Vulkanski otoci i DirectX 11.2

poruka: 15
|
čitano: 3.057
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vulkanski otoci i DirectX 11.2".
16 godina
offline
Vulkanski otoci i DirectX 11.2

AMD će i ovog puta biti korak, odnosno dva koraka ispred Nvidije

 

 

bit će i tri koraka pošto je nvidia samo rebrandala 7xx seriju dok amd dolazi skroz nov

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Vulkanski otoci i DirectX 11.2

Dušebrižnici gdje ste...

iclock2much
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vulkanski otoci i DirectX 11.2

Uskoro očekujem masovno prodavanje gtx 770,780 na njuškalu {#}

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vulkanski otoci i DirectX 11.2

Jel ovo znači da su AMD-ove kartice bolji proizvodi ili možda da ćemo napokon dobit bolje drivere?

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 15:07 (Penryn).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vulkanski otoci i DirectX 11.2
toxic kaže...

Uskoro očekujem masovno prodavanje gtx 770,780 na njuškalu {#}

Meni je to baš prošlo kroz glavu dok sam čitao naslov od ovih vijesti. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Vulkanski otoci i DirectX 11.2

Ja ne kažem da su AMD kartice loše hardverski ali šta će ti odlična kartica sa nikakvim driverima?

 

Evo da navedem primjer: prijatelj je prije 2 godine kupio novi PC na kojem se i nije štedjelo. Unutra je stavio amd 6570 ako se ne varam i platio ju je 1800 kn. E sad ta kartica nije radila nikako, štekala je na svakoj novoj igri i to da je bilo potpuno neigrivo(novi driveri bi popravili par fpsa ali dalje neigrivo). Među igrama koje nisu bile igrive je far cry 3 i borderlands 2 (framerate padne na 5-10 i još trza). Nije da nije probao otkloniti problem, novi driveri (i oni tweakani i original), reinstalacija windowsa, čak i osmica, čitao po netu tražio kako da mu bude bar igrivo. I onda gleda kod mene 7 godina star PC koji ima samo noviju grafu (gt 550 ti) plaćenu 999 kn i sve te igre šta frendu nisu radile meni rade glatko, bez trzanja.

 

Nakon 2 godine pukao mu je film, stavio je radeon u njuškalo, išao u links i kupio nvidiu, od onda niti jedna igra mu nije zaštekakla a far cry 3 i bl2 rade sa duplo većim fpsom od te atijeve koja je kao bila "isto jaka ko nvidia" po testovima.

 
1 31 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vulkanski otoci i DirectX 11.2
bubimir5 kaže...

Ja ne kažem da su AMD kartice loše hardverski ali šta će ti odlična kartica sa nikakvim driverima?

 

Evo da navedem primjer: prijatelj je prije 2 godine kupio novi PC na kojem se i nije štedjelo. Unutra je stavio amd 6570 ako se ne varam i platio ju je 1800 kn. E sad ta kartica nije radila nikako, štekala je na svakoj novoj igri i to da je bilo potpuno neigrivo(novi driveri bi popravili par fpsa ali dalje neigrivo). Među igrama koje nisu bile igrive je far cry 3 i borderlands 2 (framerate padne na 5-10 i još trza). Nije da nije probao otkloniti problem, novi driveri (i oni tweakani i original), reinstalacija windowsa, čak i osmica, čitao po netu tražio kako da mu bude bar igrivo. I onda gleda kod mene 7 godina star PC koji ima samo noviju grafu (gt 550 ti) plaćenu 999 kn i sve te igre šta frendu nisu radile meni rade glatko, bez trzanja.

 

Nakon 2 godine pukao mu je film, stavio je radeon u njuškalo, išao u links i kupio nvidiu, od onda niti jedna igra mu nije zaštekakla a far cry 3 i bl2 rade sa duplo većim fpsom od te atijeve koja je kao bila "isto jaka ko nvidia" po testovima.

Tvog prijatelja je netko dobro zajebo ta radeonka nije namjenjena za igranje, i nikad nije koštala više od 600 kn.{#}

Toj 6570 ne pomažu nikakvi driveri jer je low end grafa.

13 godina
offline
Re: Vulkanski otoci i DirectX 11.2
bubimir5 kaže...

Prijatelj je prije 2 godine kupio novi PC na kojem se i nije štedjelo. Unutra je stavio amd 6570 ako se ne varam i platio ju je 1800 kn. 

 

O boga mi stedio je, 6570 je groblje od kartice koje i nije namjenjeno za igranje, a ako je dao 1800 kn za nju onda je budala da prostis...

Ja imam 5850 staru vec skoro 3 generacije pa se jos uvijek jako dobro cak i odlicno ponasa u svim igrama.

ak nisi bio tu, nisi ni tam...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 16:05 (disibio).
16 godina
offline
Re: Vulkanski otoci i DirectX 11.2
bubimir5 kaže...

Ja ne kažem da su AMD kartice loše hardverski ali šta će ti odlična kartica sa nikakvim driverima?

 

Evo da navedem primjer: prijatelj je prije 2 godine kupio novi PC na kojem se i nije štedjelo. Unutra je stavio amd 6570 ako se ne varam i platio ju je 1800 kn. E sad ta kartica nije radila nikako, štekala je na svakoj novoj igri i to da je bilo potpuno neigrivo(novi driveri bi popravili par fpsa ali dalje neigrivo). Među igrama koje nisu bile igrive je far cry 3 i borderlands 2 (framerate padne na 5-10 i još trza). Nije da nije probao otkloniti problem, novi driveri (i oni tweakani i original), reinstalacija windowsa, čak i osmica, čitao po netu tražio kako da mu bude bar igrivo. I onda gleda kod mene 7 godina star PC koji ima samo noviju grafu (gt 550 ti) plaćenu 999 kn i sve te igre šta frendu nisu radile meni rade glatko, bez trzanja.

 

Nakon 2 godine pukao mu je film, stavio je radeon u njuškalo, išao u links i kupio nvidiu, od onda niti jedna igra mu nije zaštekakla a far cry 3 i bl2 rade sa duplo većim fpsom od te atijeve koja je kao bila "isto jaka ko nvidia" po testovima.

 Nemoj se ljutiti,ali to sto si napisao je hrpa budalaština. Ja dosad nikad,ali bas nikad nisam imao problema sa ATI Radeon karticama,kao ni vecina iskusnih hardverasa. U krajnjem slucaju jedino zbog hardverskog kvara. Ali koristiti 6570/gt550 za igranje je totalni mazohizam.Kao prvo,postoje razlicite forme subjektivnog/objektivnog kod rijeci trzanje/fluidnost jer su igre opcenito optimizirane za nvidiu,a neke za amd. Ali vecinom sve rade kako treba na obe platforme. Problem nastaje kad uzmete lose napajanje,jeftinjaru maticnu plocu,nekvalitetnu memoriju,lose hladjenje procesora ,a to su sve opcije koje sve mogu imati iste efekte kao losa graficka kartica.

16 godina
neaktivan
offline
Vulkanski otoci i DirectX 11.2

Zadnje dvije grafe amd i nikakvih problema sa driverima.

 
11 0 hvala 1
13 godina
offline
Vulkanski otoci i DirectX 11.2

Nadajmo se i boljim driverima iako sada imaju odlične proizvode na koje nemam prigovor.

Ta 6570 nikad nije valjala za gaming niti je ikad toliko koštala.

Inače, većina kartica koje sam imao je bila ATi i uvijek sam bio zadovoljan, najviše sa XFX 5850 BE koja je bez problema žvakala i najnovije igre na maximalnim detaljima AA off 1080P clockana na GHZ.

Sumnjam da će ikoga razočarati nova serija, ATi je dokazao da je tehnološki ispred Nvidie i to mi je drago, još jedino moraju malo pogurnuti tim za softwersku podršku.

 

iclock2much
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vulkanski otoci i DirectX 11.2
nixass kaže...

AMD će i ovog puta biti korak, odnosno dva koraka ispred Nvidije

 

 

bit će i tri koraka pošto je nvidia samo rebrandala 7xx seriju dok amd dolazi skroz nov

 

S obzirom na postignuća čudno je zakaj generiraju tolike gubitke?  Zar to tržište ne honorira?

15 godina
offline
Re: Vulkanski otoci i DirectX 11.2
emi kaže...

Zadnje dvije grafe amd i nikakvih problema sa driverima.

Zadnjih 15 god nVidia i nikakvih problema s karticom. No moram priznati kako doma uvijek imam par računala i na bar jednom ati/amd karticu i nikad problema niti s njom a koristim ih od pojave prvog radeona. Nikad problema niti s prvom ljubavlju 3DFX. Ne znam, možda sam imao samo sreće i ništa više sve ove godine...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 18:12 (movie).
16 godina
offline
Re: Vulkanski otoci i DirectX 11.2
movie kaže...
nixass kaže...

AMD će i ovog puta biti korak, odnosno dva koraka ispred Nvidije

 

 

bit će i tri koraka pošto je nvidia samo rebrandala 7xx seriju dok amd dolazi skroz nov

 

S obzirom na postignuća čudno je zakaj generiraju tolike gubitke?  Zar to tržište ne honorira?

Današnji AMD gubici su posljedica loših poteza iz prošlosti, treba malo vremena da se to okrene ne moš skočit u pozitivu kad si rekel keks.Od kad je na čelo AMD-a došel Rory Read zvani Štreber, nema mrdanja situacija ide na bolje i gubici su opčenito sve manji.Cool

 

Po vodstvom Štrebera jel, u AMD se ponovo vratio stari proslavljeni CPU dizajner iz prošlosti zbog kojeg su ovi u Intelu prije 10 godina čupali kosu od muke.Nije on jedini vrlo sposoban tip, koji je od nedavno stigao u AMD ima njih više a detalji su na dolnjim linkovima.{#}

 

http://www.anandtech.com/show/6907/the-king-is-back-raja-koduri-leaves-apple-returns-to-amd

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amd-dionice-padu/163682.aspx?page=0&jumpto=3163355&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amd-gubi-jos-jednog-celnika/164029.aspx?page=0&jumpto=3170087&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vulkanski otoci i DirectX 11.2
emi kaže...

Zadnje dvije grafe amd i nikakvih problema sa driverima.

Totalno agreed, cijeli život imam radeonke osim gtx8800 kad je cod2 bio u điru i nikad nisam naišao na problem s driverima, uvijek isntaliran službene update-e.

 

Ne znam stvarno jel u meni problem ili..

Live and let live.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice