Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže

poruka: 14
|
čitano: 4.997
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže".
15 godina
offline
Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže

Na kraju konferencije Petar Gaspar, savjetnik za IP mreže nove generacije na tržištima brzog ekonomskog rasta u tvrtki Cisco Systems, pojasnio je na primjerima francuskog, japanskog i američkog ISP-a različite pristupe u uvođenju IPv6 u providersku prežu, a pored toga je predstavio i Ciscov portfolio opreme za različite segmente providerske mreže u implementaciji IPv6.

 

Zar implementacija IPv6 nebi trebala biti pitanje OS-a na aktivnoj mreznoj opremi. Ovaj Cisco je takav lihvar koji ce ti prodati novi super uredjaj koji podrzava IPv6 za peterocifrenu pa i šesterocifrenu brojku (po mogucnosti u dolarima) a zapravo ces dobit isti router/switch u drugom kucistu sa malo prepravljenim OS-om. 

Mentalist je moj idol...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže
tnakir kaže...

 

Zar implementacija IPv6 nebi trebala biti pitanje OS-a na aktivnoj mreznoj opremi. Ovaj Cisco je takav lihvar koji ce ti prodati novi super uredjaj koji podrzava IPv6 za peterocifrenu pa i šesterocifrenu brojku (po mogucnosti u dolarima) a zapravo ces dobit isti router/switch u drugom kucistu sa malo prepravljenim OS-om. 

Što se čudiš? Apple to radi godinama.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
16 godina
offline
Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže

U stvari, nema firme koja to ne radi, kad može

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže

Procitao sam mnogo negativnih komentara o IPv6, jedan koji mi je bio interesan je da sa ovim protokolom potreba za mreznim administratorima mnogo mala (automatski DHCP na primer). Isto tako i potreba od kompliciranih rutera i NAT strojeva. Mozda i zato je otpor o prihvacanju velik.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 8:58 (Kuzo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže
Kuzo kaže...

Procitao sam mnogo negativnih komentara o IPv6, jedan koji mi je bio interesan je da sa ovim protokolom potreba za mreznim administratorima je mnogo mala (automatski DHCP na primer). Isto tako i potreba od kompliciranih rutera i NAT strojeva. Mozda i zato je i otpor o prihvacanju velik.

Mda, nemamo drugog posla nego stavljati statičke adrese, GW i DNS. To nam je jedini posao.{#}

 

Jednostavno nema više prostora kod IPv4 i proširenje je neminovno.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 8:59 (Smooth Operator).
16 godina
offline
Re: Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže
Smooth Operator kaže...
Kuzo kaže...

Procitao sam mnogo negativnih komentara o IPv6, jedan koji mi je bio interesan je da sa ovim protokolom potreba za mreznim administratorima je mnogo mala (automatski DHCP na primer). Isto tako i potreba od kompliciranih rutera i NAT strojeva. Mozda i zato je i otpor o prihvacanju velik.

Mda, nemamo drugog posla nego stavljati statičke adrese, GW i DNS. To nam je jedini posao.{#}

 

Jednostavno nema više prostora kod IPv4 i proširenje je neminovno.

{#}

 

ja bi prije rekao da ce potraznja biti veca, nikako manja... sve vise uredjaja s IP adresama...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
offline
Re: Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže
Kuzo kaže...

Procitao sam mnogo negativnih komentara o IPv6, jedan koji mi je bio interesan je da sa ovim protokolom potreba za mreznim administratorima mnogo mala (automatski DHCP na primer). Isto tako i potreba od kompliciranih rutera i NAT strojeva. Mozda i zato je otpor o prihvacanju velik.

 

 

 

Glupost. Tek ce sada biti posla za admine :) Sve to prebacit na IPv6, uciti nove djidje midje... ufffff :(

 

Otpor je velik jer ce se sve zive i nezive mreze morati ponovo dizati, konfigurirati, pa nesto nece radit kako treba pa ovo pa ono... 

Mentalist je moj idol...
16 godina
neaktivan
offline
Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže

Otpor je veliki i jer više neće biti (u skoriijoj budućnosti) javnih IP adresa nego sve ide na statiku (zato jer ih ima u izobilju).

Ajd onda radi nešto anonimno .....

His eyes were eggs of unstable crystal, vibrating with a frequency whose name was rain and the sound of trains, suddenly sprouting a humming forest of hair-fine glass spines
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže

Link

 

I hope IPv6 *never* catches on 

http://apenwarr.ca/log/?m=201103#28

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 9:16 (Kuzo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže

Nisam se baš susrećao s IPv6, ali da li baš moramo prelaziti na IPv6 kod korisnika? Mislim da će NAT raditi i ako je izvana IPv6, unutar IPv4?

 

Shit, morat ću se više informirati.

 

Ajd svakako nemam drugog posla, postavio sam sve IP adrese. {#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže
tnakir kaže...

Glupost. Tek ce sada biti posla za admine :) Sve to prebacit na IPv6, uciti nove djidje midje... ufffff :(

 

Otpor je velik jer ce se sve zive i nezive mreze morati ponovo dizati, konfigurirati, pa nesto nece radit kako treba pa ovo pa ono... 

 

Upravo to. Potrošiš X godina da složiš sustav da radi k'o švicarski sat i onda sad, na nešto što radi savršeno dobro, ideš prvo dodavati hrpu bypass-a (koji će raditi upitno dobro) da bi na kraju pokušao izmjeniti cijeli "krvožilni" podsustav. Jasno mi je da se mora, ali ne da mi se dozlaboga.

 

Ništa, imam još taman koju godinicu da se hitrim korakom prebacim u management odjel (eto, čak toliko mi se ne da ovo!). {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže
c0unt.0 kaže...

Otpor je veliki i jer više neće biti (u skoriijoj budućnosti) javnih IP adresa nego sve ide na statiku (zato jer ih ima u izobilju).

Ajd onda radi nešto anonimno .....

moš mislit kako će se provideri odreć naplaćivanja stalnog voda...

Anything you say can and will be used against you
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže
vlad0 kaže...
tnakir kaže...

Glupost. Tek ce sada biti posla za admine :) Sve to prebacit na IPv6, uciti nove djidje midje... ufffff :(

 

Otpor je velik jer ce se sve zive i nezive mreze morati ponovo dizati, konfigurirati, pa nesto nece radit kako treba pa ovo pa ono... 

 

Upravo to. Potrošiš X godina da složiš sustav da radi k'o švicarski sat i onda sad, na nešto što radi savršeno dobro, ideš prvo dodavati hrpu bypass-a (koji će raditi upitno dobro) da bi na kraju pokušao izmjeniti cijeli "krvožilni" podsustav. Jasno mi je da se mora, ali ne da mi se dozlaboga.

 

Ništa, imam još taman koju godinicu da se hitrim korakom prebacim u management odjel (eto, čak toliko mi se ne da ovo!). {#}

 

 

Uvijek može bolje :)

IPv6 nije samo povećanje adresnog prostora. Upravo suprotno.

Broadcast zamjenjen Multicastom, nema NAT-a, IPsec je integriran, fragmentiranje paketa samo na hostovima...samo su neke stvarčice koje su ogromni pomak u odnosu na arhaični IPv4 iz davne 1981.

Od Viste i Servera 2008, IPv6 je preferirani protokol komunikacije, osim ako niste drugačije naveli.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Uvođenje IPv6 protokola u korisničke mreže
bbahes kaže...
Uvijek može bolje :)

IPv6 nije samo povećanje adresnog prostora. Upravo suprotno.

Broadcast zamjenjen Multicastom, nema NAT-a, IPsec je integriran, fragmentiranje paketa samo na hostovima...samo su neke stvarčice koje su ogromni pomak u odnosu na arhaični IPv4 iz davne 1981.

Od Viste i Servera 2008, IPv6 je preferirani protokol komunikacije, osim ako niste drugačije naveli.

 

 

Naravno da se to prvo disablea i ostavlja samo 4-ka. {#}

 

Ali hajde, kad se već spominju godine... 6-ica je prvotno nastala 90-ih godina i tada je čak možda i predstavljala logičan evolucijski korak, ali to danas više nema nikakvog smisla. Odnosno, ne na način koji se to pokušava proturiti kroz lame marketinške fore. Dodatno, postupno uvođenje cijele priče u današnjim okvirima znači da će se još XY godina morati voziti 4-ka i 6-ica paralelno dok se ne bude moglo sa popriličnom sigurnošću ustvrditi "ajde, valjda je većina klijenata ipak prešla na 6-cu". Uglavnom, kad to konačno krene, sve nas zajedno čeka brdo potrošenih resursa i puno kugla-iza-uglaTM.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice