WannaCry zarazio semafore u Australiji

poruka: 12
|
čitano: 1.867
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WannaCry zarazio semafore u Australiji".
12 godina
offline
WannaCry zarazio semafore u Australiji

Pa jel te kamere upravljaju semaforima? 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
WannaCry zarazio semafore u Australiji

Ne bih se čudio da uskoro i "smart-tv" bude zaražen te ti napiše poruku: "svi vaši xxx kanali su kriptirani..."

Mislim da bi u ovom slučaju kriminalci puno više zaradili 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
WannaCry zarazio semafore u Australiji

Tvorce takvih programa treba nać i smjestit na jedno 20 godina u zatvor. A u slučaju da netko nastrada i duže.

Time waits for no man.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: WannaCry zarazio semafore u Australiji
andi.cro kaže...

Ne bih se čudio da uskoro i "smart-tv" bude zaražen te ti napiše poruku: "svi vaši xxx kanali su kriptirani..."

 

 

Misliš da je daleko taj dan ... ?

 

 

.

16 godina
offline
Re: WannaCry zarazio semafore u Australiji
Tanen kaže...

Tvorce takvih programa treba nać i smjestit na jedno 20 godina u zatvor. A u slučaju da netko nastrada i duže.

 Pretjeruješ, ali stvarno! Ako netko nastrada, to je druga priča, ali kažnjavati takvim kaznama bilo bi blesavo. Po toj tvojoj logici, svi bi skoro bili po zatvorima, a političari bi gulili po nekoliko tisuća godina (Sanader bi naginjao prema milijun, rekao bi). Jedini je problem što život ima kratak rok.

Sad je bar djelomično izašlo na vidjelo koliko firmi i sustava su neadekvatno održavani i čak mi se čini da od ovog ransomwarea ima više koristi nego štete. Tek kad vidiš kako banke u HR ne mare za cyber security, postane ti zlo. Isto se odnosi na neke naše sistem intergratore.

9 godina
neaktivan
offline
Re: WannaCry zarazio semafore u Australiji
dd.inc kaže...

 Pretjeruješ, ali stvarno! Ako netko nastrada, to je druga priča, ali kažnjavati takvim kaznama bilo bi blesavo. Po toj tvojoj logici, svi bi skoro bili po zatvorima, a političari bi gulili po nekoliko tisuća godina (Sanader bi naginjao prema milijun, rekao bi). Jedini je problem što život ima kratak rok.

Sad je bar djelomično izašlo na vidjelo koliko firmi i sustava su neadekvatno održavani i čak mi se čini da od ovog ransomwarea ima više koristi nego štete. Tek kad vidiš kako banke u HR ne mare za cyber security, postane ti zlo. Isto se odnosi na neke naše sistem intergratore.

 Nije to nikakvo pretjerivanje. Sanader nema veze s cyberkriminalom, ne znam što sad miješaš pranje love s razbojništvom. Nije bitno jel ti se prijeti pištoljem ili brisanjem tvojih podataka, to je u potpunosti nebitno, svaki cyber kriminal i razvoj takvih programa treba se najstrože kažnjavati kako bi se to suzbilo u samom početku.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: WannaCry zarazio semafore u Australiji
JozoBozo121 kaže...
dd.inc kaže...

 Pretjeruješ, ali stvarno! Ako netko nastrada, to je druga priča, ali kažnjavati takvim kaznama bilo bi blesavo. Po toj tvojoj logici, svi bi skoro bili po zatvorima, a političari bi gulili po nekoliko tisuća godina (Sanader bi naginjao prema milijun, rekao bi). Jedini je problem što život ima kratak rok...

 Nije to nikakvo pretjerivanje. Sanader nema veze s cyberkriminalom, ne znam što sad miješaš pranje love s razbojništvom. Nije bitno jel ti se prijeti pištoljem ili brisanjem tvojih podataka, to je u potpunosti nebitno, svaki cyber kriminal i razvoj takvih programa treba se najstrože kažnjavati kako bi se to suzbilo u samom početku.

 Nisam niti rekao da Sanader i njemu slični imaju veze sa cyber kriminalom. Kriminal je kriminal, nebitno na koji način se radi. Ono što je bitno su posljedice koje takav kriminal ostavlja. Ako neki kriminal ostavi kao posljedicu manji profit neke tvrtke, a kriminalac sam i nema toliko koristi koliko ovi imaju gubitka, onda ti to ispadne ko da su moderni cigani. Cigo kad ukrade auto, on će ga prodati u staro željezo :)

Ali kad netko svojom politikom, odnosno krađom cijele nacije nanese gubitak u džepu ionako siromašnih građana, e onda bi rekao da je to puno veća šteta. Za takve bi iznajmio od Rusa gulag, ali bez mogućnosti povratka u HR ikada! Uz to bi im prognao i obitelji, pa bi i te sponzoruše dobro promislile s kim se druže i da li se za takve udati, a ne bi se ni dalje uzgajale/odgajale nove generacije štetočina.

11 godina
offline
Re: WannaCry zarazio semafore u Australiji
Spiridon kaže...

Pa jel te kamere upravljaju semaforima? 

 

Zapravo da, uz ostalu senzoriku kamere također mogu upravljati semaforima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 13:01 (Exilo).
12 godina
odjavljen
offline
WannaCry zarazio semafore u Australiji

Ja mislio sad će upalit sva tri svjetla na semaforu, kad ono kamera.

Čini se ko krivi naslov...

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: WannaCry zarazio semafore u Australiji
andi.cro kaže...

Ne bih se čudio da uskoro i "smart-tv" bude zaražen te ti napiše poruku: "svi vaši xxx kanali su kriptirani..."

Mislim da bi u ovom slučaju kriminalci puno više zaradili 

 zarađuju kriminalci s hrta i bez kriptiranja

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
7 godina
neaktivan
offline
Re: WannaCry zarazio semafore u Australiji
andi.cro kaže...

Ne bih se čudio da uskoro i "smart-tv" bude zaražen te ti napiše poruku: "svi vaši xxx kanali su kriptirani..."

Mislim da bi u ovom slučaju kriminalci puno više zaradili 

 zarađuju kriminalci s hrta i bez kriptiranja

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
15 godina
offline
WannaCry zarazio semafore u Australiji

Zgodan članak sa uputama kako napraviti backup otporan na Cryptovirus i Ransomware koristeći besplatne alate:
http://blog.sqlxdetails.com/crypto-virus-resistent-backup

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice