Umjetna inteligencija pobjeđuje i u Gou

poruka: 5
|
čitano: 1.091
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjetna inteligencija pobjeđuje i u Gou".
15 godina
offline
Umjetna inteligencija pobjeđuje i u Gou

kad pobijedi rvackog šalterskog službenika i ishodi dokument u prvom pokušaju, možemo razgovarati o budućnosti te zamisli. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Umjetna inteligencija pobjeđuje i u Gou

Usput - Fan Hui, europski prvak, nalazi se na 633. mjestu na svjetskoj ljestvici igrača Goa. Pred DeepMindom još je dug put do "masteringa" Goa...

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 0:11 (hrx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija pobjeđuje i u Gou

ma nevažno koji je broj (i kao europejac.. igra i ping-pong?) ..

nego, to je procesorska snaga i .. kako god okrenuli, LJUDSKA intelignecija, algoritam, PC, soft.. koliko se prisječam sve su stvorili ljudi (možda ne baš intelektualci, ali ljudi).

-dali je klasifikacija AI pogrešna?

-dali je to uopće inteligencija, .. čitam rješenja križalljeke i to je znanje? Soft ne može ništa izvan baze-algoritma, ni jedan novi potez ne može smisliti. Križić-kružić je lakše dokaziv, calculator, .. abakus. Inteligencija je to razumjeti, izumjeti, stovriti. Ne (samo) koristiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 0:28 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Umjetna inteligencija pobjeđuje i u Gou

Apsolutno, no sve više je situacija gdje nadmašuju ljude i u složenim zadaćama. Impresivno je da to nije samo brute force nalaženjem svih mogućih opcija nego baš finim algoritmima kojima 'procijene' strategiju za pobjedu

Nulla dies sine linea
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija pobjeđuje i u Gou

ja to i dalje vidim kao bruteforce... samo pametniji.. :)

to je samo algoritam, optimizacija, odbacivanje viška-statistika... algoritam koji uzima više parametara i izvlači opimum. Nekad nemoguć zbog resursa, danas već svugdje u RTu.

nema ništa pametnog u el.tablici množenja-zbrajanja, a to algoritam u osnovi radi, drugi dio ja baza, to nije intelekt. Nema čak ni pogrešan odgovor, tj ukoliko se greškom napravi tablica ili baza, PC ni po čemu to ne vidi kao grešku. Čovjek griješi ali i razumije, ispravi... itd.

auto je brži, nije pametniji, calculator je brži... ali je 'glupa žarulja' on-off tranzistor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice