Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

poruka: 33
|
čitano: 5.027
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica".
13 godina
protjeran
offline
Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Očekivano i ništa čudno.. Povučene su potpuno neočekivane odluke, od odustajanja od webOS-a, rasprodaje uređaja po izuzetno niskim cijenama...

Uprava HP-a je svojim nedavnim odlukama promjenila politiku firme, a dioničare najčešće zanima samo politika firme, bez obzira na ime, izuzev za Apple, ta firma je slučaj za sebe. Ljudi glavom bez obzira prodaju dionice i to dovodi do naglog pada vrijednosti dionica i na koncu do kraha firme.

 

Jedino me zanima da li direktor i kompanija igraju neku mutnu igru sa dionicama.. Nebi me čudilo da HP ubrzo objavi da se vraća webOS-u i povuče još koji AS iz rukava.. Dionice skaču gore, a zna se ko tu profitira..

U svakom slučaju, mislim da se nešto veliko sprema - pitanje samo jeli dobro ili loše

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 13:09 (qube).
 
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Ne kuzim zasto takvo odustajanje od WebOS a, a tako su ga masno platili. Sad tablete daju prakticki besplatno, samo da ih se rijese... Kak nebi dionice pale. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Normalno da padaju, stanje je kakvo je. Ako se nešto bitno ne promjeni i dalje ce padati ili ostati na vrijednosti kojoj jesu.

Ovaj scenarij je pomalo slican Nokijinom. Oboje su nekad bili lideri svog tržišta, a sad su pali toliko da se covjek pita hoce li ih netko

kupiti ili bar dio njihova poslovanja. Nesmotrene odluke CEO-a obje tvrtke vode ih u neizvjesnu buducnost u kojoj su male šanse za vecim

uspjehom. Ostaje jedino nada da imaju nešto u planu što ce upaliti...

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
Apotheker bi trebal u apoteku po lijekove :P
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
15 godina
neaktivan
offline
Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Zapravo ne vidim sto je tu cudno. S jedne strane prirodna selekcija na podrucju mobilnih OSova cini svoje, samo oni koji su se spremni 100% posvetiti svom OSu i investirati milijarde u razvoj i usluge u svom ekosistemu imaju neke sanse za prezivljavanje. HP je pametno shvatio da je tu vec prosla baba s kolacima i da su mu sanse za nekakav veliki uspjeh pored google-a, apple-a i ms-a zanemarive s novcem koji su spremni u tu pricu uloziti.

 

S druge strane ubrzana tranzicija prema "post PC" dobu znaci da se klasicni PC biznis generalno vise ne isplati i da se treba sto prije preorijentirati na podrucja u kojima postoji potencijal za rast, a to su cloud computing, infrastruktura, generalno serverski koncepti koji cine backbone za cloud servise i time serverski podrzavaju konceptualne promjene koje se desavaju na klijentskoj strani. Tu je lova, a ne u laptopima ili desktopima, to je proslost. Unutar pet godina nestat ce vecina proizvodjaca klasicne PC opreme i ostat ce mozda 2-3 koji ce podrzavati 10% profesionalaca i developera koji realno jedini generiraju sadrzaje i trebaju klasicna racunala. Svi ostali ce manje-vise migrirati na neki oblik "internet enabled devices"-a namjenjenih prvenstveno konzumiranju sardzaja.

 

U tom smislu je odluka HP-a da se rijesi neprofitablinog balasta potpuno ispravna. Kratkorocno ce akcije pasti, so what, puno gore bi bilo da za 2-3 godine zbog enormnih gubitaka potpuno nestanu. I da, nemojte se iznenaditi ako u skoro vrijeme slicne promjene zadese i Dell, Acer i slicne, pitanje je samo vremena i modaliteta.

 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
puc nokia, puc hp. Koliko jos dok ne krcne RIM?
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
qube kaže...

 

Jedino me zanima da li direktor i kompanija igraju neku mutnu igru sa dionicama.. Nebi me čudilo da HP ubrzo objavi da se vraća webOS-u i povuče još koji AS iz rukava.. Dionice skaču gore, a zna se ko tu profitira..

U svakom slučaju, mislim da se nešto veliko sprema - pitanje samo jeli dobro ili loše

 

Osim što bi to bilo, blago rečeno - neozbiljno i vrlo, vrlo riskantno, također bi podleglo Trade Comission kontroli u Americi, jer su takve igre apsolutno zabranjene i kažnjive. Ameri su po pitanju poigravanja s dionicama vrlo restriktivni i sijeku glave bez razmišljanja svima onima koji učine tako nešto. Zaboravi i ne nadaj se nečem takvome.

 

Najgore što je HP u cijeloj priči učinio je otprilike svedeno na:

- Prvo i najgore - najavili su da razmatraju prodaju PC businessa. Gluplju stvar nisu mogli učiniti, jer time apsolutno odbijaju velike kupce koji ne vide smisao u investiranju u brand opreme koji niti sam više ne vjeruje u taj posao.

- WebOS-u nisu objektivno niti dali priliku. Dakle, TouchPad osim što je po mišljenju stručnjaka izašao prerano kao nedovršen proizvod cijene identične iPad-ovoj, živio je ravno 7 tjedana na tržištu!

- HP pokušava na čelu s Apothekerom učiniti previše u prekratkom roku - gašenje WebOS-a, prodaja PC businessa, 12 milijardi USD vrijedna kupovina softverske kompanije koju će tek trebati integrirati u HP, preobraziti se kao cijela organizacija u onu koja više nije prvenstveno na hardveru već na softveru i uslugama.

 

Iako su u povijesti već nekoliko puta radili velike i temeljite zaokrete, financijsko i općenito - tržište danas su neusporedivo krhkiji i osjetljiviji na ovakve dramatične promjene. Pitanje je koliko će doista uspjeti ili će potonuti.

 

Zanimljivo je i razmatranje financijskog tržišta o tome tko bi uopće mogao kupiti HP-ov PC biznis. Trenutno se smatra kako nema niti jedne kompanije koja niti ima lovu niti je spremna investirati toliko u poslovni segment koji donosi jednoznamenkaste udjele u zaradi. No, postoje kandidati koji bi mogli preuzeti veće ili manje dijelove tog posla. Jedan od njih, smatraju čak i ozbiljniji kandidat - Lenovo! No, Lenovo je trenutno u procesu integracije svoje dvije kupovine u ovoj godini - Mediona u EU i NEC-ovog marketsharea u Japanu.

 

Istovremeno, Samsung kao gigant s velikim rezervama gotovine apsolutno je izjavio da nema nikakvih interesa u kupovini. Jednako tako su se izjasnili i AsusTek i Acer.

 

No, meni se nekako čini da će to sve na kraju završiti kao disaster. PC business im je nisko profitabilan, i iako donosi preko 40 miljardi USD godišnjih prihoda, zarađuje im tek oko 2 milijarde zarade. Tko to želi kupti kad se vrijednost PC divisiona procjenjuje na 10-12 milijardi USD? Čini se - gotovo nitko.

 

Također, HP i njegov CEO odašilje vrlo zbunjujuće informacije o serverskom dijelu poslovanja. Govorim o x86 serverima, naravno. Nikome nije jasno hoće li zajedno s PC businessom otići i legendarni brand još iz Compaqovog doba - ProLiant, ili neće.

 

Jedina, načelno, dobra vijest u svemu tome je da je Apotheker jasno dao do znanja da printing business - ostaje, kao vrlo važan segment ukupnog HP-ovog poslovanja.

16 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
RobertS kaže...

U tom smislu je odluka HP-a da se rijesi neprofitablinog balasta potpuno ispravna. Kratkorocno ce akcije pasti, so what, puno gore bi bilo da za 2-3 godine zbog enormnih gubitaka potpuno nestanu. I da, nemojte se iznenaditi ako u skoro vrijeme slicne promjene zadese i Dell, Acer i slicne, pitanje je samo vremena i modaliteta.

 

Samo u načelu se slažem s ovom primjedbom na račun Della. Razlog je vrlo jednostavan - iako Dell ima servise i pomalo ide u tom smjeru s nekim vrlo marginalnim igračima koje je kupio, i dalje se primarno radi o PC kompaniji. Ja bih prije očekivao da za 5 ili 10 godina Dell bude dio povijesti, ili da bude potpuno marginalizirana kompanija.

 

Kada je izbila kriza 2008. godine najpogođeniji su bili upravo PC brandovi, napose - Dell i Lenovo. No, Dell se nije tako dobro snašao jer i danas ne bilježe rast prodaje i tržišnog udjela, već tabore na nekoj nit 2. niti 3. poziciji. Istovremeno su izgubili deal s 3Par-om kojeg je na kraju kupio HP, a oni su si kao malo dijete za utjehu kupili Compellent koji je bitno manji igrač i usko specijaliziran. No, stagnira. Kao i cijeli Dell.

 

Pokušaji ulaska Della u mobility baš i nisu postigli neki zvjezdani uspjeh. Dellovi mobiteli - fail, Streak - almost fail. Jedino što im trenutno dobro ide su PC serveri (x86) ukompnirani s rebrandiranim EMC (SMB) i HDS (enteprise) storageom. Ali do kada i to?

16 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Natrag u garažu!

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
ChrisB kaže...

 

Osim što bi to bilo, blago rečeno - neozbiljno i vrlo, vrlo riskantno, također bi podleglo Trade Comission kontroli u Americi, jer su takve igre apsolutno zabranjene i kažnjive. Ameri su po pitanju poigravanja s dionicama vrlo restriktivni i sijeku glave bez razmišljanja svima onima koji učine tako nešto. Zaboravi i ne nadaj se nečem takvome....

Samo da kažem da si odlicno ukratko prikazao kakva su kretanja u cijelom biznisu i tržištu.

Svaka cast {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
16 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
alen-c kaže...
ChrisB kaže...

 

Osim što bi to bilo, blago rečeno - neozbiljno i vrlo, vrlo riskantno, također bi podleglo Trade Comission kontroli u Americi, jer su takve igre apsolutno zabranjene i kažnjive. Ameri su po pitanju poigravanja s dionicama vrlo restriktivni i sijeku glave bez razmišljanja svima onima koji učine tako nešto. Zaboravi i ne nadaj se nečem takvome....

Samo da kažem da si odlicno ukratko prikazao kakva su kretanja u cijelom biznisu i tržištu.

Svaka cast {#}

 

Upravo tako...sve one priče o mešetarenju bankarskog sektora u USA su samo zlobna podmetanja!

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Slepat se nikad nikom nije donjelo veliku korist.Imali su dvije solucije ili preskociti kad su zakasnili ili napraviti drugaciju filozofiju tableta (kak su i namjeravali punokrvno racunalo tablet).

Nebu HP propal kak ljudi tu proricu ovo je samo trenutni odziv trzista kao na bilo koju promjenu (ovom slucaju losu vijest) 

Hp ima brand racunala , prijenosnike , printere , uredsku opremu ,servere ....

Nek zaborave software jer tu moras stvarno biti novcani gigant da se uguras pored postojecih igraca i rade ono po cemu su poznati i afirmirani.Dobit usmjere na istrazivanje novih hardwerskih rjesenja 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
Tcherot kaže...

Dobit usmjere na istrazivanje novih hardwerskih rjesenja 

 

Nema dobiti u hardveru, bar ne onoliko koliko dioničari očekuju.

kapitalizam je globalno u krizi i samo jedan solidan rat sa 200-300

milijuna mrtvih ga može izvući (kao i prethodna 2 puta)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 15:22 (segregator).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
segregator kaže...
Tcherot kaže...

Dobit usmjere na istrazivanje novih hardwerskih rjesenja 

 

Nema dobiti u hardveru, bar ne onoliko koliko dioničari očekuju.

kapitalizam je globalno u krizi i samo jedan solidan rat sa 200-300

milijuna mrtvih ga može izvući (kao i prethodna 2 puta)

Naravno da nema dobiti kakvu ocekuju.

Ali nemreju svi biti ko Apple i utuci beskonacna sredstva u reklamu te prodavati maglu tj brand sam po sebi

Google je jedini uspio i to takodjer pumpajuci ogromna sredstva jer ni Android nije imo bajan start i imo je mnogo muka, da nije financijske velicine googla pitanje dali bi otrpeli Andorid u pocetnoj fazi ili bi HP odustali

Hp ostaje nada u minimalni rast kao i vecini firmi koje nesto egzaktno proizvode, pogotove ove kaj rade sam it ( ne ko samsung lg od igle do lokomotive za sicu i masovno) i ulaganje u istrazivanje u nadi 'za novom sljedecom stvari'

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
Tcherot kaže...

... Ali nemreju svi biti ko Apple i utuci beskonacna sredstva u reklamu te prodavati maglu tj brand sam po sebi

Google je jedini uspio i to takodjer pumpajuci ogromna sredstva jer ni Android nije imo bajan start i imo je mnogo muka, da nije financijske velicine googla pitanje dali bi otrpeli Andorid u pocetnoj fazi ili bi HP odustali...

 Što se tice Applea i marketinga mislim da je covjek odlicno sažeo pricu ovdje..

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
16 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
Tcherot kaže...

Naravno da nema dobiti kakvu ocekuju.

Ali nemreju svi biti ko Apple i utuci beskonacna sredstva u reklamu te prodavati maglu tj brand sam po sebi

Google je jedini uspio i to takodjer pumpajuci ogromna sredstva jer ni Android nije imo bajan start i imo je mnogo muka, da nije financijske velicine googla pitanje dali bi otrpeli Andorid u pocetnoj fazi ili bi HP odustali

Hp ostaje nada u minimalni rast kao i vecini firmi koje nesto egzaktno proizvode, pogotove ove kaj rade sam it ( ne ko samsung lg od igle do lokomotive za sicu i masovno) i ulaganje u istrazivanje u nadi 'za novom sljedecom stvari'

 

Prvo cu se ograditi od komentara vezanog za Apple (osobito ovo vezano za maglu), vec cu samo reci da je bolje to ne spominjati da opet sve ne ode u off topic, kao sto se to uvijek dogadja s Jabukom. Osim toga, Alen-c je ponudio link na post u forumu koji je apsolutno tocan. Vjeruj, sve PC kompanije te velicine trose osjetno vece novce na marketing, ukljucujuci tu i HP. Reci, kad si zadnji put samo u "nebitnoj" Hrvatskoj otvorio neke dnevne novine, tjednik ili mjesecnik da nisi vidio HP-ove reklame za PC, storage, servere, servise, ....? Ili Acerove, Asusove, Lenovo...? Apple? Rijetko ili nikada. I vjeruj, tako je i vani. Marketinska filozofija im je dramaticno razlicita i temelji se na hypeu a ne TV i papirantim reklamama koje kostaju znatno vise.

 

No, ono sto meni u ovom tvojem postu nije jasno je ovaj boldani dio. Sto ti time uopce htio reci, mozes li pojasniti, molim te?

Jer cini se da zelis reci kako je u ovom poslu HP jedna od kreativnih kompanija koja kreira "next big thing" u redovitim razmacima. Ako je to ono sto si htio reci, ja se mogu samo na to samo cuditi ili smijati, jer pokusavam u sjecanje dozvati sto je posljednje kreativno i novo HP posljednje uopce izbacio na trziste.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
alen-c kaže...
Tcherot kaže...

... Ali nemreju svi biti ko Apple i utuci beskonacna sredstva u reklamu te prodavati maglu tj brand sam po sebi

Google je jedini uspio i to takodjer pumpajuci ogromna sredstva jer ni Android nije imo bajan start i imo je mnogo muka, da nije financijske velicine googla pitanje dali bi otrpeli Andorid u pocetnoj fazi ili bi HP odustali...

 Što se tice Applea i marketinga mislim da je covjek odlicno sažeo pricu ovdje..

To ko financiranje hrvatskih politickih stranaka za izbore;visa matematika nedokuciva u ovoj dimenziji

 

Uzmi rendom 10 razlictih epizoda serija sa torenata i filmova , ma uzmi it portale (mozes i bug)  i kolicina vijesti koja se upumpava svakodnevno

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
ChrisB kaže...
Tcherot kaže...

Naravno da nema dobiti kakvu ocekuju.

Ali nemreju svi biti ko Apple i utuci beskonacna sredstva u reklamu te prodavati maglu tj brand sam po sebi

Google je jedini uspio i to takodjer pumpajuci ogromna sredstva jer ni Android nije imo bajan start i imo je mnogo muka, da nije financijske velicine googla pitanje dali bi otrpeli Andorid u pocetnoj fazi ili bi HP odustali

Hp ostaje nada u minimalni rast kao i vecini firmi koje nesto egzaktno proizvode, pogotove ove kaj rade sam it ( ne ko samsung lg od igle do lokomotive za sicu i masovno) i ulaganje u istrazivanje u nadi 'za novom sljedecom stvari'

 

Prvo cu se ograditi od komentara vezanog za Apple (osobito ovo vezano za maglu), vec cu samo reci da je bolje to ne spominjati da opet sve ne ode u off topic, kao sto se to uvijek dogadja s Jabukom. Osim toga, Alen-c je ponudio link na post u forumu koji je apsolutno tocan. Vjeruj, sve PC kompanije te velicine trose osjetno vece novce na marketing, ukljucujuci tu i HP. Reci, kad si zadnji put samo u "nebitnoj" Hrvatskoj otvorio neke dnevne novine, tjednik ili mjesecnik da nisi vidio HP-ove reklame za PC, storage, servere, servise, ....? Ili Acerove, Asusove, Lenovo...? Apple? Rijetko ili nikada. I vjeruj, tako je i vani. Marketinska filozofija im je dramaticno razlicita i temelji se na hypeu a ne TV i papirantim reklamama koje kostaju znatno vise.

 

No, ono sto meni u ovom tvojem postu nije jasno je ovaj boldani dio. Sto ti time uopce htio reci, mozes li pojasniti, molim te?

Jer cini se da zelis reci kako je u ovom poslu HP jedna od kreativnih kompanija koja kreira "next big thing" u redovitim razmacima. Ako je to ono sto si htio reci, ja se mogu samo na to samo cuditi ili smijati, jer pokusavam u sjecanje dozvati sto je posljednje kreativno i novo HP posljednje uopce izbacio na trziste.

Ne nego kao i svi u bransi rade istrazivanja na raznim poljima u nadi da pogode u pravo vrijeme puls ljudi ili naprave neki napredak (bilo to napredak kod printera, notebooka , monitora... ili kupovina spajanje sa nekom firmom koja ce im donjeti prihod posto nemaju moc intela , ibma i slicnih da kreiraju)

Nikad nezns sta moze biti sljedeca stvar (ili prethodno nezazivljela) i ko ce prvi prodat ljudima (bila to konzola ,  hologram , novi oblik storega , baterije ili nesto sto uopce sad ni ne razmatramo)

Uglavnom u skorije vrijeme nebudu propali a sta buducnost nosi .......

15 godina
neaktivan
offline
Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Možda ćete reći da sam lud ali meni sve to smrdi na dogovoreu politiku par jačih igrača u tom segmentu od samog remake Apple pa do "propasti" Nokia. Osobo ne vjerujem da če Dell propasti jer je ta firma kod Amera recimo od "nacionalnog" značaja. Što se HP tiće mislim da se samo radi o zaokretu jer su kao firma počeli jako "svaštariti" a ni u jednom segmentu više nisu bili lideri.I na kraju ne bi se čudio da u svemu tome ima malo "žutih" prtičća 

D.L
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 16:53 (nalogodavac).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
ChrisB kaže...
Tcherot kaže...

Naravno da nema dobiti kakvu ocekuju.

Ali nemreju svi biti ko Apple i utuci beskonacna sredstva u reklamu te prodavati maglu tj brand sam po sebi

Google je jedini uspio i to takodjer pumpajuci ogromna sredstva jer ni Android nije imo bajan start i imo je mnogo muka, da nije financijske velicine googla pitanje dali bi otrpeli Andorid u pocetnoj fazi ili bi HP odustali

Hp ostaje nada u minimalni rast kao i vecini firmi koje nesto egzaktno proizvode, pogotove ove kaj rade sam it ( ne ko samsung lg od igle do lokomotive za sicu i masovno) i ulaganje u istrazivanje u nadi 'za novom sljedecom stvari'

 

Prvo cu se ograditi od komentara vezanog za Apple (osobito ovo vezano za maglu), vec cu samo reci da je bolje to ne spominjati da opet sve ne ode u off topic, kao sto se to uvijek dogadja s Jabukom. Osim toga, Alen-c je ponudio link na post u forumu koji je apsolutno tocan. Vjeruj, sve PC kompanije te velicine trose osjetno vece novce na marketing, ukljucujuci tu i HP. Reci, kad si zadnji put samo u "nebitnoj" Hrvatskoj otvorio neke dnevne novine, tjednik ili mjesecnik da nisi vidio HP-ove reklame za PC, storage, servere, servise, ....? Ili Acerove, Asusove, Lenovo...? Apple? Rijetko ili nikada. I vjeruj, tako je i vani. Marketinska filozofija im je dramaticno razlicita i temelji se na hypeu a ne TV i papirantim reklamama koje kostaju znatno vise.

 

No, ono sto meni u ovom tvojem postu nije jasno je ovaj boldani dio. Sto ti time uopce htio reci, mozes li pojasniti, molim te?

Jer cini se da zelis reci kako je u ovom poslu HP jedna od kreativnih kompanija koja kreira "next big thing" u redovitim razmacima. Ako je to ono sto si htio reci, ja se mogu samo na to samo cuditi ili smijati, jer pokusavam u sjecanje dozvati sto je posljednje kreativno i novo HP posljednje uopce izbacio na trziste.

 

Samsung je najveća elektronička kompanija na svijetu, a ne oglašava se, ovo sve s appleom je površno.

 

HP radi najbolja računala po nižoj cijeni od Della, jest da se puno promovira, ali s razlogom.

Dodo Bui
15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
ChrisB kaže...

 



No, meni se nekako čini da će to sve na kraju završiti kao disaster. PC business im je nisko profitabilan, i iako donosi preko 40 miljardi USD godišnjih prihoda, zarađuje im tek oko 2 milijarde zarade.

 

e ovo je ono sto me zifcira jako jako kod svih korporacija (pogtovo ocito kod ITa) - dakle okrecu se ogromne pare, citav ekosistem zivi o toga, ljudi primaju place, kompanija koristi usluge raznoraznih dobavljaca (od struje, cateringa, cuge, teta cistacica do sluzbenih automobila, avio kompanija itd itd), dakle pare se vrte i OMOGUCUJU da netko takodjer uopce od tih ljudi kupi HP stroj za po doma ili na posao i eto posto nemaju ciste zarade preko 2 milijarde (dakle ono sto ostane nakon sto se SVE podmiri) eto oni stavljaju kljuc u bravu!

 

Ljudi ostaju bez posla, komjuniti propadaju, lova se ne okrece vise i onda se cude pa kako sad eto nama raste u nezaposlenost tu dismo...{#}

16 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
dodo_zna kaže...

 

HP radi najbolja računala po nižoj cijeni od Della, jest da se puno promovira, ali s razlogom.

 

Mislis, HP radi BOLJA racunala od Della u low end klasi? Postoje i bolji, vjeruj mi. A vrlo realnu ocjenu njihove kvalitete u jednom postu mozes procitati ovdje.

16 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
Tcherot kaže...
ChrisB kaže...
Tcherot kaže...

Hp ostaje nada u minimalni rast kao i vecini firmi koje nesto egzaktno proizvode, pogotove ove kaj rade sam it ( ne ko samsung lg od igle do lokomotive za sicu i masovno) i ulaganje u istrazivanje u nadi 'za novom sljedecom stvari'

 

 

No, ono sto meni u ovom tvojem postu nije jasno je ovaj boldani dio. Sto ti time uopce htio reci, mozes li pojasniti, molim te?

Jer cini se da zelis reci kako je u ovom poslu HP jedna od kreativnih kompanija koja kreira "next big thing" u redovitim razmacima. Ako je to ono sto si htio reci, ja se mogu samo na to samo cuditi ili smijati, jer pokusavam u sjecanje dozvati sto je posljednje kreativno i novo HP posljednje uopce izbacio na trziste.

Ne nego kao i svi u bransi rade istrazivanja na raznim poljima u nadi da pogode u pravo vrijeme puls ljudi ili naprave neki napredak (bilo to napredak kod printera, notebooka , monitora... ili kupovina spajanje sa nekom firmom koja ce im donjeti prihod posto nemaju moc intela , ibma i slicnih da kreiraju)

Nikad nezns sta moze biti sljedeca stvar (ili prethodno nezazivljela) i ko ce prvi prodat ljudima (bila to konzola ,  hologram , novi oblik storega , baterije ili nesto sto uopce sad ni ne razmatramo)

Uglavnom u skorije vrijeme nebudu propali a sta buducnost nosi .......

 

HP opcenito ulaze osjetno malnje novce u R&D u odnosu na srodne kompanije, a obzirom da je ovdje rijec o PC businessu, na zalost ne mogu u ovom trenutku ponuditi konkretan link s podacima, no, znam da sam procitao kako udio R&D love koju trose na PC sramotno malen. Ako u kontekstu upravo PC businessa pomislis, primjerice, na Asus i njihove EE uredjaje koji su otvorili cijeli jedan novi segment trzista (netbook). Ili Lenovo koji je "kronicno" miljama ispred svih po pitanju tehnologija svedenih na naziv ThinkVantage... sve su to kompanije koje trose osjetno vise love.

 

Sto je HP-ov R&D stvorio i komercijalizirao u posljednjih 20 godina? Nekako mi se cini - nista. Ili barem nista vrijedno spomena. HP nije izbacio niti jedan proizvod koji bi se mogao oznaciti kao specifican, vec iskljucivo kao genericki. A jedino gdje je HP vodio rat s konkurencijom bila je cijena. Ok, mozda mozes reci isto i za najistaknutijeg rivala - Dell. Ali Dell je makar osmislio direct sales s kojim je omogucio fleksibilno konfiguriranje strojeva. HP? Niti to.

 

Dakle, osobno HP cijenim kao velikog IT igraca, ali se potpuno slazem s cestim predmetom sprdnje u IT svijetu - HP-ov slogan Invent je kao pjesak u oci. Nekreativni su, neinventivni i definitivno neoriginalni. Ali brand je brand i to ih je guralo sve ove godine.

 

A koliko kvalitetnu viziju imaju cak i na korporativnoj razini pokazuje upravo prica s WebOS-om. 7 tjedana je bio na trzistu i zbogom, iako ga je najveci dio strucne javnosti dozivljavao kao jedinu pravu i ozbiljnu alternativu iOS-u. Uz duzno postovanje Androidu, naravno. Imam osjecaj da bi WebOS bio jaci da je Palm ostao samostalan, koliko god slabasan bio. WebOS je doslovce ubila ogromna HP-ova administracija.

 

Tu su i printeri. Ok... sto je HP osmislio na tom podrucju? Printeri ko' printeri - genericki do srzi. Prateci softver - uzas. Driveri, da i ne govorim. Korporativni management softver? Jako dobar ali svijet za sebe, koji vrlo lose suradjuje cak i s ostalim HP-ovim rjesenjima (OpenView, prije svega).

 

Bolje da ne idem dublje u pricu pa ju prosirim na serverski segment ili segment usluga, softvera, itd.

 

Ukratko, HP-ov problem je puno dublji nego profitabilnost PC poslovanja.

 

Osobno mislim da je najveca greska koju su ikada napravili proslogodisnje nogiranje Marka Hurda s mjesta CEO-a s pricom o dosljednosti u korporativnom upravljanju. A imali su covjeka koji je zbilja stvari nakon duljeg grca ponovno bio doveo u red. Uostalom, danas isti taj covjek radi preporod Sun Microsystemsa u sklopu Oraclea. Apotheker je prakticki bio prisiljen otici iz SAP-a, a doveli su ga da ojaca softver. Ne kazem da se stvari dogadjaju preko noci, ali isti taj Apotheker stoji iza kupnje Palma. Pametnom dovoljno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Chris, iako se uglavnom slazem s tobom, ipak bih ispravio jednu faktografsku pogresku.

HP je kupio Palm u travnju 2010. godine, a tada ga je vodio jos uvijek Mark Hurd koji je otisao u kolovozu iste godine.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 20:22 (JohnnyBGood V).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica
ChrisB kaže...
Tcherot kaže...
ChrisB kaže...
Tcherot kaže...

Hp ostaje nada u minimalni rast kao i vecini firmi koje nesto egzaktno proizvode, pogotove ove kaj rade sam it ( ne ko samsung lg od igle do lokomotive za sicu i masovno) i ulaganje u istrazivanje u nadi 'za novom sljedecom stvari'

 

 

No, ono sto meni u ovom tvojem postu nije jasno je ovaj boldani dio. Sto ti time uopce htio reci, mozes li pojasniti, molim te?

Jer cini se da zelis reci kako je u ovom poslu HP jedna od kreativnih kompanija koja kreira "next big thing" u redovitim razmacima. Ako je to ono sto si htio reci, ja se mogu samo na to samo cuditi ili smijati, jer pokusavam u sjecanje dozvati sto je posljednje kreativno i novo HP posljednje uopce izbacio na trziste.

Ne nego kao i svi u bransi rade istrazivanja na raznim poljima u nadi da pogode u pravo vrijeme puls ljudi ili naprave neki napredak (bilo to napredak kod printera, notebooka , monitora... ili kupovina spajanje sa nekom firmom koja ce im donjeti prihod posto nemaju moc intela , ibma i slicnih da kreiraju)

Nikad nezns sta moze biti sljedeca stvar (ili prethodno nezazivljela) i ko ce prvi prodat ljudima (bila to konzola ,  hologram , novi oblik storega , baterije ili nesto sto uopce sad ni ne razmatramo)

Uglavnom u skorije vrijeme nebudu propali a sta buducnost nosi .......

 

HP opcenito ulaze osjetno malnje novce u R&D u odnosu na srodne kompanije, a obzirom da je ovdje rijec o PC businessu, na zalost ne mogu u ovom trenutku ponuditi konkretan link s podacima, no, znam da sam procitao kako udio R&D love koju trose na PC sramotno malen. Ako u kontekstu upravo PC businessa pomislis, primjerice, na Asus i njihove EE uredjaje koji su otvorili cijeli jedan novi segment trzista (netbook). Ili Lenovo koji je "kronicno" miljama ispred svih po pitanju tehnologija svedenih na naziv ThinkVantage... sve su to kompanije koje trose osjetno vise love.

 

Sto je HP-ov R&D stvorio i komercijalizirao u posljednjih 20 godina? Nekako mi se cini - nista. Ili barem nista vrijedno spomena. HP nije izbacio niti jedan proizvod koji bi se mogao oznaciti kao specifican, vec iskljucivo kao genericki. A jedino gdje je HP vodio rat s konkurencijom bila je cijena. Ok, mozda mozes reci isto i za najistaknutijeg rivala - Dell. Ali Dell je makar osmislio direct sales s kojim je omogucio fleksibilno konfiguriranje strojeva. HP? Niti to.

 

Dakle, osobno HP cijenim kao velikog IT igraca, ali se potpuno slazem s cestim predmetom sprdnje u IT svijetu - HP-ov slogan Invent je kao pjesak u oci. Nekreativni su, neinventivni i definitivno neoriginalni. Ali brand je brand i to ih je guralo sve ove godine.

 

A koliko kvalitetnu viziju imaju cak i na korporativnoj razini pokazuje upravo prica s WebOS-om. 7 tjedana je bio na trzistu i zbogom, iako ga je najveci dio strucne javnosti dozivljavao kao jedinu pravu i ozbiljnu alternativu iOS-u. Uz duzno postovanje Androidu, naravno. Imam osjecaj da bi WebOS bio jaci da je Palm ostao samostalan, koliko god slabasan bio. WebOS je doslovce ubila ogromna HP-ova administracija.

 

Tu su i printeri. Ok... sto je HP osmislio na tom podrucju? Printeri ko' printeri - genericki do srzi. Prateci softver - uzas. Driveri, da i ne govorim. Korporativni management softver? Jako dobar ali svijet za sebe, koji vrlo lose suradjuje cak i s ostalim HP-ovim rjesenjima (OpenView, prije svega).

 

Bolje da ne idem dublje u pricu pa ju prosirim na serverski segment ili segment usluga, softvera, itd.

 

Ukratko, HP-ov problem je puno dublji nego profitabilnost PC poslovanja.

 

Osobno mislim da je najveca greska koju su ikada napravili proslogodisnje nogiranje Marka Hurda s mjesta CEO-a s pricom o dosljednosti u korporativnom upravljanju. A imali su covjeka koji je zbilja stvari nakon duljeg grca ponovno bio doveo u red. Uostalom, danas isti taj covjek radi preporod Sun Microsystemsa u sklopu Oraclea. Apotheker je prakticki bio prisiljen otici iz SAP-a, a doveli su ga da ojaca softver. Ne kazem da se stvari dogadjaju preko noci, ali isti taj Apotheker stoji iza kupnje Palma. Pametnom dovoljno.

He he donjeli su LightScribe  {#}

Salu na stranu

Imali su nesto uzleta dok su razni pocketpci bili popularni no to su pokopali smartphone-i

A i dobro im je u pocetku sjelo uzimanje compaqa kao etabliranog branda u notebook grani

Ja jos uvijek mislim da mogu opstojat  na svojim prepoznatiljivim proizvodima noteboocima,brand racunalima, printerima , uredskoj opremi.A sa softwareom su se zaleteli,mada jako neozbiljno ne imati nikakvu projekciju i tako brzo odustati

Hp nebu nikad gigant tipa google microsoft apple, mada nikad ne reci nikad apple je bio mrtav paradoksalno dok je stvarno imo nesto i ponuditi dok je imo powerpc G koji je realno bio jaci od druge mainstream arhitekture,mozda hp nadje svog prodavaca magle gurua

 

 

 

16 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Zahvaljujem na ispravku, moja greska.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Google - godisnji prihod 10 milijardi dolara, profit 3 milijarde

Apple - godisnji prihod 65 milijardi dolara, profit 14 milijardi

M$ - godisnji prihod 69 milijardi dolara, profit 23 milijardi

 

HP - godisnji prihod 126 milijardi dolara, profit 14,4 milijardi

 

Po cemu zakljucujes da ne bu HP nikad gigant {#}

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

E sad ih treba kupiti jer će prije ili poslje opet narasti{#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

Ode HP u povijest ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veliki pad vrijednosti HP-ovih dionica

To je na istoj razini kao i 2005. s pitanjem "sto ce sad IBM kad je prodao PC". Prihodi ce ima pasti za 30%, a dobit ostati gotovo nedirnuta. Nece HP u povijest, bez brige.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice