Vipnet predstavio telekom trendove

poruka: 16
|
čitano: 3.268
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vipnet predstavio telekom trendove".
14 godina
neaktivan
offline
Vipnet predstavio telekom trendove

"U budućnosti će svaki korisnik posjedovati niz SIM kartica, a različiti uređaji i strojevi će u sebi imati integrirane SIM kartice."

Što bi tocno to trebalo znaciti? Znaci li to da ce npr.neki tableti i mobiteli dolaziti s ugrađenim karticama koje se nece moci mjenjati?  {#}
Inace sviđa mi se ovo realnije "prebrojavanje" korisnika. Do sad su ocito brojili i mojih par VIP kartica s kojih sam potrošio lovu

i više ne koristio.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vipnet predstavio telekom trendove

koja hrpa prepotentnih majmuna koji bi se malo slikali za televiziju. ko ih je opće pitao za mišljenje?

ja sam 5 godina imao mob i podatkovni sim, i nakon što sam na mobu dobio 2GB prometa i tethering, vratio sam podatkovni SIM. 

koji će ti bog na laptopu ili tabletu više SIM utor - imaš tethering na svakom mobu (koji nije 3310), imaš wi-fi svuda oko sebe. za 5 godina ćemo i tako bit prekriveni wi-fiem i 4G-om i sve ćemo tunelirati kroz mobitele koji će prerasti više manje u "tricordere". a neki wannabi vizionari, a zapravo fahidiotski birokrati koji vjerovatno ne znaju podesit mail samostalno se tu nađu lupetati. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 20:06 (funat).
Moj PC  
7 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Vipnet predstavio telekom trendove

Svi ćemo imati 100 sim kartica, neš ti vizije. Pa Apple već ima planove gdje bi u fiksirani sim u mobu skidali profile za pojedine operatere sa itunesa, ali naravno tako što se uvaženoj gospodi ne sviđa pa ajmo pričati neštošto bi mi htjeli.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vipnet predstavio telekom trendove

Bem ih u viziju, znači sim će biti ugrađen, a koristiti uređaj na nekoj drugoj mreži nemoguće? mašala

bug caruje, um klade valja
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet predstavio telekom trendove

A kak da ti auto javi da ga upravo kradu kad nema svoju sim karticu?
Nemam volje konfigurirati svoj frizider, peglu, brojilo za struju/vodu/plin... gurnes sim karticu i gotovo!

Wifi je kompliciran i rastrosan sa strujom.

Ono sta mene cudi da nema treda da sim kartica bude zamjenjena softverskim rjesenjem.

16 godina
offline
Re: Vipnet predstavio telekom trendove
Ajd, za tracking device jos jedino ima smisla. mozda i dislociranu nadzornu kameru. ali to nisu NASI osobni simovi, vec pripadaju u bundleu nekom automatu/agentu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet predstavio telekom trendove

U pravu si, mnogi iz vrha menadžmenta u telekomunikacionoj industriji su najobičnije birokrate, ali ima i onih drugih. Npr. CEO mtel-a BiH Predrag Ćulibrk je genijalac i ODLIČNO se razumije u tehnologije.

15 godina
neaktivan
offline
Vipnet predstavio telekom trendove

Eto im jedan trend od mene - danas prebacio broj u Tele2. Zašto? Radi, a košta manje i razgovor i novi mobitel, pa oni samo neka filozofiraju a korisnici odoše!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vipnet predstavio telekom trendove

Uff..velike im vizije! Moja baba ima veće vizije od ovih dok prdi u snu!

 

Cijela konferencija sazvana zato da se opravda zašto su konačno prestali brojati godinama mrtve SIMove :-)

 

Možda bi prava vizija bila SIM kartice u obliku čipa na telefonu, kao što je danas IMEI - npr. kao što će se NFC skoro koristiti za plaćanje, tako samo operateru javite koji mob/uređaj koristite (IMEI aparata) i on usmjeri svoju uslugu tamo. Naravno, ovakvu viziju nećemo čuti zbog "sitnica" kao što je brandiranje mobitela, prelasci sa operatera na operatera, zarada na prodaji uređaja odlazi sa operatera na druge firme no teoretski veća je šansa da dobijete jeftiniju i kvalitetniju uslugu uz znatno brže administriranje usluge.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet predstavio telekom trendove
genije_čudo_prirode kaže...

Uff..velike im vizije! Moja baba ima veće vizije od ovih dok prdi u snu!

 

Cijela konferencija sazvana zato da se opravda zašto su konačno prestali brojati godinama mrtve SIMove :-)

 

Možda bi prava vizija bila SIM kartice u obliku čipa na telefonu, kao što je danas IMEI - npr. kao što će se NFC skoro koristiti za plaćanje, tako samo operateru javite koji mob/uređaj koristite (IMEI aparata) i on usmjeri svoju uslugu tamo. Naravno, ovakvu viziju nećemo čuti zbog "sitnica" kao što je brandiranje mobitela, prelasci sa operatera na operatera, zarada na prodaji uređaja odlazi sa operatera na druge firme no teoretski veća je šansa da dobijete jeftiniju i kvalitetniju uslugu uz znatno brže administriranje usluge.

I pokvari ti se mobitel i ne možeš samo prebacit karticu u drugi mob, nego odi u prodajni centar telekoma da potpišeš da tui prebace "broj" na drugi mobitel pa čekaj par sati da ti oni to aktiviraju... a onda kada ti se popravi ovaj onda opet ponovi proceduru da ti vrate na tvoj mob i tako dalje, lako za mene, ja mob koristim po 2-3-4 godine, al šta sa onima koji moraju imat najnovije modele pa mjenjaju svakih tjedan-dva-tri mobitele...

15 godina
offline
Re: Vipnet predstavio telekom trendove

A jednostavno se spojiš na web operatera, logiraš i sam promijeniš aparat koji koristiš? Ovo možeš i sa tog novog ispravnog uređaja koristeći bilokakav WiFi i va-la za 30 sekundi imaš novi uređaj aktivan.

 

Mene iritira sporost telekom operatera pri uvođenju online usluga jer kod oba (ne računam TELE2 kao ozbiljnog operatera) mobilna operatera imaš premalo stvari koje online možeš napraviti, a količina grešaka koju generiraju u online tarifama je fascinantna. Izgleda mi kao da njihovi timovi se uopće ne trude ništa uvoditi već tek kad je korisnicima stvarno prekipjelo uvedu jednu ili max.2 nove funkcije

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
14 godina
offline
Vipnet predstavio telekom trendove

Jel bi Vip trebao optiku stavljati?

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet predstavio telekom trendove
Lolno. Kakve veze ima Vip s optikom?
3.000 Posts! And counting...
14 godina
offline
Vipnet predstavio telekom trendove

Pa pitaj ovoga iznad mene kakve, piše da premreže hr sa optikom pa ćemo lako o sim karticama

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet predstavio telekom trendove
genije_čudo_prirode kaže...

A jednostavno se spojiš na web operatera, logiraš i sam promijeniš aparat koji koristiš? Ovo možeš i sa tog novog ispravnog uređaja koristeći bilokakav WiFi i va-la za 30 sekundi imaš novi uređaj aktivan.

 

Mene iritira sporost telekom operatera pri uvođenju online usluga jer kod oba (ne računam TELE2 kao ozbiljnog operatera) mobilna operatera imaš premalo stvari koje online možeš napraviti, a količina grešaka koju generiraju u online tarifama je fascinantna. Izgleda mi kao da njihovi timovi se uopće ne trude ništa uvoditi već tek kad je korisnicima stvarno prekipjelo uvedu jednu ili max.2 nove funkcije

pod uslovom da imaš WiFi preko kojeg se možeš spojiti pri ruci... i pod uslovom da ti operater omogući da ti preko WEBa kako ti se svidi aktiviraš i deaktiviraš uređaje. Vjerovatnija mi je varijanta da za svaku promjenu prošetaš do telekomovog prodajnog centra i upućuješ zahtjeve koji će biti riješeni u roku par sati kao kada mjenjaš karticu.

15 godina
offline
Re: Vipnet predstavio telekom trendove

u stvari ti ne omogućava operater već ti sam daješ dozvolu da ti uključi mogućnost da preko weba administriraš usluge - pa to već sad radiš samo što bi onda dodao još funkcija na to sve. A kome se ne bi svidjelo da mogu sve preko weba napraviti bez da kontaktiram bilo koga u HT-u/VIPu? Ok, za posao to i nije toliko dobro jer je bolja da imam stručnu osobu koja će mi sve pojasniti što uopće radim na desecima/stotinama mobitela no za mene privatno super stvar!

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice