Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

poruka: 38
|
čitano: 5.024
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone".
14 godina
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

zanimljivo

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
Kako to objasnjava Dr. Petric?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

daj napisi clanak kak spada, kaj ni to moglo biti malo duze, a ne da naslov nema veze s vezom?

pa postoci na flagshipovima su isti, ili sam ja corav? necemo valjda usporedjivat noa mobitele s iphonom? Njima je kvarljivost na 90%, nit su dobre cigle.

 

s7 edge 6% vs iphone7s 7%

 

mislim, ako se proizvodjacu X kvare uredjaji kvarili bi se isto da se gore instalira ios, kakve veze ima OS sa shit uredjajima?

 

Ko da imamo samo crvene i plave aute, crveni su svi ferariji i proizvodi ih ista firma, svi do jednog isti, a plave boje su i lamborghiniji i yugici i  fiati i opeli i skode i alfe i avioni i helikopteri i vojna vozila i nuklearne podmornice. Plavi se kvare vise, no shit sherlock. 

Linux, Arch Linux.
 
53 0 hvala 13
16 godina
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

mogu potvrditi 3 androdi tableta u 2 tjedna -rikša.

1. Acer Iconia Tab 10 A3-A40 NT.LCBEE.003 nakon prvih 15 min prilikom nadogradnje androida se zblesirao ,a nakon daljnih 10 min bio mrtav.

 

2.zamjenski Acer Iconia Tab 10 A3-A40 NT.LCBEE.003 je izdržao 24h ,a onda nakon pokretanja malo zahtjenijih aplikacija sam se počeo restartati

 

nakon prva dva rekoh više nećemo acera i probao sa trećim rezultat:

3. Samsung Galaxy Tab A T580 3 dana radio -ok  onda se poćeo gasit ekran na par minuta i nikako ga upaliti dok se sam nije upalio.

 

ono što sam mogao vračanje na tvorničke postavke- nanovo instaliranje androida samsung sve sam probao osim u prvom slučaju (razumljivo mrtav tablet)

nakraju zaključih da tableti baš i nisu tak dobri uređaji i da je pametnije da pare ostanu na računu ,srećom sve se desilo u roku da sam mogao poništiti kupnju.

uz veliko hvala ekupi-u jer nisu stvarali nikakve probleme oko cijele operacije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 0:28 (cromen).
 
2 6 hvala 0
15 godina
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

Ovaj članak je bitan koliko i moj post di ja kažem da se moj mobitel kvari manje nego bilo koji iPhone na svijetu.

 

 

Dajte brojku Galaxy S8, Pixel XL i iPhone 7 (bilo koji) na 1 milijun prodanih uređaja. Ostalo je smiješno i ne isplati se otvarat članak.

 

 

 

No ne, ajmo mi usporedit Lenovo K2 i iPhone 6

 

 

 

 

 
30 0 hvala 3
15 godina
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

to je zbog toga što androidi sanjaju električne (i)ovce  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

Najviše se ruše Instagram i Facebook ...  Pa koga su oni to ispitivali, školarce?

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

Ja bih jos samo dodao da performance problemi nisu kvarovi nego su tu by desing - sto radi OEM bloatwarea, sto radi skrtarenja na RAM-u ili SoC.

Alternativno mogu biti posljedica manualne instalacije i omogucavanja malwarea od strane korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 8:53 (kerum).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

Razlika između broja kvarova iPhone-a na zapadnom i na azijskom tržištu dovodi do zaključka kako Apple proizvodi različite uređaje za različita tržišta (a mi sigurno dobivamo kremu) ili da kinezi i indijci nikako da prihvate onu "it is a feature". 

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
Sponzor istraživanja aple :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

Sve za pare.. statistika je moćna stvar i zato se često zloupotrebljava,

tako će i ova nekom donijeti brdo novaca (a tu ne mislim na Apple) iako je beskorisna.

 

Simbioza medija s lažovima, šarlatanima i sl. bagrom nikad nije bila jača.

 

 
7 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
BlueMax kaže...

Razlika između broja kvarova iPhone-a na zapadnom i na azijskom tržištu dovodi do zaključka kako Apple proizvodi različite uređaje za različita tržišta (a mi sigurno dobivamo kremu) ili da kinezi i indijci nikako da prihvate onu "it is a feature". 

 Mi u svemu dobivamo škart robu i ne znam čemu čuđenje, bila to hrana ili elektronika.

9 godina
protjeran
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
cromen kaže...

mogu potvrditi 3 androdi tableta u 2 tjedna -rikša.

1. Acer Iconia Tab 10 A3-A40 NT.LCBEE.003 nakon prvih 15 min prilikom nadogradnje androida se zblesirao ,a nakon daljnih 10 min bio mrtav.

 

2.zamjenski Acer Iconia Tab 10 A3-A40 NT.LCBEE.003 je izdržao 24h ,a onda nakon pokretanja malo zahtjenijih aplikacija sam se počeo restartati

 

nakon prva dva rekoh više nećemo acera i probao sa trećim rezultat:

3. Samsung Galaxy Tab A T580 3 dana radio -ok  onda se poćeo gasit ekran na par minuta i nikako ga upaliti dok se sam nije upalio.

 

ono što sam mogao vračanje na tvorničke postavke- nanovo instaliranje androida samsung sve sam probao osim u prvom slučaju (razumljivo mrtav tablet)

nakraju zaključih da tableti baš i nisu tak dobri uređaji i da je pametnije da pare ostanu na računu ,srećom sve se desilo u roku da sam mogao poništiti kupnju.

uz veliko hvala ekupi-u jer nisu stvarali nikakve probleme oko cijele operacije.

 

 

 Ovo me podsjeca na ljude koje kaze da je Mac 100 puta bolji od Windows masina. Cijeli zivot se krpe s nekim Acerima od 2000 kuna i onda kupa MacBook od 10000 kuna i kazu e to je  kvaliteta, a ne Windows. Pouka je, koliko para toliko muzike.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon

Hehehe tako i za iphone ;) Kupi neki zte ili teslu od 1000kn i kazu smece kupio iphone od 10000 i preporodio se... Pa preoporodices se sa androidom od 4000 kn ;)

16 godina
neaktivan
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

Jedini ispravan način je uspoređivanje po cjenovnom rangu. Ovo je samo plaćeni oglas.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
11 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
PaleRider kaže...

Sve za pare.. statistika je moćna stvar i zato se često zloupotrebljava,

tako će i ova nekom donijeti brdo novaca (a tu ne mislim na Apple) iako je beskorisna.

 

Simbioza medija s lažovima, šarlatanima i sl. bagrom nikad nije bila jača.

 

 Znaš kako se kaže: 1. laž, 2. prljava laž, 3. prokleta laž i najviši stupanj= statistika. Statistikom možeš uvijek dokazati bilo što, bilo to istinito ili ne. Usput, imam 3,5 godina ZTE blade q maxi, na originalnom Androidu 4.4.2 i nikada se nije pokvario, radi bez greške i dan danas, jedino je baterija malo, ali samo malo oslabila, a znamo da bi to bio cjenovni rang oko 100$ (koštao je oko 800kn kada sam ga uzeo).

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 13:56 (učo).
16 godina
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
Mitch kaže...

Ovaj članak je bitan koliko i moj post di ja kažem da se moj mobitel kvari manje nego bilo koji iPhone na svijetu.

 

 

Dajte brojku Galaxy S8, Pixel XL i iPhone 7 (bilo koji) na 1 milijun prodanih uređaja. Ostalo je smiješno i ne isplati se otvarat članak.

  

No ne, ajmo mi usporedit Lenovo K2 i iPhone 6

 

 Kak se tu uklapa moj Prestigio Android tablet, koji eto podmuklo i bezobrazno več tri godine radi bez problema.

hrvooje kaže...

Jedini ispravan način je uspoređivanje po cjenovnom rangu. Ovo je samo plaćeni oglas.

Točnije zamaskirani oglas, i to u stilu HRT-a koji recimo "pozove određenog odvjetnika" da savjetuje potrošače.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 13:59 (rambox).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
Opće je poznato da su sivi auti najbolji. Ne troše puno, i ne kvare se 🤣🤣🤣🤣
12 godina
neaktivan
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

mislim da svi znamo da se najviše kvare najreklamiraniji uređaji a to su iPhone i Samsung

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon

Imam 2 servisera koje osobno poznam koji su usuglašeni u jednoj stvari... 4 od 5 novih mobitela s raznoraznim problemima su samsung/iphone koji završe na popravku.Čak i u tcomu me savjetovali da bježim od izbora ta dva proizvođača radi istog razloga.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 20:20 (Igor150).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
Igor150 kaže...

Imam 2 servisera koje osobno poznam koji su usuglašeni u jednoj stvari... 4 od 5 novih mobitela s raznoraznim problemima su samsung/iphone koji završe na popravku.Čak i u tcomu me savjetovali da bježim od izbora ta dva proizvođača.

 Jedan radi u Samsungovom servisu a drugi u Appleovom?

Mislim da 4 od 5 prodanih mobitela u Hrvatskoj i jesu Samsung ili Apple, a i te "prijateljev prijatelj" statistike su nebitne bez podataka ovlaštenih servisa koje, naravno, nećemo dobiti.

12 godina
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
PlayMaker10 kaže...
BlueMax kaže...

Razlika između broja kvarova iPhone-a na zapadnom i na azijskom tržištu dovodi do zaključka kako Apple proizvodi različite uređaje za različita tržišta (a mi sigurno dobivamo kremu) ili da kinezi i indijci nikako da prihvate onu "it is a feature". 

 Mi u svemu dobivamo škart robu i ne znam čemu čuđenje, bila to hrana ili elektronika.

 Zato ja tehniku kupujem isključivo u EU (pravi EU, ne ovaj prošireni). Ljudi me pitaju kako ostvarujem garanciju a ja im kažem kako do sada nije bilo potrebe.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
BlueMax kaže...
PlayMaker10 kaže...
BlueMax kaže...

Razlika između broja kvarova iPhone-a na zapadnom i na azijskom tržištu dovodi do zaključka kako Apple proizvodi različite uređaje za različita tržišta (a mi sigurno dobivamo kremu) ili da kinezi i indijci nikako da prihvate onu "it is a feature". 

 Mi u svemu dobivamo škart robu i ne znam čemu čuđenje, bila to hrana ili elektronika.

 Zato ja tehniku kupujem isključivo u EU (pravi EU, ne ovaj prošireni). Ljudi me pitaju kako ostvarujem garanciju a ja im kažem kako do sada nije bilo potrebe.

 I ono što sam primjetio da mi se najviše ljudi žale na flagship uređaje koje su kupili- kod operatera. Koga god znam da im se pokvario mobitel većinom su na pretplate (pričam o flagship mobitelima).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon

Jok,G Zona i Moby net koji usko posluju s ova 2 navedena radi dijelova za uređaje van jamstva... Ovo nije statistika već samo puka realnost.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 2:12 (Igor150).
11 godina
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
Dead kaže...

...Znači li to da sam imao sreće ili sam iznimka koja pozvrđuje pravilo? Mislim ni jedno ni drugo već je to da imam posla s pouzdanim proizvođačima.

 ti tvoji su onda neki drugi samsung i apple od ovih koji se navode u članku 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon

Pa ako ces iskreno ja sam u zivotu vidio dva pokvarena samsunga. S2 koji je klinac stavio u ustao i pokvasio port za punjenje. Popravka 5 USD. Note 4 oji sam ja pokvario znaci moja krivica popravljen bespkatno u garantnom roku... I moje je iskustvo da se samsung generalno ne kvari....Pricam i o mobiteli ljudi u mojoj okolini a to je puno desetaka samsunga u ovih 10tak godina.....

12 godina
offline
Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhone

' ajde ljudi što ste se uzjogunili. Statistika je ispravna i točna, ali par detalja da vam bude jasnije. Neke stvari malo kvare statistiku nauštrb androida ali istina je neumoljiva. Primjerice, u Indiji se izvrne vlak s 80 putnika i porazbijaju se većinom androidi jer ovi s iphoneima idu mopedima. Assad baci rusku bombu na freedomfightere koji većinom koriste android i u sekudni se pokvari 50-100 android uređaja. U Nepalu lavina odnese selo i po s 500 stanovnika u kojem, igrom slučaja nitko nije imao iPhone. Nadalje, orkan Irma pomete dva grada s lica zemlje i najviše stradaju androidi jer ovi s iPhoneom su otišli iz grada već na prvom spomenu nevremena. Imam iskustva iz prve ruke, u susjedstvu stanuje nekoliko bračnih parova koje razmirice rješavaju i vanverbalnim metodama. Ovaj jedan s androdiom je posl'o ženi mobitel u glavu i ode ekran, dok ovaj drugi s iPhoneom je nakon kratkog razmišljanja ženu bacio kroz prozor dok je uređaj uredno bio spremljen u etuiu nedirnut. Meni je moja zbog jednom omanjeg nesporazuma poslala no-name android od 600 kuna u čelo, obzirom na moju potvrđu glavu uređaj je izgubio rezultatom 0:1, tako da htjeli vi ili ne istina je neumoljiva.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
Torent kaže...

Pa ako ces iskreno ja sam u zivotu vidio dva pokvarena samsunga. S2 koji je klinac stavio u ustao i pokvasio port za punjenje. Popravka 5 USD. Note 4 oji sam ja pokvario znaci moja krivica popravljen bespkatno u garantnom roku... I moje je iskustvo da se samsung generalno ne kvari....Pricam i o mobiteli ljudi u mojoj okolini a to je puno desetaka samsunga u ovih 10tak godina.....

 ja sam se susreo samo sa dva top modela samsunga... i oba se kvare, kod ovih starijih i jeftinijih to i ne zamjeram toliko, a bilo ih je

doduše, ovisi što podrazumijevaš pod kvarom, no moj s5 mini svako malo ima problema sa senzorima blizine i svjetla, pa me prca na način da povremeno ne ugasi ekran dok razgovaram i onda facom stavim nekoga na čekanje ili postiskam sve i svašta, isto tako hebe s ekranom jer senzor odjednom odluči ne raditi pa umjesto da mi posvjetli ekran na suncu - ostane zacrnjen i onda napikavam gdje se diže svjetlina, a zna se i resetirati iz čista mira

kolegin s5 slično tome, plus što se smrzne - baš u petak slučajno ostavim svoj mob doma i pitam ga da nazovem klince i mob se smrzne, jedino vađenje baterije pomaže... 

 

ali rade oni, nisu pokvareni ono skroz... 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon

Sve sto nije normalno funkcionisanje uredjaja je kvar. Naravno ne softwerski kvar vec fizicki kvar. Cak ne znam nikoga ni kome je baterija stradala... Ali generalno je to premali uzorak koji ima bilo ko od nas.....

Sve se kvari naravno. Zato ja nikad ne bih uzeo mobitel koji nema servis negdje u blizini. Tipa kineski mobitel. Nikad.... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 8:46 (Torent).
11 godina
offline
Re: Više kvarova Android uređaja u odnosu na iPhon
Torent kaže...

Zato ja nikad ne bih uzeo mobitel koji nema servis negdje u blizini. Tipa kineski mobitel. Nikad.... 

 prema mojem iskustvu, a mobitele koristim od njihovog nastanka i prvih cigli koje su bile dostupne, kineski mobiteli su nešto najbolje što nam se moglo dogoditi, pogotovo oni jeftini

klincima uzimam kineske mobitele već par godina, uglavnom se razbiju i zato ih mijenjamo, inače što se tiče pouzdanosti - dođe mi zlo kad vidim da ćerkici godinu dana star leago za 100 eura radi kao i prvog dana, dok sam ja već nakon godinu dana sa svojim samsungom od 500 eura već osjetio "čari" sjebanih senzora, a kolega sa još skupljim samsungom je taman tu negdje nakon godinu dana počeo dobivati smrzavanja

 

i da, on je nosio mob na servis, bio bez njega dvaput po 20-ak dana i njima se na servisu nije smrznuo, pa su mu ga vratili kao ispravnog... kasnije su mu se veselju pridružili i senzori kao i na mojem

da nemam pretplatu i da nisam dobio taj mob full jeftino, nikad ne bih dao tolike pare za uređaj koji nije pouzdaniji od onog pet puta jeftinijeg, na stranu bolja kamera, procesori i slično

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice