Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

poruka: 32
|
čitano: 4.047
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab".
14 godina
online
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

Jel može malo više informacija o tih 400.000 kućanstava?

Ovdje su samo neki rezultati anketa koji s Optikom veze nemaju.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Vkm996 kaže...

Jel može malo više informacija o tih 400.000 kućanstava?

Ovdje su samo neki rezultati anketa koji s Optikom veze nemaju.

 

 

Vjerojatno je 90% toga koaksijalac. To ti je ono "nas i rusa trista miliona"

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko

Kupili su bnet i dobili njihovu mrežu - optika do svake zgrade gdje je bnet + coax po vertikali.

 

Da žele, mogu maknuti taj coax i povući optiku do svakog stana ali za tim nema potrebe - 100/20 uredno šiba kroz njega.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
protjeran
offline
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

Bakar može sa novim tehnologijama provesti do jednog gigabita po sekundi, vdsl2 tehnički može do 100 mbps UL / 50 mbps DL  Osim toga nije bitan bandwith, koliko je bitna kvaliteta međunarodne i domaće interkonencije koja generalno smanjuje ping.

 

http://www.lightreading.com/gigabit/dsl-vectoring-gfast/bell-labs-prez-40gbit-s-copper-on-horizon/a/d-id/714392

 

Optika će dolaziti blizu kuće, ali za većinu ne i u same domove. Za sada za to nema potrebe, a mnoge kompanije za to nemaju ni love.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko

wow...kaze mi da mogu imati optiku, ovo moram nazvat..

12 godina
offline
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

Nedavno su i kod mene provukli koaks ali nema šanse da pređem na njih.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Wifi Router + Mi Band - MIUI General Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Cromaki kaže...

Nedavno su i kod mene provukli koaks ali nema šanse da pređem na njih.

 

Ne daj se...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

kod mene su bili njihovi šetači ,nude kao uključivanje u pilot projekt 150kn 120mb/s bez žice preko 4g mreže bla bla ali postoji zvjezdica * 75gb i od 0-8h flat tako nešto 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Sum_of_all_fears kaže...

Kupili su bnet i dobili njihovu mrežu - optika do svake zgrade gdje je bnet + coax po vertikali.

 

Da žele, mogu maknuti taj coax i povući optiku do svakog stana ali za tim nema potrebe - 100/20 uredno šiba kroz njega.

Dobili su Amis i optiku u Novom Zagrebu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2016 21:58 (Marko :D).
13 godina
offline
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

Znači 2u1 paket koji imam sada kod Amisa sa neograničenim internetom brzine 100/100 (bez fair usea) i neograničenim telefonom plaćam cca. 170 kn mjesečno. Kod Vipa, neograničen internet 2 do 4 Mb/s, "flat" s fair useom i telefonom (najmanji paket) - 180 kn mjesečno. Ukoliko se odabere brzina 120/15, 370 kn mjesečno. Pa od njih je i HT jeftiniji! 

 

Correct me if I'm wrong.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Marko :D kaže...

Znači 2u1 paket koji imam sada kod Amisa sa neograničenim internetom brzine 100/100 (bez fair usea) i neograničenim telefonom plaćam cca. 170 kn mjesečno. Kod Vipa, neograničen internet 2 do 4 Mb/s, "flat" s fair useom i telefonom (najmanji paket) - 180 kn mjesečno. Ukoliko se odabere brzina 120/15, 370 kn mjesečno. Pa od njih je i HT jeftiniji! 

 

Correct me if I'm wrong.

 O tome i govorim, dostupni su mi ali nema šanse da pređem kod njih.

Trenutno imam kod Iskona za 180kn imam 30/5 brzinu i pravi "flat".

 

A o njihovoj korisničkoj službi da ne govorim, ako ih dobiješ sretan si, a kad skužiš s kime pričaš radije bi da ti se nitko nije ni javio nakon 30+ minuta čekanja.

 

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Wifi Router + Mi Band - MIUI General Moderator
13 godina
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Cromaki kaže...
Marko :D kaže...

Znači 2u1 paket koji imam sada kod Amisa sa neograničenim internetom brzine 100/100 (bez fair usea) i neograničenim telefonom plaćam cca. 170 kn mjesečno. Kod Vipa, neograničen internet 2 do 4 Mb/s, "flat" s fair useom i telefonom (najmanji paket) - 180 kn mjesečno. Ukoliko se odabere brzina 120/15, 370 kn mjesečno. Pa od njih je i HT jeftiniji! 

 

Correct me if I'm wrong.

 O tome i govorim, dostupni su mi ali nema šanse da pređem kod njih.

Trenutno imam kod Iskona za 180kn imam 30/5 brzinu i pravi "flat".

 

A o njihovoj korisničkoj službi da ne govorim, ako ih dobiješ sretan si, a kad skužiš s kime pričaš radije bi da ti se nitko nije ni javio nakon 30+ minuta čekanja.

Vipovci/B.netovci govore kako su dobili informacije da se Amis gasi na kraju godine, pa najvjerojatnije prelazim na Iskon, baš su došli s optikom do mene i ponudili 3u1 (internet 80/40 flat, 1500 minuta telefon i TV) za 200 kn/mj.

 

Ali nešto ne razumijem, HAKOM je bio protiv duopola, došli novi operateri da bi na kraju HT i Vip pokupovali te operatere i da bi opet bio duopol i još to HAKOM podržava. Evo uskoro HT kupuje H1 Telekom, a Vip Metronet (evo im još optike).

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2016 22:29 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Marko :D kaže...
Cromaki kaže...
Marko :D kaže...

Znači 2u1 paket koji imam sada kod Amisa sa neograničenim internetom brzine 100/100 (bez fair usea) i neograničenim telefonom plaćam cca. 170 kn mjesečno. Kod Vipa, neograničen internet 2 do 4 Mb/s, "flat" s fair useom i telefonom (najmanji paket) - 180 kn mjesečno. Ukoliko se odabere brzina 120/15, 370 kn mjesečno. Pa od njih je i HT jeftiniji! 

 

Correct me if I'm wrong.

 O tome i govorim, dostupni su mi ali nema šanse da pređem kod njih.

Trenutno imam kod Iskona za 180kn imam 30/5 brzinu i pravi "flat".

 

A o njihovoj korisničkoj službi da ne govorim, ako ih dobiješ sretan si, a kad skužiš s kime pričaš radije bi da ti se nitko nije ni javio nakon 30+ minuta čekanja.

Vipovci/B.netovci govore kako su dobili informacije da se Amis gasi na kraju godine, pa najvjerojatnije prelazim na Iskon, baš su došli s optikom do mene i ponudili 3u1 (internet 80/40 flat, 1500 minuta telefon i TV) za 200 kn/mj.

 

Ali nešto ne razumijem, HAKOM je bio protiv duopola, došli novi operateri da bi na kraju HT i Vip pokupovali te operatere i da bi opet bio duopol i još to HAKOM podržava. Evo uskoro HT kupuje H1 Telekom, a Vip Metronet (evo im još optike).

 To ti je tak kad se HAKOM financira od strane operatera. Ovako će imat manje uplata, ali sa više nula na kraju 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Trebali su napisati koliko korisnika moze imati preko 50 Mbita, a ne koliko ih je do 120. Svi koji imaju neku zicu su do 120.
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Marko :D kaže...

Znači 2u1 paket koji imam sada kod Amisa sa neograničenim internetom brzine 100/100 (bez fair usea) i neograničenim telefonom plaćam cca. 170 kn mjesečno. Kod Vipa, neograničen internet 2 do 4 Mb/s, "flat" s fair useom i telefonom (najmanji paket) - 180 kn mjesečno. Ukoliko se odabere brzina 120/15, 370 kn mjesečno. Pa od njih je i HT jeftiniji! 

 

Correct me if I'm wrong.

 245kn 4,8Mb/s i 1,20

ima i gorih

12 godina
protjeran
offline
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

Frend mi veli da ima optiku(bnet) no on i dalje ima ping 30+ u igrama, jel to normalno? kaj nebi optika trebala biti ispod 10?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko

Ne. Ovisi gdje su serveri. Ja sam na T-Comovoj optici (100/20) sa kvalitetnim routerom i dobijem ovako:

Redom: UK server, carnet (serveri u ZG), neki USA VPN u Chicagu

 

Dakle, ako je server daleko, opet ćeš imati veliki ping. Kako je većina game servera po zapadnoj Europi (bar za BF4), meni se ping vrti od 20 do 60, ovisi kako koji. Isto tako, ako pokreneš speedtest prema serverima u Sloveniji, UK ili SADu, dobit ćeš različite brzine. Ja dobijem u takvom slučaju 98mbit, 35mbit, 12mbit. Operater ti zapravo u takvim slučajevima garantira tu brzinu unutar vlastite mreže, sve van toga (nakon CIXa u Zagrebu, prema van) nije u njihovoj mreži i samim time nemaju apsolutno nikakav utjecaj na brzinu ili kvalitetu veze (ping, jitter). Netko će sad reći "ali to je onda prevara!!1!!1" - taj netko je glup. Nema niti T-Com, niti Bnet niti netko treći utjecaja na to kako će link raditi jednom kad "napustiš" njihovu mrežu ili u krajnjem slučaju, CIX.

 

P.S. I to je razlog zašto se podižu silni data centri posvuda... Cilj je da korisnik ima što manji put do sadržaja i u idealnom slučaju, da uopće ne napušta internet unutar države jer tako će imati najveću brzinu (što opet ovisi o loadu servera ali to se rješava većim brojem load-balancer servera i jačim linkovima prema istima).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 22:06 (Sum_of_all_fears).
12 godina
protjeran
offline
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

e hvala to nisam znao!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

Kolega s posla je prešao na Terracom, veli 100Mb/100kn 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
vito79 kaže...
Marko :D kaže...

Znači 2u1 paket koji imam sada kod Amisa sa neograničenim internetom brzine 100/100 (bez fair usea) i neograničenim telefonom plaćam cca. 170 kn mjesečno. Kod Vipa, neograničen internet 2 do 4 Mb/s, "flat" s fair useom i telefonom (najmanji paket) - 180 kn mjesečno. Ukoliko se odabere brzina 120/15, 370 kn mjesečno. Pa od njih je i HT jeftiniji! 

 

Correct me if I'm wrong.

 245kn 4,8Mb/s i 1,20

ima i gorih

Na optici nema, vjeruj mi. Brzina 2 do 4 Mb/s s uploadom od 0,256 do 0,512 Mb/s je smiješna za optiku. Još imaju i fair use, jedini u Hrvatskoj. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 22:17 (Marko :D).
16 godina
odjavljen
offline
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

Ja na poslu do kuce imam ping 1 ms. Zivjela irska optika

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab

Evo o čemu govorim. 

Vip Duo - 2 do 4 Mb/s Vip Duo - 2 do 4 Mb/s
Vip Duo - 120 Mb/s do 15 Mb/s Vip Duo - 120 Mb/s do 15 Mb/s
HT - 50/10 Mb/s + 100/20 = 251 kn/mj. HT - 50/10 Mb/s + 100/20 = 251 kn/mj.
Iskon.DUO - 80/40 Mb/s Iskon.DUO - 80/40 Mb/s
Iskon.TRIO - 80/40 Mb/s Iskon.TRIO - 80/40 Mb/s
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko-kab
kakvo je trenutno stanje sa iskonom? jeli to cijena na tcomovim paricama?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Friday kaže...

Ja na poslu do kuce imam ping 1 ms. Zivjela irska optika

Meni je 25ms jer se T-Com i Metronet križaju valjda tek u Zagrebu (tako mi izgleda po tracert-u) iako im j8beni kablovi prolaze kroz istu fakin zgradu na Kozali (Rijeka)

 

I da, stvarno, IX je u Zagrebu, koji su to luđaci

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 22:52 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
vito79 kaže...
kakvo je trenutno stanje sa iskonom? jeli to cijena na tcomovim paricama?

Ne, to je ponuda za moju adresu gdje je dostupna optika. Odi na Iskonovu stranicu i napravi provjeru dostupnosti za tvoju adresu i izbaciti će ti važeći cijenik za tvoju adresu. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Sum_of_all_fears kaže...
Friday kaže...

Ja na poslu do kuce imam ping 1 ms. Zivjela irska optika

Meni je 25ms jer se T-Com i Metronet križaju valjda tek u Zagrebu (tako mi izgleda po tracert-u) iako im j8beni kablovi prolaze kroz istu fakin zgradu na Kozali (Rijeka)

 

I da, stvarno, IX je u Zagrebu, koji su to luđaci

 daj mi reci jel ipak to sve vise ovisi o ruteru koji imas, jer dok sam bio na obicnoj zici 4mb/s flat i nekakvom thompson ruteru(vele onda najgori) imao sam stravican ping od cca 6ms! u bf3/4 je bio oko 20 sto je fenomenalno, naravno nakon udara groma i rikavanja rutera povecao sam odma si brzinu na 10mb i dobio novi ruter, no eto sranja ping 3x veci...u bf3/4 samo mi razna upozorenja iskacu o losoj vezi, paketima pingu itd itd?!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko

Naravno da ovisi o routeru... Prema kamo si imao ping 6ms? I u čemu? Btw, BF nije nikakvo mjerilo pinga jer ga računa na čudan način i ovisi o otvorenim portovima...

 

Koji sad router imaš? Speedport (ono bijelo smeće sa plavičastim LEDicama)? Ako je speedport, napravi si uslugu u životu i kupi npr. Mikrotik hAP lite za 200tinjak kuna pa da imaš pošten router.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Stjepanj kaže...

 daj mi reci jel ipak to sve vise ovisi o ruteru koji imas, jer dok sam bio na obicnoj zici 4mb/s flat i nekakvom thompson ruteru(vele onda najgori) imao sam stravican ping od cca 6ms! u bf3/4 je bio oko 20 sto je fenomenalno, naravno nakon udara groma i rikavanja rutera povecao sam odma si brzinu na 10mb i dobio novi ruter, no eto sranja ping 3x veci...u bf3/4 samo mi razna upozorenja iskacu o losoj vezi, paketima pingu itd itd?!

 ne sjecam se vise koji je ruter bio ali onaj crni sto je tcom dijelio 2009 2 mjesec tada ping je bio 13-18-23 na modern warfareu CoD tada server od Gameplay časopisa a strani nekih 16-17 EU, USA 45-51

poslije sam dobio ono bijelo smeće i ping je se mnozio x3

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 23:21 (vito79).
13 godina
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko
Sum_of_all_fears kaže...

Naravno da ovisi o routeru... Prema kamo si imao ping 6ms? I u čemu? Btw, BF nije nikakvo mjerilo pinga jer ga računa na čudan način i ovisi o otvorenim portovima...

 

Koji sad router imaš? Speedport (ono bijelo smeće sa plavičastim LEDicama)? Ako je speedport, napravi si uslugu u životu i kupi npr. Mikrotik hAP lite za 200tinjak kuna pa da imaš pošten router.

Ping ovisi i o interleavingu. Može se smanjiti za cca. 40ms ako korisnik zatraži isključenje istog.

 

http://bt.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/8547/~/what-is-interleaving%3F-what-are-its-pros-and-cons%3F-can-i-ask-for-it-to-be

15 godina
odjavljen
offline
Re: Vipnet može pokriti 400.000 kućanstava optičko

I onda si napraviš još veće njesra jer gašenjem interleavinga pada stabilnost veze i ako je ista na marginama, ode sve u q.

 

Osim toga, na optici se ne da ugasiti. Ping prema lokalnim serverima (Rijeka, Zagreb, Osijek, SB, Split) mi je sasvim ok (10-20-30) a prema van me toliko i ne muči jer ne ide preko 60. Rijetko što zahtjeva tako nizak ping. Danas sam bio u jednog server sali i iz nekog razloga, ping od routera do nekih switcheva unutar zgrade je oko 20. Kako to izvest, ne znam. I to nakon 16 sati, nigdje nikog u zgradi

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice