Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prodavat

poruka: 13
|
čitano: 2.381
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prodavat".
16 godina
offline
Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prodavat

Tko ziv, tko mrtav do 2040...

 

Kao da danasnja nasa vlada svecano obeca da ce u Hrvatskoj od 2040. biti blagostanje...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 13:52 (Kant).
Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prod
Kant kaže...

Tko ziv, tko mrtav do 2040...

 

Kao da danasnjka nasa vlada svecano obeca da ce u Hrvatskoj od 2040. biti blagostanje...

 i to se samo nece prodavati, a gdje ce biti sva vozila na fosilna goriva dotad nego na cestama

16 godina
offline
Re: Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prod

Ako naprave novi Espace na struju sa dometom 500 km pri brzini od 140 km/h sa upaljenom klimom glasnom muzikom i svjetlima onda kupujem novi auto, do onda peglam na stari dobri smrdljivi diesel.
Imam osjecaj da budemo svi vozili oldtimere do 2050 kad elektricni auti postanu pristupacni sa dometom koji nije pusiona i kad bude dovoljno baterija.
Svi fantaziraju o zabranama a jedino Musk gradi tvornice baterija bez kojih ne bude proizvodnih kapaciteta za te sve fantazije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 14:28 (NEW_MAN).
11 godina
neaktivan
offline
Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prodavat

Ovo je nesto realno i ostvarivo za razliku od nekih koji bubaju godine 2025...

 

Ovo je i vise nego realno.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prod
A rugaju se neki Kubancima i autima od 40, 50, 60 godina... 2060. tako će biti i kod nas. Polovna Lada iz 2033. 15000 €.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prodavat

u tehnološkoj je demagogiji i prodavanju muda pod bubrege neobrazovanoj raji konkurencija iznimno oštra. no, kako piše kolega gore, do 2040. tko živ - tko mrtav. k'o ih jebe, njih i električne aute. 

 

pe se: kvaziekolozima i inim luftbrenzerima bi bilo mudro informirati se o tome što se sve proizvodi od nafte i u kojoj mjeri goriva (= energetika) u tome sudjeluju. kad će zamijeniti naftu (tj. nikad) "obnovljivim" izvorima za plastiku, lijekove, gnojiva, tekstil itd. itd., možda će se moći razgovarati o struji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prodavat

Bas su vickasti ti britanci, s obzirom da danas preko 50% struje i dalje proizvode pomocu fosilnih goriva.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prodavat

svi zabranjuju vozila na fosilna goriva, ali nekim čudom pristupačna alternativa još uvijek nije na vidiku...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prod
syncmaster245b kaže...

Bas su vickasti ti britanci, s obzirom da danas preko 50% struje i dalje proizvode pomocu fosilnih goriva.

 

 Smisao smanjenja broja auta na fosilna nije samo i isključivo u smanjenu potrošnje fosilnih goriva, dio je kao što je i smisao kanalizacije. Ne smanjuje kanalizacija količinu govana, samo ih preusmjeruje iz dvorišta/cesta/parkova u neka nama prikladnija mjesta. 

 

Veliki gradovi imaju velike probleme s velikom količinom prljavih auta. 

15 godina
offline
Re: Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prod
BlackDog22 kaže...
syncmaster245b kaže...

Bas su vickasti ti britanci, s obzirom da danas preko 50% struje i dalje proizvode pomocu fosilnih goriva.

 

 Smisao smanjenja broja auta na fosilna nije samo i isključivo u smanjenu potrošnje fosilnih goriva, dio je kao što je i smisao kanalizacije. Ne smanjuje kanalizacija količinu govana, samo ih preusmjeruje iz dvorišta/cesta/parkova u neka nama prikladnija mjesta. 

 

Veliki gradovi imaju velike probleme s velikom količinom prljavih auta. 

 Ma jasno, ali to nije rjesenje problema, jer ako se posluzim tvojom analogijom, govna mozes preseliti da smrde negdje drugdje ali izgaranje fosilnih goriva i dalje ide u atmosferu.

Da ne spominjemo da su u vecini razvijenog svijeta elektro mreze vec i ovako blizu maksimuma u posljednjih par desetljeca, a sad zamisli ako bi jos preselili i promet na struju.

 

Obnovljivi izvori osim sto cijenom nisu superjeftiniji od neobnovljivih (prvenstveno radi odrzavanja) imaju i problem da su nepouzdani, a i nekako mi se cini da na britanskom otoku solarni paneli nisu opcija.

 

Uglavnom, ukoliko ne otkrijemo nekakav drugi nacin za proizvodnju el. energije sve se to svodi na guranje problema pod tepih (ili govna pod tepih, ako ti je to draza analogija )

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
8 godina
offline
Re: Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prod
Dragi moj zajebantu, drži se duhovitih opaski, to si ti. Energija ti ide otprilike trećina na promet, većina toga 60-70% na automobile. Velik zalogaj koji ima znatan utjecaj na klimu i kvalitetu zraka u gradovima. Sinergijski efekt, očekivano, je da će Solar dobiti podršku i pojednostaviti daljnji prelazak na sunce koje je već danas ekonomski prihvatljivo znatnom broju potrošača u svijetu a bez bilo kakvih subvencija
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prod
Syncmaster245b:
Transportne mreže nemaju nekih posebnih problema, a ako ih i imaju, masovnijim uvođenjem E auta problem će nestati sam od sebe. Distribucije su nešto drugo, ali tamo su investicije znatno manje i dogodit će se prirodnim putem, postupnim obnavljanjem postojećeg sustava. Radi se o dodatnih 20% u slučaju trenutnog i potpunog odbacivanja svih automobila na fosilna goriva sto je samo po sebi relativni mala promjena obzirom da su sve mreže dimenzionirane za maksimalno opterećenje koje je otprilike upola veće od prosječnog. Drugo, problem o kojem govoriš nije tehnološki problem već samo i isključivo financijski - onog trenutka kad matematika, surova ekonomska realnost kaže da se nekome negdje isplati dograditi mrežu zbog povećane potrošnje (prodaje) to će se i dogoditi, a taj dan je sve bliži u smislu da je Solar svakim danom jeftiniji i danas je otprilike jednako isplativ kao i nuklearka. Za par godina će biti znatno jeftiniji a onda je samo pitanje kako koristiti tu super jeftinu struju. Automobili !!!!!!!!!!!
Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vozila na fosilna goriva od 2040. se neće prod

Ja sam gledao intervju sa Ellonom Muskom u kojem je objasnjavao zašto su el auti bolji iako budu elektrane koristile fosilna goriva i dalje. 

Rekao je Ellon, da auto ne iskoristi poptuno fosilno gorivo, on barem iskoristi 60% to gorivo, ali to nije samo to. Tu postoji i toplina koju automobili ne iskoriste. Mi stavljamo hladnjak i hladimo motor da se ne zagrije. Poanta je da to fosilno gorivo u elektrani puno bolje iskoristimo i svu toplinu koju bi dobili iz tog goriva.

 

Osim toga, elektrane su puno bolje rješenje za zaštitu okoliša, jefitnije je unaprediti na jednoj elektrani razne filtere koji blokiraju ispuštanje ugličnog dioskida nego na milijarde automobila. El auto bi zbog toga trebao biti s vremenom jeftiniji kada uđe u širu primjenu. 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice