Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

poruka: 41
|
čitano: 6.052
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji".
10 godina
offline
Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
I kod nas ce to bit standard tamo negdi 2098 godine. Jedva cekam necu morat vjecito prigledavat di mi je vozacka
Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
10 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

 Baš na ulazu u auto padne ti telefon i razbije se a nalaziš se negdje u inozemstvu. Ne razumijem zašto je problem dozvola u obliku kreditne kartice.

 
10 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
CTN962 kaže...

 Baš na ulazu u auto padne ti telefon i razbije se a nalaziš se negdje u inozemstvu. Ne razumijem zašto je problem dozvola u obliku kreditne kartice.

 

pa vjerovatno sto ih neki non stop gube mobitele je mal teze izgubiti al i to se desava! I da mobitele vecinom svi nose non stop a vozacke bas i ne

a to da ulazis u auto i ispadne ti telefon i razbije je isti k.... da ti ispadne iz auta vozacka u saht kanalizacije a nalazis se negdje u inozemstvu! {#},

piz..... se uvjek desavaju sam ovisi koliki si baksuz da ti se nesto desi u nekom trenutku hahah :)

14 godina
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
Ja u DBX imam scanirane sve moguce dokumente i kad me policija zaustavi, bez ikakvih problema uvaze tako. Malo se cude na prvu, ali posli je ok.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
offline
Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Pravi timing, nakon sto su Amerika i Kanada donijele zakon da za pretres telefona ne treba nalog. Jos mu ga pokazes otkljucanog, na sve su mislili. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
Odeš u trgovinu i kupiš novi telefon i stvar riješena...Dok izgubiš li vozačku...e tu nema pomoći :D
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
CTN962 kaže...

 Baš na ulazu u auto padne ti telefon i razbije se a nalaziš se negdje u inozemstvu. Ne razumijem zašto je problem dozvola u obliku kreditne kartice.

Hrvatska sporo uvodi promjene. Možda da tamo neka "kumovska" firma ne izgubi posao tisaknaj obrazaca za vozačke. U DE vozačka (führerschein) u obliku kreditne kartice postoji već godinama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
alankish kaže...
CTN962 kaže...

 Baš na ulazu u auto padne ti telefon i razbije se a nalaziš se negdje u inozemstvu. Ne razumijem zašto je problem dozvola u obliku kreditne kartice.

Hrvatska sporo uvodi promjene. Možda da tamo neka "kumovska" firma ne izgubi posao tisaknaj obrazaca za vozačke. U DE vozačka (führerschein) u obliku kreditne kartice postoji već godinama.

Kod nas u Hrvacka je vozačka u obliku kreditne kartice također već godinama -.-

14 godina
offline
Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Nemam vozačku, prazna mi baterija.

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Ovo je samo podloga za bolje i efikasnije nacine naplate i provjere...

Kao i kad su prije x godina poceli zapisivat prijedjene km na tehnickom, svi ono happy, rijesili smo se "svercera" i muljatora, a sad ce prema prijedjenim km naplacivat i tehnicki... ako malo prelazis, auto ti ne triba, ako puno prelazis rebne te svakako... 

E sad zasto ne isto napravit s vozackom... u ne tako dalekoj buducnosti, elektronske vozacke, mobiteli, gps, prijava u auto da bi mogli njime upravljat... prijedjes brzinu, auto ti automatski ispisuje globu, ides bez "elektronske" vozacke ili s ugasenim mobom, policija te zaustavlja jer ne smis vozit bez ukljucene vozacke, a ako vozis, onda te imaju na oku na svakom koraku... "Skupili ste 500€ kazni, da nastavite voznju, uplatite u proracun"... ode cili svit kvragu... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
wifi kaže...

Ovo je samo podloga za bolje i efikasnije nacine naplate i provjere...

Već vidim hakere kako zarađuju...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
wifi kaže...

Ovo je samo podloga za bolje i efikasnije nacine naplate i provjere...

Kao i kad su prije x godina poceli zapisivat prijedjene km na tehnickom, svi ono happy, rijesili smo se "svercera" i muljatora, a sad ce prema prijedjenim km naplacivat i tehnicki... ako malo prelazis, auto ti ne triba, ako puno prelazis rebne te svakako... 

E sad zasto ne isto napravit s vozackom... u ne tako dalekoj buducnosti, elektronske vozacke, mobiteli, gps, prijava u auto da bi mogli njime upravljat... prijedjes brzinu, auto ti automatski ispisuje globu, ides bez "elektronske" vozacke ili s ugasenim mobom, policija te zaustavlja jer ne smis vozit bez ukljucene vozacke, a ako vozis, onda te imaju na oku na svakom koraku... "Skupili ste 500€ kazni, da nastavite voznju, uplatite u proracun"... ode cili svit kvragu... 

 

A pazi sad ovo, zašto ne biš vozio po pravilima? Ako bi i bilo tako kako kažeš, to bi moglo spasiti puno života koji prestaju zbog prebrze vožnje ili alkohola.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
Jakovp kaže...

 

A pazi sad ovo, zašto ne biš vozio po pravilima? Ako bi i bilo tako kako kažeš, to bi moglo spasiti puno života koji prestaju zbog prebrze vožnje ili alkohola.

ah da, zaboravljam da je ovo IT forum... {#} 

 

onog trena kad se SVI koji prozivate zbog brze voznje okanete svojih grijeha onda cemo razgovarat... to ukljucuje mobitel, sminku, voznju pretjecajnom trakom, drkanje (stvarno i vozacko) jer zasto bi neko drugi "moga" kad ste vi nesposobni, parkiranje preko dva mista, parkiranje na misto za invalide, panicno kocenje pred svaki zavoj, spavanje na semaforu, and the list goes on and on... za sve koji se smatraju savrsenim molim 5 minuta gradske voznje snimljeno na kameru (ilti prvi baci kamen onaj koji je bez grijeha)... 

14 godina
odjavljen
offline
Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Ja ne radim ništa od navedenog i vozim po propisima, ali nekako se ne čudim što nisam dobio suvisli odgovor. Reci mi samo, koliko nesreća se dogaodi kad se SVA pravila poštuju, a koliko ne sreća se dogodi ako se bilo koje pravilo ne poštuje? Mislim da svi znamo odgovor.

Svi smo mi Mentalist.
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Onda uskoro mozemo ocekivat tvojih 5 minuta slave po gradu... {#}

 

Ti si onda robot... uvijek obje ruke na volanu u savrsenom polozaju, skoncentriran iskljucivo na voznju, na instrument tabli oznaka "ne ometaj vozaca" ka u busevima... sorry, to moram vidit! 

 

sto se tice odgovora na broj nesreca - tisuce, milijuni! grane ne znaju za pravila, zivotinje nisu naucile na nase propise, gume neplanski eksplodiraju, iza zavoja imas odron... zivot je toliko nepredvidiv da cak i uz milijarde zakona i propisa, na neke stvari jednostavno ne mozes utjecat... posto ti je brzina trn u oku, isto tako ima situacija gdje te brzina moze spasit... 

10 godina
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

mene zanima gdje ću ja pare onda čuvat ak neću imat vozačku??

14 godina
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
MasterG kaže...

mene zanima gdje ću ja pare onda čuvat ak neću imat vozačku??

Cim ces morati produljivati vozacku gubis i tu mogucnost jer ces dobiti karticu.

:D
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Nisam robot, ali vožnju shvaćam ozbiljno jer je potencijalna opasnost koja može ugroziti živote, tako da nema razloga za bahaćenje i kršenje pravila iz objesti. Također ne osjećam potrebu ništa dokazivati, ali nemam razloga lagati. Nema table ne ometaj vozača, nije mi problem pričati sa suputnicima, to me ni najmanje ne ometa.

Ako brzina u nekoj situaciji ajmo reći može spasiti, onda ok, ali to ti nije nikakav argument jer su te situacije iznimno rijetke. A za ostale stvari što si nabrojao, ako ti izleti neka životinja ili naletiš na odron, vrlo vjerojatno ti je brzina bila neprilagođena. Ne kažem da se ne može dogoditi, ali ako se brzina prilagodi vidljivosti, puno su manje šanse ili su puno manje posljedice ukoliko dođe do nesreće. Dakle ako ne vidiš dobro, ili si ispred zavoja, usporiš tako da imaš vremena reagirati ako je slučajno neka blokada iza zavoja. To je isto dio propisa - brzinu treba prilagoditi uvjetima na cesti. Vjerujem da bi bilo puno manje nesreća kada bi svi razmišljali ovako pa se vodim time.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Sa 30tkm godisnje koje napravim u svim mogucim uvjetima na cesti, a to je jedno 3x vise od hrvatskog prosjecnog vozaca, mislim da ipak mogu govorit o nekim znakovima, propisima i izmisljotinama koje nemaju veze sa zdravim razumom, a koje mogu biti osnova da danas-sutra neki nadobudni pandur ispise globu jer je dobia naredbu da u smjeni mora ispisat par tisuca kn kazni. Krivo mi je sto netko prekoracenje brzine za 10-20km/h (pa i 30 u nekim situacijama) smatra bahacenjem, dokazivanjem i sto vec ne... osobno to zovem normalnom voznjom. Tko se slijepo drzi pravila ili ide cak i i ispod njih, mozda nece sam sudjelovat u prometnoj, ali je, pogotovo na otvorenoj cesti, u velikom broju slucajeva indirektni uzrocnik. Sto o takvom vozacu govori cinjenica kad ga prelazi citava kolona vozila, kad ga obilaze sleperi? Da je on sa svojom voznjom u pravu. Sorry, meni su to karakteristike debila. Ako si iz ZG, onda ne tribas ic daleko, samo potegni po staroj Karlovackoj, pa kad dodjes na ogranicenja od 30 i 40km/h, zapitaj se, koliko smisla imaju ogranicenja od 40km/h kad je oko tebe samo polje kukuruza i pravac? I nitko ne sugerira da sad vozis tu 100, ali 70 je sasvim pristojna brzina. Kad udjes u misto, usporis... 

 

Evo jedno istrazivanje iz amerike, a takvo se cesto pokazalo istinito... smanjenje ogranicanja brzine izaziva negativne efekte. http://www.ibiblio.org/rdu/sl-irrel.html ... Ukoliko nisi toliko zacrta za ogranicenja, procitaj (engleski valjda nije problem) pa izvuci zakljucke. Moj zakljucak je go with the flow, odnosno nikakvi strucnjaci ne odredjuju brzinu na nekom dijelu ceste, vec sam promet "prirodno" to uredi s manjim odstupanjima... 

Summary of Findings

The pertinent findings of this study, conducted to examine the effects of lowing and raising posted speed limits on nonlimited access rural and urban highways, are listed below:

 

  • Based on the free-flow speed data collected for a 24-h period at the experimental and comparison sites in 22 States, posted speed limits were set, on the average, at the 45th percentile speed or below the average speed of traffic

     

  • Speed limits were posted, on average, between 5 and 16 mi/h (8 and 26 km/h) below the 85th percentile speed.

     

  • Lowering speed limits by 5, 10, 15, or 20 mi/h (8, 16, 24, or 26 km/h) at the study sites had a minor effect on vehicle speeds. Posting lower speed limits does not decrease motorist's speeds.

     

  • Raising speed limits by 5, 10, or 15 mi/h (8, 16, or 25 km/h) at the rural and urban sites had a minor effect on vehicle speeds. In other words, an increase in the posted speed limit did not create a corresponding increase in vehicle speeds.

     

  • The average change in any of the percentile speeds at the experimental sites was less than 1.5 mi/h (2.4 m/h), regardless of whether the speed limit was raised or lowered.

     

  • Where speed limits were lowered, an examination of speed distribution indicated the slowest drivers (1st percentile) increased their speed approximately 1 mi/h (1/6 km/h). There were no changes on the high-speed drivers (99th percentile)

     

  • At sites where speed limits were raised, there was an increase of less than 1.5 mi/h (2.4 km/h) for drivers traveling at and below the 75th percentile speed. When the posted limits were raised by 10 and 15 mi/h (16 and 24 km/h), there was a small decrease in the 99th percentile speed.

     

  • Raising speed limits in the region of the 85th percentile speed has an extremely beneficial effect on drivers complying with the posted speed limits.

     

  • Lowering speed limits in the 33rd percentile speed (the average percentile that speed were posted in this study) provides a noncompliance rate of approximately 67 percent.

     

  • After speed limits were altered at the experimental sites, less than one-half of the drivers complied with the new posed limits.

     

  • Only minor changes in vehicles following as headways less than 2s were found at the experimental sites.

     

  • Accidents at the 58 experimental sites where speed limits were lowered increased by 5.4 percent. The level of confidence of this estimate is 44 percent. The 95 percent confidence limits for this estimate ranges from a reduction in accidents of 11 percent to an increase of 26 percent.

     

  • Accidents at the 41 experimental sites where speed limits were raised decreased by 6.7 percent. The level of confidence of this estimate in 59 percent. The 95 percent confidence limits for this estimate ranges from a reduction in accidents of 21 percent to an increase of 10 percent.

     

  • Lowering speed limits more than 5 mi/h (8 km/h) below the 85th percentile speed of traffic did not reduce accidents.

     

  • The indirect effects of speed limit changes on a sample of contiguous and adjacent roadways was found to be very small and insignificant
14 godina
offline
Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Zakoni fizike su isti i za dobre i loše vozače. Istraživanje govori o tome kako se ograničenjima ne smanjuje opasnost isključivo s toga što ih se ljudi ne drže. Neka ograničenja su možda i postavljena bezrazložno (npr. da se naplate kazne), ali ponekad ima specifičnih uvjeta koji nisu tako očigledni (npr. mjesto čestog izlaska divljači na cestu, mjesto s iznenadnim jakim udarima vjetra, s jutarnjom poledicom zbog sjene s južne strane... i slično).

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Za one koje zabrinjavaju zakoni fizike... najbolje da stavimo ogranicenje od 5km/h... give me a break... {#}

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Evo ga, vratio se "the šofer"... Hoćemo opet u raspravu o ograničenjima, prometnim propisima i vozačkoj kulturi? Sjećam se one rasprave o tome kako sam ja đubre i ne znam ti šta jer zamisli, vozim točno 50 km/h na dionici gdje je ograničenje 50 i ne ubrzavam iako je iza mene kolona bijesnih manijaka u tjuniranim golfovima dvojkama. Blendaju i trube, izgleda da bi avion uspjeli natjerati da sleti na obližnju livadu tim lighshowom...

 

OnT - umjesto tog prtljanja sa mobilnom app gdje će neki APIS ili sličan klon napraviti dar-mar (podržane 2 i pol platforme, spaja se na neki ubi bože master server a kada wipeaš mob, moraš u PU po neki spešl auth kod), zašto se nebi ugledali na braću Amere i na jednu karticu utrpali OI, vozačku, zdravstvenu i ne znam ti koju još knjižicu... Ili još bolje, ne znam čemu nam onaj OIB služi - bilo bi lijepo kad bi pajkan fino ukucao u terminal (ili svoju app na službenom telefonu, da opravdamo tu silnu kupovinu) taj vražiji broj i vidio da sam ja Bla Bla, rođen 1.4.1991., iz sela Ljubuški sa vozačkom dozvolom B, M i F kategorije kojoj rok valjanosti još nije istekao?

 

P.S. Ova nova vozačka je na istoj šugavoj plastici kao i osobna... Procijenjeni rok trajanja - 2 godine. Osobna je na putu da se totalno dezintegrira... Mogli su dat 10 lipa više po primjerku, ova je kriminalno loša. Živo me zanima di se "tiskaju"...

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2014 22:19 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
Sum_of_all_fears kaže...

Evo ga, vratio se "the šofer"... Hoćemo opet u raspravu o ograničenjima, prometnim propisima i vozačkoj kulturi? Sjećam se one rasprave o tome kako sam ja đubre i ne znam ti šta jer zamisli, vozim točno 50 km/h na dionici gdje je ograničenje 50 i ne ubrzavam iako je iza mene kolona bijesnih manijaka u tjuniranim golfovima dvojkama. Blendaju i trube, izgleda da bi avion uspjeli natjerati da sleti na obližnju livadu tim lighshowom...

a to je kao meni upuceno? {#}

 

ako je, osobno sam uvrijedjen spominjanjem vw-a u bilo kojem obliku u kontekstu samnom jer ga ne mogu smislit... sorry... 

 

cestitam... po n-ti put si potvrdia da na ovom forumu teme o automobilima nemaju mjesto, i da su tu u pravu samo oni koji bi kompjuterizirali sve sto god mogu, ukljucujuci voznju. jadno... 

 

btw, u trenutku kad iza sebe stvoris kolonu (3 vozila) duzan si je propustit, medjutim, zasto bi? zasto bi netko drugi vozia kad ti mos svoje komplekse licit, jer jbga, kolona bijesnih manijaka su svi kreteni jer te zele proc, samo si ti pametan i jedini u pravu jer vozis po propisu... i give up, tema vec prozvakana milijun puta, ne da mi se zamjerat s modovima jer ce ovo ispast off topic... uzivaj u svom konformistickom zivotu... 

15 godina
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
wifi kaže...

btw, u trenutku kad iza sebe stvoris kolonu (3 vozila) duzan si je propustit, medjutim, zasto bi?

 

(2) Vozač ne smije bez opravdanih razloga voziti tako sporo da bitno usporava prometni tok ili ugrožava druge sudionike u prometu. Kada se iza vozila koje se kreće brzinom koja je manja od najveće dopuštene brzine na cesti, ili dijelu ceste po kojoj se kreće, ili manja od brzine prometnog toka vozila u prometu na tom dijelu ceste, nakupi kolona vozila koja ga ne mogu sigurno preteći, vozilo se mora na prvom pogodnom mjestu isključiti iz prometa i propustiti kolonu vozila iza sebe.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
wifi kaže...
cestitam... po n-ti put si potvrdia da na ovom forumu teme o automobilima nemaju mjesto, i da su tu u pravu samo oni koji bi kompjuterizirali sve sto god mogu, ukljucujuci voznju. jadno... 

 

btw, u trenutku kad iza sebe stvoris kolonu (3 vozila) duzan si je propustit, medjutim, zasto bi? zasto bi netko drugi vozia kad ti mos svoje komplekse licit, jer jbga, kolona bijesnih manijaka su svi kreteni jer te zele proc, samo si ti pametan i jedini u pravu jer vozis po propisu... i give up, tema vec prozvakana milijun puta, ne da mi se zamjerat s modovima jer ce ovo ispast off topic... uzivaj u svom konformistickom zivotu... 

Zamisli, na IT forumu se priča o unaprijeđivanju nečeg pomoću tehnologije! Blasphemy! Baš radi takvih kao ti imamo biljege, štambilje, nosamo papir po 4 ureda jer Štefice (a ni država) još nisu otkrile e-mail a da ne pričamo o bazama podataka i informacijskim sustavima... Nedaj ti bože da bi nešto unaprijedili.

 

Ako se voziš po propisu, nisi ti nikog dužan propustiti osim ako taj netko nema rotaciju... Plave xeon se ne računaju pod to.

 

Imaš smartphone koji polagano dobiva funkciju novčanika - mobilno plaćanje, razne autorizacije (token kao zasebni uređaj/kartica konačno odlazi van uporabe nakon što je izgurao TAN tablice) i ne vidim problem u tome da imaš opciju da se tvoji dokumenti tu nalaze, čist zato da imaš jednu brigu manje.

 

Radi tog "ne ITu/integraciji" sam pokupio kaznu. Nisam imao vozačku kod sebe ali sam imao osobnu i OIB. 300kn državi jer je problem ulinkati dvije baze preko jednog podatka kojeg već imaš...

 

 

My name is Legion... For we are many!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
Dr. Zoidberg kaže...
wifi kaže...

btw, u trenutku kad iza sebe stvoris kolonu (3 vozila) duzan si je propustit, medjutim, zasto bi?

 

(2) Vozač ne smije bez opravdanih razloga voziti tako sporo da bitno usporava prometni tok ili ugrožava druge sudionike u prometu. Kada se iza vozila koje se kreće brzinom koja je manja od najveće dopuštene brzine na cesti, ili dijelu ceste po kojoj se kreće, ili manja od brzine prometnog toka vozila u prometu na tom dijelu ceste, nakupi kolona vozila koja ga ne mogu sigurno preteći, vozilo se mora na prvom pogodnom mjestu isključiti iz prometa i propustiti kolonu vozila iza sebe.

nadam se da IT strucnjaci razlikuju logicko I od logickog ILI... mozda ipak NE

15 godina
odjavljen
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Znak kaže 50 km/h. Ja vozim 53 km/h. Iza mene juri golf trica sa obveznim maglenkama i blenda mi da se maknem. Pa ne mičem se taman da digne minigun na krov...

 

I osim toga, ako malo bolje pročitaš tu rečenicu koje se držiš kao pijan plota, možda ti bude jasno da se to odnosi na vozila koja opravdano voze bitno sporije nego ostala (traktori, kamioni i sl.)!

My name is Legion... For we are many!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
Sum_of_all_fears kaže...

Zamisli, na IT forumu se priča o unaprijeđivanju nečeg pomoću tehnologije! Blasphemy! Baš radi takvih kao ti imamo biljege, štambilje, nosamo papir po 4 ureda jer Štefice (a ni država) još nisu otkrile e-mail a da ne pričamo o bazama podataka i informacijskim sustavima... Nedaj ti bože da bi nešto unaprijedili.

 

Ako se voziš po propisu, nisi ti nikog dužan propustiti osim ako taj netko nema rotaciju... Plave xeon se ne računaju pod to.

 

Imaš smartphone koji polagano dobiva funkciju novčanika - mobilno plaćanje, razne autorizacije (token kao zasebni uređaj/kartica konačno odlazi van uporabe nakon što je izgurao TAN tablice) i ne vidim problem u tome da imaš opciju da se tvoji dokumenti tu nalaze, čist zato da imaš jednu brigu manje.

 

Radi tog "ne ITu/integraciji" sam pokupio kaznu. Nisam imao vozačku kod sebe ali sam imao osobnu i OIB. 300kn državi jer je problem ulinkati dvije baze preko jednog podatka kojeg već imaš...

 

 

Zamisli, tehnologija ti je omogucila da auto zaustavis za 36 umjesto 56m, a ogranicenje je ostalo isto ili se jos smanjilo... ili si samo za to da tehnologiju koristimo u birokraciji? 

 

Ako vozis po propisu, a stvoria si kolonu, i ne propustas je, onda ne vozis po propisu, ma koliko ti mislia da si u pravu. Ali to je nesto sto nikad neces shvatit. P.S. Plavi xeon, jel to novi intelov procesor? ili sad kad smo se rijesili golfova i vw-a opet pokusavas aludirat na mene s necim sto je protuzakonito osim u tvornickoj instalaciji? sto slijedi? 

 

Ne, kaznu si pokupia jer nisi ima vozacku. Ne zato sto netko nije moga provjerit imas li vozacku i koje kategorije, jer to moze u bilo kojem trenutku s bilo kojim tvojim podatkom, vec zbog birokracije. Isto tako ce meni netko naplatit kaznu za brzinu ne zato sto se na tom dijelu ne moze vozit brze i jednako sigurno, vec zato jer je netko reka da ce tu bit takvo ogranicenje. E pa vidis kako je nezgodno kad ti netko kaze da MORAS imat vozacku sa sobom. Ali kome ja pricam... ti si ionako drzavni poslusnik... 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji

Tipkam sa moba, autocorrect. Budem ga naučio novim bitnim pojmovima...

 

Kako ne vozim po propisu kad je ograničenje 50 km/h a ja vozim 50????

 

Počinješ miješati birokraciju (papiri koji su sami sebi svrha, kao npr. rodni listovi ne stariji od 6mj i vozačka dozvola, plastični/papirnati dokument na kojem su podaci koji su dostupni po drugim ključevima) i tehničke stvari kao što su ograničenje brzine s kojim se ti ne slažeš jer misliš da bi se mogao prije zaustaviti ali zbog nekog x faktora (nizbrdica nakon zavoja, loše stanje ceste, divljač, nepregledan ulaz u naselje). Papirnata vozačka koja je nepotrebna jer ne sadrži nikakav novi podatak koji nije dostupan u terminalu i znak koji te upozorava da usporiš jer je stručnjak utvrdio da je ta dionica nesigurna i opasna pri većim brzinama od x km/h nije ista stvar da ga ebeš. Ja kao ITovac mogu sa punim pravom tvrditi da je neki papir totalna bezvezarija a ti nisi inženjer prometa (ili se varam pa jesi?) da bi mogao reći da se tu-i-tu može voziti 20 km/h brže bez da se značajnije ugroze životi ostalih sudionika u prometu.

My name is Legion... For we are many!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozačka dozvola u mobilnoj aplikaciji
Sum_of_all_fears kaže...

Znak kaže 50 km/h. Ja vozim 53 km/h. Iza mene juri golf trica sa obveznim maglenkama i blenda mi da se maknem. Pa ne mičem se taman da digne minigun na krov...

 

I osim toga, ako malo bolje pročitaš tu rečenicu koje se držiš kao pijan plota, možda ti bude jasno da se to odnosi na vozila koja opravdano voze bitno sporije nego ostala (traktori, kamioni i sl.)!

mislia sam da je mrzin golfice, ali tebi su se nesto opako zamirili... {#}

 

inace, nemoj se micat... makni se kad tri golfa trice s maglenkama, xenonima i sva 4 zmigavca dojure divljackom brzinom od 60km/h do tebe... {#}

 

a jel, u kojem clanku pise ta fraza "opravdano voze bitno sporije"... mozda i ti vozis traktor (dizelasa) pa opravdano vozis bitno sporije? mozda ti triba napisat ispricnicu? 

 

ok... hipotetski... kroz zavoje i na punu liniju vozim isprid tebe 10km/h, sve je po zakonu i "imam ispricnicu", a na pravcima i isprekidanoj ubrzam tocno na ogranicenje. ti me po zakonu ni u jednom trenutku ne smis pretjecat jer ili prelazis na punu, ili prekoracujes brzinu... dakle... to je tebi normalno? nebi reka "vidi kretena sta radi!"? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice