Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

poruka: 70
|
čitano: 6.773
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i ".
11 godina
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

gramofonske ploče,cd-i još fale kazete....

 

to istživanje negdje u somaliji rađeno?

 
3 16 hvala 0
8 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
GSP kaže...

gramofonske ploče,cd-i još fale kazete....

 

to istživanje negdje u somaliji rađeno?

 stari da nisi ti iz somalije ?

Gramofonske ploce pruzaju najvecu kvalitetu zvuka daleko vecu od youtube-a ili spotify-a

Ljudi to ocito cijene, a i pakiranje je daleko vise cool :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2015 10:34 (Santana).
15 godina
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

svaka druga čast cd-ima, nikakva "streamu" (to je za masovnopotrošački šroteks), no vinilke su bile i ostale nenadmašne u kvaliteti zvuka (s analognim MC zvučnicama na thorensima). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 4 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

Šteta što ih nema ovdje,baš bi kupio neke :)

mmm bili čiku ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

Mislim da je ovo teški fail,i sam sam audiofil već 15ak godina,krećem se u tim krugovima,idem u audiofil.net klub u ZG,ali vrlo mali broj ljudi koristi gramofone!!

Kad se uzme da je postotak audiofila u svijetu negdje oko 1-2%,a broj audiofila koji imaju gramofon je isto tako nešto ,moram ovaj članak nazvat smiješnim!!

Jedino što mogu potvrdit da su ploče dosta skuplje od ostali medija!!

Bez obzira na iznimnu kvalitetu reprodukcije,ploče ipak zahtjevaju malo drugčiji(kao s dijetetom) pristup od ostali načina!!

 

BTW reprodukcija s magnetskih traka se smatra najsuperiornijom !

AUDIOFIL
Moj PC  
2 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
volegradele kaže...

Mislim da je ovo teški fail,i sam sam audiofil već 15ak godina,krećem se u tim krugovima,idem u audiofil.net klub u ZG,ali vrlo mali broj ljudi koristi gramofone!!

Kad se uzme da je postotak audiofila u svijetu negdje oko 1-2%,a broj audiofila koji imaju gramofon je isto tako nešto ,moram ovaj članak nazvat smiješnim!!

Jedino što mogu potvrdit da su ploče dosta skuplje od ostali medija!!

Bez obzira na iznimnu kvalitetu reprodukcije,ploče ipak zahtjevaju malo drugčiji(kao s dijetetom) pristup od ostali načina!!

 

BTW reprodukcija s magnetskih traka se smatra najsuperiornijom !

Pa dobro nije to sad nesto drasticno skuplje

Dark Side of the Moon CD kosta 15$ na amazonu ,a ploca 27$
Ak si audiofil onda ti to nije nista u usporedbi s ostalim stvarima

15 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Santana kaže...
GSP kaže...

gramofonske ploče,cd-i još fale kazete....

 

to istživanje negdje u somaliji rađeno?

 stari da nisi ti iz somalije ?

Gramofonske ploce pruzaju najvecu kvalitetu zvuka daleko vecu od youtube-a ili spotify-a

Ljudi to ocito cijene, a i pakiranje je daleko vise cool :)

 Šta krčanje diže kvalitetu zvuka?

16 godina
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

Mislim da se tu radi previse o ukusima nego o nekakvom znanju o glazbi i zvuku opcenito.

Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
dejo6 kaže...
Santana kaže...
GSP kaže...

gramofonske ploče,cd-i još fale kazete....

 

to istživanje negdje u somaliji rađeno?

 stari da nisi ti iz somalije ?

Gramofonske ploce pruzaju najvecu kvalitetu zvuka daleko vecu od youtube-a ili spotify-a

Ljudi to ocito cijene, a i pakiranje je daleko vise cool :)

 Šta krčanje diže kvalitetu zvuka?

 Znam da je ovo glup postupak (slusat gazbu koju netko pusta sa ploce na youtubu), al cist da cujes da nema krčanja.

14 godina
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

sto je poanta ove usporedbe? nesto sto se placa generira vise prihoda od necega sto se ne placa? no dobro...

 

a kad se vec uzima spotify kao primjer, zasto samo besplatna varijanta? spotify je inace u 2014 ostvario godisnji prihod od preko 1 milijarde eura. od toga, logicno, preko 90% kroz pretplate. i, usput receno, opet ostao u gubitku od 160 milijuna eura. sto znaci da je solidna svota otisla glazbenoj industriji. naravno, tu su i place za oko 1500 zaposlenih, plus svi ostali operativni troskovi.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Santana kaže...

 Znam da je ovo glup postupak (slusat gazbu koju netko pusta sa ploce na youtubu), al cist da cujes da nema krčanja.

A jesi našao video, krči ko ludo 

16 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-

Spotify je platforma u razvoju i jos uvijek generira gubitke jer se sva lova ulaze.
Youtube je besplatna video platforma tak da usporeduju kruske i jabuke.
Isto tak su mogli napisat da vinil ima manje ispusnih plinova od VW u Americi.

RIAA je hrpa parazita koja zaraduje na tudem radu, a oduvijek su bili protiv digitalne distribucije zvuka.

Apple je prosle godine prek iTunes prodaje muzike zaradio oko 1,8 miljarde dolara. Pametnom dosta.

Vinil je super za po doma ali ne pada mi na pamet kupit plocu pa onda jos i digitalno da bi mogel slusat u autu ili na mp3 playeru ili telefonu.
Isto tako vinil je precijenjen i vecina ljudi ne cuje razliku, pogotovo oni u godinama jer ljudski sluh degradira s godinama.
Bil sam na pregledu sluha prije tri godine i vec sad sa 37 ne cujem jako veliki raspon frekvencija na jedno uho. Tak da to nije za mene.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2015 11:22 (NEW_MAN).
8 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
NEW_MAN kaže...

Spotify je platforma u razvoju i jos uvijek generira gubitke jer se sva lova ulaze.
Youtube je besplatna video platforma tak da usporeduju kruske i jabuke.
Isto tak su mogli napisat da vinil ima manje ispusnih plinova od VW u Americi.

RIAA je hrpa parazita koja zaraduje na tudem radu, a oduvijek su bili protiv digitalne distribucije zvuka.

Apple je prosle godine prek iTunes prodaje muzike zaradio oko 1,8 miljarde dolara. Pametnom dosta.

Vinil je super za po doma ali ne pada mi na pamet kupit plocu pa onda jos i digitalno da bi mogel slusat u autu ili na mp3 playeru ili telefonu.
Isto tako vinil je precijenjen i vecina ljudi ne cuje razliku, pogotovo oni u godinama jer ljudski sluh degradira s godinama.
Bil sam na pregledu sluha prije tri godine i vec sad sa 37 ne cujem jako veliki raspon frekvencija na jedno uho. Tak da to nije za mene.

 A gle nije nit za mene. Meni je cist dovoljan FLAC. No kuzim zasto ga drugi koriste.

Koristio sam i spotify free verziju i osjeti se slab bitrate. Zvuk je ostar i nema dubine tak da nije nit to za mene.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2015 11:41 (Santana).
14 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
dejo6 kaže...
Santana kaže...
GSP kaže...

gramofonske ploče,cd-i još fale kazete....

 

to istživanje negdje u somaliji rađeno?

 stari da nisi ti iz somalije ?

Gramofonske ploce pruzaju najvecu kvalitetu zvuka daleko vecu od youtube-a ili spotify-a

Ljudi to ocito cijene, a i pakiranje je daleko vise cool :)

 Šta krčanje diže kvalitetu zvuka?

 ne toliko koliko pucketanje

Potpis!
8 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Ezio kaže...
dejo6 kaže...
Santana kaže...
GSP kaže...

gramofonske ploče,cd-i još fale kazete....

 

to istživanje negdje u somaliji rađeno?

 stari da nisi ti iz somalije ?

Gramofonske ploce pruzaju najvecu kvalitetu zvuka daleko vecu od youtube-a ili spotify-a

Ljudi to ocito cijene, a i pakiranje je daleko vise cool :)

 Šta krčanje diže kvalitetu zvuka?

 ne toliko koliko pucketanje

 Samo na dijelovima sa tihim zvukom ili bez zvuka

16 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Santana kaže...
volegradele kaže...

Mislim da je ovo teški fail,i sam sam audiofil već 15ak godina,krećem se u tim krugovima,idem u audiofil.net klub u ZG,ali vrlo mali broj ljudi koristi gramofone!!

Kad se uzme da je postotak audiofila u svijetu negdje oko 1-2%,a broj audiofila koji imaju gramofon je isto tako nešto ,moram ovaj članak nazvat smiješnim!!

Jedino što mogu potvrdit da su ploče dosta skuplje od ostali medija!!

Bez obzira na iznimnu kvalitetu reprodukcije,ploče ipak zahtjevaju malo drugčiji(kao s dijetetom) pristup od ostali načina!!

 

BTW reprodukcija s magnetskih traka se smatra najsuperiornijom !

Pa dobro nije to sad nesto drasticno skuplje

Dark Side of the Moon CD kosta 15$ na amazonu ,a ploca 27$
Ak si audiofil onda ti to nije nista u usporedbi s ostalim stvarima

 Skuplje je 80% od medija koji ima manje šuma i izobličenja, a veću dinamiku. Ako to nije drastično onda ne znam što jest.

A biti audiofil i bacati novac kroz prozor nisu sinonimi, niti su svi ludi za vinilom i cijevima. Istina, ima mnogo takvih, ali velik broj si složi nešto pristojno za skroman novac, većinom u digitalnoj domeni. I nisu zbog toga ništa manje 'audiofilični'.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Bez za*ebancije sad. Jel ploca stvarno ima vecu kvalitetu nego npr. Spotify? Nisam nikada imao priliku cuti plocu
13 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Ne, ploca nema vecu kvalitetu jer ionako se glazba danas snima u digitalnom obliku pa na ploce.
Jedina prednost je sto netko preferira "topliji" zvuk ploce i to je to. Ja osovno preferiram ploce i za dj-anje, al tesko doc do njih.
...i tako dalje
14 godina
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

Ako nekoga zanimaju stare ploče Elvisa, Credence, Dire Straits itd nek se javi u p.p...malo oglasa, kad može google mogu i ja malo :)

Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

Gdje kupiti gramofon? Što treba pripaziti pri kupnji, postoje li neke preporuke modela?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

Dugo vremena sam imao vinilne ploče, Thorensov gramofon, Shure zvučnice i slično iz toga arsenala, ali definitivno moram priznati da više volim CD. Jednostavno, nema krckanja, šumova i sličnog. Ploča je bolja smo za vrijeme prvog - drugog slušanja, a nakon toga polako počinju šumovi. Tako da ovi koji se vraćaju pločama po meni to rade više zbog neke nostalgije ili zato što je to sada moderno, nego što je zvuk sa ploče bolji. Ipak, nedavno sam čuo na radiju da će Croatia records opet pokrenuti proizvodnju vinilnih ploča, ali da će materijal od kojeg se ploče radi biti puno bolji od dosadašnjeg vinila, manje šumova, krckanja i oštećivanja. Ako je to tako, volio bih čuti te ploče.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

vinil spada u kategoriju oldtimera i evergreen-a ,lijep (i skup) hobby za istinske kolekcionare  audiofile 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Tony kaže...

Gdje kupiti gramofon? Što treba pripaziti pri kupnji, postoje li neke preporuke modela?

 Gramofon ne treba biti vrhunski, dovoljno da je solidan, a tu je (dok sam pratio) bio dosta velik izbor, no ako želiš vizualno impresivan primjerak, to košta (još više). Ono što određuje zvuk u većoj mjeri su zvučnica i igla (i da kompilijansa zvučnice odgovara masi ručke). Za zvučnicu preporuka MC (skupo, zahtjeva dodatno pretpojačalo, igla nije zamjenjiva). Kod MM zvučnica obratiti pažnju na iglu. Nekoć je Ortofon proizvodio zvučnice OM10, OM20 i OM30, koje su imale identično tijelo, a različite igle. OM20 je davala znatno bolji zvuk od OM10 zahvaljujući samo boljoj igli.

 

Uglavnom ako uđeš u te vode očekuj neprospavane noći, gubitak tjelesne težine i minus na tekućem, a dobici su u najmanju ruku upitni (za one koji nisu inficirani 'analogitisom').

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

Kada će ljudi prestati bulazniti da gramofonske ploče imaju bolji zvuk; nisu do koljena FLAC-u. Gramofonske ploče su analogni nositelj zvuka i zbog toga dolazi do nesavršenosti pri reprodukciji zvuka. Same te nesavršenosti daju posebnu boju zvuku koje digitalni nositelji zvuka nemaju. Možete reći da vam se vinilne ploče više sviđaju zbog tog posebnog zvuka, ali nemate nikakvo pravo tvrditi da su superiorne po samoj kvaliteti zvuka.  

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
16 2 hvala 1
15 godina
offline
Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-a i

meni je analogni zvuk (osobito za simfonijsku glazbu) neusporedivo bolji od digitalnog a ploče ne šuškaju i ne krckaju ako se prema njima primjereno postupa. no ako su cd-i toliko dobri, kako objasniti postojanje tolikih dac-ova? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Ajar kaže...

meni je analogni zvuk (osobito za simfonijsku glazbu) neusporedivo bolji od digitalnog a ploče ne šuškaju i ne krckaju ako se prema njima primjereno postupa. no ako su cd-i toliko dobri, kako objasniti postojanje tolikih dac-ova? 

 CD je medij, po svim osobinama superiorniji vinilu. DAC je uređaj, usporediv sa zvučnicom, koji transformira zapis u električni signal. Postoje bolje i lošije zvučnice, kao i bolji i lošiji DACovi, no DACovi su u prednosti jer nisu mehanički. Dakle nema ništa čudno u postojanju raznolikih DACova, niti to mijenja činjenicu o superiornosti digitalnog zapisa.

 

U digitalnoj domeni DAC je jedini bitan element i sav budžet se može potrošiti na njega (pod pretpostavkom da PC kao izvor već imamo). A za cijenu gramofon+ručka+zvučnica(+mat+čistač+antivibracijske nogice...) se može kupiti prilično dobar DAC.

 

A šum ploče ne čuju samo oni kojima su visokotonci pregorili ili slušaju isključivo heavy metal (često ista populacija).

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
volegradele kaže...

Mislim da je ovo teški fail,i sam sam audiofil već 15ak godina,krećem se u tim krugovima,idem u audiofil.net klub u ZG,ali vrlo mali broj ljudi koristi gramofone!!

Kad se uzme da je postotak audiofila u svijetu negdje oko 1-2%,a broj audiofila koji imaju gramofon je isto tako nešto ,moram ovaj članak nazvat smiješnim!!

Jedino što mogu potvrdit da su ploče dosta skuplje od ostali medija!!

Bez obzira na iznimnu kvalitetu reprodukcije,ploče ipak zahtjevaju malo drugčiji(kao s dijetetom) pristup od ostali načina!!

 

BTW reprodukcija s magnetskih traka se smatra najsuperiornijom !

Ja moram tvoj komentar nazvati smiješnim jer je izvučen iz tvog malog svijeta ljudi koje nazivaš audiofilima; totalno si omašio poantu. Mislim da RIAA u svojim analizama raspolaže boljim uzorkom od tebe :P. Postoji puno više ljudi koji vole slušati glazbu od ljudi koji sebe zovu audiofili. Ljudi o kojima ti pričaš su poput ovdašnjih forumaša koji hobistički pristupaju mijenjanju komponenti, benchanju i sl. Milijuni ljudi igraju igre, imaju ogromne kolekcije istih, te dobar dio njih ne clocka, ne mijenja komponente jednom godišnje, ne bencha, itd.  Ploče se mogu jeftino nabaviti, osim ako govorimo o rijetkim i kolekcionarskim printovima, al' tako je to u svemu, zar ne? Ja ploče nabavljam po 30-50kn u prosjeku.

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
Santana kaže...
volegradele kaže...

Mislim da je ovo teški fail,i sam sam audiofil već 15ak godina,krećem se u tim krugovima,idem u audiofil.net klub u ZG,ali vrlo mali broj ljudi koristi gramofone!!

Kad se uzme da je postotak audiofila u svijetu negdje oko 1-2%,a broj audiofila koji imaju gramofon je isto tako nešto ,moram ovaj članak nazvat smiješnim!!

Jedino što mogu potvrdit da su ploče dosta skuplje od ostali medija!!

Bez obzira na iznimnu kvalitetu reprodukcije,ploče ipak zahtjevaju malo drugčiji(kao s dijetetom) pristup od ostali načina!!

 

BTW reprodukcija s magnetskih traka se smatra najsuperiornijom !

Pa dobro nije to sad nesto drasticno skuplje

Dark Side of the Moon CD kosta 15$ na amazonu ,a ploca 27$
Ak si audiofil onda ti to nije nista u usporedbi s ostalim stvarima

 80% tebi nije drasticno skuplje?

S kojim ostalim stvarima? Ja slusam glazbu a ne opremu. Iako imam poprilicno skup setup to je nista u usporedbi s cijenom ploca i CD-a koje imam.

 

Dark side of the moon - kojeg spominjes je digitaly remastered. Znaci na vinil se stavlja nesto sto je vec digitalizirano. Kako mozes ocekivati da nesto sto je dva puta konvertirano ima bolji zvuk od onoga sto je samo jednom ili nijednom?

 

Ovo sa plocama je samo trend. Eto, ja imam taj "Dark side" na Emi originalnom izdanju iz '73. To je vrijednost i zvuk. Ploce koje se danas prodaju u ogromnoj vecini su digitalizirane. One i ne sluze za slusanje nego vise kao trajni backup i za slaganje bezvrijednih kolekcija.

 

Valjda je u uputstvima za biti hipster napisano da hipsteri trebaju biti audiofili a audiofili slusaju ploce pa eto, raja prati trend.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
coso9288 kaže...
Bez za*ebancije sad. Jel ploca stvarno ima vecu kvalitetu nego npr. Spotify? Nisam nikada imao priliku cuti plocu

Prednost digitalnog zapisa zvuka u odnosu na analogni je u tome što kad jednom sempliraš zvuk i spremiš ga u digitalnom formatu on ostaje istovjetan bez obzira koliko puta ga preslušaš. Digitalni zapis dozoljava i veću dinamiku zvuka. CD je definiran sa 90 dB, dok je za analogni zapis, koliko znam, max 60 dB, odnosno instrument snimljen na CD će ti zvućat prirodnije, a koliko mi je poznato ljudsko uho može prepoznati dinamićki raspon od čak 120 dB. Drugi problem analognog medija je u tome što kod ćitanja zapisa nastaju deformacije u zvuk koje kod snimanja nisu bile prisutne.

Prednost analognog zapisa je u tome što kod digitalnog moraš definirat raspon amplitude zvuka koji ćeš semplirat (razine napona su po CD standardu 2^16 razlićitih razina) i koliko puta u sekundi ćeš radit oćitanje tih razina (CD standard je 44000 puta u sekundi). Ovim omjerom dobivš aproksimaciju zvuka koji ima visine amplitude definirane sa 65536 razlićitih glasnoća i frekvencije od 22kHz-a. Po labaratorijskim mjerenjima to odgovar onomu što ljudi percipiraju u zvuku. Ploća nosi puno veći frekvencijski raspon od CD standarda i ne znam koliki bi bio raspon razlićitih glasnoća zvuka. Neki tvrde da je ćak 8 bita dovoljno samo pretpostavljam da misle na zapis dinamike  od max 60 dB sa pretposavkom najmanje ćujne razlike. U principu teoretski bi trebalo izraćunat koliko molekula vinila stane u max dubinu urezane brazde.

Osobno sam uvjeren da je napravljena velika greška kad je definiran CD standard uzimanjem ljudskog faktora u obzir. Po mom osobnom mišljnju da bi mogao cijeniti zvuk sa ploće morao bi biti jako dugo izložen istom i naći glazbu koja ti odgovara. Slušanje muzike je po meni usporediv sa evolucijom. Prvo krećeš sa jednostavnim dok se mozak ne navikne pa traži kompleksnije.
Od kad je definiran CD standard proces je u principu krenuo u rikverc. Tak da naj vjerojatnije nećeš biti prosvjetljen kad jednom i ćuješ zvuk ploće.

Ovaj video već stavljm na forum treći put. Na 4:10 je naj oćitije vidljivo da frekvencije iznad 22Khz-a (žute linije), definira instrument, a ne da je to šum elektronike.

12 godina
offline
Re: Više prihoda od vinila nego od YouTubea, VEVO-
NecroKnight kaže...

Kada će ljudi prestati bulazniti da gramofonske ploče imaju bolji zvuk; nisu do koljena FLAC-u. Gramofonske ploče su analogni nositelj zvuka i zbog toga dolazi do nesavršenosti pri reprodukciji zvuka. Same te nesavršenosti daju posebnu boju zvuku koje digitalni nositelji zvuka nemaju. Možete reći da vam se vinilne ploče više sviđaju zbog tog posebnog zvuka, ali nemate nikakvo pravo tvrditi da su superiorne po samoj kvaliteti zvuka.  

 Tvoje uho je analogno. S obzirom da, po tvom postu, analogni nositelji stvaraju "nesavrsenosti" dalo bi se zakljuciti kako digitalni nemaju nesavrsenosti nego su savrseni?

Daleko si od stvarnosti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice