Velik interes za Windowsima 8 CP

poruka: 41
|
čitano: 5.974
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Velik interes za Windowsima 8 CP".
14 godina
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Olićno!!! {#}

 

 

Di su sada oni koji su pljuvali po Win8?

095/9170-795
Moj PC  
2 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
to sto je skinuto milijun primjeraka ne znaci da se ta verzija njima i svidja!
Tko se zadnji smije, nije skužio!
14 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Sve je to lijepo, ali jos ce dosta vremena proci dok se XP ne makne iz poslovnih svrha ...

 
1 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

ljudi su ga digli jer su zeljeli vidit taj "revolucionarni" novi  windows, upravo sam ga i ja zato skino i nakon pol sata mako s compa (nravno sve je stvar ukusa) i mislim da cu do daljnjega ostat na win 7 

 
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Meni su predobri. Napokon MS povećava produktivnost.

 

Mislim da ću to kupiti kad dođe i instalirati negdje.

Biti ili mniti svemiropolisno
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Meni je super...pogotovo zbog onih povlačenja brzo se prebacujem iz jednog u drugi prozor.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

katastrofa probo ih neki dan,i maknuo za otprilike 45 min.,u vrijeme kad bugosoft gubi enormnom brzinom oni izbace os primjenjen djevojcicama do 16 god.,komercijala do bola,nigdje ozbiljnih stvari samo idiotarije za priglupe amere,jos cu neko vrijeme imat dual boot win 7 s ubuntuom dog se wine jos malo ne razvije a onda chao bugosoft

bojcha
Moj PC  
4 8 hvala 0
15 godina
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Što ga duže koristim sve mi se više sviđa.

Life sucks... And then you die.
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Meni su isto sve bolji i bolji što ih čovjek dulje koristi. :) Stvarno, ukoliko netko ima nešto protiv Metroa može smanjiti interakciju s tim sučeljem na minimum tako da ne koristi aplikacije namijenjene za to sučelje i odlazi tamo samo kada treba obaviti nešto što se prije postizalo klikom na start. Jeste isprobali copy-paste funkciju, pogotovo s kompliciranim fajlovima, duplim, bla bla? Elegantno riješeno. Graf je interesantan, ne mogu zaključiti je li malo nepotreban ili je awesome.

 

Iako, još uvijek imam problema sa zvukom (ogromna distorzija, neupotrebljiv)... :( Ali dobro, ovo je beta, a ja sam magnet za software probleme...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Meni je na prvu bili čudno, nejasno no evo već dan u pol koristim i i sve mi se više sviđa kako su neke stvari riješene.

Je da me je naživciralo neposotanje start gumba, ali kad sam otkrio da u metro-u ima ono all app više me ne živcira.

Za sada moje iskustvo s novim windowsima je jako pozitivno, jednostavnost prije svega.

Na mom laptopu sve što sam instaliro za sad radi (uključujući i drivere za hardware na laptopu).

Još nisam isprobo igrice, budem uskoro.

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Zapravo izuzetno loš rezultat. Jedna milja u 24 sata, na toliki broj korisnika windowsa. Još je zabadava.

Toliko se dnevno konstantno aktivira android uređaja i još toliko ios urežaja koji se masno plačaju.

 

 
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Izgleda lijepo pogotovo na tabletima ali ja ostajem na sedmici još dugo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
zatojeto kaže...

Zapravo izuzetno loš rezultat. Jedna milja u 24 sata, na toliki broj korisnika windowsa. Još je zabadava.

Toliko se dnevno konstantno aktivira android uređaja i još toliko ios urežaja koji se masno plačaju.

 

Zaboravljaš da nije u pitanju novi Firefox, na primjer, već kompletan operativni sistem. A nema svako volje i vremena da isprobava nedovršene proizvode.

Life sucks... And then you die.
12 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

ok,vidim da ovdje nemate bas pretjerano iskustva s raznim sistemima,znaci da bi necemu dali ocjenu morate upoznat konkurenciju,to je kao da vozite yuga i kazete da je super a nikad nista drugo ni niste vozili,

evo os od prije 3 god.

vidim da su ovdje uglavnom gameri pa da pobijem tezu da je linux samo za programere i ozbiljne stvari

bojcha
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
jumales kaže...

Sve je to lijepo, ali jos ce dosta vremena proci dok se XP ne makne iz poslovnih svrha ...

XP je tehnološki zastario u svakom smislu te riječi. Može raditi u poslovne svrhe primjerice kod sekretarice ali ako ta ista sekretarica 'nabaci' na njega Steam, pa makne 'sirovu' igru javlja joj se greška: "The procedure entry point GetLogicalProcessorInformation could not be locatedin the dynamic link library KERNEL32.dll" koju ni rahmetli tito ne može popravati. Jedan od primjera.

 

xxxmitoxxx kaže...

ljudi su ga digli jer su zeljeli vidit taj "revolucionarni" novi  windows, upravo sam ga i ja zato skino i nakon pol sata mako s compa (nravno sve je stvar ukusa) i mislim da cu do daljnjega ostat na win 7 

Meni je WDP kao nativni i jedini OS, danas ide i W8CP, nadam se da me čeka gro iznenađenja.

 

bojcha kaže...

katastrofa probo ih neki dan,i maknuo za otprilike 45 min.,u vrijeme kad bugosoft gubi enormnom brzinom oni izbace os primjenjen djevojcicama do 16 god.,komercijala do bola,nigdje ozbiljnih stvari samo idiotarije za priglupe amere,jos cu neko vrijeme imat dual boot win 7 s ubuntuom dog se wine jos malo ne razvije a onda chao bugosoft

"primjenjen djevojčicama", "komercijala do bola"?! O čemu ti pričaš o IT proizvodu ili o nekoj pjesmi dragog ti pjevača?!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP

envy,ovo s steamom ti nimalo ne drzi vodu evo mala mi vrti xp i to sp2 i nikad nije imala takvih problema,ako ti nisi znao radit s xp-om to neznaci da drugi neznaju,aj ti stavi steam i neku bijesnu igru na w8cp snimi na youtube pa da vidimo,neces to jos dugo,primjenjen djevojcicama (ona zelena boja,nakon blue screen of death evo i nasljednika,metro sucelje na kopiju androida,sve za zabavu i ljepo upakirano)

bojcha
16 godina
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Bio sam skeptican i spram Windowsa 8 i spram tableta. Dok nisam u zadnjoj Mrezi procitao o Lenovo IdeaPad Yoga.

 

http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/CES-2012-Lenovo-Intros-IdeaPad-Yoga-Ultrabook-Tablet-Hybrid-2.jpg

 

I da, i sada sam skeptican spram obicnih tableta. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2012 11:38 (knight).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
bojcha kaže...

ok,vidim da ovdje nemate bas pretjerano iskustva s raznim sistemima,znaci da bi necemu dali ocjenu morate upoznat konkurenciju,to je kao da vozite yuga i kazete da je super a nikad nista drugo ni niste vozili,

evo os od prije 3 god.

vidim da su ovdje uglavnom gameri pa da pobijem tezu da je linux samo za programere i ozbiljne stvari

 

pa naravno da ti je ovaj Ubuntu 3D lijep kad si klinac. Ali nema u tome ništa loše, i ja sam bio takav prije 10 godina.   Za nas korisnike koji se poslovno služimo računalom, pa iskreno bilo bi sramota tako nešto imati na kompu.

 

 

Inače, kad mi netko kaže da mu je Linux super, ja se sav naježim ...

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
Envy kaže...
jumales kaže...

Sve je to lijepo, ali jos ce dosta vremena proci dok se XP ne makne iz poslovnih svrha ...

XP je tehnološki zastario u svakom smislu te riječi. Može raditi u poslovne svrhe primjerice kod sekretarice ali ako ta ista sekretarica 'nabaci' na njega Steam, pa makne 'sirovu' igru javlja joj se greška: "The procedure entry point GetLogicalProcessorInformation could not be locatedin the dynamic link library KERNEL32.dll" koju ni rahmetli tito ne može popravati. Jedan od primjera.

 

Mi smo neodavno dobili u ured hrpu novih računala - - s XP-om. To znači da su s nama još idućih 5 godina.

Ne radi se o tome koliko su XP napredni nego o tome koliko je uprava troma.. - u obuci drugih i samih sebe pa guraj dok ide.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
zoran123456 kaže...
bojcha kaže...

ok,vidim da ovdje nemate bas pretjerano iskustva s raznim sistemima,znaci da bi necemu dali ocjenu morate upoznat konkurenciju,to je kao da vozite yuga i kazete da je super a nikad nista drugo ni niste vozili,

evo os od prije 3 god.

vidim da su ovdje uglavnom gameri pa da pobijem tezu da je linux samo za programere i ozbiljne stvari

 

pa naravno da ti je ovaj Ubuntu 3D lijep kad si klinac. Ali nema u tome ništa loše, i ja sam bio takav prije 10 godina.   Za nas korisnike koji se poslovno služimo računalom, pa iskreno bilo bi sramota tako nešto imati na kompu.

 

 

Inače, kad mi netko kaže da mu je Linux super, ja se sav naježim ...

ne koristim ovo niti me privlaci,ovaj post je tu da predstavi ono sto win pokusava,poslovno,ne znam sta ti poslovno radis na win 8,jesi se ikad pokuso bavit necim sql,c++,java

neki dan sam bio na kavi s covjekom koji je doso iz nizozemske otvorit IT tvrtku u hrvatskoj (web aplikacije,ulaganje u programere android i ios aplikacija,html i odrzavanje,...)

prije nego udemo u eu pa dodu i drugi

o cemu smo pricali-o open source sistemima,niko ne radi ozbiljne poslove u win (html i css nisu programiranje)

proslji tjedan mi dode zena s kompom,stalno se restarta na you tubu,bsd svako malo,nisu rami,nije driver niti grafulja,maticna ko beba,sta mislis ko je,windows 7 home

meni je drago da ljudi koriste windowse i cleanere,registry popravljace,optimizere i ostalo smece koje unistava

na takvima se zaraduje 

bojcha
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2012 12:21 (bojcha).
15 godina
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
bojcha kaže...

envy,ovo s steamom ti nimalo ne drzi vodu evo mala mi vrti xp i to sp2 i nikad nije imala takvih problema,ako ti nisi znao radit s xp-om to neznaci da drugi neznaju,aj ti stavi steam i neku bijesnu igru na w8cp snimi na youtube pa da vidimo,neces to jos dugo,primjenjen djevojcicama (ona zelena boja,nakon blue screen of death evo i nasljednika,metro sucelje na kopiju androida,sve za zabavu i ljepo upakirano)

Negacija sa glagolom piše se odvojeno, osim par izuzetaka. Dakle nije 'neznaci', 'neznaju' nego ne znači i ne znaju. O tome da nisi (poslije ovog hoćeš) sposoban napisati veliko slovo poslije rečenice a da ne govorim o tome da 'lupiš' razmak nakon tačke ili zareza neću ni govoriti, nego radije ću ti odgvoriti na post.

 

Malac od tetke, 'sirovo' je (dakle onako iz Explorera) izbrisao jednu igru koju je prije toga instalirao preko Steamu nakon čega Windosi javljaju već opisanu grešku. Prozor se ne može ugasiti nikako, može maknuti u donji desni ugao nakon čega dole ostane kvadratić 4x4 pixela ali i tako 'riješen' problem pravi glavobolje u drugim stvarima. Dakle ako taj problem ne mogu riješiti ja, vjeruj ne može nitko i reinstalacija XP-a je skoro pa neminovna. Ponavljam: problem je izazvao Steam.

 

Što se tiče samog Steama, iskreno ja sam pre-pre oduševljen. Ne zato što te iste igre mogu kupiti van Steama nego zato što mi je taj marketplace tu, nekako je pregledan i što je najvažnije otkrio sam par igara gdje sigurno ne bi na ovako, na stari način, nego zato što nisam igrao ništa jedno 3-4 godine pa mi je trebalo da otkrijem nešto za razbibrigu. Prije svega Q.U.B.E, Waves ili primjerice Trine. Što se tiče tvojih 'bijesnih' igara imam World in Conflict, Dragon Age.. sve uredno rade k'o doksa preko Steama.. Ajde sada fino razgulitos.

15 godina
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

odlična zamisao - skinuti windows. sa svih računala. jednom za svagda. i prijeći na linux i/ili mac os.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
bojcha kaže...

ok,vidim da ovdje nemate bas pretjerano iskustva s raznim sistemima,znaci da bi necemu dali ocjenu morate upoznat konkurenciju,to je kao da vozite yuga i kazete da je super a nikad nista drugo ni niste vozili,

evo os od prije 3 god.

 

 

tebi se ovaj kič sviđa? bože sačuvaj...

šta je tebi "komercijala za djevojčice" ako ti je ovo ok? hello kitty os?

12 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

rjesenje tvog problema,instaliraj malom iobitov uninstaller

regedit
current user
software
steam nadi igru i izbrisi sta je ostalo

igre ne igram,osim supertux kart koji je stariji od ovog foruma
to sto te ide gramatika je ljepo al te opca kultura i bonton bas i ne sluze.
bojcha
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP

U ovakvoj krizi si ne možeš priuštiti novi OS za ~1500Kn po osobi, niti novi komp od ~3000Kn po osobi jer većina ima stare kompove i sad ti to pomnoži sa npr. 20 koliko ima prosječna firma koju održavamo. Dolaziš do troška od 90.000 Kuna + debugiranje mase problema koju donosi Vista/W7 da ne kažem W8, iako sada već možemo pričati da je Vista/W7 OK i da nema toliko problema kao prije. Ali opet ima softvera koji jednostavno ne radi na Win7 i to je ogroman problem za firme. Jednog dana će morati preći to je sigurno, ali sada sigurno ne.

Znači taj trošak usporedi sa troškom npr. ovim desktopom i WinXP licencom znači cca 20.000 Kn, firme NEMAJU 70.000 Kn zato da bi imale fensi ikonice i animaciju kad minimiziraju poslovnu aplikaciju, niti im ne treba dirextx, niti media center, niti puno toga:

http://www.com2000.hr/site/katalog_detalji.asp?id=350&KategorijaID=7

 

Uglavnom, nije JOŠ vrijeme za prijeći na Win7 za POSLOVNE korisnike, Win 7 je za one koji kupuju novo računalo.

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
12 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP
po 150. put ne koristim taj kic niti mi se svida,smatram da ako se nekome svida ono metro sucelje (win8) da mu se onda logicno trebaju svidjet i ovakve compiz gluposti
bojcha
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
Envy kaže...
jumales kaže...

Sve je to lijepo, ali jos ce dosta vremena proci dok se XP ne makne iz poslovnih svrha ...

XP je tehnološki zastario u svakom smislu te riječi. Može raditi u poslovne svrhe primjerice kod sekretarice ali ako ta ista sekretarica 'nabaci' na njega Steam, pa makne 'sirovu' igru javlja joj se greška: "The procedure entry point GetLogicalProcessorInformation could not be locatedin the dynamic link library KERNEL32.dll" koju ni rahmetli tito ne može popravati. Jedan od primjera.

 

xxxmitoxxx kaže...

ljudi su ga digli jer su zeljeli vidit taj "revolucionarni" novi  windows, upravo sam ga i ja zato skino i nakon pol sata mako s compa (nravno sve je stvar ukusa) i mislim da cu do daljnjega ostat na win 7 

Meni je WDP kao nativni i jedini OS, danas ide i W8CP, nadam se da me čeka gro iznenađenja.

 

bojcha kaže...

katastrofa probo ih neki dan,i maknuo za otprilike 45 min.,u vrijeme kad bugosoft gubi enormnom brzinom oni izbace os primjenjen djevojcicama do 16 god.,komercijala do bola,nigdje ozbiljnih stvari samo idiotarije za priglupe amere,jos cu neko vrijeme imat dual boot win 7 s ubuntuom dog se wine jos malo ne razvije a onda chao bugosoft

"primjenjen djevojčicama", "komercijala do bola"?! O čemu ti pričaš o IT proizvodu ili o nekoj pjesmi dragog ti pjevača?!

 

Teta koja radi poslove i slične stvari nema što instalirati ikakve igre na poslovno računalo! Postoje ljudi koje računala i koriste za neke stvari koje nisu igre i slično, i tu je trenutno XP car i puno se više koristi nego sedmica a kamoli da ce ga zamijeniti osmica ....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
zbuzanic kaže...

U ovakvoj krizi si ne možeš priuštiti novi OS za ~1500Kn po osobi, niti novi komp od ~3000Kn po osobi jer većina ima stare kompove i sad ti to pomnoži sa npr. 20 koliko ima prosječna firma koju održavamo. Dolaziš do troška od 90.000 Kuna + debugiranje mase problema koju donosi Vista/W7 da ne kažem W8, iako sada već možemo pričati da je Vista/W7 OK i da nema toliko problema kao prije. Ali opet ima softvera koji jednostavno ne radi na Win7 i to je ogroman problem za firme. Jednog dana će morati preći to je sigurno, ali sada sigurno ne.

Znači taj trošak usporedi sa troškom npr. ovim desktopom i WinXP licencom znači cca 20.000 Kn, firme NEMAJU 70.000 Kn zato da bi imale fensi ikonice i animaciju kad minimiziraju poslovnu aplikaciju, niti im ne treba dirextx, niti media center, niti puno toga:

http://www.com2000.hr/site/katalog_detalji.asp?id=350&KategorijaID=7

 

Uglavnom, nije JOŠ vrijeme za prijeći na Win7 za POSLOVNE korisnike, Win 7 je za one koji kupuju novo računalo.

da, slažem se, plus dosta poslovnih aplikacija nema podršku za Win 7 a kamoli za Win 8.  XP će još dosta dugo ostati na životu, baš kao što neki i dandanas koriste cmd aplikacije za neke poslove. A i programeri teško mogu pratiti MS tempo, njihovu brzinu izdavanja novih OS-a i novih .NET framework-a

12 godina
neaktivan
offline
Velik interes za Windowsima 8 CP

Nepotrebno je da se korisnici iOSa ubacuju u temu zajedljivim praznim komentarima..jer, makar tek beta, windows8 i za tablet uredaje je bilion svjetlosnih godina ispred krnjeg iOSa.

Svi to vide osim, naravno, iOS korisnika..

windows8 FTW :)

 
2 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Velik interes za Windowsima 8 CP
Ammonite kaže...

Nepotrebno je da se korisnici iOSa ubacuju u temu zajedljivim praznim komentarima..jer, makar tek beta, windows8 i za tablet uredaje je bilion svjetlosnih godina ispred krnjeg iOSa.

Svi to vide osim, naravno, iOS korisnika..

windows8 FTW :)

 

sudy_freak, zar nije zabranjeno kreirati višestruke accounte na forumu?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice