Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme

poruka: 16
|
čitano: 2.588
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme".
13 godina
offline
Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme

Spavas li mirno Huljic Vjekoslava?

Moj PC  
13 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme
marinnn kaže...

Spavas li mirno Huljic Vjekoslava?

 Spava. Ovdje je riječ o umjetnoj inteligenciji a ta cilja na drukčiju publiku.

15 godina
offline
Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme

ma stara stvar .. odavno umjetne plavuše pjevaju ili bar playbackaju, ovo je korak tehnološko-terminološki nazad :) jer uključuje riječ inteligencija i umjetno.

ništa na ovom svijetu nije umjetno, tj umjetnije od bilo čega drugoga, uključujući i plastiku. Umjetnost, mada zvuči slično ipak je nešto drugo...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme

malo vuče na josipovićeve sifonije posvećene zamp-u 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme
BlueMax kaže...
marinnn kaže...

Spavas li mirno Huljic Vjekoslava?

 Spava. Ovdje je riječ o umjetnoj inteligenciji a ta cilja na drukčiju publiku.

 Opcenito, prica se o inteligenciji, nesto u cemu huljiceva publika oskudijeva

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme
Problem umjetnom inteligencijom je što uči od ljudi, pa možemo očekivati glazbu po mjeri prosječnog slušatelja, dakle upravo ono što huljići rade.

Onaj googleov program za prepoznavanje crteža nije mi prepoznao u prosjeku jednu sliku od šest jer su drugi prije mene taj predmet nacrtali očajno loše. Tako mi obično nisu bile prepoznate najbolje i najgore slike. Na taj način dobit ćemo mediokritetsku umjetnu inteligenciju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme
Visak kaže...
..mediokritetsku umjetnu inteligenciju.

- prvog AI-robota ćemo nazvati statističar. :) po ISK nomenklaturi, idući je ekonomist..

btw, ta inteligencija nije inteligencija niti je umjetna. Claculator ne nazivamo inteligentim, neovisno o smartphone nazivu koji je samo trgovački 'brand'. Baza podataka je samo (glupa) baza. Inteligencija je kad netko (ne nešto, jer ga to pretvara u netko) sam otkrije podatak, pravilo, formulu bez da mu netko da-pripremi rješenje. AI s inteligencijom nema veze osim naziva kao smartphone.. ništa pametnije od npr žarulje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme

Googlati "Emily Howell". Iako je ovaj specifican AI o kojem autor prica novost, AI'i te kategorije nisu.

 

You need another death just to have a life to save - you need a master just so you can beg - you need a light just because you're so afraid - now bow, and learn to be a good slave...
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme
nixass kaže...
BlueMax kaže...
marinnn kaže...

Spavas li mirno Huljic Vjekoslava?

 Spava. Ovdje je riječ o umjetnoj inteligenciji a ta cilja na drukčiju publiku.

 Opcenito, prica se o inteligenciji, nesto u cemu huljiceva publika oskudijeva

 Hvala ti što si mi preveo ono što sam napisao.

15 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme

Imaju Rokeri s Moravu jednu pjesmu (zove se Šit pesma) koja objašnjava "fenomen iz teksta".

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 15:14 (BMT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme
AI jest inteligencija, jer ga se fila gomilom podataka, na temelju kojih treba biti u stanju riješiti problem koji se ne nalazi među tim podacima (ali postoje određene analogije s njim).
To se zove učenje i tako i mi funkcioniramo.

'Netko' se ne postaje inteligencijom, već našim priznavanjem postojanja osobnosti. Ako ti auto ne želi upaliti kad se žuriš možeš to protumačiti kao njegov inat i na neki način mu priznati osobnost, mada nema nikakvu inteligenciju, a čak je i interakcija plod tvoje mašte (no za tebe se može činiti stvarna).
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme
Visak kaže...
AI jest inteligencija, jer ga se fila gomilom podataka, na temelju kojih treba biti u stanju riješiti problem koji se ne nalazi među tim podacima (ali postoje određene analogije s njim).
To se zove učenje i tako i mi funkcioniramo.

'Netko' se ne postaje inteligencijom, već našim priznavanjem postojanja osobnosti. Ako ti auto ne želi upaliti kad se žuriš možeš to protumačiti kao njegov inat i na neki način mu priznati osobnost, mada nema nikakvu inteligenciju, a čak je i interakcija plod tvoje mašte (no za tebe se može činiti stvarna).

 Nisam stručnjak, ali, zar nije inteligencija po definiciji neka mogućnost formiranja novih neuronskih veza, jer bi mozak inače bio samo spremnik informacija.

U tom slučaju, naziv umjetna inteligencija vrijedi i u ovom primjeru, barem po strogoj definiciji (mogućnost stvaranja potpuno novog podatka iz gomile podataka analizom tih istih podataka, a bez striktno definiranog algoritma, tj. "snalaženjem" stroja).

Mislim da većina ljudi zapravo ne smatra današnji AI kao oblik inteligencije upravo zbog razloga opisanih u ovom tvom drugom odlomku, tj. oni misle da je znak  inteligencije jedino osobnost (kad AI to razvije, arivedeći mi svi skupa zajedno ! ).

A i sama znanost dijeli inteligenciju na bezbroj različitih podkategorija.....

Uglavnom, takav prsitup vodi do toga da automatski šablonski nešto trpaju u inteligentni/neinteligentni koš.

 Što dovodi do zabluda, jer npr. ja sam cijelo vrijeme hladan, emocionalno distanciran, i umno pomaknut iz okvira svog postojanja.

Znači li to da sam neinteligentni robot, premda me doživljavaju kao ljudsko biće?

Zapravo, ne možete odgovoriti na to pitanje, jer, kao prvo, ne znate jesam li ja uopće to pitanje i postavio/napisao.

Zato jer ne znate postoji li zaista išta osim vas; možda je cijeli svemir produkt vaše mašte....

Ovakav pristup promišljanju gajim već dugo, i moram priznati da je baš ok 

A od "ljudi" (nekakve čudne pojave) očekujem samo da me dobro zabave.

 

Jedan poučni video na tu temu:

Kruha i igala...
9 godina
protjeran
offline
Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme
Inteligencija je općenito sposobnost rješavanja problema na inventivan način, znači ne šablonskim ponavljanjem nego učenjem.

Postoji mnoštvo definicija i još više subjektivnih predodžbi, ali kod AI govorimo o ovome gore.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme
BlueMax kaže...
nixass kaže...
BlueMax kaže...
marinnn kaže...

Spavas li mirno Huljic Vjekoslava?

 Spava. Ovdje je riječ o umjetnoj inteligenciji a ta cilja na drukčiju publiku.

 Opcenito, prica se o inteligenciji, nesto u cemu huljiceva publika oskudijeva

 Hvala ti što si mi preveo ono što sam napisao.

 da si ostavio samo "inteligenciji" bez "umjetno" onda ok..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Umjetna inteligencija piše i pjeva pjesme

Bilo koji oblik inteligencije.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice