VLC - nova verzija, nove mogućnosti

poruka: 11
|
čitano: 3.022
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VLC - nova verzija, nove mogućnosti".
15 godina
offline
VLC - nova verzija, nove mogućnosti

Jedna od prvih Unified aplikacija za windows 10 i windows phone.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VLC - nova verzija, nove mogućnosti

Da napomenemo da je za ovu fantasticnu aplikaciju i njezinu viseplatformnost dobrim dijelom zasluzan Qt. ;)

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 13:08 (1domagoj1).
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: VLC - nova verzija, nove mogućnosti

"Desktop korisnici Windowsa, Linuxa i OS X-a od sada više neće morati napuštati aplikaciju kako bi instalirali dodatke, odnosno, ekstenzije, već će to moći učiniti izravno iz VLC-a. Zahvaljujući tome, olakšano je i traženje odgovarajućih podnaslova (titlova) za video zapise."

 

godinama koristim VLC i nisam pojma imao da ne moram ići preko browsera tražiti titlove za film kojeg gledam u VLC-u. pročitam ovo i iznenadim se i kažem da probam: ubacim film, pokrenem ga, odem na opcije nađem fukciju pronađi titlove, kliknem i šta dobijem? a titlovi postoje (x2 - arabic)

 

 

 

 

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 15:06 (glagoljica).
16 godina
neaktivan
offline
Re: VLC - nova verzija, nove mogućnosti
glagoljica kaže...

"Desktop korisnici Windowsa, Linuxa i OS X-a od sada više neće morati napuštati aplikaciju kako bi instalirali dodatke, odnosno, ekstenzije, već će to moći učiniti izravno iz VLC-a. Zahvaljujući tome, olakšano je i traženje odgovarajućih podnaslova (titlova) za video zapise."

 

godinama koristim VLC i nisam pojma imao da ne moram ići preko browsera tražiti titlove za film kojeg gledam u VLC-u. pročitam ovo i iznenadim se i kažem da probam: ubacim film, pokrenem ga, odem na opcije nađem fukciju pronađi titlove, kliknem i šta dobijem? a titlovi postoje (x2 - arabic)

 

btw, jel mi netko može reći kakve se to extenzije instaliraju na VLC? nikad čuo.

Curi sam slozio VLSub.

Ne znam kako se sad instalira, ali s obzirom da se ekstenzije pisu u Lua programskom jeziku onda sam joj ekstenziju instalirao na nacin da sam .lua datoteku kopirao u ~/.local/share/vlc/lua/extensions/ (na Linuxu, ne znam gdje se kopira na Win).

 

Pokrenes VLC, kliknes na View > VLSub i onda u prozoru mozes traziti po imenu filma ili po hashu.

 

EDIT: Po slici koju si dodao to je VLSub, samo gore promijeni jezik iz Arabic u Croatian (ili Bosnian ili Serbian ako nema na hrvatskom titlova). Ako nema ni na susjednim jezicima onda si osuden na rucno trazenje. No, s obzirom da VLSub titlove vuce s opensubtitles.org iz iskustva do sad ih je uvijek bilo.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 15:10 (1domagoj1).
12 godina
protjeran
offline
Re: VLC - nova verzija, nove mogućnosti

za to mi ne treba extenzija. to mi ponudi i bez da išta instaliram. pokazao sam na screenshots kako radi.

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
16 godina
neaktivan
offline
Re: VLC - nova verzija, nove mogućnosti
glagoljica kaže...

za to mi ne treba extenzija. to mi ponudi i bez da išta instaliram. pokazao sam na screenshots kako radi.

 Da, to je sad s ovom verzijom. Do prije ove verzije VLSub je trebalo rucno instalirati.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
protjeran
offline
Re: VLC - nova verzija, nove mogućnosti

ja sam se uvijek oslanjao na subseeker i vidim nisam pogriješio.

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
10 godina
odjavljen
offline
VLC - nova verzija, nove mogućnosti

Iako na storu na Windows Phone kaže da je final,no nakon instalacije još nalaže da je beta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
VLC - nova verzija, nove mogućnosti

ti si betu i skinuo.

ja imam Final.

 

aaaa. sorry ti gledas za smartphone. to ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 19:34 (Strahoslav Trta).
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
VLC - nova verzija, nove mogućnosti

Za Windows Phone :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
VLC - nova verzija, nove mogućnosti

Ovaj VLC mi se uvik činio nekako nezgrapan za rukovanje. Navika sam se na Potplayer i njegovu jednostavnost i prikaz playliste sa desne strane. Zanima me može li se tako nešto na VLC-u? Isto tako kada kreiram playlistu u VLC-u, (resume playback je postavljen na always), zapamti mi položaj di je stao sa serijom, ali mi ne zapamti na kojoj sam epizodi stao, nego mi uvik počne od prve serije. Zna li netko može li se riješit to?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice