SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stvaranj

poruka: 11
|
čitano: 1.235
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stvaranj".
13 godina
offline
SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stvaranj
AMD - Intel - nVidia, to ce biti zanimljivo, pogotovo sto nije navedeno sto bi AMD radio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stva
Fora je u tome što AMD sam može raditi ono što Intel i Nvidia rade odvojeno.
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stva
Mad Ant kaže...
AMD - Intel - nVidia, to ce biti zanimljivo, pogotovo sto nije navedeno sto bi AMD radio...

 Drivere :p

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stva
Jos od 1996. tesko se mogu sjetiti bilokakovog problema sa ATI/AMD driverima, pogotovo sto ne treba mijenjati svaki tjedan ako radi, a prije je trebalo i maknuti stare da ne bi bilo konflikata. Plus sto njima treba zahvaliti na change-logu koji jos uvijek dodje uz svako izdanje... i manjku prijave za skidanje drivera i ostale gluposti konkurencije...
16 godina
offline
Re: SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stva

Slazem se, nikad problema s njima unatoc prorocanstvima proroka sa foruma..

 

Al da su dio urbane legende, to svakako 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
neaktivan
offline
SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stvaranj

darpa je pokrenula exaflop natjecaj

znaci svi ce dati ono sto oni misle da je to to

ako se neki udruze ok ,kao sto su vec npr ibm nvidia ,,ili intel hp

ali svi spremaju svoj exa super comp ,, 

amd ima cube +mcm cpu hbm  prjedlog i za to su dobili peneze

intel s co-procesorom + xeoni +3d memorija

ibm s nvidiom power 9/10 rade

cray radi na nodovima za svoje amd/xeon servere

itd

svi koji su nabrojani su prijavili svoju ideju i tak odobili lovu za primjerak

tj izradu exa super compa

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stva
nixass kaže...

Slazem se, nikad problema s njima unatoc prorocanstvima proroka sa foruma..

 

Al da su dio urbane legende, to svakako 

 Je... i moj cray server u podrumu dobro radi. U proljeće mu je doduše bila poplava jer mu je napukla vodena pumpa za hlađenje FirePro S kartica, ali kad sam šuknuo amd drivere, pumpa se popravila, dok sam s posebnom catalyst zakrpom isušio i mokar pod.
...
No šalu na stranu, ovo njihovo ministarstvo energetike baš ono lijepo u đuture poziva sve amerikanjske firme da im podijeli neš sitno para/poticaja, i onda pozove jednu tajvansku. Pa gdje im je Trump? Jel on to potpisao? Zamislite da rvacko ministarstvo (ok minemamo min. energetike, to nama netreba) lijepo kako je i red plati belju, agrokoru, Vupiku neku kintu (ok agrokoru je i čitav američki iznos od 258 milijuna dolara nedovoljan za platiti zaostale obveze isplate bonusa najboljim managerima i kumovima, ali pretpostavimo čisto teoretski)... i dakle plati tim našim ponosnim firmama da nam svima bude bolje i da budemo konkuretniji i ljepši pred svijetom i onda odjednom plati nekom tamo kineskom sovhozu, jer po podacima središnjeg ureda za statistiku prehrane hrvata ispada da i oni učestvuju u prehrani našeg stanovništva najmodernijim i nama tehnološki nedostižnim grahom i lukom...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Re: SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stva
overhaul kaže...


No šalu na stranu, ovo njihovo ministarstvo energetike baš ono lijepo u đuture poziva sve amerikanjske firme da im podijeli neš sitno para/poticaja, i onda pozove jednu tajvansku. Pa gdje im je Trump? Jel on to potpisao

 A koja je to tajvanska? nVidia ima sjedište u Santa Clari, SAD. Ostale ne moramo ni spominjati.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stva
Feudalac kaže...
overhaul kaže...


No šalu na stranu, ovo njihovo ministarstvo energetike baš ono lijepo u đuture poziva sve amerikanjske firme da im podijeli neš sitno para/poticaja, i onda pozove jednu tajvansku. Pa gdje im je Trump? Jel on to potpisao

 A koja je to tajvanska? nVidia ima sjedište u Santa Clari, SAD. Ostale ne moramo ni spominjati.

 Ma šalio sam se, makar sam rekao "šalu na stranu" to je isto bila šala. Znaš da Trump ni Obamu nije priznavao za "pravog amerikanca"...
Enivej, mislim da je ovdje riječ o planovima za Exascale superračunalo? Previše je kompanija u igri za samo slijedeći superkompjuter.
Da je samo do toga, nebi bilo potrebe za tako širokom lepezom tvrtki jer mislim da već do kraja ove godine samo IBM ima u izradi dva komada koji bi trebali zasjesti na vrh (preko 100 petaflopsa) tako da mislim da se ova vijest samo ponavlja jer se nije znalo kako će reagirati Trumpova administracija.
http://www.computerworld.com/article/3143551/high-performance-computing/us-sets-plan-to-build-two-exascale-supercomputers.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Re: SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stva
overhaul kaže...

 Ma šalio sam se, makar sam rekao "šalu na stranu" to je isto bila šala. Znaš da Trump ni Obamu nije priznavao za "pravog amerikanca"...
Enivej, mislim da je ovdje riječ o planovima za Exascale superračunalo? Previše je kompanija u igri za samo slijedeći superkompjuter.
Da je samo do toga, nebi bilo potrebe za tako širokom lepezom tvrtki jer mislim da već do kraja ove godine samo IBM ima u izradi dva komada koji bi trebali zasjesti na vrh (preko 100 petaflopsa) tako da mislim da se ova vijest samo ponavlja jer se nije znalo kako će reagirati Trumpova administracija.
http://www.computerworld.com/article/3143551/high-performance-computing/us-sets-plan-to-build-two-exascale-supercomputers.html

Izgradnjom jednog računala, prelazi se na sljedeću generaciju, istražuje se za generaciju poslije i onu poslije nje i tako uokrug. To jest, paralelno se radi na nekoliko generacija, u raznim fazama zrelosti. Vijest je blah blah...

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: SAD uposlio IBM, Intel, Nvidiju i druge u stva
Feudalac kaže...
overhaul kaže...

 Ma šalio sam se, makar sam rekao "šalu na stranu" to je isto bila šala. Znaš da Trump ni Obamu nije priznavao za "pravog amerikanca"...
Enivej, mislim da je ovdje riječ o planovima za Exascale superračunalo? Previše je kompanija u igri za samo slijedeći superkompjuter.
Da je samo do toga, nebi bilo potrebe za tako širokom lepezom tvrtki jer mislim da već do kraja ove godine samo IBM ima u izradi dva komada koji bi trebali zasjesti na vrh (preko 100 petaflopsa) tako da mislim da se ova vijest samo ponavlja jer se nije znalo kako će reagirati Trumpova administracija.
http://www.computerworld.com/article/3143551/high-performance-computing/us-sets-plan-to-build-two-exascale-supercomputers.html

Izgradnjom jednog računala, prelazi se na sljedeću generaciju, istražuje se za generaciju poslije i onu poslije nje i tako uokrug. To jest, paralelno se radi na nekoliko generacija, u raznim fazama zrelosti. Vijest je blah blah...

 Pa da, ali slijedeća generacija je razvojno već gotova, i sad ju šarafe u Oak ridgeu. Sumnjam da IBM-u treba pomoć tolikih kompanija u cable managementu, hlađenju i šarafljenju komponenata:
https://www.theinquirer.net/inquirer/news/2462885/ibms-200-petaflop-summit-supercomputer-to-crush-chinas-sunway-taihulight
Dakle, vjerujem da je gornja "vijest" ipak za koju generaciju-dvije kasnije... inače, ja bih osobno uzeo kineske tvrdnje o njihovim petaflopsima s par zrnaca soli, jer ne koriste, kako se hvale ni jednu komponentu dostupnu na zapadu, pa da bi netko neovisam potvrdio efikasnost tog famoznog "Sunway 260-core SW26010" processora za kojeg oni tvrde da je au pair sa Intel Xeon Phi.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 18:16 (overhaul).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice