok skoro svih ratova u zadnjih 100 godina su bile nacionalne manjine u odredjenim drzavama , ugrozenost tih ljudi i pokazivanje misica vecinskog naroda nad manjim.

 

A ja naivan mislio kako se uvijek radi o pokušaju kontroliranju resursa (nafta, energija, plodno tlo i slične trice), ili pokušaju dobijanja nekakave bolje strateške pozicije (kontrola trgovinskih puteva) kako bi se kasnije opet mogli kontrolirati resursi.

Barem je tako već tisućama godina, dok su današnje nacionalne države gledano na toj vremenskoj skali relativno novi pojmovi i nemaju još niti tristotinjak godina.

A to koja se priča prodaje onima koji trebaju ići ginuti je drugi par cipela i to se mijenja ovisno o trenutku i kako već odgovara onima koji planiraju zaraditi na tome.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Djuro von Prekoplotovich kaže...
JoshTurner kaže...

My two cents na ovu temu. 

 

Uzrok skoro svih ratova u zadnjih 100 godina su bile nacionalne manjine u odredjenim drzavama , ugrozenost tih ljudi i pokazivanje misica vecinskog naroda nad manjim.

 

A ja naivan mislio kako se uvijek radi o pokušaju kontroliranju resursa (nafta, energija, plodno tlo i slične trice), ili pokušaju dobijanja nekakave bolje strateške pozicije (kontrola trgovinskih puteva) kako bi se kasnije opet mogli kontrolirati resursi.

Barem je tako već tisućama godina, dok su današnje nacionalne države gledano na toj vremenskoj skali relativno novi pojmovi i nemaju još niti tristotinjak godina.

A to koja se priča prodaje onima koji trebaju ići ginuti je drugi par cipela i to se mijenja ovisno o trenutku i kako već odgovara onima koji planiraju zaraditi na tome.

Pa da,problem je u resursima.Ukrajina je već nekoliko puta bila neposlušna sa plinom i naftom,a povećanje nacionalizma i ustanak u ukrajini su Putinu prilika za ulazak samo.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
JoshTurner kaže...

My two cents na ovu temu. 

 

Uzrok skoro svih ratova u zadnjih 100 godina su bile nacionalne manjine u odredjenim drzavama , ugrozenost tih ljudi i pokazivanje misica vecinskog naroda nad manjim.

Dakako tu se uvijek ukljuci maticna drzava u zastitu svojih drzavljana i to povuce citav niz problema i citav niz zemalja u taj sukob. Sve danasnje nestabilne drzave su drzave u kojima ima znacajan postotak jednog ili vise manjinskih naroda koji drzavu u kojoj zive ne vide kao svoju ili se osjecaju zakinuti za niz stvari.U ovom slucaju k tome dodajte da su odredjeni Istocno-Slavenski narodi i Istocni Slaveni koji su primili Islam izrazito brutalni...

 

Zapad si je sam skuhao kasu kad su podrzali otcjepljenje Kosova jer su tamo Albanci vecina ,pa ce se sada pozdraviti sa Autonomnom Republikom Krim gdje su ionako Rusi vecina i gdje Rusku vojsku ocekuju sa cvijecem.Demokracija? Pa to je volja tamosnjeg naroda!Jel to nije bit demokracije. Sjedinjenim Americkim Drzavama su puna usta suverenih i medjunarodnih priznatih granica a podrzali su otcjepljenje Kosova od Rep. Srbije koja je imala svoje medjunarodne priznate granice.

Forsiranje lazne multikulture i forsiranje naroda koji se mrze i ratuju vjekovima da zive u istoj drzavi nema buducnosti.

 

Niz ratova koji su se dogodili po slicnom scenariju ugrozene manjine ili pokazivanju misica vecinskog naroda nad manjim :

 

-Pobunjeni Srbi u Rep. Hrvatskoj , Bosni i Hercegovini 90-tih godina i osjetili smo rat i vrlo slican scenarij na svojoj kozi. 

-Hrvatsko -Muslimanski rat u Srednjoj Bosni i Sjevernoj Hercegovini 1993

-Genocid nad Kurdima u Irackom Kurdistanu kasnih 80-tih , danas Kurdi imaju svoju nezavisnu Autonomnu Pokrajinu -Republiku u Iraku

-Hitlerova invazija na Cehoslovacku pod izlikom zastite Nijemaca u Cehoslovackoj

-Turska Invazija na Cipar i osnivanje Turske Republike Cipar

-Falklandski otoci i zastita Britanskih gradjana od Argentine 

 

 

 

Slazem sa većinom tvog posta, osim sa ovim boldanim, ovo što si nabrojao stoji,

Tu si jos mogao dodati Iran-Iraq war, genocid u Rwandi, i jos par za kojih većina nije čula niti zna puno, jer ih nema po telki toliko.

 

Ali jedini veći rat koji je imao nacionalne tonove u modernije vrijeme je Prvi svjetski rat (uz lepezu drugih faktora i razloga)

Drugi Svjetski (tu bi izuzeo Japance i Hitlerove spike ali to je samo propaganda a ne cilj i razlog), Sjeverna-Juzna Koreja, Vijetnam, Afganistan-SSSR, Zaljevski rat(lol)

Palestina, Irak, Libija, Sirija, ništa od toga nije imalo nacionalizam-etnički faktor kao glavni faktor radi čega je nastao rat.

 

Dok je čoporativnog plemenskog pamćenja tko je što napravio kome 1000 godina unazad, vječito će se vrtiti u zatvoreni krug nasilja i muke. To mi je uvijek bilo fascinantno, mogu skuzit ako je netko zatrovan mrznjom radi nečeg sto se dogodilo 3+ generacije unazad (Palestina-Izrael cisti primjer) ali kad krenu vući stoljetne repove, onda je to već čisto nečije udaranje na tu kartu i bolnu ranu radi ostvarenja nekih svojih ciljeva.

 

Zaboravih nadodat Albaniju i Ameriku :) :) :)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Trep%C4%8Da_Mines

https://www.wsws.org/en/articles/2002/06/trep-j28.html

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 22:44 (Colossus7).
10 godina
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
nanek kaže...

To su zapravo pravoslavni Vlasi koji su se doselili u Hrvatsku još u 16. stoljeću, a u 18. stoljeću je krenulo posrbljavanje pod utjecajem Srpske pravoslavne Crkve. Cak od 16. stoljeća Srbi naseljavaju Hrvatsku da je jednog dana mogu napasti {#} {#}

Govorim o kraljevini SHS. Drugi puta pazi malo na satu povijest. Imaš i wikipediu ako želiš biti instant stručnjak.

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Re: Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu
Tufting kaže...

Kolega mislim da kada nekoga zoveš djecom onda trebaš imati mudrost, realnost i argumente za svoje godine. Rusi a ni ostak svjeta ne trpaju Putina i Staljina u istu rečenicu, jer je Putin za Rusiju i Ruse napravio puno više dobrog nego zla, dok je kod druga Staljina obratno. Što se tiče naseljavanja slažem se s tobom, samo ne znam od kuda ti vražiji Hrvati u Bosni i Hercegovini, očito su se samoinicijativno materijalizirali tamo. Što se tiče izbora gdje bi rađe živio da moram i tu se slažem s tobom , naj rađe bi živio u Australiji.

Putinova politika je samo nastavak politike SSSR-a. 

 

Putin i nije baš nešto dobro napravio za rusiju. Napravio je dobro za svoje političke poslušnike i oligarhe. Slično kao i u hrvatskoj. Ruski narod, osim u par urbanih centara živi u bijedi.

 

"Vražiji" hrvati su u BiH puno duže nego srbi u hrvatskoj, a kad smo kod toga i u BiH. Još od početka hrvatska povijesti.

 

Evo jedan iznimno zanimljiv članak, meni osobno se ne da komentirati političko/povijesne događaje po internetu:

 

http://www.newrepublic.com/article/116810/putin-declares-war-ukraine-why-and-what-next

Samomrzeći hrvat
11 godina
neaktivan
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

Sjecam se prije nekih 8-9 godina u Hrvatskoj kako su nam otkazali nastavu u skolama jer nismo imali grijanja.Ukrajina nije platila racun za plin i citava Europa je osjetila posljedice ,pa cak i Hrvatska ,BiH.. 

Prema tome , slusajuci zapadne lidere kako govore da ce Rusiji koja je najveca zemlja na svijetu uvesti nekakve sankcije.. ono oblije me hladan znoj. {#}

Ako se gosp. Putin naljuti , citava Europa ce se pocet grijat na drva.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

Meh, ja kao Slaven, tocnije juzni Slaven, ali svejedno Slaven, moram reci da smo mi Slaveni doslovno najgluplja etnicka skupina od svih.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
12 1 hvala 0
11 godina
offline
Ukrajinsko-ruski sukob i na Internetu

Nikad normalnog ni čovjeka a posebno političara od obavještajca neće biti!!! Ništa se on puno ne razlikuje od onog sjeverno korejskog mamlaza, ko god mu nije uz dlaku on hapsi i šalje u zatvor. Izvodi neke trikove lafa lovi tigrove, jaše konje.... a svi mu se klanjaju i plješću. Spi*kao je 50 milijardi$ "na OI u Sočiju" (pitanje je koliko je baš uloženo jer ono što se vidilo ne vrijedi ni pola novaca) koje su kako kvalitetom tako i medijski jedne od najgorih još je plamen upalila njegova ljubavnica...

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice